Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-08-26 20:03:49 przez eb

Dożynki w Nieszkowicach Małych

Podczas wczorajszej niedzieli (25 sierpnia) odbyły się w Nieszkowicach Małych Dożynki gminy Bochnia. Tradycyjne obrzędy dożynkowe, konkurs na najpiękniejszy wieniec, swojskie potrawy, występy zespołów artystycznych – to najważniejsze atrakcje Święta Plonów.

Pierwsze miejsce w konkursie wieńców dożynkowych zdobył wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucic, drugie - świetlica wiejska w Gorzkowie, trzecie zaś - Koło Gospodyń Wiejskich w Nieszkowicach Małych wraz ze świetlicą wiejską. 

Na dożynkach w Nieszkowicach nie zabrakło ważnych gości: oprócz władz Gminy Bochnia byli również:  Adam Korta, starosta bocheński, Ryszard Drożdżak, wicestarosta bocheński, Aleksandra Perz, przewodnicząca Rady Gminy Szemud wraz z delegacją, Mariusz Zając, radny Powiatu Bocheńskiego, Agnieszka Morawiec, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Bochni, Jacek Pająk, były starosta bocheński, Czesław Kwaśniak, kandydat do sejmu z Konfederacji oraz były radny sejmiku wojewódzkiego, Adam Kwaśniak.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.