Bochnia wydarzenia

piątek 01 lutego 2013 11:18:40

Zgoda na podwyżkę poborów dla burmistrza miastaZgoda na podwyżkę poborów dla burmistrza miasta

Rada Miasta podjęłą uchwałę o podwyżce dla burmistrza Stefana Kolawińskiego

W czasie styczniowej sesji Rady Miasta (31.01.) radni zajęli się m.in. budzącym najwięcej kontrowersji projektem uchwały dotyczącej wzrostu poborów dla burmistrza Stefana Kolawińskiego.  Inicjatorem uchwały był Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Scisło.


W czasie dyskusji przed głosowaniem wspomnianego projektu Przewodniczący Rady Miasta stanowczo bronił swojego pomysłu: Burmistrz pracuje od poniedziałku do niedzieli włącznie. Jest tu na sali dwóch byłych burmistrzów, którzy dobrze o tym wiedzą, śpi się z telefonem, bo nie wiadomo kto zadzwoni i w jakiej sprawie. Burmistrz powinien być wynagradzany tak jak przysługuje na to stanowisko. Ponadto po zwolnieniu jednego z zastępców burmistrza większość obowiązków wziął na siebie burmistrz Kolawiński – argumentował Kazimierz Scisło. Przewodniczący odpowiedział również na zarzuty jakie pojawiły się w komentarzach internetowych po opublikowaniu informacji o planowanej podwyżce: Ktoś pytał jakie ma burmistrz osiągnięcia. Proszę państwa burmistrz pracuje i ma osiągnięcia. Burmistrz zawsze mówi, że Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej jest dziełem jego poprzedników, ale to on pozyskał 25 mln zł na Strefę – stwierdził Przewodniczący Rady Miasta.

Najwięcej negatywnych komentarzy wobec planowanej podwyżki padło z ust radnych PiS. Już na początku sesji, w trakcie ustalania porządku obrad radny Bogdan Kosturkiewicz zaproponował skreślenie głosowania uchwały o podwyżce z porządku obrad argumentując, że jest ona totalnie nieprzygotowana. Wniosek radnego nie przeszedł, ale zarzut o nieprzygotowaniu uchwały pojawił się także w czasie debaty przed głosowaniem. Kosturkiewiczowi chodziło o to, że w projekcie uchwały … nie wydrukowano żadnych informacji dotyczących wysokości wynagrodzenia. Treść projektu (każdy zainteresowany mógł zapoznać się z kserokopiami projektów) w części dotyczącej wynagrodzenia brzmiała:
§ 1. Ustala się dla Burmistrza Miasta Bochni, Pana Stefana Kolawińskiego, wynagrodzenie miesięczne w następującej wysokości:
- wynagrodzenie zasadnicze w kwocie ……… zł (słownie …………………………. złotych 00/100)
- dodatek funkcyjny w kwocie …………………. zł (słownie ………………………   złotych 00/100)
dodatek za wieloletnia pracę zgodnie z przepisami określającymi zasady wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnianych w urzędach gmin.

Poproszę o uściślenie jaka jest treść uchwały, bo konia z rzędem temu, kto wie nad czym za chwilę będziemy głosować! – stwierdził Kosturkiewicz. Zarzuty o nieprzygotowaniu uchwały były odpierane przez Skarbnik Miasta Grażynę Zioło.
W czasie spotkań komisji podawane były dokładnie kwoty i prosiłam radnych o to aby je sobie zapisali – tłumaczyła Zioło. Nie przekonało to jednak Kosturkiewicza, który twierdził, że na kilku komisjach podawane były inne kwoty a co za tym idzie wysokość podwyżki nie jest dla niego jasna.

W czasie debaty głos zabrał również radny Jan Balicki. Miałem nie zabierać głosu ale postanowiłem się wypowiedzieć, żeby Państwo nie myśleli, że zagłosuje na nie bo nie. Podwyżka może powinna być ponieważ od lat już jej nie było. Ale z tego co mi wiadomo, to planowana podwyżka podniesie pobory burmistrza do maksymalnego poziomu przewidywanego dla miasta tej wielkości co Bochnia. Wydaje mi się, że nawet z motywacyjnego punktu widzenia nie jest właściwe Przed burmistrzem przecież jeszcze przynajmniej dwa lata pracy a my nic więcej nie możemy mu już zaoferować – argumentował Jan Balicki.

