Bochnia wydarzenia

piątek 04 stycznia 2013 16:36:10

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z kontrowersją w tleFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z kontrowersją w tle

Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Redakcyjny komentarz.

W niedzielę 13 stycznia rusza XXI już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siedziba bocheńskiego sztabu WOŚP mieścić się będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej. Od samego rana datki do puszek zbierać będą wolontariusze. I wszystko byłoby OK, gdyby nie "drobny" szczegół. O tym poniżej.

P ierwszy koncert XXI Finału WOŚP odbędzie się w Kopalni Soli. W urokliwych wnętrzach kopalni odbędzie się koncert kolęd pod tytułem „Nie było miejsca dla Ciebie…” w wykonaniu Orkiestry i Chóru Krakowskiej Młodej Filharmonii, Bocheńskiego Chóru Kameralnego „Salt Singers”, oraz solistów Matyldy Staśto (sopran) oraz Macieja Sieczki (tenor).

Od godziny 15:00 w Hali Widowiskowo Sportowej zagrają bocheńskie grupy młodzieżowe.

Finał XXI Finału WOŚP to spektakl taneczny "Tajemniczy Ogród", w reżyserii Andrzeja Starowicza i Pavla Kurylo, który rozpocznie się o godz. 19:00.

O 20:00 przed Halą Widowiskowo Sportową rozbłyśnie tradycyjne Światełko do nieba.


13.01.2012r. godz. 12:00, Kopalnia Soli Bochnia (zjazd szybem Campi od godz.11.30)

Koncert kolęd - „Nie było miejsca dla Ciebie…”

aranżacja: Tomasz Chmiel
Wykonawcy:
Orkiestra i Chór - Krakowska Młoda Filharmonia
Bocheński Chór Kameralny „Salt Singers”
Dyrygent Tomasz Chmiel
Soliści: Matylda Staśto - sopran, Maciej Sieczka - tenor
Przygotowanie chórów: Maciej Kozłowski i Marek Kluza

13.01.2012r. godz. 15:00, Hala Widowiskowo Sportowa w Bochni

Paradox - wokaliści grupy działającej przy Miejskim Domu Kultury w Bochni, prowadzonej przez Joannę Grandys.

Reveal w składzie:

Katarzyna Początko - wokal
Maciej Stefański - gitara
Damian Kożuch - gitara
Krzysztof Panna - bas
Tomasz Kupczyk - perkusja

The Machine Gun w składzie:

Joanna Jaros - wokal
Konrad Piwowarczyk - gitara
Mikołaj Cierniak - bas
Jakub Sitko - perkusja

Trichamonas w składzie:

Bartłomiej Nocoń - wokal, gitara prowadząca
Bartosz Gicala - gitara rytmiczna, chórek
Łukasz Radecki - bass, chórek
Paweł Nosal - perkusja

Shut Mind w składzie:

Dawid Topór - wokal i gitara basowa
Maksymilian Ignacyk - gitara prowadząca
Kamil Cyz - gitara rytmiczna
Adrian Marzec - perkusja

Spektakl taneczny "Tajemniczy ogród" (reż. Andrzej Starowicz i Pavel Kurylo) - niezwykle widowiskowy spektakl taneczny, oparty na powieści Frances Hodgson Burnett, jest wzruszającą i ponadczasową opowieścią o mocy przyjaźni, a także wszechpotężnej sile natury i przyrody. W spektaklu, który zaprezentowany zostanie podczas Finału WOŚP wystąpią profesjonalni tancerze, laureaci programów telewizyjnych, młodzież z Bochni, Myślenic i Krakowa.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Bochni

Współorganizatorzy:

Kopalnia Soli Bochnia
Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

Partnerzy:

Spar Market Bochnia, ul. Wojska Polskiego 6
Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni, ul. Św. Leonarda 34
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Bochnia, ul. Wygoda 147
Restauracja Sztygarówka Bochnia, ul. Kowalska 5
Pizza Karol’s Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 14
Segafredo Zanetti Poland Sp. z o.o. ul. Partyzantów7


