Bochnia wydarzenia

sobota 16 lutego 2013 08:39:47

Terlikowski: idą trudne czasy dla chrześcijan Terlikowski: idą trudne czasy dla chrześcijan

W piątek 15 lutego w Auli św. Mikołaja ok 60 osób wzięło udział w spotkaniu z red. Tomaszem Terlikowskim, znanym publicystą katolickim, m.in. redaktorem naczelnym portalu Fronda.pl

Według publicysty największym obecnie zagrożeniem nie jest Palikot, który po serii niezręcznych ruchów i posunięć (m.in. sprawa Wandy Nowickiej) znalazł się w politycznej defensywie. Prawdziwym zagrożeniem są lewicowo-liberalne media, które rozpoczęły frontalny atak na świadomość Polaków.

Media te bowiem zorientowały się, że mimo 20 lat transformacji społeczeństwo polskie w swej większości dalej pozostaje konserwatywne w sferze światopoglądowej, wliczając w to elektorat SLD. Dlatego mniej więcej od roku w najważniejszych portalach internetowych, tygodnikach opinii czy stacjach radiowych tzw. głównego nurtu rozpoczęła się zmasowana ofensywa, mając na celu oswojenie przeciętnego Kowalskiego z pewnymi treściami i zachowaniami, dotąd przez niego nieakceptowanymi (związki homoseksualne, aborcja, eutanazja). Jak się wyraził Terlikowski media te „nie mówią nam, co mamy myśleć, tylko o czym mamy myśleć. I po roku, czy dwóch, jak o czymś myślimy, to staję się to dla nas normą. Dlaczego rozpoczęto taką zmasowaną nagonkę na posłów, którzy głosowali przeciwko związkom partnerskim? Dlatego, żeby utrwalić w ludziach przekonanie, że jak ktoś jest przeciw, to jest zacofany, ale też po to, żeby tę dyskusję kontynuować. Bo im dłużej ją kontynuujemy tym, tym łatwiej zrodzić w ludziach takie przekonanie: już tyle o tym rozmawiamy, od tak dawna o tym debatujemy – najwyższa pora coś zrobić. Dokładnie tak samo rozgrywana jest w Polsce sprawa eutanazji(…) I kiedy się już oswoimy i stracimy możliwość obrony to oni uderzą. Bo to są miękkie metody. Ale potem nastąpią twarde metody. Ci, którzy nie chcą się oswoić z pewnym sposobem myślenia czy mówienia, najpierw są niszczeni medialnie – przykład prof. Krystyny Pawłowicz(…)”

Jako kolejną fazę walki z „kołtuńskimi” poglądami wymienił wytaczanie procesów sądowych o to, czy wolno publicznie wyrażać swoją opinię w sprawach istotnych z punktu widzenia katolika. Tu podał przykład sprawy karnej o zniesławienie, wytoczonej Joannie Najfeld przez Wandę Nowicką w sprawie powiązań tej ostatniej z przemysłem proaborcyjnym. Katolicka publicystka sprawę co prawda wygrała, ale później zniknęła z oczu opinii publicznej. Jak twierdzi Terlikowski – nie dlatego, że przestała być zapraszana do mediów, ale nie wytrzymała ciśnienia medialnych ataków, jakie na nią organizowano, przy milczącej postawie środowisk pro-life i Kościoła. „Jeśli sądy, a wszystko na to wskazuje, zaczną orzekać wyroki skazujące, to przyjdzie taki moment, w którym przestanie nas stać na to, żeby mówić prawdę” – zakończył ten wątek redaktor naczelny Frondy.

