Kategoria: Archiwum
Utworzono: 2017-03-24 08:20:38 przez system

Marcowe „Spotkanie z Biblią” w Civitas Christiana

"Biblijna wizja odkupienia Narodu Wybranego" - to temat środowego (22 marca) wykładu ks. dra Marka Mierzyńskiego, którego można było wysłuchać w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni.

- Zbawienie w Starym Testamencie oznacza wolność od zagrożeń egzystencjalnych, wywoływanych przez ziemskie niebezpieczeństwa i siły, szczególnie jednak przez grzech i oddalenie od Boga. Zbawienie oznacza posiadanie trwałego życia i zapewnione bezpieczeństwo (biblijny powrót do Boga). Według biblijnych wyobrażeń człowiek jest spokrewniony z Bogiem, ostatecznie sam Jahwe jest traktowany jako ten, który uwalnia i wykonuje, uwalnia bądź pojedynczego człowieka, bądź też cały lud. Ostatecznie ta nadzieja przekracza granice śmierci - mówił asystent stowarzyszenia.

Prelekcji ks. dra Marka Mierzyńskiego, wygłoszonej w ramach cyklu "Spotkanie z Biblią", wysłuchali członkowie i sympatycy stowarzyszenia.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.