Bochnia wydarzenia

czwartek 09 lutego 2017 18:02:01

Pierwsze decyzje w sprawie łącznika autostradowegoPierwsze decyzje w sprawie łącznika autostradowego

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn uczestniczył w spotkaniu z marszałkiem Województwa Małopolskiego Jackiem Krupą i członkiem Zarządu Leszkiem Zegzdą w sprawie łącznika autostradowego.
Podczas spotkania, w którym uczestniczył również wicestarosta Józef Mroczek, burmistrz miasta Stefan Kolawiński wraz ze swym zastępcą Robertem Cerazym zapadły decyzje dotyczące budowy pierwszego etapu przedsięwzięcia pn. ”Budowa połączenia drogowego projektowanego węzła autostradowego A-4 „Bochnia” z drogą krajową nr 94”, potocznie zwanego łącznikiem autostradowym.

W pierwszej kolejności powstanie połączenie pomiędzy ulicą Krzeczowską a autostradą A4. W chwili obecnej nie ma jeszcze decyzji kontynuacji łącznika do drogi krajowej nr 94.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

nw

2017-02-10 00:06:21
Święta już się skończyły a ta szopka do długo jeszcze będzie trwać ? Oferując tereny przemysłowe trzeba także zapewnić jakikolwiekk dojazd bo narazie to tereny w Bochni a dojazd przez Brzesko .
realista

2017-02-10 11:48:50
Szkoda, że nie pokazujecie wszystkich trzech wariantów . Ten obecnie lansowany to najgorsze rozwiązanie z 6 metrowym rondem ponad istniejące włączenie na Brzeskiej !!! Czy wszystkim brakuje wyobraźni !!!
co jest 6- metrowe ?

2017-02-10 12:18:43
średnica czy wyniesienievronda ponad teren ?
Zatrosany

2017-02-10 13:21:07
Takie rozmowy powinny trwać już dawno, Starosta jak zawsze spóźniony!
Do zatroskany

2017-02-10 13:22:58
Nie tylko Węgrzyn z Mroczkiem spią!!!! Kolawiński nie lepszy, tylko gmina radzi sobie dobrze!
bardziej zatroskany

2017-02-10 13:43:49
dzięki nowej trasie łacznika gmina została całkiem pominięta /////////::::::: stary wojt nie chciało sie z tym pogodzić ale nowy wojt sie cieszy ///////::::::::: nadal nie bedzie musiał nic robić .
do zatroskanego

2017-02-10 17:54:51
Mówisz oczywiście o Gminie Rzezawa.
xxx

2017-02-10 18:44:43
No raczej chodzi o Gminę Rzezawę. Inwestycje tam idą nawet zimą! To mi się podoba!
obserwator

2017-02-11 11:01:20
8 lat Pajaka i A.Korty to czas stracony . Na chama nie da się budować dróg , nawet tych bardzo potrzebnych. Spacustawa drogowa nie może być narzędziem dla aroganckiej władzy. To przestroga także dla obecnej ekipy
piotrek

2017-02-11 11:01:57
Może powiem coś niepopularnego, ale nie sposób inaczej na tę sprawę patrzeć. I żeby była jasność - nie usprawiedliwiam żadnej władzy. Prawda jest jednak taka, że gdyby ludzie nie oprotestowywali uparcie wszystkiego co się da to łącznik już dawno by był. Władza zawaliła, ale ludzie też dolali oliwy do ognia. Zrobili to oczywiście w majestacie prawa i nie zarzucam jego łamania, ale zdecydowanie wbrew interesowi społecznemu. Mówisz, że nie da się na chama budować dróg. Nie do końca wiem co przez to rozumiesz. Moim zdaniem powinno być tak: jest zapotrzebowanie na drogę, jest jakaś koncepcja opracowana przez ludzi o odpowiednich kwalifikacjach (technicznie wykonalna), są środki finansowe - ruszamy z budową. Pamiętam jak parę ładnych lat temu w podobnej sytuacji (nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale też budowa jakiejś drogi i protesty przeciw wszystkiemu) mój Ś.P. Dziadek powiedział coś w stylu "ja bym wysłał na nich jakieś zomo i się nie p..." i patrząc na to co się dzieje dochodzę do wniosku, że nie jest to najgorsze rozwiązanie. Nie jest dobre, ale wg mnie mniejsze zło. Oczywiście że to jest przegięcie w drugą stronę, ale obecne prawo moim zdaniem daje zbyt dużą możliwość oprotestowania wszystkiego przez przypadkowe osoby. I nie chodzi o to żeby komuś tutaj ubliżać, ale większość protestujących tak na prawdę nie ma o tym pojęcia (bo skąd mają mieć). Przecież zdecydowana większość ludzi nie ma doświadczenia ani kwalifikacji w zakresie budownictwa drogowego i tematów "pokrewnych". Co więc mogą powiedzieć. "Mnie się nie podoba". Tyle. Ale merytorycznie większość nie jest w stanie zabrać głosu ze względu na brak fachowej wiedzy. Takie konsultacje powinny być przede wszystkim wśród fachowców, od strony technicznej a nie czy się komuś coś podoba czy nie. Bo nigdy nie dogodzimy wszystkim. Dochodzimy do tego, że interes społeczny jest blokowany przez widzi mi się jednostek. Widzę tutaj brak myślenia obywatelskiego. Tylko coś w stylu "to co że interes społeczny taki jest, mnie się to nie podoba, więc nie odpuszczę". Prawo powinno wprowadzić/doprecyzować coś takiego jak "nadrzędny interes społeczeństwa" i w myśl tego realizować podobne inwestycje. Oczywiście z wypłacaniem słusznego odszkodowania za zajęte nieruchomości - inaczej być nie może. I nie było by to budowanie "na chama" tylko w szeroko rozumianym interesie społecznym. Zwłaszcza jeśli widzimy, że władza jest mówiąc delikatnie nieporadna. Możemy robić im na złość wynajdując wszelkie błędy i zaskarżając decyzje prowadząc do ich uchylenia. Tylko komu tak na prawdę robimy na złość? Władzy? Też. Ale władzy jest kilkanaście osób. A oprócz tego robimy na złość większości mieszkańców Bochni i okolic i wszystkim, którzy w różnych celach muszą się do tych okolic udać i po nich się poruszać. To są tysiące osób. Czy warto? Niech każdy odpowie sobie sam.
koral

