Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2013-10-09 14:14:34 przez system

Nie będzie laboratorium w Sanepidzie?

Po Sądzie i Bibliotece Pedagogicznej w Bochni, które szczęśliwie ocalały, nasze władze próbują zrobić zamach na kolejną instytucję w naszym mieście, oddalając ją od zwykłego obywatela w ramach swoiście pojętej „oszczędności”. Tym razem chodzi o Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jak nam powiedziała Halina Bielec, zastępczyni Powiatowego Inspektora Sanitarnego jest już niemal pewne, że od stycznia przestanie funkcjonować laboratorium przy bocheńskim Sanepidzie. Jego funkcję przejmie laboratorium przy Wojewódzkim Sanepidzie w Krakowie.

Do tej pory w Małopolsce było 11 stacji SE, które prowadziły w swoich laboratoriach badania nadzorowe nad wodą, a także. m. in. badania na nosicielstwo. Ta ostatnia forma działalności sanepidu ma szczególne znaczenie dla osób, które chcą podjąć pracę w firmach związanych z żywnością. Teraz będzie dalej i zapewne - dłużej. Spośród 11 dotychczasowych laboratoriów Sanepidowi zostaną jedynie stacja wojewódzka i dwie filie: w Wadowicach i Tarnowie. Być może, w Bochni zostanie utworzony jakiś punkt poboru materiału do badań.

W naszym Sanepidzie ta decyzja oznacza również utratę pracy dla siedmiorga ludzi zatrudnionych w laboratorium do tej pory, i to już od stycznia 2014. Halina Bielec mówi, że władze Sanepidu robią wszystko, aby zminimalizować skutki oszczędnościowego programu władz dla swoich pracowników. Starają się jeszcze bronić przed tą odgórną decyzją, m.in. dzięki poparciu związków zawodowych, w tym „Solidarności”.

eb


Dodaj komentarz
captcha

Komentarze mogą przechodzić przez proces moderacji i nie pojawiać się od razu na stronie.


Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


eskelon
2013-10-09 18:04:29

jakie "nasze władze"?? Niech się sz. redakcja wypowiada w swoim imieniu. Partia Obciachu nie jest moją władzą. Niech się teraz rumienią ci, którzy wybrali do rządów POrąbańców

Ha,ha,ha ! Solidarność …
2013-10-10 09:33:36

To właśnie solidaruchy zniszczyły w tum kraju lokalne placówki ZUS, PZU, POGOTOWIA RATUNKOWE WŁĄCZYŁY DO SZPITALI- i dlatego także w Bochni jest horror! SOLIDARNOŚCIOWY WOJEWODA ZLIKWIDOWAŁ POWIATOWA DYSPOZYTORNIE POGOTOWIA. POWIATOWE KACYKIEM Z POSTSOLIDARNOSCIOWEJ PO I PIS NIC W TEJ SPRAWIE NIE ZROBIŁY Jak słyszę ze solidarności "chce ratować" coś w Polsce to mam obraz Stoczni, ktore komuna utrzymywała na światowym poziomie a teraz jest tam muzeum "S"!!! ZA CZASÓW SOLIDARNOŚCI - UPADŁY WSZYSTKIE ŁĄCZNIE Z TA SYMBOLICZNA W GDAŃSKU!!!! SOLDARNOSC 1980 i 1989 r TO BYŁO NAJWIĘKSZE OSZUSTWO W POWOJENNEJ POLSCE!!! Większe nawet niż referendum 1946 r bo z niego przynajmniej zostały nam Ziemie Odzyskane- ziemia Lubuska,Śląsk i Pomorze.

bochniak
2013-10-10 13:55:05

Tak jest , to czysta prawda, PO i PiS są winne temu dziadostwu. Im teraz ani świta w głowie aby się przyznać do tych błędów. Zobaczymy co jeszcze zlikwidują w Bochni. A może nie potrzebne są przedszkola, a może trzeba zaorać rynek - wszystko może być faktem - przy takich rządach i myśleniu. Pytam, a gdzie są władze Miasta?.

odp... się od Solidarno…
2013-10-10 22:38:00

50 lat lizaliście d... Moskwie, wyssaliście z tego kraju wszystko co się dało (nie pamiętacie już, że po stanie wojennym wyjechało z Polski ponad milion ludzi?), a teraz śmiecie jeszcze pyskować na Solidarność?! A kto, matołki, pierwszy podjął decyzję o likwidacji Stoczni Gdańskiej?? Nie pamiętacie, sklerotycy? To się wam przypomni - wasz gensek Mieczysław Rakowski

Gen
2013-10-11 18:43:31

Sek
2013-10-11 18:58:55

Rakowski zamykał Stocznie gdy był WICEPREMIEREM RZADU PRL UZNAWANEGO WÓWCZAS PRZE 218 KRAJÓW SWIATA, W TYM WSZYSTKIE MOCARSTWA ZACHODNIE. I nie zamknął, chociaż mógł.... Zapewne jego szef (Jaruzelski ) wytłumaczył mu ze nie ma sensu robić męczenników z kwiatu(ha,ha,ha) Solidarności, ktory był oficjalnie zatrudniony w Stoczni, bo oni sami kiedyś sie nawzajem wykończą. I miał 100 % racji...Jak wiadomo z ust samych solidaruchow, "niezależni"związkowcy pobierali kase z amerykańskiej CIA . Checa polega na tym ze spora cześć pobierała także kase z rodzimej SB. Ciekawe, wg Ciebie którzy byli prawdziwymi patriotami ?