Bochnia wydarzenia

poniedziałek 03 października 2016 21:05:59

W Bochni odbył się „czarny protest”W Bochni odbył się „czarny protest”

W poniedziałek 3 października, na bocheńskim Rynku, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce, odbyła się manifestacja osób, które sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

„Czarny protest” jest reakcją na obywatelski projekt „Stop Aborcji”, przygotowany przez organizację Ordo Iuris, który zakłada m.in. całkowity zakaz przerywania ciąży za wyjątkiem sytuacji, kiedy ciąża zagraża życiu matki. Dodajmy, że pod obywatelskim projektem podpisało się 500 tys. Polaków.

- Jestem przeciwko wyostrzeniu ustawy aborcyjnej. Kobiety powinny mieć prawo do wolności sumienia, którą PiS łamie. Jeżeli kobieta będzie musiała urodzić dziecko niepełnosprawne, czy ono będzie miało opiekę socjalną? Czy kobieta może wziąć urlop lub oddać  do przedszkola z pełnym asortymentem fizjoterapii? Czy dostanie dodatkowe pieniądze? Nie mówię tutaj o 500 plus. Dlaczego rząd nie ustanowił w takich wypadkach 1000 plus lub najlepiej opieki nad takim dzieckiem? Co w tym zakresie robi Kościół i rząd? Czy Kościół zbudował chociaż jedno schronisko dla dzieci niepełnosprawnych? Kiedyś były okna życia. Niech teraz zrobią nowe, ponieważ kobiety będą porzucać dzieci, których nie chcą urodzić, nie dlatego, że są zwyrodniałe, tylko dlatego, że nie mają siły psychicznej oraz środków materialnych do ich wychowania. Często w takich przypadkach kobiety są porzucane i same o wszystko muszą się troszczyć. Dla siebie nie mają już w ogóle czasu. Są przedmiotem. Tracą własne człowieczeństwo. Powinniśmy mówić o tym głośno. Tymczasem mówimy o zupełnie innych rzeczach. Kiedy była manifestacja przeciwko przyjęciu emigrantów, był cały Rynek. Wstyd mi za to, bo jest to po prostu ksenofobia i nietolerancja – mówiła Lidia Urbańska, jedna z protestujących osób.

W pikiecie na bocheńskim Rynku uczestniczyła również Izabela Kokoszka. - Nie jestem za tym, żeby usuwać ciążę. Jestem za tym, żeby rodzić zdrowe, mocne dzieci. Nie rozumiem, dlaczego zabrania się badań prenatalnych. Mamy XXI wiek – zaznacza mieszkanka Bochni. - Proszę sobie wyobrazić, że ma pan córkę, która idzie sobie przez miasto i napada ją banda brutali, która ją gwałci. Kobieta za jakiś czas rodzi dziecko i chciałaby je przytulić, ale jakoś nie potrafi, ponieważ pamięta cały czas to straszne wydarzenie, które ją spotkało. Decyduje się oddać dziecko. Po upływie kilku lat ono postanawia odszukać swoją matkę. Co mu wtedy powie? Że ją zgwałciło kilka osób i nawet nie wie, kto jest jej ojcem? Nie może być tak, że grupa starszych chłopów decyduje o nas, o kobietach – dodaje Izabela Kokoszka.

Około trzydziestoosobową grupę protestujących kobiet wsparło kilku mężczyzn. - Kobiety powinny mieć prawo do wolnego wyboru. Aborcja i przerywanie ciąży jest ostatecznością. Takie sytuacje czasami są jednak potrzebne – podkreślił Jakub Piś.

W całej Polsce oprócz „czarnych protestów” odbywają się również „białe protesty”, podczas których zgromadzeni ludzie sprzeciwiają się hasłom głoszonym przez osoby, które chcą iść za „postępem” krajów Europy Zachodniej i wprowadzić możliwość aborcji, która nie jest niczym innym, jak zabiciem dziecka. Dziecka, które obojętne na zaistniałą sytuację jest bezwinne i bezradne…

Z wypowiedzi uczestników "czarnego protestu", zarówno w Bochni jak i w całej Polsce jasno wnika, że pozostają oni w blędzie co do stanu faktycznego. Po pierwsze: to nie PiS jest autorem projektu zaostrzającego prawo aborcyjne. Wprost przeciwnie, zarówno Lech jak i Jarosław Kaczńscy, a także żona i córka Lecha opowiadali się za dotychczasową ustawą. Jarosław Kaczyński był wśród tej mniejszości posłów, która w sejmie głosowała za dalszym procedowaniem zarówno projektu Ordo Iuris, jak i tego, żądającego swobodnego dostępu do aborcji.
Po drugie: projekt Ordo Iuris nie przewiduje karania kobiety za poronienie. O sytuacji zagrożenia życia pisaliśmy już wyżej. Nikt też nie zabrania badań prenatalnych.