Od redakcji: powyższy komunikat otrzymaliśmy pocztą elektroniczną z Urzędu Miasta. Drukujemy go, jednak nasz entuzjazm do tegorocznej edycji WOŚP jest znacznie, znacznie mniejszy. Oto kilka tygodni temu Jerzy Owsiak wypowiedział się za legalizacją eutanazji w naszym kraju, określając ją jako „pomoc staruszkom w cierpieniu”. Dziennikarz Tomasz Terlikowski na łamach wydania internetowego „Wprost” zapytuje "kiedy JO za pieniądze z naszych datków zacznie kupować zestawy eutanazyjne (exit bag), w celu ulżenia staruszkom, rzecz jasna?" I oto jak na zawołanie okazuje się, że „godna opieka medyczna seniorów” jest jednym z priorytetów tegorocznej Orkiestry… Wrzucając w tym roku pieniążka do puszki mocniej niż kiedykolwiek trzeba sobie będzie zadać pytanie: kim jestem? jakie zasady rządzą moimi poczynaniami? czy moje pieniądze zostaną użyte dla- czy przeciw człowiekowi? i czy potrafię to sprawdzić?

Nie tylko my mamy wątpliwości: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Burza-po-wywiadzie-Jerzego-Owsiaka-Politycy-chca-by-odwolal-slowa-o-eutanazji,wid,15225168,wiadomosc.html?ticaid=1fd34

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

oki

2013-01-04 16:58:44
Owsiak od dawna wydawał się postacią mętną. Lansowano go nieprzytomnie w mediach mainstreamowych, aby dać przeciwwagę dla akcji Kościoła. Ja już od lat nie wrzucam na WOŚP. Wolę dać na Caritas. Przynajmniej wiem, że nie zostanie to zmarnowane na jakieś "siema" i "róbta co chceta".
bojkot pryka!!

2013-01-04 18:44:49
najlepsza metoda
Only one Comment

2013-01-04 19:12:49
Nie jest tajemnicą, że akcja Owsiaka związana jest z gigantycznymi kosztami (kampania medialna, organizacja koncertów, itp.). Prosty rachunek ekonomiczny polegający na obliczeniu stosunku pozyskanych środków do poniesionych kosztów, lokuje całą akcję na bardzo niskim poziomie efektywności, dużo niższym niż przedsięwzięcia Caritasu, Fundacji im. Brata Alberta, czy Janiny Ochojskiej. Pod płaszczykiem szczytnych celów Owsiak zapewnia sobie darmowy lans między innymi po to aby teraz z większą siłą propagować hasła o "usypianiu" staruszków. Wstrętne! Żal mi tylko zmanipulowanej młodzieży wystającej w ten niedzielny dzień pod bramami kościołów.
daria

2013-01-04 19:57:45
Owsiak to medialny wytwór. Wiadomo, że oficjalnie nie da sie przeciw temu wystżpić - bo zaraz człowieka zjedzą, że niby atakuje "szczytne cele" całego tego przedsięwzięcia, ale można po cichu uświadamiać ludziom, na co tak naprawde dają swoje pieniądze.
Mit

2013-01-05 00:05:52
ANI GROSZA NA TYCH CWANIAKÓW!!!
Edmund

2013-01-05 00:23:10
Owsiak i jego orkiestra to nie zbiórka na biednych. To zbiórka na dofinansowanie państwowych szpitali tragicznie zarządzanych przez lewaków z Platformy. Dając na orkiestrę płacisz drugi podatek. Jeden już na służbę zdrowia zapłaciłeś! Teraz Owsiak chyba powoli zmierza ku przekonaniu, że ma to być służba dla eutanazji. Owsiak gada tak jak by był człowiekiem Palikota i całej tej komuszej, lewackiej jaczejki próbującej szerzyć w Polsce wpływy. Ciekawe kiedy już oficjalnie będą zbierać na eutanazję i kiedy w sztabie wyborczym pojawią się pederaści czy lezby z różnych sodomickich parad różnych dewiantów.
HC

