Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-03-19 19:52:46 przez eb

NieKłamMedyka również w Bochni

Furorę na mediach społecznościowych robi ździebko niegramatyczna akcja NieKłamMedyka. Jej twórcy, ratownicy medyczni apelują, aby osoby wzywające pogotowie nie zatajały, że przybyły niedawno z zagranicy bądź mogły mieć kontakt z kimś zarażonym koronawirusem. A tak się czasem dzieje.

W takiej sytuacji członkowie załogi karetki nie ubierają się w specjalne kombinezony, nie zakładają masek ochronnych i gogli. A potem muszą być poddani 2 tygodniowej kwarantannie. Co to oznacza dla służby zdrowia, łatwo sobie wyobrazić. Zwłaszcza dziś, kiedy w szpitalach jest zbyt mało personelu medycznego, a ci którzy pracują, są na granicy wytrzymałości fizycznej.

Niektóre placówki medyczne, jak choćby dziś szpital Banacha w Warszawie są zamykane z powodu zarażenia kogoś z personelu. (Nawiasem - doszło tam do paniki. Ludzie uciekali ze szpitala nie tylko drzwiami i oknami, ale również okienkami od piwnicy).

"Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS" - piszą np. ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Bocheńscy ratownicy medyczni również przyłączyli się do akcji,
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.