Jakub Piś, a także wiele kobiet wczoraj na Runku domagało się prawa wyboru dla kobiet. Ale wyobraźmy sobie, że mamy w domu nieznośną staruszkę, która nieestetycznie się ślini, jest uparta, wymaga ciągłej opieki itd., itp. Dlaczego nie domagamy się "wolności wyboru" dla domowników? Nie pozwalamy na jej zabicie? Może dlatego, że ona jest, żyje, a zabijana, zapewne krzyczałaby, płakała, zbryzgała nas krwią...? Jesli mamy odwagę, wmyślmy się w proces aborcij aż do końca. Czy nie dlatego wielu ludzi godzi się na nią, bo zabijanego dziecka nie widzą, a ono samo może wydać tylko niemy krzyk?

Cały projekt ustawy Ordo Iuris można zaleźć tutaj

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mama

2016-10-03 21:48:32
Dla wielu z tych Państwa powinno się wprowadzić aborcję kilka lat temu jak mieli się urodzić. Dziś mają szansę, mogą powalczyć dla siebie o eutanazje.
do Mamy

2016-10-04 01:14:05
Brutalna, ale prawda. Mamy tych lewaków, zamiast skorzystać z przysługującego im prawa, nie wyskrobały ich pod byle pretekstem ("ręce precz od mojej macicy"), tylko podjęły trud ich urodzenia, a potem wychowania. No i teraz te dzieci "spłacają" im trud włożonego wysiłku - stają po stronie cywilizacji śmierci i nawet własnych dzieci nie wahają się wciągnąć w swe polityczne zagrywki. Cóż, trzeba się pogodzić ze smutną prawdą - lewactwo dotarło do naszego miasta. Pocieszające jest jednak to, że w tak znikomej ilości
szybki

2016-10-04 07:54:15
Przecież nie może być tak że zdradziłam męża i teraz nie moge wyskrobać. Swoją drogą to z wypowiedzi Pań wynika że albo są zmanipulowane albo same manipulują. To nie projekt PiS. Kto zakazuje badań prenatalnych? I jeszcze jedno- to w Polsce jest tak że do "okna życia" można oddać dziecko z potwierdzeniem pełnosprawności? Czy są jakieś hospicja dla niepełnosprawnych gdzie można oddać chore dzieci? Kto je prowadzi?
eskelon

2016-10-04 08:14:49
Wypowiedzi tych, pożal się Boże! "aktywistek" pełne są przekłamań i zwykłych manipulacji. Doskonale wiedzą, że to nie PiS jest autorem projektu tej ustawy, ale nie przeszkadza im to w kłamstwie, bo w ten sposób walą w partię Kaczyńskiego, realizując szerszy plan lewackiej opozycji obalenia legalnie wybranej władzy. To po pierwsze. Po drugie pokazują, jakimi to są rzekomo "demokratkami", atakując projekt, który został w demokratyczny sposób, poprzez zebranie pół miliona podpisów przez organizatorów, zgłoszony do sejmu. W mniemaniu lewactwa zasada Kalego obowiązuje nadal. Po trzecie tyle mówią o praworządności a ciekawe, czy uczestniczyły w legalnym zgromadzeniu, tzn. czy uzyskały na jego przeprowadzenie zgodę Urzędu Miasta?
Janek

2016-10-04 09:53:45
A nie mają prawa wyboru? Nikt nie każe każdej z nich zabijać dziecka, wcześniej jednak (o ile się nie mylę) jest akt poczęcia - nie jesteśmy pędzeni tylko ślepym instynktem i, podobno, tym różnimy się od zwierząt. w tym momencie każdy z nas ma wybór, a dalej powinno być świadome macierzyństwo.
odpowiadam urbańskiej

2016-10-04 10:21:13
Jedna z lewaczek zapytała wprost, czy Kościół wybudował jakieś schronisko dla niepełnosprawnych. Tym pytaniem kompletnie się kompromituje, bo niedaleko, w podkrakowskich Radwanowicach od 1989 r., czyli od ćwierćwiecza funkcjonuje, prowadzony przez Fundację św. Brata Alberta, ośrodek, składający się ze schroniska dla osób niepełnosprawnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, świetlicy socjoterapeutycznej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Obecnie Fundacja ma 32 ośrodki w całym kraju i 1200 podopiecznych. Jej prezesem jest ks. Isakowicz-Zaleski. Dziwne, taka "europejska", "oświecona" lewaczka o tym nie wie?? A może wie, ale woli milczeć, bo to prawda niewygodna?
klinga

