Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-09-05 23:55:28 przez Czas2012

Na osiedlu Niepodległości walczyli o granice

Piknik militarny jaki odbył się 31 sierpnia na łąkach przy osiedlu Niepodległości dostarczył wielu atrakcji i emocji zrówno tym najmłodszym jak i starszym, którzy sobotnie popołudnie zdecydowali się spędzić w atmosferze walk i wystrzałów karabinowych.

W trakcie trwania pikniku swój sprzęt i wyposażenie prezentował m.in. 21 batalion logistyczny z Rzeszowa. Odbyły się także pokazy sprzętu służb mundurowych: straży pożarnej, policji, straży miejskiej, odwiedzić można było obozowisko grup rekonstrukcyjnych oraz wystawy z okresu I i II wojny światowej.

Punktem kulminacyjnym była jednak inscenizacja historyczna epizodu wojny polsko-ukraińskiej w 1919 roku. Za sprawą rekonstruktorów z Polski i Ukrainy oraz nietuzinkowych efektów pirotechnicznych każdy mógł nie tylko wyobraźnią ale i naocznie przenieść się do czasów walk o granice naszego kraju.

Foto: Łukasz Chojecki UM
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.