2013-01-05 00:30:14
Dlaczego zespoły grające podczas WOŚP biorą za to wynagrodzenie? Nie chcą być solidarni z Owsiakiem? Nie chcą się charytatywnie dołożyć do zbiórki na szpitale?
Stan

2013-01-05 08:03:25
O, widzę, że Nowa Pani Dyrektor MDK będzie mieć duże problemy. Niestety będzie się musiała wytłumaczyć z każdej zainwestowanej złotówki w Pryka. Jak można człowiekowi lansującemu takie poglądy o eutanazji (trzeba przyznać, że tak otwarcie o staruszkach to jeszcze odwagi nie miał nikt się wypowiadać) wynajmować na cały dzień !!! bocheńską halę sportową? Dlaczego bocheńscy podatnicy mają przykładać ręce do działań człowieka, który przypomnę - również za wyrażanie poglądów (niesłusznych w Jego opinii) może dać nam "z baśki". Prawdziwie szczytne intencje nie wymagają rozgłosu i hucpy w mediach, są natomiast realizowane w pokorze, z szacunkiem dla darczyńców i realizowanych celów. U Owsiaka mamy terroryzującą ze wszystkich stron nachalność i podświadomy szantaż emocjonalny, którym szczególnym trafem poddaje się wiernych pod kościołami. Dajcie Bochnianie przykład jak z obłudą radę sobie dać!!!
więcej nam dali niż zebraliśmy

2013-01-05 09:02:43
eutanazją to temat ideologiczny - do dyskusji. ale bez dyskusji wiem ze bocheński szpital dostał od fundacji owsiaka więcej sprzętu niż wynosiła łączna wartość wszystkich zbiórek. ja będę dawał na fundację wośp !!!!!!! wolę dawać tam niż dawać kasę na biskupów i seminaria !!!!!!
głos znad Raby

2013-01-05 10:18:26
twoja sprawa, koleś. Ja tam wolę wesprzeć Kościół, Caritas niż gościa od "róbta, co chceta". Skutki tej polityki doświadczamy na co dzień
ciekawy

2013-01-05 13:49:39
Mamy możliwość wsparcia ludzi przez Caritas a nawet wesprzeć to co robi Pan Staszek Dębosz pomagając Polskim dzieciom na Litwie a dobrze wiem że na tym nic nie zarabia. Nie dajmy się wodzić za nos oszołomom.
apa

2013-01-05 16:21:08
To nie takie proste. Akcja Owsiaka byłaby bardzo dobra, gdybyśmy żyli w normalnym kraju. Normalnym czyli takim, w którym przymusowe podatki na ubezpieczenie zdrowotne nie istnieją, lub w gorszym przypadku (prawie niemożliwym), faktycznie są wykorzystywane na doposażanie szpitali, pieniądze na leczenie ludzi i wypłaty dla personelu, a nie jak obecnie, na utrzymanie ministerstwa zdrowia i armii urzędasów. Z drugiej strony, patrząc na działanie obecnego -tfu- systemu, warto się zastanowić czy nie wrzucić do puszki WOŚP "podatku" drugi raz. Może dajemy przy tym zarobić Owsiakowi, występującym gwiazdkom, telewizji, finansujemy Woodstock, wspieramy banki, ALE mamy widoczne, wymierne efekty tej zbiórki w postaci sprzętu dla szpitali, którego bez WOŚPu pewnie by nie było. Biorąc więc pod uwagę obecny -tfu-system, akcja Jerzego O. jest bardzo niepoprawna, szkodliwa wręcz, a jednak wychodzi nam na dobre, bo nowy sprzęt ratuje nam życie. Nie dziwię się zatem tym, którzy świadomie wrzucając pieniądze do puszki mają...mieszane uczucia.
Endru

2013-01-05 19:57:27
No właśnie ja także mam. Dokładnie takie same. Koleś pod hasłem dobroczynności, w sumie w dobrym celu, robi ideologiczną robotę, mącąc w głowach i stręcząc ogłupionej młodzieży lewicowych polityków. Pamiętam jak na woodstku zrobił spotkanie z Buzkiem, który truł o Unii i tym podobnych bzdetach. Sprzęt ok ale czy jak by doszło do prywatyzacji to ktoś na tym sprzęcie będzie zarabiał, a kasa ze sprzedaży trafi do jakiegoś budżetu. Same niesmaki - lepiej się dobrze zastanowić.
zły