2016-10-04 13:45:16
Byłem na wiecu antyimigranckim w Bochni i wypraszam sobie określeń w rodzaju "ksenofobia i nietolerancja". Lewactwo próbuje zawłaszczyć sobie niektóre pojęcia, a sami są antydemokratyczni, bo nie chcą pogodzić się z tym, że ktoś ma inne niż oni zdanie - i próbuje to zdanie przeforsować. To normalne praktyki w demokratycznym kraju, jakim jest Polska. A te wszystkie feministki niech tak dalej robią, to się doczekają prawa szariatu w Polsce i wtedy się przekonają,. co imamowie robią z takimi, jak one. Obym był złym prorokiem
parafianka

2016-10-04 18:07:15
widzicie tę nienawiść w oczach tych ludzi? do wszystkich, którzy mają inne poglądy? Boje się tych ludzi, boję się, że kiedyś podpalą skutecznie Polskę, tak jak teraz ją skutecznie dzielą
Polak - Bochnianin

2016-10-04 20:18:53
Ale tłumy. Maksimum 1 promil bocheńskich kobiet. Prawdziwe kobiety pracowały, natomiast nudzące się protestowały. Piąte przykazanie mówi nie zabijaj. Konstytucja mówi o ochronie życia( czyli od poczęcia do naturalnej śmierci ). Zatem pytam protestujących - czy dziecko poczęte w łonie matki to już nie człowiek? Pytam również - dlaczego protestują Ci których matki, nie dokonały aborcji na nich? Otóż uczestnicy manifestacji są skutkami braku aborcji ze strony ich matek czyli rodziców? Czy dziecko z wadami wrodzonymi to już nie człowiek?Kto jest z nas bez grzechu i bez wad niechaj rzuci pierwszy kamień. Czy dziecko poczęte z powodu gwałtu to dziecko wybrakowane i nadające się na śmietnik? ONZ uznał za podłość " Okna życia". Czy nie była to hipokryzja ONZ? Potem dziwimy się o napływie islamu do Europy gdy wynaradawiana ona jest sama takimi podłymi posunięciami. O tym świadczy chociażby jutrzejsza dyskusja o Polsce w Parlamencie Europejskim. Quo vadis Europo i Świecie? Konstytucja mówi o równości i o równości matki i ojca. Czy poczęte dziecko jest tylko własnością kobiet czy nie ma tutaj miejsca na mężczyzn? Co jeszcze wymyślą Ci " demokraci z Bożej Łaski"?
też jestem kobietą

2016-10-04 20:46:18
Te nadęte babsztyle są w całkowitej mniejszości wobec tysięcy normalnych Polek w naszym mieście, które nie wiecują, tylko ciężko pracują, żeby utrzymać dom, rodzinę, dzieci. I one są solą tej ziemi, ale lewactwo, które oblazło pomnik Króla w poniedziałek. Szacun wam, polskie normalne kobiety
Najkrótszy opis tej zadymy

2016-10-05 08:23:55
Niewyabortowane pyskaczki gardłowały o prawie do aborcji
Do pani Lidii Urbańskiej

2016-10-05 20:07:46
Nie wiem czy Kościół zbudował ośrodki dla niepełnosprawnych, ale na pewno wiele z nich prowadzi. Z reguły te, które zajmują się najbardziej pokrzywdzonymi, zdeformowanymi, upośledzonymi.Mogę slużyć adresami.<br /><br /><br /><br />
projekt ustawy padł

2016-10-06 09:15:06
I o co będziecie teraz drzeć ryja, lewaczki? O prawo do zmiany płci? O prawne usankcjonowanie trojga rodziców? wasza chora wyobraźnia nie zna przecież granic...
Madzia

2016-10-06 11:50:04
do komentarza powyżej - jeszcze eugenika im została
Bochniak

2016-10-07 08:12:14
Wczoraj oglądałem program Pospieszalskiego, poświęcony właśnie aborcji. A w nim materiał z demonstracji feministek na Placu Zamkowym w Warszawie. To, co tam wyprawiały kumpele tych paniuś z Bochni, to istny sabat czarownic, bez cienia przesady!. Jakieś czarne stroje, czarny makijaż, wulgarne gesty, transparenty i wypowiedzi. To są jeszcze kobiety?! Na szczęście matkami, z własnego wyboru, nie będą, ale to może i dobrze, bo co dobrego z takiego zatrutego nasienia mogłoby się urodzić...
nina

