Bochnia wydarzenia

środa 24 grudnia 2014 22:46:39

Bochnianie solidarni z UkrainąBochnianie solidarni z Ukrainą

Krakowska NSZZ „Solidarność” gorąco dziękuje dzieciom i rodzicom Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni, którzy na apel „Solidarni z Ukrainą” przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych, odzieży, zabawek, obuwia dla mieszkańców Ukrainy.


Ze szkoły odebrano 2 razy pełny samochód osobowy, wypełniony darami.

Związkowcy dziękują za naszym pośrednictwem p. Magdalenie Wójcik, nauczycielce SP nr 1, i przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania w Bochni p. Agnieszce Morawiec, która zwróciła się z apelem o pomoc do przewodniczących kół „Solidarności” w szkołach.

Transport z darami pojechał przez Katowice na Ukrainę. Jeszcze w tym roku odjedzie drugi transport z lekarstwami.

Akcja „Solidarni z Ukrainą” trwa nadal i następny transport z pomocą pojedzie na przełomie lutego i marca.

Związkowcy proszą w związku z tym o dalszą pomoc w zbieraniu darów dla naszych wschodnich sąsiadów.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Moda

2014-12-25 00:20:35
Jest moda aby trzymać stronę Ukrainy bo tak chce urażona w swej dumie Unia Europejska i stałe szukająca wojny Ameryka. A moi dziadkowie opowiadali jak w 1944 r uciekali spod Lwowa przed Ukraińcami, ktorzy Polakom zgotowali rzeź pod koniec II wojny. Paradoksalne, wiele Polskich rodzin czuło sie bezpieczniej na terenach kontrolowanych przez Wehrmacht a po wkroczeniu Armii Radzieckiej Polacy na Kresach czuli sie autentycznie wyzwoleni spod okupacji hitlerowskiej i terroru band UPA. Mogę dać lekarstwa ale dla mieszkańców Donbasu, ktorzy od kilku miesięcy odpierają ataki Armii Ukraińskiej, ktora bombarduje bloki mieszkalne i strzela do cywilów , ktorzy w ogromnej większości popierają Putina. W wojewodźtwie lwowskim powstały w ostatnich latach setki(!) pomników sławiących Siepana Banderę, ukraińskiego nacjonaliste , współpracownika hitlerowców i USA. Dopiero 14 lat po wojnie sowieckie KGB odpadło i zabiło EBanderę w Monachium (Niemcy zachodnie).
do tego wyżej

2014-12-25 02:07:03
idź się leczyć na główkę, przydupasie Putina
321

2014-12-25 09:52:37
Masz rację, dużo moich znajomych myśli podobnie.
Kibic

2014-12-25 14:59:49
Zarówno Ukraińcy, jak i Rosjanie mają na rękach krew setek tysięcy Polaków. Bandera był takim samym bandytą, jak Putin i jego zwolennicy w Donbasie. Przeczytaj Moda choć jeden podręcznik historii a nie będziesz pisał głupot.
do ludzi

2014-12-25 20:34:43
Tragedia, jest tragedią. Jest Boże Narodzenie. Proszę poczytać Biblię.
historyk

2014-12-25 22:56:13
Widać tu jak na dłoni robotę putinowskiej propagandy. Trzeba wyraźnie oddzielić historię od teraźniejszości. Był Wołyń, było UPA i był Bandera (z drugiej strony ileś tam kozackich powstań, utopionych w morzu krwi przez polskich panów kresowych - o tym też trzeba pamiętać). Teraz jednak mamy 2014 rok i Ukrainę, która jest na pierwszej linii frontu w wojnie z rosyjskim imperializmem. Naszym zasr... obowiązkiem (a przy okazji interesem) jest wspierać w tej wojnie Ukraińców - tylko po to, żeby Wania nie osaczył nas od wschodu (bo u północnych granic już jest). Kto tego nie rozumie ten kiep i niech lepiej idzie oglądać "Taniec z gwiazdami", bo się do tego najlepiej nadaje.<br />
ty historyk

2014-12-26 20:37:46
Jak chcesz du...ę nadstawiać to nadstawiaj ją sam ,bo Polska przez takich ,,mądrali'' zostaje zawsze jakoś dziwnie wypie.......olona . co zyskaliśmy na Afganistanie ? wielkie nic poza wydatkiem 6mld . a ta twoja historia tak się zmienia jak kalejdoskop więc naucz się jednego ,,nie pchaj się tam gdzie za to tylko zapłacisz '' bo jak przyjdzie co do czego to nikt ci nie pomoże
ty historyk

