Kazimierz Wlk. patronem szkoły w Damienicach
31 maja Zespół Szkół Gminnych w Damienicach świętował 110-lecie istnienia. Uroczystość ta zbiegła się z przekazaniem szkole sztandaru. Uroczysta msza święta, w trakcie której poświęcono sztandar, odbyła się w kaplicy pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Damienicach.
Homilię wygłosił ks. pułkownik doktor Tadeusz Bieniek. Główne uroczystości miały miejsce na sali gimnastycznej ZSG w Damienicach. Uczestniczyli w niej m.in. zastępca wójta Gminy Bochnia Eugenia Ignacyk, z ramienia Kuratora Oświaty dyrektor Delegatury w Tarnowie Urszula Blicharz oraz starosta powiatu bocheńskiego - Jacek Pająk.
Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Uchwałę Rady Gminy Bochnia o nadaniu ZSG imienia Króla Kazimierza Wielkiego odczytała przewodnicząca Rady Gminy Zofia Pukal. Historię szkoły i postać jej patrona przybliżyła zebranym dyrektor ZSG Joanna Święch.
Głównym punktem uroczystości było przekazanie przez rodziców dyrektorowi szkoły i uczniom nowego sztandaru. Ślubowanie na sztandar złożyli przewodniczący klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Po przekazaniu sztandaru i ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście. W imieniu wójta Gminy Bochnia Eugenia Ignacyk gratulowała szkole rozwoju i sukcesów zapewniając o wsparciu samorządu dla placówek oświatowych na terenie gminy. List gratulacyjny Małopolskiego Kuratora Oświaty odczytała pani Urszula Blicharz, przyłączając się do życzeń wielu sukcesów. Z kolei starosta powiatu bocheńskiego Jacek Pająk oprócz gratulacji dla szkoły podarował na ręce pani dyrektor specjalny, okolicznościowy dyplom.
Następny punkt programu to ciekawa inscenizacja historyczna pt. "Królewska wizyta" przygotowana przez uczniów ZSG według scenariusza napisanego przez pana Janusza Paprotę. Przedstawiono w niej zasługi króla Kazimierza dla Bochni i ziemi bocheńskiej. Ciekawe dialogi, dobra gra aktorska i stroje z epoki średniowiecza sprawiły, że widzowie mogli się poczuć jak w średniowiecznej rzeczywistości.
Po uroczystościach zaproszeni goście wpisali się do księgi pamiątkowej oraz mogli zobaczyć wystawę starych dokumentów i fotografii szkolnych. Wspólny poczęstunek i rozmowy w miłej atmosferze zakończyły święto szkoły.