Jak następnie dodał czas, który pozostał na reakcję, dramatycznie się kurczy. Aby zachować przynajmniej obecne status quo w relacjach pomiędzy prawami osób wyznających tradycyjne wzorce światopoglądowo-kulturowe a wyrazicielami poglądów liberalnych czy już skrajnie lewackich potrzebna jest silna samoorganizacja tych pierwszych, bo mitem jest, że tradycyjna rodzina jest w Polsce w pozycji uprzywilejowanej w stosunku do np. związków nieformalnych. Tu wskazał, że jemu samemu łatwiej byłoby rozwieść się z żoną, żeby… znaleźć miejsce w przedszkolu dla ich wspólnego dziecka, bo pierwszeństwo w przyjmowaniu dzieci do przedszkola mają samotne matki. Jako jaskrawy przykład „pomocy” państwa rodzinom w Polsce wskazał na obłożenie 23% podatkiem VAT pieluch, gdy np. prezerwatywy mają VAT w wysokości 8%. „- I nikt tego nie zmieni, bo zostanie rozjechany przez wpływowe lobbies”.

Środowiska katolickie muszą być widzialne, mają wiele do powiedzeni np. w szkołach. Terlikowski podał kilka przykładów, gdzie nawet opór pojedynczego rodzica powodował wycofanie się dyrekcji szkół z zapraszania na spotkania z uczniami przedstawicieli środowisk gejowskich czy proaborcyjnych. Wskazywał też na prace lobbystów w sejmie. Środowiska lewicowe, przecież stosunkowo wąskie liczebnie, ale hałaśliwie obecne w mediach, wielokrotnie próbują, za pomocą lobbystów, naciskać posłów na korzystne dla nich rozwiązania. Czasami im się udaje, czasami nie, bo napotykają na kontrakcje ze strony środowisk katolickich, pro-lifowskich, ale zaangażowanie i wpływ tych drugich ocenił jako niewystarczające.

Jako trzeci obszar aktywności środowisk katolickich w przestrzeni publicznej wskazał własną działalność – zbieranie podpisów i akcje słania petycji do sejmu, akcje reklamowe, zaangażowanie się w prace stowarzyszeń i związków pro-life, tworzenie własnego zaplecza medialnego.

Na koniec zebrani mieli okazję zadać serię pytań zaproszonemu gościowi.

Tomasz Terlikowski - doktor filozofii. Pracował w "Newsweeku", Radiu Plus, redakcji katolickiej TVP ("Między ziemią a niebem"), dzienniku "Życie" (2004), tygodniku "Ozon" (2005–2006), gdzie był zastępcą redaktora naczelnego, dzienniku "Rzeczpospolita" (do 2008) i tygodniku "Wprost" (2008–2009). Od września 2009 jest szefem zarządu wydawnictwa "Fronda".

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

brednie

2013-02-16 13:22:39
Dla Was wszystkie czasy są trudne, od komuny aż po rządy Tuska. Najlepiej byście zrobili Polske krajem katolickim a niewiernych palili na stosie ewentualnie łamali kołem dla przykładu. Szkoda że Terlikowski zapomina o swoich zasadach biorąc pieniądze za swoje występy od lewackiego TVN który zawsze kłamie.
?

2013-02-16 16:31:10
to zadziwiające, że pan Terlikowski, który był zaproszony na Drogę Krzyżową dla młodzieży, nagle otrzymuje zaproszenie na spotkanie 2 godziny wcześniej i wszystkie media mówią potem tylko o tym spotkaniu. co tam, że na Drodze Krzyżowej była o wiele większa frekwencja i że nie była to zagrywka polityczna, w przeciwieństwie do zorganizowanego na szybko spotkania...
dla chrześcijan czy dla kleru ??!!!

2013-02-16 17:55:40
Dla kogo idą ciężkie czasy ? Dla chrześcijan - nie !!!! Dla kleru - tak !!!!!
gggg

2013-02-16 22:02:14
a gdzie te 60 osób
:D

2013-02-16 22:33:15
Ostatnio Poczta pod naciskiem ...wiadomo kogo ... wypuściła nowy znaczek z wizerunkiem Tuska... problem w tym że nie chce się przyklejać... po długim dochodzeniu stwierdzono przyczynę " ludzie plują na drugą stronę "
do palikociarni powyżej

