Bochnia wydarzenia

poniedziałek 20 lipca 2015 12:00:19

Uchylono decyzję środowiskową - budowa łącznika opóźnionaUchylono decyzję środowiskową - budowa łącznika opóźniona

Niewiele osób się tego spodziewało. Budowa tzw. łącznika autostradowego między autostradą a drogą krajową nr 4 miała ruszyć niebawem po wydaniu decyzji środowiskowej, spodziewanej właśnie w lipcu tego roku. Decyzja rzeczywiście została wydana – z tym, że… negatywna.

Zadecydował o tym Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, który uchylił decyzję środowiskową dla budowy łącznika autostradowego. Głównym powodem takiego zarządzenia - zdaniem tej instytucji – było to, że podczas wydawania decyzji środowiskowej nie wzięto pod uwagę zdania mieszkańców.

Wielu z nich także protestowało, z różnych powodów. Także, jak się okazuje ci, którzy nie mają posesji bezpośrednio sąsiadujących z planowaną budową. To właśnie ich opinie, a raczej ich brak - zdaniem Małgorzaty Zakrzewskiej z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, cytowanej przez Radio Kraków – zdecydowały, że decyzję uchylono. Małgorzata Zakrzewska stwierdziła, że podczas postępowania swoje uwagi może zgłaszać każdy, a nie tylko strony czyli np. najbliższy sąsiad planowanej drogi. Tego wymogu nie dopełniono i konsekwencją jest konieczność przeprowadzenia postępowania jeszcze raz.

Decyzja środowiskowa jest ostatnim etapem projektowania łącznika. Po jej pozytywnym zatwierdzeniu pozostaje już tylko rozpisanie przetargu na wykonawcę. Sama budowa zaplanowana jest na lata 2016 - 2018. Mimo opóźnienia jest jeszcze możliwe, że ostateczny termin oddania inwestycji zostanie zachowany. Całość budowy ma się zamknąć w kwocie 94 mln zł.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

KKKK

2015-07-23 14:52:59
Interesy, interesiki posiadaczy działek ... o głównym albo raczej gównym inicjatorze zamieszania i szkodniku bocheńskim już nie wspominam.
eskelon

2015-07-23 19:26:18
ciekawe, czy ktoś teraz beknie za tak karygodne zaniedbanie?? jak znam życie to nikt. Władza miejska i powiatowa ma się dobrze, a tu wiatr zmian potrzebny od zaraz
KLO

2015-07-23 22:05:29
Myślę, że beknąć powinien były wójt, który robił smród koło tego bardzo długo ... no i zasmrodził inwestycję.
jan

2015-07-24 11:28:52
a gdzie teraz jest pajak , kolawinski , korta ??????? forsowali swoja "najlepsza" wersje lacznika i co i nic z tego znowu nie wyszlo!!!!!!!!
Paul

2015-07-24 11:43:41
Do koral- Wójt, zabronił poruszania się po "Górnym Gościńcu"; Tak więc, za chwilę mógłby mieć ten sam pomysł- oczywiście żartuję(ale zwracaj uwagę, co wpisujesz- z sympatii;)
J. Lysy był szkodnikiem

2015-07-24 12:46:44
Były wójt to największy szkodnik bocheńszczyzny. To m.in. dzięki jego paskudnej i destrukcyjnej polityce lokalnej pełnej intryg, złośliwości, niekompetencji, medialnej ściemy, pustego nadymania się i kreowania na lokalnego Bardzo Uczonego Człowieka głupot i kretyństw Bochnia dryfuje w kierunku dziury małopolskiej. Jego dziecko burmistrzowskie czyli niejaki Cholewa z kieleckiego - zmarnował Bochni 8 lat. Ile lat zmarnował Lysy utrzymując bezsensowną gminę Bochnia zamiast ją zlikwidować - ile na tym stracił skarb państwa i podatnicy? Nikt już chyba tego nie obliczy.
koral

