Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-12-30 13:26:22 przez Czas2012

3 mln na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Zarząd Powiatu w Bochni na wniosek Starosty Adama Korty podjął decyzję o przedłożeniu na najbliższą Sesję Rady Powiatu w Bochni, propozycji przeznaczenia 3 milionów złotych na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni.

/media/user/images/upload/Grudzien/2019/projekt-zol.jpgObecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku szpitala powiatowego i ma zaledwie 20 miejsc. Potrzeby są dużo większe. Powiat Bocheński planuje budowę nowego budynku dla ZOL-u i hospicjum stacjonarnego przy ul. Karolina dla blisko 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Inwestycję będzie realizował szpital. Zabezpieczona jest działka, gotowy jest projekt techniczny, komplet uzgodnień i pozwoleń – informują władze powiatu.

Budowa ZOL-u to priorytetowa inwestycja. Dzięki niej osoby ciężko chore zyskają pomoc i opiekę. Taka placówka będzie także ważna dla ich bliskich, którzy nie mogą pogodzić życia zawodowego z troską o wymagającego stałej opieki członka rodziny. Dlatego na posiedzeniu Zarządu Powiatu podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu 3 milionów złotych na budowę Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Wniosek Zarządu Powiatu o zabezpieczenie środków na budowę Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Wieloletniej Prognozie Finansowej trafi na najbliższa Sesję Rady Powiatu.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.