Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-12-17 19:43:07 przez eb

Dokończą północną obwodnicę Bochni!

Dziś Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o zakwalifikowaniu do dofinansowania zadania Gminy Miasta Bochnia pn. „Budowa drogi gminnej klasy L od km 0+000,00 do km 0+800,00 w ramach realizacji obwodnicy Bochni – Trasy północno – zachodniej – Etap II” w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną w całym zakresie.

II etap budowy KN2 dotyczy nowego odcinka drogi od ulicy Turkowskiego do ulicy Brodzińskiego.

W ramach projektu planowany jest również szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców tj.: chodnik wraz ze ścieżką rowerową, wyniesienie nawierzchni skrzyżowania ul. Nowy Świat z drogą główną KNII wraz ze strefą zamieszkania w kierunku osiedla Niepodległości.

Dodatkowo zaprojektowano: na wysokości pętli autobusowej przejście dla pieszych z kierunku zachód – wschód wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu, co zapewni dostęp komunikacyjny bezpośrednio z KNII na teren osiedla, oświetlenie drogowe na całym odcinku, aktywne znaki D-6, malowanie grubowarstwowe, przejścia dwukolorowe oraz punkty odblaskowe w jezdni. Zaprojektowano również przekładki istniejącej infrastruktury podziemnej będącej w kolizji z nową jezdnią asfaltową. Ponadto przewidziano do wykonania zbiorniki wód opadowych wraz z regulatorami przepływu, których zadaniem jest ograniczenie kumulacji wody opadowej i jej retencjonowanie.

Budowa ostatniego odcinka obwodnicy północno-zachodniej Bochni umożliwi wyprowadzenie ruchu ze ścisłego centrum miasta.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


ślimak
2019-12-27 09:21:24

Znany w Bochni ślimak w ciągu 9 lat wykonał 270- metrowy dystans . Teraz informuje wkurzoną opinię publiczną, że na pewno dojdzie do celu bo dostanie dotację. Ale nie mówi ile bedzie tej dotacji oraz ile bedzie kosztować ten etap. Czyli to wszystko jest patykiem na wodzie pisane.