Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-02-28 13:38:13 przez jj

Prezes MPWiK Zbigniew Rachwał wyróżniony

Podczas corocznego spotkania gospodarza miasta z okazji rocznicy Lokacji Bochni nagrodą Boleslaus Dux Fundator (Bolesław Książę Założyciel) burmistrz wyróżnił Zbigniewa Rachwała – prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni.

Treść laudacji Burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego:

/media/user/images/upload/loga/Osoby/Zbigniew_Rachwal_2.jpgPierwszy i jedyny Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni sp. z o.o. Można rzec, że w swej karierze zawodowej od zawsze czynnie związany z utrzymaniem i rozwojem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w mieście. Współpracujący ze wszystkimi kolejnymi burmistrzami od ostatniej reformy samorządowej. Pan Zbigniew Rachwał jest osobą, która o bocheńskiej wodzie wie w zasadzie wszystko.

Chciałbym się jednak skupić na dwóch ogromnych projektach, które dzięki osobistemu zaangażowaniu i perspektywicznemu podejściu Pana Prezesa stawiają Bochnię w czołówce miast pod względem rozwoju systemu uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków.

„Zaopatrzenie w wodę i kanalizacja Bochni” to pierwszy z nich. Jego wartość wynosiła blisko 54 mln zł, a samo unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności wynosiło prawie 42 mln zł. Dzięki jego realizacji z kranów w naszych bocheńskich domach popłynęła smaczniejsza i zdrowsza woda, która do dzisiaj uznawana jest za jedną z najlepszych w regionie pod względem jej parametrów. Wielu mieszkańców zostało przyłączonych wówczas do nowo wybudowanej i zmodernizowanej sieci kanalizacyjnej, której wykonano ok. 40 km.

Drugi projekt to potężna inwestycja pn.: „Rozbudowa i przebudowa ciągu technologicznego na oczyszczalni ścieków w Bochni wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym”, która realizuje się właśnie na naszych oczach. To kolejne 40 mln zł pozyskane z funduszy UE na realizację zadania wartego ponad 77 mln zł, które znów uplasuje Bochnię w polskiej czołówce, tym razem pod względem oczyszczania ścieków.

Prócz tych dwóch sztandarowych projektów działania Pana Prezesa to codzienna praca związana z zabezpieczeniem najbardziej żywotnych potrzeb mieszkańców Bochni związanych z utrzymaniem i rozwojem sieci wodno-kanalizacyjnej.

Wartą zaznaczenia jest wręcz nieuzasadniona skromność Pana Prezesa, która towarzyszy mu nawet w obliczu bezprecedensowych sukcesów we wprowadzaniu innowacyjnych technologii służących mieszkańcom Solnego Grodu.

Mam zaszczyt wręczyć Panu Zbigniewowi Rachwałowi wyróżnienie Boleslaus Dux Fundator, przyznawane przez burmistrza Bochni osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni. Pełniąc zaszczytną funkcję reprezentanta i gospodarza miasta, w imieniu jego mieszkańców chciałbym w ten sposób wyrazić dla Pana najwyższe uznanie za wszystkie dotychczasowe dokonania i kilkudziesięcioletnią mrówczą pracę na rzecz Bochni.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


None
2020-03-02 09:39:08

,,Pierwszy i jedyny Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni sp. z o.o. Można rzec, że w swej karierze zawodowej od zawsze czynnie związany z utrzymaniem i rozwojem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w mieście'' oraz wysokimi cenami za wodę i kanalizację!