2017-02-11 11:02:39
Niestety , uważam ten tekst za napisany na konkretne zamówienie, niemniej dziękuję .Znam temat bardzo dobrze , podobnie jak opracowane trzy warianty przebiegu trasy. Krytykujesz nie wiedząc ,że ,,wadza'' w ramach osobistych rozgrywek z jedynym inżynierem z zakresu budownictwa Panem JL rozgrywa swoje chore ambicje . Uważam za słuszne powiadomić Cię, że forsowany wariant włączenia ( rondo ) do K 94 będzie na wysokości ok. 7 metrów od istniejącej obecnie niwelety asfaltu a czym to grozi dla łagodnego - normatywnego wjazdu i zjazdu z ronda i do budynków i na jakiej długości Kolonii Górniczej , to trzeba mieć wyobraźnię i znajomość zawartych w projekcie rozwiązań . Niestety bocheńscy decydenci biją tylko pianę , bo nie są w stanie zrozumieć po względem technicznym złych rozwiązań, przed rozpoczęciem robót !!! W pełni solidaryzuję się z sąsiadującymi mieszkańcami i protestuję nad tak nierozsądnie wydawanym pieniądzem publicznym .Pzdr.
kierowca

2017-02-11 11:03:08
P.koral ,czy jak się pan zwał ,daj Pan już spokój i przestań Pan bić pianę .Dzięki takim pieniaczom, nie ma łącznika z autostradą.
Panie kierowca

2017-02-11 11:03:41
Zero wiadomości i kompetencji . Dobrze, że jeszcze nie ma tego absurdalnego wariantu, bo jest szansa na , to, że ktoś zmądrzeje z decydentów !!!
Wot

2017-02-11 13:29:42
Panie węgrzyn i panie kolawinski kiedy skończą sie obietnice, zdjęcia z politykami , i gadanina ze chcemy budować tylko ktoś nam zawsze przeszkadza i czekamy aż 100% narodu bedzie za. Wybudujcie w końcu !!!! No chyba ze nie potraficie sobie z tym poradzić..... a wszystko na to wskazuje
stop

2017-02-12 18:33:55
Prawda jest taka, że zawsze będzie ktoś niezadowolony. Szkoda tylko, że przez jednostki cierpi dobro ogółu. Rozumiem, że ludzie mają zastrzeżenia, ale bez jaj, żeby na wszelkie sposoby blokować tak potrzebną dla miasta i regionu inwestycję. Przecież teraz otrzymuje się naprawdę godziwe odszkodowania i w czym problem?
Oszczędny

2017-02-12 18:34:31
Nie jest sztuką bezmyślne wydawanie publicznych pieniędzy a wprost nosi to znamiona niegospodarności , czego przykładem jest forsowanie wariantu nr I z rondem wyniesionym ponad 6 metrów w stosunku do obecnej nawierzchni na włączeniu do K 94 ! Szastanie pieniądzem publicznym to domena GDDKiA, czego przykładem mogą być najdroższe koszty wykonania autostrad a obecnie oddany łącznik A4 w Jasieniu, gdzie lokalizacja ( obok lokalnej drogi ) połączona z koniecznym rozwiązaniem technicznym to marnotrawstwo urodzajnego terenu (PGR) i pieniędzy . Polecam obejrzeć filmik Łącznik A 4 - Brzesko
no i co z tego?