2013-01-05 20:14:45
tylko dlaczego mamy zrzucać się na PAŃSTWOWĄ służbę zdrowia??Łupie się z nas podatki, pobiera wysoką składke na NFOZ i dalej mało?? Pogonić tego tuska i jego ferajnę w diabli
WOŚP

2013-01-05 21:56:20
żenujące komentarze ludzi związanych z radiem Maryja i ojcem tadzikiem politikierem słynących z antysemickich wypowiedzi .Brawo Jurek Owsiak Brawo WOŚP dzięki której tysiącom dzieciaków uratowano życie ..
Kuba

2013-01-06 08:23:56
WOŚP - napisałeś dużo o niczym, nie podałeś ani jednego merytorycznego argumentu, używasz medialnych kalek i stereotypów. Twoje sformułowania i epitety mają tylko zakrzyczeć prawdę ale nic nie wnoszą do dyskusji o postawie Owsiaka i jego akcji. Póki nie przedstawisz merytorycznych argumentów i cytatów tych osób które obrażasz, to Twoje słowa mają taką samą wartość, gdybym pod Twoim adresem wypowiedział: "żenujący, związany Anną Grodzką, słyniesz z antysemickich wypowiedzi, itd", a tak pewnie nie jest, bo jesteś fajnym gościem z pięknej Bochni tylko za bardzo czerpiącym z jednego źródła (może być zatrutego ;))
czytelnik - do Pana Fischera

2013-01-06 12:14:09
O ile mne pamięć nie myli to Owsiak nie wycofał się do końca ze swego stwierdzenia, tylko oznajmił, że (jak zawsze bywa w takich przypadkach) żle go zrozumiano. Że on stawiał tylko pytania. Okey, ale czy za pytanie mozna uznać takie oto owsiakowe stwierdzenie „osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach”?
Maciej Fischer DO CZYTELNIK

2013-01-06 22:15:52
Ja oczywiście nie dopuszczam, żeby była jasność - jestem i będę przeciwny. Owsiaka nie bronię, przytoczyłem to co GOŚĆ NIEDZIELNY napisał i już - z drugiej zaś strony uważam, że Wielka Orkiestra zrobiła dużo dobrego w różnych zakątkach Polski i pomogła ludziom do których Państwo Polskie nie chciało, nie mogło bądź nie wiedziało, że ma z pomocą trafić. Najlepszy może zejść na złą drogę i najgorszy podnieść się więc apelowałem o rozwagę w osądach.
halo

2013-01-07 09:42:02
Państwo Polskie...powinno samo zadbać o to ,aby Służba Zdrowia..leczyła chorych..a ludziom żyło się dostatniej..bez jakiejkolwiek "żebraniny"..."zwalanie"odpowiedzialności na obywateli jest karygodne...Po akcji WOŚP dowiemy się za niedługo ilu Obywateli liczy nasza Ojczyzna...sami zafundujemy sobie najnowocześniejsze "instrumenty "do eutanazji. jako....najnowocześniejszej metody medycyny służącej"pomocą staruszków w cierpieniu" jako "godna opieka medyczna seniorów"....tylko do "cholery oni wolą cierpieć godnie do końca swoich dni" i tu problem.....
amon re

2013-01-07 17:27:47
Powiedzcie to kato-ajatollahy matce, która dzień i noc czuwa w szpitalu w Pipidówie Małej przy łóżku swojego dziecka dializowanego na maszynie od WOŚP-u. Powiedzcie to "piewcy miłosierdzia" rodzicom wcześniaka z Chebzi Dolnej, który żyje tylko dzięki temu, że Owsiak wstawił do szpitala w tejże Chebzi nowoczesny inkubator. Powiedzcie to mieszkańcowi Bochni, do którego po zawale serca przyjechała akurat karetka od WOŚP-u. Powiedzcie to dzieciakowi, który wasze mądrości usłyszy tylko dlatego, ze kiedyś jako niemowlak przeszedł zorganizowane przez WOŚP przesiewowe badanie słuchu... powiedzcie im, ze Owsiak jest be, że się lansuje za nasze (wasze?), że mainstreamowe media, że "róbta co chceta", że blablablabla. W imię Ojca i Syna i Ducha Św. powiedzcie im to...
Kuba