2014-12-26 20:41:59
Jak chcesz du...ę nadstawiać to nadstawiaj ją sam ,bo Polska przez takich ,,mądrali'' zostaje zawsze jakoś dziwnie wypie.......olona . co zyskaliśmy na Afganistanie ? wielkie nic poza wydatkiem 6mld . a ta twoja historia tak się zmienia jak kalejdoskop więc naucz się jednego ,,nie pchaj się tam gdzie za to tylko zapłacisz '' bo jak przyjdzie co do czego to nikt ci nie pomoże
do histerycznego historyka

2014-12-27 12:35:54
Histeria antyrosyjska sięgnęła zenitu. Jezeli jesteś historykiem to czemu nie napiszesz ze Ruscy zamordowali podczas II wojny 20 000 polskich oficerów , jeńców wojennych ale jednak ŻOŁNIERZY. Byla to ZBRODNIA WOJENNNA. Natomiast Ukraińcy ZAMORDOWALI ok. 200 000 Polaków mieszkających na Kresach- w tym wiele tysięcy kobiet, starców, dzieci. TO BYŁO LUDOBÓJSTWO , ofiarami rzezi była ludność cywilna. ZABÓJSTWA BYŁY DOKONYWANE NAJBARDZIEJ BARBARZYNSKIMI METODAMI : wybijanie dzieci na sztachety płotów, obcinanie przed śmiercią rąk i nóg, rozpruwanie ciężarnych kobiet. Trudno w Polsce lubić Ruskich za 123 lata rozbiorów, zsyłki na Sybir, represje stalinowskie . Oni przynajmniej przeprosili nas ustami Gorbaczowa i Jelcyna. Ale na Ukrainie panuje teraz reżim, ktory stawia pomniki Banderze w każdej wsi, sławi UPA . Ukraincy nigdy nie przeprosili Polaków za swoje zbrodnie.
fan historii

2014-12-27 16:38:00
Pomocy potrzebują Polacy z okolic Królewca (Kaliningrad) i Polacy spod Stanislawowowa.
historyk

2014-12-27 17:40:28
większych matołków świat nie widział... doliczcie do 20 tysięcy oficerów setki tysięcy kobiet i dzieci zesłanych z Kresów na Sybir, do Kazachstanu, Kołymę, Bóg wie gdzie. Ile z nich zdiłalo wrócic do Polski? Doliczcie dwie setki tysięcy warszawiaków, zarezanych przez Niemców przy pomocy bandziorów od Kamińskiego w czasie Powstania, gdy inne ruskie stały za Wisłą bezczynnie. Doliczcie kolejne dziesiątki tysięcy wywiezione po wojnie, za AK, NSZ, WiN. Waszym problemem, ruskie pachołki, jest to, że braki wiedzy nadrabiacie histerią, chcecie na siłę skłócić Polaków i Ukraińców. Nikt nie wzywa do zapomnienia tego, co było złe pomiędzy nami. Ale to się nie wróci. Ukraina ma wreszcie własne państwo, które będzie bronić do upadłego, natomiast wy lemingi zwiejecie stąd natychmiast, gdy tylko usłyszycie w oddali waszych nadchodzących ruskich przyjaciół
kibol

2014-12-28 11:08:25
Moda ile Ci Putin płaci za ten komentarz? Ruskie trole nieźle wam namieszały w głowach! Im dalej Rosja od naszych granic tym lepiej dla Polski!!! Historia Historią i trzeba ją pamiętać ale teraźniejszość pokazuje że trzeba trzymać kciuki za Ukraińców aby nie pojawiły zielone ludziki w Polsce! Oraz czołgi kupione w sklepie z czołgami...
DO HISTORYKA

2014-12-29 22:47:06
TWOJE ARGUMENTY SĄ BARDZO SŁABE. PRZECIEŻ NIEMCY MAJĄ NA SUMIENIU MILIONY POLAKOW - WYKOŃCZONYCH W WIĘZIENIACH PODCZAS ZABORÓW I ZAMORDOWANYCH PODCZAS HITLEROWSKIEJ OKUPACJI . LICZBY SĄ JEDNOZNACZNE DLA KAŻDEGO NORMALNEGO HISTORYKA TYLKO NIE DLA CIEBIE.
Polak

2014-12-30 09:31:51
A jak Putin będzie pod granicami Polski ze swoimi zielonymi ludzikami oraz bronią zakupioną w sklepie TO CO ZROBICIE? Wywiesicie mu Rosyjską flagę na powitanie?
do Polak

2015-01-01 02:39:11
pojedziemy za Tuskiem do Brukseli
do ,,do tego wyżej"

2015-01-01 21:22:53
W licznych miastach ukrainy organizowane są marsze dla uczczenia urodzin bohatera upa ,zbrodniarza odpowiedzialnego za ludobójstwo około 200 tys. Polaków /kobiet, dzieci ,starców/w sposób wyjątkowo barbarzyński-----nie zapomnijcie o nich.
REKLAMA