2016-10-07 13:46:22
O tym że protesty były w Bochni dot. aborcji dowiedziałam się z internetu . Oglądałam na zdjęciach panie w różnym wieku i te najmłodsze chyba kilkuletnie. Zastanawiam się czy pani obejmująca dziewczynę jest mamą może babcią i czy powiedziała jej dlaczego jest na rynku i dlaczego protestuje??????/
Do Janka

2016-10-07 20:41:36
Szacun za Twoją wypowiedź! A z drugiej strony dziwię się, że nikt nie broni "czarnych"...
róża

2016-10-07 21:24:16
a kogo tu, brachu, bronić? Otumanione lewacką propagandą baby? One nawet nie wiedziały, kto zgłosił te ustawę, nie mówiąc o tym, żeby ją choć fragmentarycznie przeczytały. "Wybiórcza" rzuciła hasło, ochoczo podgrzewały atmosferę TVN, Zetka i inne "obiektywne" media i mamy to, co mamy
andżin

2016-10-10 19:30:52
Ja proponuję wprowadzić ustawę o konieczności kastracji starych kawalerów, wdowców i bezpłodnych, bo skoro nie zawierają związków to znaczy że nie chcą mieć dzieci więc te narządy są im zbyteczne, a na temat tej ustawy i takiej czy innej potrzeby będą się wypowiadać same kobiety i co, panowie podoba wam się. Więc dyskusję na temat kobiet i ich tyłków zostawcie kobietom. Bo prawda jest taka że do dyskusji na temat aborcji to jesteście pierwsi ale jak wam urodzi się niepełnosprawne dziecko to was nie ma, uciekacie jak psy z podkurczonym ogonem a matkę i dziecko zostawiacie na pastwę losu, nawet alimentów nie płacicie bo macie to wszystko gdzieś. Teraz robicie wielkie larum, wielcy obrońcy życia poczętego, zajmijcie się może tym życiem które już jest, tymi chorymi, nieszczęśliwymi i porzuconymi dziećmi, które skazane są na pobyt w przepełnionych ośrodkach. A skoro o Ośrodkach mowa to powiem że większość tych Ośrodków prowadzi kler, który nie dość że na tych Ośrodkach się dorabia ( bo od państwa to trzeba zaraz wydrzeć mnóstwo kasy za utrzymanie pensjonariusza - ustalona opłata miesięczna gigantyczna) to jeszcze znęca się i poniewiera tymi chorymi dziećmi, wielce rozmodlone siostrzyczki zakonne, następne obrończynie życia poczętego a wiele z pośród nich wykonało aborcję, bo oczywiście siostrzyczki mogą dokonywać aborcji, kochanki księżulów też, bo tylko oni są ponad prawem. Reszta to gorszy sort.
klinga

2016-10-11 09:49:57
mów za siebie ty jakiś andżin, i odstosunkuj się od Kościoła, kaprawy lewaku. Jak cię kłuje w oczy forsa, która rzekomo Kościół "zarabia" na niepełnosprawnych to co stoi na przeszkodzie, żebys sam ją czesał przez podobna działalność? No, ale tu trzeba by się wziąć do roboty, a tobie wygodniej siedzieć za kompem i pluć na wszystko, co ci się nie podoba. To typowe zresztą dla was wszystkich z tego sortu
Dżin

2016-10-13 06:44:03
Pani Iza lekko "wczorajsza".
Po co to?

2016-10-13 12:06:25
A ja jestem katoliczką i mnie żadna antyaborcyjna ustawa nie jest potrzebna, ja mam 5te przykazanie i to mi wystarczy. Po co ten jad w Was wielcy katolicy? Przecieź ci co nie wierzą w Boga i tak zrobią to, z ustawą czy bez. Wolałabym, żeby JK zajął się ustawami naprawde potrzebnymi a nie odwracał uwagę odgrzewanymi kotletami. I niech nikt mi nie wmawia, że to nie Pisowska ustawa bo nie dalej jak przedwczoraj JK wypowiedział się, że Pis będzie za tym aby kobiety rodziły nawet najbardziej zdeformowane dzieci. Każdy ma swoje sumienie, po co to wszystko?
służba

2016-10-16 06:36:11
Do ''SZYBKIEGO'' Mało wiesz człowieku ,jak wygląda prawda !!!!! Myślisz że badanie prenatalne jest dla każdej kobiety i lekarz da każdej skierownie????? Czy wiesz jaak wyglądają hospicja i domy dla niepełnosprawnych dzieći???? NIC nie wiesz na ten temat i się wypowiadasz !!
wilk

2016-10-16 06:42:28
"andżi masz 100 % RACJI POZDRAWIAM .
obcy

2016-10-16 11:06:15
przyszły te co nie wiedzą co to robota tylko się kwoki plątają jak im nie pasuje to niech oddadzą 500plus i do roboty paniusie
REKLAMA