Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-08-27 11:15:35 przez Czas2012

Pomóż polskim uczniom na Litwie

Stanisław Dębosz, który od kilku lat organizuje wyjazdy z pomocą dla Polaków mieszkających na Litwie, znów zwrócił się z apelem do wszystkich mieszkańców Bochni. 10 września rusza bowiem kolejny wyjazd. Za każdym razem samochód jadący na tereny wielńszczyzny wiezie żywność i artykułu pierwszej potrzeby bardzo potrzebne tamtejszym mieszkańcom, Polakom którzy przetrwali wojnę na terenach należących przed wojną do Polski.

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2019/Litwa.png„Po raz kolejny zwracam się z prośba o wsparcie rzeczowe akcji "Wyprawka szkolna dla Polskiego dziecka na Wileńszczyźnie" – pisze Stanisław Dębosz. „Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa otrzymaliśmy zgodę na wyjazd w dniu 10 września oraz to, co zawsze stanowi problem, środek transportu w postaci samochodu ciężarowego. Chcielibyśmy zawieźć dzieciom uczącym się w Polskich placówka szkolnych wyprawki szkolne oraz polskim rodzinom produkty spożywcze długoterminowe.

POTRZEBNE SĄ:
- Żywność między innymi mąka, kasza, ryż, makarony, konserwy,
- Przybory i artykuły szkolne, papier ksero
- Zabawki - edukacyjne, interaktywne, klocki, lalki
- Pieluchy dla dorosłych i prześcieradła jednorazowe dla Hospicjum w Wilnie.
- Środki czystości - mydła szampony, proszki do prania a zwłaszcza papier toaletowy.
Zbiórka potrwa do 6 września,
kontakt 665611305

To, co zawozimy trafia bezpośrednio do polskich rodzin i dzieciaków, więc nic się nie marnuje.
Za wszelka okazaną pomoc z góry dziękuję”

Stanisław Dębosz
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


Staszek
2019-08-27 14:26:06

Dziękuję Redakcji za zamieszczenie artykułu