Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-12-12 19:17:20 przez eb

Paczka Mikołajkowa dla polskiego dziecka na Wileńszczyźnie

Relacja Stanisława Dębosza

Dobiegła końca tegoroczna zbiórka darów, w ramach Akcji Paczka Mikołajkowa dla Polskiego dziecka na Wileńszczyźnie. Udało się zebrać wiele przydatnych produktów spożywczych, słodycze i środki chemii gospodarstwa domowego. Z tego zrobiliśmy około 300 paczek które przekazaliśmy dzieciakom w Duksztach, Rzeszy, Korwiu, Podborzu, Butrymańcach oraz Rakańcach.

Radości i szczęścia nie było końca. Dzieci czekały na Mikołaja z Polski.
Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, nauczycielom oraz uczniom.

Oto lista szkół zaangazowanych w naszą akcję:
I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła podstawowa nr1, Szkoła podstawowa nr 2, Szkoła podstawowa nr 5, Szkoła podstawowa nr7, Szkoła podstawowa w Dąbrowicy, Dziewinie, Jodłówce, Kamionnej, Kierlikówce, Mikluszowicach, Nowym Wiśniczu, Połomiu Dużym, Rzezawie, Starym Wiśniczu, Trzcianie, Przedszkole Bajkowa Kraina z Kobylca i Sufczyna, Zespół Szkół Ekonomicznych w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie pracownicy Urzędu Miasta w Bochni, Polskiej Spółki Gazownictwa oraz wielu osobom prywatnym.

Cztery dni spędzone Wileńszczyźnie to czas spotkań, rozmów z Polakami tam mieszkającymi. Dla Rodaków na kresach to czytelny znak, że Ojczyzna o nich pamięta i za to nam wszystkim, za moim pośrednictwem, serdecznie dziękują.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.