2017-02-12 18:35:04
Podczas spotkania, w którym uczestniczył również wicestarosta Józef Mroczek, burmistrz miasta Stefan Kolawiński wraz ze swym zastępcą Robertem Cerazym zapadły decyzje dotyczące budowy pierwszego etapu przedsięwzięcia pn. ”Budowa połączenia drogowego projektowanego węzła autostradowego A-4 „Bochnia” z drogą krajową nr 94”, potocznie zwanego łącznikiem autostradowym.
zatroskany

2017-02-12 18:35:36
Takie rozmowy powinny trwać już dawno, Starosta jak zawsze spóźniony!
realista

2017-02-12 18:35:59
Szkoda, że nie pokazujecie wszystkich trzech wariantów . Ten obecnie lansowany to najgorsze rozwiązanie z 6 metrowym rondem ponad istniejące włączenie na Brzeskiej !!! Czy wszystkim brakuje wyobraźni !!!
od 2 lat nie mają na kogo zwalać i dalej nic

2017-02-12 18:43:11
Dzielenie krótkiej drogi na etapy to specjalność Kolawinskiego , ktory "zaraził" starostę. Przez 8 lat Pająk , A.Korta i Kolawinski zwalali na wóta gminy Bochnia , że nie mogą budowac nawet po kawałku łacznika autostradowego bo wojt im przeszkadza !!!!! Od 2 jest nowy wojt , któremu wszystko jest gancegal i inwestycja nawet nie drgnęła !!!! Ale zapowiedź starosty że na razie bedzie robiony odcinek od A4 do Krzeczowskiej świadczy ze ktos pilnuje w starostwie tylko tej części inwestycji aby mu nie jeździli na pod oknami. Nikt nie podał ile bedzie kosztował ten etap - chyba niewiele bo największe pieniadze ma kosztować rondo na Brzeskiej i estakada nad torami PKP. A gdzie planowane połączenie z Proszowską - nawet na mapkach go nie ma.
realista

2017-02-12 18:51:38
Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie
I etap

2017-02-13 21:16:00
Jak to są środki na I etap??? Przecież ta inwestycja (CAŁA A NIE W KAWAŁKACH!!!) została umieszczona w indykatywnym zakresie Małopolskiego Planu Inwestycyjnego. Niech Pan Marszałek nie kombinuje i nie próbuje przenosić środków na inne inwestycje (np. do N. Sącza) bo Bochnia - i nie tylko - od lat czeka na to rozwiązanie. Jest decyzja środowiskowa, są dawno opracowane projekty, były wszelkie wyłożenia i konsultacje. Teraz do roboty!!!
bochniak

2017-02-13 21:16:57
12 lat temu to wójt Jerzy Leon a nie burmistrz albo starosta wystąpił z inicjatywą wspólnej budowy łącznika autostradowego Gorzków-A4 ! Ale nasi decydenci olali temat bo liczyli na to że posłowie i ministrowie wybudują za nich łącznik. Podobnie było ze sztucznym lodowiskiem gdy JLL proponował miastu i powiatowi wspólną budowę lodowiska. Na szczęście wójt sam je wybudował. Teraz gdy z miasta musimy z dziećmi jeździć do Proszówek to warto pamiętać.
do oli

2017-02-13 21:18:58
a dlaczego od razu nie język chiński i japoński? przecież mamy teraz u siebie japończyków
bercik

2017-02-17 12:53:23
niech to wreszcie wybudują!!!
kwiatuszek

2017-02-19 14:17:40
mam trzy uwagi i rzymską maksymę: 1. na szczęście węgrzyn pękł i zrezygnował z poludniowego kawałka łacznika, ktory wywołuje największy sprzeciw mieszkancow miasta bo spowoduje dewastację ulicy brzeskiej w rejonie skrzyżowania ze światłami . on odwrotnie niz kolawiński ma trochę wyobraźni . juz czuje ze forsa wydatkowana na projekt odcinka od brzeskiej wg przepychanej na sile trasy moze oznaczać wyrzucenie w błoto dużych pieniędzy i kolejne zastopowanie inwestycji. 2. zarzad dróg wojewódzkich i urzad marszałkowski tez nie chce aby unijną kasę wydawać na papiery, ktore pójdą na półkę lub do szuflady bo moze być zadyma . 3. publicznie obrażany i lekceważony przez lokalne "wadze" mieszkaniec ul brzeskiej (...) wygrał kolejne starcie z dygnitarzami. to smutne ale on ma więcej zdrowego rozsądku niz całe stado najważniejszych urzędasow zatrudnionych w bochenskich samorządach różnych szczebli. jedynym rozsądnym miejscem na włączenie łacznika autostradowego do drogi krajowej dk 94 jest skrzyżowanie ( rondo) obok blachstalu w gorzkowie. tam wystarczy zwykle rondo (bez podnoszenia o 7 metrów !) i nie potrzeba żadnej dodatkowej jezdni na drodze krajowej w kierunku skrzyżowania z ul. brzeską ( dowód - w brzesku nie ma dodatkowej jezdni na dk-94 miedzy rondami w których dochodzą łączniki od A4 ). 4. bochenskim dygnitarzom oraz ich mecenasom z urzedu marszałkowskiego polecam słowa cycerona : każdy moze popełnić błąd ale tkwienie w nim jest zwykłą glupotą
PO

2017-02-19 14:18:36
a ja polecam kwiatuszkowi@ słowa Cycerona -"Głęboko leżą korzenie głupoty"
REKLAMA