Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-12-12 19:06:32 przez eb

20 jednostek OSP z nowym sprzętem od Starostwa

Starosta bocheński Adam Korta wraz z wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem przekazali dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Wsparcie na łączną kwotę blisko 60 tys. zł trafiło do 20 jednostek OSP.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Powiatowej PSP w Bochni i wzięli w niej udział również Komendant Powiatowy PSP Robert Cieśla, członek zarządu Powiatu Bocheńskiego Jerzy Błoniarz, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Tadeusz Cichoń oraz prezesi, naczelnicy i druhowie z jednostek odbierających sprzęt.

Wiem, że potrzeby OSP są ogromne i wsparcie Powiatu Bocheńskiego nie zaspokoi ich wszystkich. Niemniej druhowie otrzymali sprzęt i wyposażanie, które usprawni pracę strażaków i poprawi ich bezpieczeństwo podczas wykonywania działań ratowniczych – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

W tym roku wsparcie trafiło do druhów z: Rzezawy, Trzciany, Leszczyny, Siedlca, Łapanowa, Okulic, Proszówek, Baczkowa, Borku, Wyżyc, Borównej, Rajbrotu, Bessowa, Sobolowa, Brzeźnicy, Łazów, Mikluszowic, Muchówki, Rozdziela i Bytomska.

W ramach dofinansowania jednostki zakupiły sprzęt ratowniczo-gaśniczy m.in. quada, kamerę termowizyjną, ubrania specjalne, hełmy, mundury i węże strażackie. Nowe wyposażenie w znacznym stopniu ułatwi działania ratownicze jednostek oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Bocheńskiej.

Warto przypomnieć, że Powiat Bocheński wspiera strażaków – ochotników od ponad 10 lat. W tym czasie 64 jednostki OSP otrzymały sprzęt za ponad 800 tys. zł.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.