Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-09-20 21:35:13 przez Czas2012

Niemiecka pralnia zainwestowała w Bochni

Wczoraj w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnego zakładu - niemieckej firmy Bardusch - informuje Urząd Miasta.

Bardusch Polska należy do międzynarodowej grupy Bardusch, zajmującej się obsługą odzieży roboczej od ponad 140 lat. W Polsce rozpoczęła działalność w roku 1998. Jej zakłady produkcyjne to nowoczesne, ekologiczne pralnie przemysłowe spełniające najwyższe standardy ochrony środowiska, a przedmiotem działalności jest wynajem i serwis (czyli pranie i reparacja) odzieży roboczej. W bochneńskim zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób z czego większość zatrudnionych - prawie 70% - stanowić będą kobiety.

Bardusch Polska jest dziesiątą firmą która zainwestowała w Bochni. Opócz niej w bocheńskiej strefie działają już:

Wielobranżowy Zakład Produkcyjno-Usługowy Tomala,
Gerex Net M.W.M Gierak s.c.,
Firma Inżynieryjno–Usługowo–Montażowa HAL-MONT,
Przedsiębiorstwo Usługowo–Handlowe CARGO–STAL s.c.,
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe DOOR Franciszek Filipek,
Mabuchi Motor Poland Spółka z o.o.,
Kegel-Błażusiak Trade Sp. z o.o. Sp. k.
Werner Kenkel Bochnia Spółka z o.o.
Gór-Stal Spółka z o.o.

Foto. Łukasz Chojecki
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


x
2019-09-20 21:52:18

ciekawe czy te ubrania będą "pachnące" jak otworzą sortownie

Mietek
2019-09-21 13:59:53

Przechodziłem tam paląc sobie kubańskie cygaro. Mówię do nich. Szanowni sąsiedzi! Na prawdę musicie tak charować, inwestować, zatrudniać, planować... ? Bo my tu w Polsce mamy taki światowy system ekonomiczny, że na wszystko kasę dostajemy... Na dzieci, mieszkanie, emereturę, minimalna pensja najwyższa na świecie, wszyscy już jeżdżą elektrykami... A wy tak cholera charować musicie? Biedni Niemcy, myślę sobie paląc kubańskie cygaro i wsiadając do nowego elektryka. No ale cóż? Przegrali wojnę niech charują!

???
2019-09-22 23:02:35

Chcą prać mundury dla folksdojczow z PO?