2013-02-16 23:39:05
tacyście gieroje w pluciu na odległość, gdy nikr waszych mordek nie widzi, bo skryte za klawiaturą kompa? A było przyjsc na spotkanie i stanąc twarzą w twarz z gościem! Nie, to by wymagało od was odwagi...
"i z własnej woli sam się zbaw"

2013-02-17 18:24:17
Niestety, to co mówi Terlikowski się sprawdza. Oczywiście jeżeli "brednie" przyjać za motto życiowe, to zawsze można żyć lzej. Tyle tylko,że to zawsze jest - cudzym kosztem.Ale co tam inni.
ja bolo

2013-02-17 19:23:27
chyba dla kleru i klechów cieżkie czasy. wreszcie
Pedały won z ulic!

2013-02-17 22:29:34
Niestety pedalska chamota lewackich szmaciarzy próbuje się panoszyć w Polsce podobnie jak w innych spedalizowanych krajach i udowadniać, że dewiacja jest normą i zdrowiem. Terlikowski i jemu podobni powinni codziennie uświadamiać ludzi co próbuje wyrabiać ta palikotowsko-biedronska hołota. Nie ma dla nich miejsca na ulicach. Niech sobie paraduja po klubach lub w swoich mieszkaniach. Won gołym, pedalskim zadkom z ulic. Ulice są publiczne i nikt nie powinien promować na nich dewiacji!
super gosc

2013-02-18 17:52:26
sam jestes pedał egoisto. ustaw sie na rynku niech ci klaskają wszyscy przechodnie . won to ty do budy.
tak uważam że

2013-02-18 20:56:52
Terlikowski: spoko gośc - wali prawdę prosto w oczy. A ze czasem zaboli... cóż, takie zycie, nikt nie mówił, że będzie zawsze łatwo
do super gościa

2013-02-20 01:09:28
Jesteś żałosny. Jak mi się wydaje nawet byś gębu przy Tarlikowskim nie otworzył bo bu ci ją zamknął dwoma słowami. Skończyła się lewacka nagonka. Teraz będzie pod górkę.
gosc

2013-02-20 18:25:57
niestety koniec kleru . taka prawda . musicie w to uwierzyć !
http://www.purewatertogo.org

2013-06-21 01:30:21
Czasbocheński.pl - serwis wiadomości, wydarzenia Bochnia |miasto, powiat, region jfrpmri
north face jackets for cheap