2015-07-24 15:31:13
do Paul - a co miał zrobić skoro rząd nic nie robił w kierunku zbudowania obwodnicy Łapczycy a samochody ratowały się przed korkami na k-4 i niszczyły nawierzchnię o ograniczonej nośności .Było to również spowodowane przez mieszkańców , za których pieniądze ta droga w rekordowo krótkim czasie powstała . Sukces Wójta i w tym przypadku był niezaprzeczalny - a to boli niestety oponentów - nawet z rady gminy.
Jan

2015-07-25 09:20:11
Inna głupota : " decyzja środowiskowa jest OSTATNIM etapem projektowania łącznika ". Wypisują bzdury aby wywołać u ludzi przekonanie że tak niedużo brakowało tylko jacyś pieniacze przeszkodzili. Prawda jest taka że DECYZJA ŚRODOWISKOWA jest PIERWSZYM ETAPEM przygotowania inwestycji. KOLEJNYM ETAPEM PRZYGOTOWANIA JEST OPRACOWANIE PROJEKTU TECHNICZNEGO. Do tej pory nikt go jeszcze nie zlecił, nawet nie ogoszono przetargu na jego wykonanie(!). OSTATNIM ETAPEM PRZYGOTOWANIA BĘDZIE DECYZJA O POZWOLENIU NA BUDOWĘ CZYLI TZW. ZRID. Ale do tego jeszcze baaardzo daleko .
Kto marnuje czas

2015-07-25 10:04:34
Wiele można zarzucić Cholewie i Kosturkiewiczowi ale oni nie zmarnowali swojego czasu. Cholewa dokończył budowę i uruchomił Szkołę na oś. Jana, wybudował Halę Gazaris - pierwszą halę targową w Bochni, zbudował nowoczesne ujęcie wody i zrobił kanalizacje na peryferiach miasta . Jego błędem było uleganie wpływom przewodniczącego rady Olszewskiego. W efekcie , po awanturach (o kamienicę obok kościoła i o tankowanie) wyleciał z magistratu. Kosturkiewicz miał jeszcze większy dorobek - hala wodowiskowa, droga KN 2, przygotowanie inwestycji parku rodzinnego Uzbornia i specjalnej strefy gospodarczej. Ale często rozwijał sie z prawdą i kpił z ludzi. Wiec przeżył tylko 1 kadencję. Dla mnie swoistym "fenomenem" jest Kolawinski - prawie nic nie robi i żyje na burmistrzowskim stołku za 12 ,5 tysiąca miesięcznie. Rynek zaniedbany, Planty brudne i zapomniane, na Kolejce straszy, nowej biblioteki nie buduje, dla średniej szkoły muzycznej proponuje ruderę a pałacyk na plantach daje straży miejskiej, łącznika do autostrady ńie przygotował, kn2 -II etap jest tylko na papierze, nawet formalności nie zrobione. Jedyna większa inwestycja Plac Targowy ciągnęła sie o rok za długo . Inne roboty na terenie miasta: przejazd pod Krzeczowską , Wygodą i Wodociągowa i parking piętrowy przy dworcu PKP (niepotrzebny i bardzo drogi) wykonuje PKP ale obecny burmistrz lubi sie tam fotografować. "W poszukiwaniu straconego czasu" mozna nawet pisać książki . Ja proponuję inne rozwiazanie - trzeba ogłosić referendum o odwołanie niekompetentnego burmistrza, któremu bezproduktywnie ucieka czas.
Do ,,kto marnuje czas''

2015-07-25 10:17:54
Gratuluje obiektywizmu !!! Bardzo wiarygodny komentarz zasługuje na upublicznienie również w innych mediach . Sukcesem obecnego burmistrza natomiast są ciągłe wymiany naczelników AGIK .To tez sposób na ciągły bałagan i unikanie osobistej odpowiedzialności .
Ula

2015-08-04 14:02:36
Znamy to już wszystko na pamięć ! Nie ma więc potrzeby bazgrania o tym po forach po raz n-ty ! Większość nauczyła się tego chyba i obudzona w środku nocy,z przerażeniem potrafi te,i inne zasługi wyrecytować bezbłędnie.Dlatego darujcie sobie ponieważ ,to se ne vrati ! Nigdy !
REKLAMA