Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-10-01 19:36:52 przez eb

Miał promile, pędził setką po Proszowskiej

Policjanci z bocheńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Na domiar złego mężczyzna był nietrzeźwy. Kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości.

Zdarzenie to miało miejsce 29 września, około godziny 10.00. Policjanci w trakcie pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr. 965 w Proszówkach „namierzyli” motocyklistę jadącego z prędkością 104 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Tuż po zatrzymaniu, w trakcie rozmowy z ust mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało blisko 1,16 promila alkoholu w organizmie badanego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili kontynuowania dalszej jazdy. Już wkrótce sprawa zostanie skierowana do sądu gdzie 47-letni mieszkaniec powiatu wielickiego odpowie za wykroczenie przekroczenia prędkości o 54 km/h, ale przede wszystkim za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, kilkutysięczną karą finansową i zakazem kierowania pojazdami na okres nawet 10 lat.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.