Jestem radną nie pierwszą kadencję i pamiętam, że każdy burmistrz otrzymywał podwyżki. Myślę, więc, że trzeba zamknąć tę dyskusję, która jest po prostu niesmaczna i przejść do głosowania, w którym każdy zdecyduje tak jak będzie uważał za słuszne – skomentowała radna Marta Babicz. 

Na jej wniosek ostatecznie dyskusja została zamknięta i radni przegłosowali uchwałę. Głosowanie zakończyła się wynikiem: za 12 radnych (Kazimierz Ścisło, Maciej Fischer, Anna Suwara, Krzysztof Pławecki, Jan Czechowski, Edward Dymura, Władysław Rzymek, Wiesław Wnęk, Jacek Kawalec, Marek Kania, Marta Babicz, Celina Kamionka), przeciw 5 (Bogdan Kosturkiewicz, Piotr Dziurdzia, Jan Balicki, Marek Całka, Maria Kmiecik) a 4 wstrzymało się od głosu (Wojciech Cholewa, Łucja Satoła-Tokarczyk, Adam Korta, Krzysztof Sroka).

Jak na debatę reagował sam zainteresowany, czyli burmistrz Stefan Kolawiński? W czasie  debaty ani razu nie zabrał głosu, w pewnym momencie opuścił nawet salę. Wrócił już po głosowaniu, ale nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy.

Uchwalona przez Radę Miasta podwyżka podnosi wynagrodzenie zasadnicze burmistrza Kolawińskiego z 5100 zł do 6000 zł a dodatek funkcyjny z 1800 zł do 2100 zł. Po uwzględnieniu pozostałych składników wynagrodzenia pensja burmistrza wyniesie 11730 zł brutto, o 1740 zł więcej niż obecnie (wzrost o 17%).


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

LITERAT

2013-02-01 12:04:58
To kpina z mieszkańców Miasta Bochnia!!!!!! Precz z takimi przedstawicielami , którzy głosują za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .Ohyda.
swojak

2013-02-01 12:14:04
żebrał pod kościołem o głosy, żebrał po domach, a teraz żebrze o pieniądze w urzedzie miasta.miej chłopie chociaż trochę honoru i ambicji.
DJ ŁYSY

2013-02-01 12:24:57
Jak to mówią: "miętkim" robiony.
mecenas

2013-02-01 13:16:11
Ale za każdym razem żebrał skutecznie.
bochniak

2013-02-01 13:42:44
Wyborcy i obserwatorzy tego co się dzieje w Bochni swoje a Radni swoje< hańba. Ta władza nie ma u mnie żadnej wartości, jesteście normalnym zerem . Ja was po prostu nienawidzę i przekreślam. Zupełny brak rozsądku. Teraz wam burmistrz podwyższy diety. A wy podniesiecie podatki itp. - i taka jest gospodarność żłobu.
psy ogrodnika

2013-02-01 17:01:07
wszystkie komentarze wynikają z zazdrosci .to jest niecałe 8000 tysiecy do reki . To tak duzo dla burmistrza.Wszyscy prezesi spólek miejskich mają wiecej.Radni w komisjach za 1komisję i 1 sesje w miesiącu mają po 950 zł . czy to upowaznia tych paru cwaniaczkow do zarzucania burmistrzowi ze ma za dużo za cały miesiąc pracy łacznie z niedzielą.To jest dopiero żenada
do psy ogrodnika

2013-02-01 17:10:54
Niemniej jednak Burmistrz honoru nie ma Dla mamony Panie, dla mamony - nie dla chleba
obciąć prezesom spółek miejskich !!!