2013-08-21 05:43:58
<p></p><p>Spring / Summer menswear collections are now in stock - how to refresh you look now that Spring is officially on its way.</p><p>One of the things about a New Year is that it makes us reflect back on last year and the resolutions we made - did we keep them and if not, why not? </p><p>One of mine was to not only smarten up but also to mix it up when it came to my style. As gents we tend to fall into set looks and styles - we find a look that works for us and stick to it, day in, day out. Mine was a dark brown or black leather jacket, John Smedley jumper and dark jeans. It worked for me, but when a relative asked me 'Haven't you already got that jacket?' as I showed them my latest purchase, I knew things had to change. And soon. </p><p>So, last year, when I caught up with Simone from MatchesFashion.com, who encouraged me to buy a red leather (gulp) by and the compliments came flooding in after buying it and wearing it out, I became addicted to this 'new' me. Which of us gents doesn't secretly love a compliment for what we are wearing?</p><p>So this year, I'm striving to create more of this magic within my wardrobe.</p><p>Change doesn't to be significant or radical to be dramatic. If you're a man who can't be parted from his leather jacket, try a different colour to add a surprise element to your look. You can still wear your favourite jeans and trainers, but a new colour or cut to your normal style will take this look to the next level.</p><p>I need this Grey . It's unexpected but still smart and not too 'out there' for the more everyday gent.</p><p>Sticking with jackets - if you work in office like me and need to wear a jacket for client meetings and presentations, it's sometimes nice to mix in a different fabric or texture to stand out from your colleagues - you are, after all, your office's style icon. Hopefully.</p><p>This Dolce & Gabbana linen blazer keeps things more formal than just a shirt, but there's just something a bit more nonchalant and cool about it than your standard grey wool jacket. Nothing wrong with your standard grey wool jacket but you will have surely noticed you are not the only man in your office to wear one.<br><br></p><p>If you're lucky enough to work in an office environment that allows you to wear trainers to work, I'll bet you probably live in your Converse or Adidas Originals. Cool. </p><p>Aren't you a little bored of those yet now though? Take it up a notch, in fact, make that 20 notches and demand to be noticed in a pair of . What I especially like about these is that they can be worn just as well with jeans or a wool trouser or a pair of chinos. You really can't do that with a pair of Stan Smiths.<br> <br>Last but not least, office designer tech-accessories. </p><p>I probably don't need to tell you that you're no longer the 'cool guy' in the office for having the only iPad. So, it's time to re-group and re-assess your next plan of attack. Style extends to all parts of your being after all, and nor should that stop at your iPad! </p><p>Whatever you do, don't be one those men who carries his iPad around in a 'pleather' case. It speaks volumes about a man - 'is this guy so cheap he won't buy real leather?', your colleagues mutter under their breath. I will be soon visiting Florence, Italy for a meeting with the . </p><p>The Italians have predictably taken it to the next level with their tech-accessories, and I hear FENDI, Gucci and have all sewn up the market with handsome, premium iPad and Iphone accessories this year being worn by Italy's trend setting gents to carry their office gear. Get ahead of the crowd then back in Blightly and make your colleagues envious with this waxed canvas PC bag from the new . After all, if you're a designer man you already clothe yourself in the finest Italian brands, so why not your iPad?</p><p></p><p>Follow Alexander Bailey on Twitter:</p><p>Former New York Times Style editor Holly Brubach took a look inside designer Alexander Wang's TriBeCa loft, incidentally where she used to live, . </p><p>The oft-referenced residence and it took eight months for 26-year-old Wang to properly redecorate upon Brubach's departure. Brubach describes :</p>"Welcome to your apartment!" Wang greeted me, as if I were just returning from a long vacation and he had redecorated in my absence. In fact, I had sold him my loft eight months before. Standing in the place where my pantry used to be, I took in the scene: white walls, black velvet couch, black Karl Springer coffee table, black crocodile dining chairs, black Serge Mouille floor lamps, a pair of chairs covered in black goat fur, zebra rugs, a black fox throw. An entire black menagerie seemed to have given their lives for the privilege of a place in the home of New York's hottest downtown fashion designer. "Well," Wang corrected himself, "my apartment." <p>And Wang discussed what he wanted from his new home: </p>"Having lived in New York, where you're always out and your friends are always out because no one has enough space to entertain, I imagined an apartment where I could have my friends over and on the weekend not have to leave because I feel claustrophobic. Where I would learn how to cook or do crafts projects."Take a look at Wang's digs and scroll down to check out a short video on another new addition in the cool boy's life -- his SoHo store, which opened in February. .