Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-09-22 23:29:49 przez Czas2012

Kolping do seniorów -nie dajcie się oszukać!

W Sali Klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej dn. 18 września br. odbyło się seminarium zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni pod nazwą "Bezpieczny Senior - zagrożenia dla osób starszych”.

Główny cel seminarium to podniesienie świadomości osób starszych w sferze troski o swoje bezpieczeństwo. Prelegenci poruszali tematy związane z aktualnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa osób i majątku seniorów. Bartłomiej Gogola ze Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga w Bochni” przedstawił najczęstsze metody stosowane przez oszustów działających na szkodę osób starszych (m. in. omówił najnowsze warianty popularnej ostatnio metody oszustw „na policjanta” i „na wnuczka”). Myliłby się jednak ten, kto by sądził, ze tematyka spotkania ograniczała się jedynie do oszustw na szkodę seniorów. Gośćmi seminarium byli również bocheńscy policjanci i strażacy, którzy wystąpili z prelekcjami omawiającymi problemy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa związanego z instalacjami grzewczymi (m. in w kwestii ryzyka zatrucia tlenkiem węgla). W seminarium uczestniczyli także prelegenci spoza Bochni; Józef Sikorski ze Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce poruszał temat bezpieczeństwa w transakcjach płatniczych, zaś Marek Pilch ze stowarzyszenia „Manko” z Krakowa omówił zagadnienie manipulacji związanych z zakupami na prezentacjach. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu seniorów z powiatu bocheńskiego. Seminarium odbyło się w ramach projektu „Centrum Zintegrowanej Aktywności Seniora na UTW” - współfinansowangoe ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

bg
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.