2013-01-07 18:17:03
Amon re, ale co z tą owsiakową eutanazją? Zapomniałeś dodać "Powiedzcież babciom i dziadziom, że czas najwyższy na nich"?
bej

2013-01-07 22:54:46
te, amon re - a ile z tej kasy pochodzi od samego Owsiaka, a ile, bo sami ludzie dali, ty lewacki, infantylny zakłamańcu? POczytaj, a później POmysl, jakie są koszty tego calego show, telewizja, imprezy plenerowe, gaże zespołów (bo oczywiście wszystkie grają za darmo:) Lemingoza ci móżdżek już przeżarła, robisz bożka ze zwykłego cwaniaczka
omen...nomen

2013-01-08 07:44:23
jak nic Owsiak ..Bożkiem..i Wyrocznią...naszych czasów..teraz"Być albo nie być" zależeć będzie od jego orkiestry...?????????????????? Gdyby,rzeczywiście..te pieniążki..z samej organizacji przelać na szpitale byłoby fer a nie "doić"od biednych i nie tylko i to jeszcze..można powiedzieć w tym temacie?"Godna opieka medyczna"-priorytet zbiórki...otóż...świeczki..będą się dopalać..szybciutko ku uciesze tych co na śmierć bliskich "dybią"...hehhe
powiem

2013-01-08 07:50:43
powiem więcej....to może od razu "ukrócajmy"cierpienia tym "maluczkim"...?nie dość,że namęczą się z cierpieniem tyle lat..to w "nagrodę" dostaną..."Eutanazję"..więc cele szczytne...hehhehhe. nie ma co puszki będą "pękać" w szwach..
tylkopis

2013-01-08 12:57:04
Juz dawno cały majątek zapisałem na kościół a temu lewackiemu zlodziejowi nie dam ani grosza, a niechno podejdzie jakiś żebrak to do dupy nakopie i się skończy.
Kick

2013-01-09 19:01:27
Nie dam Owsiakowi ani grosza... Niech staruszków zabija za własne.
Czesiek

2013-01-11 11:44:40
Abstrahując od poglądów p. Owsiaka kilka faktów: 1) jego organizacja ma bardzo niski współczynnik efektywności w stosunku do większości organizacji pomocowych w kraju (tych znanych jak Caritas i tych lokalnych). Ponad jedną trzecią datków wydaje na własne funkcjonowanie. 2) zadziwiające jest jak niska jest kwota zbiórki przy tak ogromnym wsparciu reklamowym, propagandowym i społecznym. 3) główny udział w zebranej kwocie mają darczyńcy instytucjonalni: samorządy i przedsiębiorstwa (najczęściej należące do Skarbu Państwa), czyli zbiórka opiera się nie na dobrowolnym, rozproszonym wsparciu, ale na transferze pieniędzy z podatków, o czym decyduje faktycznie kilkadziesiąt osób mających do dyspozycji budżet firm/instytucji, którymi zarządzają. 4) samorządy udzielają ogromnego, trudnego do zliczenia wsparcia (wydają konkretne pieniądze), które jest zwyczajnie marnowane (ewentualnie konsumowane przez "darczyńców" jako igrzyska). 5) aby uświadomić sobie, jakiego rzędu są te nakłady, wystarczy pomyśleć, że wartość reklamowa czasu antenowego w jednej tylko tv poświęcona na wośp przewyższa wartość przekazanej realnie pomocy.
pomieszania z poplątaniem

