Kategoria: Archiwum
Utworzono: 2017-03-05 22:15:28 przez system

Wykład ks. dr. Galdy w Civitas Christiana

"Idźcie i głoście. Wprowadzenie do tematu roku duszpasterskiego" to problematyka wykładu, którego można było wysłuchać w środę, 1 marca w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Prelekcję wygłosił ks. dr Wojciech Gałda - proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni.

- "Idźcie i głoście" - temat nowego roku duszpasterskiego jest odpowiedzią Kościoła na wyzwanie obecnych czasów. Wyzwaniem tym jest "nowa Ewangelizacja", potrzeba głoszenia Ewangelii nowym pokoleniom. Szczególnym patronem "nowej Ewangelizacji" w Polsce jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, który swoją działalnością wskazywał na nieustającą aktualność nakazu Jezusa: "Idźcie i głoście" - mówił ks. dr Wojciech Gałda.

Wykładu wysłuchali licznie zgromadzeni członkowie i sympatycy stowarzyszenia oraz goście: Elżbieta Adamska (asystentka wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko), dr hab. Teofil Wojciechowski (historyk), Barbara Hałas (dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bochni), Krystyna Janus (przedstawicielka Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej) oraznauczyciele bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych wraz młodzieżą.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.