<p></p><p></p><p>WATCH:</p><p><p><p><p><p><p><p><p><p><br></p> <br><p>Barneys New York The Window:</p><p>Before we headed off for the Europe shows, we created a final recap of the most relevant trends from this past New York Fashion Week. Sporty flourishes, luxe fur, a grunge moment: this is what fall 2011 holds in store. See for yourself below.</p><p>We can't wait to share what we see in Europe! Stay tuned...</p><p>- The Barneys Fashion Team</p><p></p> <br><p>Twitter is the sound birds make when they communicate. It's also the sound I make on my iPhone in the back of a cab as I type posts. Tap, tap, tap, tweet.</p><p>The company I co-founded, Gilt Groupe, would not exist without the Internet, we sell coveted designer fashions at deep discounts to our members. So as a modern executive, would I exist without Twitter? Sure, I would still be here, and no, I'm not about to have an existential crisis. It's just that Twitter makes me feel more alive to the possibilities of work and life. <br> <br>Here are my Twitter stats as of this morning: I (@giltfounder) follow 368 fellow twitterers, I myself have 460 followers, and I have so far typed 101 tweets between meetings, in airline lounges and on photo shoots. I follow Justin Timberlake, Charlie Rose and Stephen Colbert. I love that Marc Jacobs, a designer who we can't get enough of at Gilt, is on Twitter, where he talks about watching The Hills and rat-a-tat-tats with reality star Kim Kardashian about her new hair color. Among my followers I count fashion blogger the Choosy Beggar, as well as tarte cosmetics (who we sell on the site) and his holiness the Dalai Lama. And I love hearing from all of them. <br> <br>In a knowledge-based economy, Twitter is just one more byte to help keep me on top of everything that is happening. Did you know that the Australian swimwear label Zimmermann, whose sales we host on Gilt, just reopened their glitzy Bondi store? I do, because I follow them. I also track former stock analyst Henry Blodget of Silicon Alley Insider (@ hblodget and @ alleyinsider) -- he gets the best scoops. (Full disclosure: Blodget's Silicon Alley Insider shares a board member with Gilt.) But I follow the Financial Times, the Wall Street Journal and my other guilty pleasure, Gawker, too.<br> <br>As an entrepreneur, the question is, how can you harness Twitter for business? For Gilt, Twitter gives us unfiltered access to our members. They let us know when they're having shipping problems, and at noon, when sales start at Gilt, we hear them explode into a hundred whispers that build into lengthy discussions about the Fendi Spy Bag. When we had Fendi on the site for the first time ever in July, we were all very excited. So it makes sense that our customers would be chattering about that, too.<br> <br>But it's the small tweets that matter. When I didn't know what to wear to a premier party we co-hosted at Sunshine Cinema for Ang Lee's Taking Woodstock, I posted my quandary and immediately heard back from my Twitter pals. Where else can an executive get instant advice on a hippie hairdo? <br></p><p>Designer digs for a fraction of the price. Yes please. Check out these outlets that offer heavily discounted luxury items from just a seasons or two past. </p><p>Bicester Village - England<br><br><br></p><p>FoxTown Outlets, Mendrisio - Switzerland<br><br><br></p><p>Gotemba Premium Outlets - Japan<br><br><br><br></p><p>Jeremy's - San Francisco<br><br><br><br></p><p>Joyce Outlet - Hong Kong<br><br><br></p><p>La Vallee Village - France<br><br><br></p><p>The Mall Outlet - Italy<br><br><br></p><p>The "Space" Prada Outlet - Italy<br><br><br></p><p>Yeoju Premium Outlet - Korea<br><br><br></p><p>Woodbury Commons - New York<br><br><br></p><p>Amy Chan is the Director of Marketing for , the world's largest luxury hotel reviewer. To read more of her articles, visit <br></p><p>Follow Amy Chan on Twitter:</p>I know Andie MacDowell personally and am aware of her time, efforts, and funds spent to promote many initiatives which give back to the community: awareness promotion and support for victims of sexual violence/abuse locally, regionally, and internationally; domestic abuse victims; women who need a boost in getting back into the job arena; medical care of children; humane treatment of animals; artistic programs like ballet and musical productions. Her work ethic and attention to her acting projects' affect on the lives of other workers are exemplary. In a day and age where women are sometimes being appreciated just as much as men for their wisdom and beauty after age 40, Andie has certainly earned the right to her natural beauty and success. Those