Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-10-16 19:57:02 przez eb

Pierwszy, nowy samochód dla OSP Rzezawa

Mieszkańcy Rzezawy hucznie powitali nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Auto wjechało do centrum wsi w szpalerze rozpalonych rac, a przyjazd uczczono fajerwerkami oraz szampanem. W uroczystym powitaniu nowego wozu dla rzezawskiej jednostki wzięło udział dziesiątki osób. Wśród nich byli bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy, a także strażacy oraz władze gminy na czele z wójtem Mariuszem Palejem.

Nowy samochód zaparkował na placu znajdującym się koło remizy strażackiej. Wiele osób robiło sobie z nim zdjęcia i podziwiało nowoczesny sprzęt, w który został wyposażony. Wszyscy chętni mieli także okazję do niego wejść i chociaż przez chwilę poczuć się jak strażacy.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo, który trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie, jest pierwszym nowym pojazdem tego typu w historii całej Gminy Rzezawa.

Strażacy to lokali patrioci, którzy są symbolem i wspaniałym wizerunkiem naszej gminy. Nie da się przecenić roli jaką pełnią każdego dnia. Ich pomoc jest nieoceniona. Dlatego staram się mocno wspierać ich w działaniach. Jestem bardzo szczęśliwy, że do Rzezawy trafił teraz nowoczesny wóz strażacki. To historyczna chwila w ponad 120-letniej historii tej jednostki. Jestem przekonany, że będzie on dobrze im służył. Ze względu na to, że należą do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego liczba akcji, w których biorą udział, jest naprawdę bardzo duża – zaznacza Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie kosztował w sumie 760 tys. zł. Gmina Rzezawa z własnego budżetu przeznaczyła na ten cel 250 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły natomiast z otrzymanych dotacji: 310 tys. zł z Narodowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 150 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz 50 tys. zł z Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach Konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019”.

Uroczyste powitanie nowego wozu strażackiego dla OSP Rzezawa odbyło się 15 października br.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.