Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-10-23 16:35:29 przez Czas2012

Stanisław Bukowiec już w ławach sejmowych

W środę i czwartek w Sejmie będzie trwało szkolenie dla posłów elektów, którzy w nadchodzącej kadencji po raz pierwszy zasiądą w ławach parlamentarnych. Wśród nich nie zabrakło Stanisława Bukowca, który w niedawno odbytych wyborach powszechnych zdobył mandat posła.

Szkolenie obejmuje takie zagadnienia jak ogólnopojęte wykonywanie mandatu posła i dotyczy m.in. procedury głosowań, składania oświadczeń majątkowych, organizacji biura poselskiego czy form współpracy międzynarodowej. Nowi posłowie zapoznają się również z zasadami kwaterowania w Domu Poselskim.

Uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze odbędzie się w czwartek w Sali Kolumnowej Sejmu. Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu zaplanowano na 12 listopada.

Wśród posłów, którzy po raz pierwszy zasiądą w ławach sejmowych, jest 55 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 45 Koalicji Obywatelskiej, 11 z Konfederacji oraz po kilku z pozostałych ugrupowań.

Stanisława Bukowca zaufaniem obdarzyło 12 449 wyborców.

pw
Foto: FB Stanisław Bukowiec
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.