of us who know her are glad to offer public support and admiration. Andie, you are a beautiful knock-out with a kind and compassionate heart. My best wishes to you for continued success in your home, health, and work!For everyone arguing against gay marriage (and I guess, for Chick Fil A):<br><br>Fox News and their talking heads have a long standing record of using highly effective advertising campaigns centerered around unsolvable social issues. There is no solution to gay marriage - it's that simple. Some people are for it, some against and very rarely does anyone change their mind on this subject. <br><br>A massive segment of the United States sees gay marriage and laws supporting gay marriage as an attack on social norms, mores and institutions that define them. There is no arguing with this group (i'm not saying they are right or wrong). This group is fighting for a sense of their own identity. The people at Fox News know this and they set it up as an advertising campaign. <br><br>They did the same thing multiple times with Nike shoe releases showing old footage of riots and then saying that those riots were caused by the realease of the shoe. They added in actors giving accounts of how the shoes bought for a couple of hundred dollars could immediately be sold for thousands of dollars. Here's the thing - if a shoe can be sold for thousands of dollars, the company that makes them (wait for it) would sell them for thousands of dollars. <br><br>In conclusion - Fox News, Ann Coulter and anyone else that associates a product / brand / company with an unsolvable social issue is simply playing against the prejudices of their audience to<p>Vogue Italia says Anna Piaggi, a fashion journalist who provided inspiration for designer Karl Lagerfeld, has died. She was 81.</p><p>The magazine said on its website that she died in Milan on Tuesday. No cause of death was given.</p><p>Piaggi stood out in the front rows of Milan and Paris runway shows dressed in her eccentric style outfits, including funky hats and theatrical makeup.</p><p></p><p>She started her career as a translator for Mondadori publishing company, and went on to write for, among others, Vogue Italia.</p><p>Piaggi provided inspiration for Lagerfeld, who published a sketchbook of her creations and once wrote "Anna invents fashion."</p><p>The Victoria and Albert Museum in London held an exhibition in 2006 of her extensive wardrobe collection, including thousands of dresses and hundreds of pairs of shoes.</p><p>Related on HuffPost:</p><p>MILAN -- Fashion journalist Anna Piaggi, who provided inspiration for designer Karl Lagerfeld and was celebrated for her own eccentric style, died Tuesday. She was 81.</p><p>Vogue Italia said on its website that she died in Milan. No cause of death was given.</p><p>For years, Piaggi's vibrant dress sense &ndash; including funky hats and theatrical makeup &ndash; made her stand out on the front rows of Milan and Paris runway shows.</p><p>Piaggi started her career as a translator for Mondadori publishing company, and went on to write for, among others, Vogue Italia. She provided inspiration for Lagerfeld, who published a sketchbook of her creations and once wrote "Anna invents fashion."</p><p>The Victoria and Albert Museum in London held an exhibition in 2006 of her extensive wardrobe collection, including thousands of dresses and hundreds of pairs of shoes.</p><p>Master milliner Stephen Jones paid tribute to Piaggi, saying she had served as his "guiding light and an inspiration" and praising her for her "effervescence and inventiveness."</p><p>In a statement to The Associated Press, the British hat designer for royalty and superstars reminisced about how Piaggi would call him and "say `Ah, Stephen, I am doing a wonderful thing and I need a new hat.'"</p><p>Jones said he had visited Piaggi in her apartment just two weeks ago, and they were making plans to take in the men's shows in London in January.</p><p>Jones said Piaggi was not only his muse, she was also "a talisman for all those around the world who believe that fashion is a way of life and that freedom of expression should manifest itself in what we wear."</p>We were shocked when the tacky-attired Nicki Minaj was spotted sitting next to the always-chic Anna Wintour during Carolina Herrera's Spring...<p></p><p> -- Expect more government layoffs based on last year's strategic review, Treasury Board President Tony Clement said Monday.<br> <p>That's outside of the savings the government expects to have by not replacing the roughly 11,000 civil servants who leave their jobs every year. And that's before they look at further cuts in the 2011-12 fiscal year.</p><br> <p>On Monday, the Globe and Mail reported over three years.</p><br> <p>"I would say there are more [layoffs] coming, yes," Clement said after appearing at a House committee. "This was part of the 2010 strategic review, this is not part of the go-forward strategic and operating review."</p><br> <p>He wouldn't say how many cuts to expect or which departments would be affected next.