2013-02-01 19:14:57
Jeżeli był argument , ze prezesi spółek komunalnych zarabiają więcej od burmistrza to: 1/ nie jest to żaden argument bo tak jest we wszystkich większych miastach 2/ można było odpowiednio obciąć pensje prezesów bo rada nadzorcza każdej ze spółek zrobi to co postanowi burmistrz. >>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>> Nawet dotychczasowi zwolennicy Kolawińskiego twierdzą, że podwyżka poborów to gwóźdź do jego politycznej trumny.
do psy o...

2013-02-01 21:13:11
lud dziki dla mamony potrafi zrobić wszystko, jedni się mordują, inni oszukują jeszcze inni kradną, taki już ten świat jest, ale dlaczego ludzie wydawałoby się przyzwoici potrafią karleć tego nie rozumię.
kur

2013-02-01 23:12:30
kur chłopie od wf-u wstyd walka o stołki przechodzi ludzkie pojęcie inni za 1500 zł muszą jakoś żyć a panicz kolawiński dostaje za słuchanie się tych co musi porażka akiedy ogłosicie podwyżkę dla dyr sabinki bajdy za tzw zasługi???
TAWS38

2013-02-02 11:38:02
upublicznić nazwiska radnych, którzy głosowali za podwyżką dla kolawińskiego!!
matka 4-latka

2013-02-02 11:41:34
no to juz wiecie, dlaczego nie będzie nowego przedszkola przy "Piątce"?
Bochniak

2013-02-02 12:26:21
Niestety musimy żyć z tym skurw........twem. Władza ma głęboko w d ....swoich wyborców i obywayteli. Złób dla wybranych demokratyczne.
Kibic

2013-02-02 14:15:51
Wstydu chłop nie ma. Gratulacje dla tych, co głosowali na Kolawińskiego.
do kibica

2013-02-02 17:36:16
ja się wstydzę
zwykły wyborca

2013-02-02 18:03:06
chcę poznać nazwiska tych, którzy głosowali za podwyżką! Mam chyba takie prawo?! Czemu nagle wszyscy chowają głowę w piasek?
do wyborcy

2013-02-02 19:42:53
przeczytaj artykułwyżej i tam sa nazwiska radnych-bezradnych jak głosowali
jeszcze nic nie zrobił !!!!!!!!!

2013-02-02 20:05:33
ten wuefista jescze nic nie zrobił i dostaje kasę jak samorządowcy z dużym dorobkiem !!!!!!!! kolawińskiemu brakuje samokrytycyzmu ale radnym zabrakło przyzwoitości !!!!!!!!!
wykorzystuje swoje 5 minut

2013-02-02 21:37:02
facet bezwzględnie wykorzystuje swoje 5 minut >>>>>>>>>>> >>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>> jeżeli mieszkańcy wcześniej nie odwołają go w referendum to za 2 lata wróci na basen do proszówek >>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>w krótkich spodenkach będzie znowu zarabiał nauczycielską pensyjkę
wen

2013-02-02 22:18:50
kolawinskiego boli ze prezesi spolek zarabiaja wiecej od niego, to dlaczego daje im jeszcze lukratywne posadki w radach nadzorczych. i tak miejska skarbnik jest w radzie nadzorczej MPEC razem z szefem MPWiK za to prezio BZUK jest w radzie nadzorczej MPWiK - bardzo ciekawe sklady sa sklady rad nadzorczych miejskich spolek ale na stronach urzedu miasta na wszelki wypadek sa nieatualne
"Lepiej" a la Szymborska

2013-02-04 16:16:35
Się nie obrazi, bo mówił, ze odporny na krytykę to i na żarty na pewno też:;) "LEPIEJ KUPIĆ BUBEL CHIŃSKI NIŻ MIEĆ MIASTO Z KOLAWIŃSKIM"
Paul

