Kategoria: Archiwum
Utworzono: 2017-01-25 17:56:09 przez system

Styczniowe "Spotkanie z Biblią"

W środę, 25 stycznia w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się pierwsze w tym roku "Spotkanie z Biblią". Poprowadził je tradycyjnie ks. dr Marek Mierzyński, asystent stowarzyszenia.

Spotkanie poświęcono "Wyznaniu wiary zawartym w Piśmie Świętym".

- Wyznanie wiary w Chrystusa jako Pana i Zbawiciela wyrasta ze świadectwa ewangelistów i Dziejów Apostolskich. Zostało sformułowane na soborach w IV i V wieku jako konkretne artykuły wiary. Wyznanie wiary wyraża się w postaci kerygmy, czyli przepowiadania pierwotnego Kościoła i sprowadza się do uznania Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, który jest gwarantem udziału w chwale zbawionych. Wzywa On do nawrócenia i i życia chrześcijańskiego przenikniętego świadectwem Ewangelii. Wiara wyznawana ustami prowadzi do usprawiedliwienia, a jej praktyczne realizowanie stanowi rękojmię zbawienia - mówił ks. dr Marek Mierzyński.

W spotkaniu wzięli udział członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.