Krzysztof Zięba kandydatem PO do sejmiku
- To jest naprawdę bardzo ważne, żeby każde środowisko miało tam swojego przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim – powiedziała dziś na konferencji prasowej posłanka PO, Urszula Augustyn. Te słowa padły w kontekście nowej unijnej perspektywy finansowej, z której Małopolsce ma przypaść blisko 3 mld zł.
Człowiekiem, który ma dobrze zadbać o bocheńskie interesy w sejmiku województwa małopolskiego ma być rekomendowany na radnego Krzysztof Zięba, dyrektor Kopalni Soli.
Pani poseł bardzo ciepło wyraziła się o doświadczeniach i predyspozycjach osobistych kandydat. - Mamy dobrą drużynę – powiedziała o liście PO - a pan Krzysztof Zięba jest kandydatem znakomitym. O interesy Bochni potrafi walczyć i w Europie i poza granicami Europy, bo jako przedstawiciel kopalni w takich miejscach się znajduje wielokrotnie. Niech dzisiaj ma szansę i niech będzie reprezentantem państwa w Krakowie, w naszym sejmiku, w sercu małopolski, gdzie głos Bochni powinien być mocno słyszalny. - dodała.
Posłanka wspomniała również, że Kopalnia to przecież serce Bochni, a jej dyrektor znatrzeby zarówno kopalni jaki i miasta i mieszkańców.
Co jest priorytetem Krzysztofa Zięby jeśli chodzi o unijne dotacje? Okazuje się, że rewitalizacja centrum miasta, Rynku i całego kompleksu starej kopalni soli. Chciałby stworzyć jeden duży, wspólny projekt pod takim hasłem i pozyskać fundusze na jego realizację.
Urszula Augustyn zaapelowała nie tylko o zgodne głosowanie na Krzysztofa Ziębę jako radnego wojewódzkiego, ale też o szerszy udział w w wyborach samorządowych.
Krzysztof Zięba ma 52 lata. Pochodzi z Kluczborka, ale całą swoją aktywność zawodową poświęcił Bochni. Do naszej Kopalni Soli trafił zaraz po studiach na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w 1986 roku. Stopniowo piął się po szczeblach awansu. Dyrektorem kopalni został w 2008 roku. W międzyczasie był również wiceburmistrzem naszego miasta (2004 – 2006), a także kandydował do sejmu RP z listy PO. Za jego kadencji jako dyrektora powiodła się zarówno komercjalizacja Kopalni jak i wpisanie jej na listę zabytków UNESCO.