2013-01-14 08:14:16
ludzie!!!! jakie mieszane uczucia?????????? ja rozumiem, że w szkole uczą/uczyli obliczania pochodnych, całek, etc. a nie prostych, podstawowych elementarnych zależności... ale pomyślcie - przecież to nie o to chodzi, że zawsze to 'jakaś pomoc'. chodzi o to, ze wrzucając 10zł do puszki, godzicie się na to, że tylko część tych pieniędzy (50-60%) zostanie przekazana na pomoc, a reszta zostaje skonsumowana przez zbierających, tudzież zwyczajnie zmarnowana. czy nie lepiej te 10zł wysłać przelewem bezpośrednio na rachunek potrzebującego (fundacji, stowarzyszenia), gdzie na pomoc przeznaczone zostanie 90-100%. a jak ktoś nie ma zaufania, polecam szlachetną paczkę, choć wymaga więcej trudu.
obserwator

2013-01-14 13:35:03
Ja wspieram WOSP, jestem za taką akcją, ciekawe czy tak bedziecie przeciwni Owsiakowi jeżeli wasze dziecko zachoruje(czego nie życzę nikomu) i bedzie mu potrzebna specialistyczna pomoc sprzętem ufundowanym przez tą akcje, mam nadzieje ze wtedy tez bedziecie przeciwni i z honorem powiecie ze nie będziecie korzystać z tego sprzętu ;] pozdrawiam.
bochniak

2013-01-14 13:40:37
rozumiem ze nikt z was nie widzi ile jest sponsorów tej akcji, uważacie ze tylko wy ze swoich podatków do tego dokładacie. Jest pewne ze nie wszystko idzie na to co ma isc ale popatrzcie ile firm sie do tego dokłada.
sharonty.xanga.com

2013-08-07 03:57:56
Awesome post! I've been trying to come up with a good internet business idea for a while. Instead, I have come up with a great non-internet business idea, which kind of sucks in a way because this idea requires a lot of money, as opposed to a full internet-based business that might not require that much to get it started. I'm not giving up though. I recently started a blog where I plan to document my steps for starting my company. I figured it would keep me motivated and force me to keep at it. I also hope it will motivate the readers to keep trying to accomplish their goals. By the way, I love your site. I'll be adding it to my list of interesting blogs.
www.2013michaelkorscheapest.com

2013-08-08 15:39:55
Ciekawe naklejki na cian to fantastyczna ozdoba do Twojego domu! naklejki na cian naklejki cienne dekoruj
www.2013saclouisvuittonbags.com

2013-08-10 20:30:57
Me too, thanks for sharing this..
1

2013-11-14 13:03:20
-1'
-1'

2013-11-14 13:03:22
1
nike tn requin pas cher

2014-01-06 05:59:04
Pour les annonceur,SpotAuditor récupère les mots de passe oubliés ou perdus dans plus de 40 logiciels différents Il retrouve aussi les mots dans vos navigateurs (IE Chrome Opera Firefox) dans vos logiciels de messagerie (Microsoft Outlook Express Microsoft Office Outlook Gmail Hotmail Yahoo Mail etc) sur les sites Internet et réseaux sociaux (Facebook Twitter Google Plus+ LinkedIn Pinterest etc) ainsi quavec de nombreux logiciels de FTP (CuteFTP FileZilla SùartFTP etc) et tous les mots de passe associés à GooglePratique et simple dutilisation Nous sommes les seuls à mettre en place une démarche qualitative axée à la fois sur les besoins des recruteurs et sur les attentes des candidats ? En effet chaque candidat voit son profil validé par un consultant RH avant l’accès au salon en fonction des postes proposés par les recruteurs présents Il garanti ainsi à chaque partie un échange pertinent et un investissement personnel rentableUne solution originale et efficaceDans un contexte emploi encore délicat et des processus de recrutement de plus en plus complexescet évènement constitue un moyen unique de rencontrer sur un même espace les acteurs principaux du secteur recherché et favorise l’association de compétencesLes DRH peuvent ainsi atteindre des profils très ciblés et les candidats peuvent échanger en direct avec les recruteurs d’entreprises les plus priséesSite internet: Crédit du Nord, MPC, RA,La nouvelle application rafra?La rumeur monte depuis que Matthew Keys,Le déploiement de
REKLAMA