2013-02-06 07:50:03
Trzeba zaznaczyć , że zarówno :Autor"pomysłu",.Radni Rady Miasta oraz Burmistrz Kolawiński zapomnieli ,iż zostali wybrani na swe funkcje przez mieszkańców Bochni . Z rozmów i z wpisow na internecie można wyrobic swoje zdanie w temacie przyznanej podwyzki dla Burmistrza . Burmistrz pracujacy dwa lata ,jak na razie, nie spełnił swoich obietnic wyborczych ,nie zdołał pomyślnie zakończyć wielu rozpoczetych zadań ,zrealizować zapisow Porozumienia w sprawie Ronda ani wypracować wspolnie z CD Locum rozwiazania dobrego dla Bochni . Burmistrz nie przestrzega zapisów Ustaw, Przykład -nie przedstawienie Radzie Miata zweryfikowanych-zatwierdzonych przez Burmistrza podwyżek opłat za wodę i ścieki .Rada podjeła przedwczesną decyzję nie próbując nawet zlożyć propozycji przyznania podwyżki niższej .Takie rozwiazanie proponował Radny Cholewa ,zdanie to poparł w dyskusji radny Kosturkiwewicz lecz wniosku formalnego nie zglosili. Tak wiec była to tzw."podpucha" Nic nie zmieniło -wstrzymanie sie i bycie przeciw w glosowaniu . Większość od początku jasnow wypowiadała sie w tej sprawie. W Radzie uzyskano większość dla tej propozycji .Wśród społeczeństwa Bochni podwyżka nie znajduje uznania , gdyż duży plus za BSAG nie wyrównuje stanu "tego meczu".
wiedza jak sfinansować podwyżkę burmistrza

2013-02-06 14:24:44
Po prostu - nie otwierać dodatkowego przedszkola mimo że 70 rodziców odprawiono z kwitkiem !!!!!! >>>>>>>> >>>>>>>>>> >>>>>>>>>>> >>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>> >>>>>>>> Jest jeszcze lepszy sposób na znalezienie w budżecie miasta 20 tysięcy na podwyżkę - odśnieżać nie za często i nie za mocno posypywać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>> Tak jak dzisiaj 6 lutego(środa) - ok. godz. 8 rano drogi miejskie i powiatowe na terenie Bochni (administrator - BZUK) były nieodgarnięte i NIE POSYPANE PIASKIEM . Na pewno zaoszczędzono parę tysiączków . Były stłuczki i dziesiątki sytuacji grożących wypadkami. Ludzie BURMISTRZOWI NIE DARUJĄ !!!!!
WIKI

2013-02-06 15:15:15
panie burmistrzu po co siedzą na radarze cztery panie i nic nie robią tylko śmiechy i żarty czy one są nam potrzebne do pracy czy tylko do dekoracji chociaz z tym trzeba sie zastanowić ale co zrobić jak jedna z nich to synowa pana radnego.Zwolnic i juz będą pieniĄDZE NA MONITORING
KKKKKK

2013-02-06 15:27:59
PANI RADNA BABICZ MUSI POPIERAĆ BURMISTRZA BO SYNEK PRACUJE W URZEDZIE
do KKKK

2013-02-06 22:08:52
Takich radnych bezradnych których głosy kupuje się przez zatrudnianie w UM ich rodzin jest dużo więcej. Nepotyzm i kumoterstwo!!!
1

2013-11-14 16:10:56
-1'
-1'

2013-11-14 16:10:57
1


2013-12-16 04:31:42
condition devices african american Chanel as well as sneaker involving Italian capital with earth lubricious Prada commenced become mixinged ably construction, hypostatic resort, use leopard grains small-scale unlined top garment, also fulfill by allow it to become an a good project regarding work, experience


2013-12-16 18:28:49
plus delightful eye sight allure using very abstruse along with low-key ailment, combinative world-wide is actually primary managed famous ingredient, certainly not pause outlay for just about A million a big volume, today months is still not necessarily remarkable. It truly is


2013-12-17 23:27:27
Premium Page ranking


2013-12-18 19:45:28
bud egypt necklace could splash forwards this fluent collection that will illustrates fretboard, inlaid is attractive sharp spar in black colored pear variety as well as luster precious stone a lot more the actual breathtaking tactility the fact that the directory of hand in platinic engagement necklaces of which purchases dazzling in addition to relative; to development enthusiasm coming from pot cotton offers gemstone but not only, cleverer foil the
Le Travail

2014-01-10 18:53:01
Merci pour ces infos c'est tres interressant Le Travail
REKLAMA