</p><br> <p>"The strategic review has to go through a process of identifying potential layoffs and informing those individuals. I'm not going to do it by informing the media. The individuals in question should get the notice first," Clement said.</p><br> <p>"I can't put a number on it until individuals are notified."</p><br> <p>The head of one of the affected unions, the Canadian Association of Professional Employees, said the cuts could hit 285 workers this year. The employees being cut will have eight weeks before their jobs end.</p><br> <p>"The Harper government has been planning it for a while. They lowered the GST by two per cent. They lowered corporate taxes," said Claude Poirier. "The result is they have a huge deficit they want to make up for by laying people off."</p><br> <p>"In the end it's the Canadian public that's going to suffer," he said.</p><br> <p>Clement told the House government operations committee that it's too early into the government's strategic review to decide what exactly will get cut after 2012. The government is looking for $4 billion in cuts, or about 5 per cent of its total budget, in order to balance the budget by 2014.</p><br> <p>Recent media reports have also cited layoffs at the National Gallery of Canada as a result of the budget-cutting exercise.</p><br> <p>But Clement says the government isn't yet at a stage where any decisions have been made for the next phase of the review. He says officials are still consulting with Canada's 67 federal departments and agencies.</p><br> <p>"We're relying primarily on attrition," he said, adding he's been told about 11,000 people leave public service jobs every year.</p><br> <p>"That's a good base from which to start."</p><br> <p>NDP MP Nycole Turmel, a former public service union leader, said Clement is making government employees do the work for him.</p><br> <p>"You're putting words in my mouth right now," Clement said.</p><br> <p>"I think you'd be the most critical," if the government made its cuts without consulting its employees, he added.</p><br> <p>"That would be reckless ... And that's not our government," Clement said.</p><br> <p>Clement was appearing in front of a House committee to discuss the government's budget for the next year.</p><br> <p>The appearance by Clement, who as Treasury Board president is like the chief operating officer for the government, gave opposition MPs the chance to question him on estimated spending through March, 2012, and on how the government plans to balance its budget by 2014.</p><br> <p>Clement has talked about looking to the civil service for ideas about streamlining and cutting programs. In a speech earlier this month, he said departments should look at a full range of options, including administrative efficiencies, business consolidation and user fees, although he later stepped back from the idea of levying fees.</p><br> <p>"We have a chance to look critically at the programs and services we provide, and the operational and administrative methods with which we do it. We have a chance to gauge if we are delivering for Canadians in the best, most relevant and most cost efficient way possible," read his prepared remarks for the June 8 speech.</p><br> <p>"We'll all need to ask fundamental questions about the programs and services we provide.... Should we still be doing this — and doing it in this way? Does this have to be delivered by this organization? Why does it cost as much as it does? Can we find savings? Is it achieving the expected results efficiently? Is this a government priority, and is it affordable during a period of fiscal restraint? Are we achieving value for money? These are some of the questions we must ask ourselves in making our determinations," he said.</p><br> </p><p></p> <br><p> is that you?</p><p>Oh, no, it's just Darl, a character played by in a new commercial, who bares a striking resemblance to the Kaiser.</p><p>Darl, who in the ad is a character filming an online dating video, is dressed in what seems to be an outfit pulled directly from Lagerfeld's closet. Donning a white ponytail, dressed in a white shirt with a black vest, black tie and accessorized with a crucifix necklace, black leather gloves and, of course, big black sunglasses, Kutcher pulls off Karl's signature look perfectly.</p><p>Darl even says some unbelievably ridiculous things, which remind us a lot of those we've heard in the past:</p>"Au naturel is always in fashion, just like my face."<p>And...</p>"Miracles in my mouth make an Eiffel Tower in my pants."<p>Though Kutcher's accent is a little off, we think this is the funniest thing we've seen all day -- and at least it's bound to be waaaay less controversial than one of the other </p><p>Watch the video and let us know, would you date Darl?</p><p>Want more? Be sure to check out HuffPost Style on , , and .</p><p>Also on HuffPost:</p>Click through our slideshow and check out Karl's Net-A-Port line! <br><p>After decades of talks, the luxe Bal Harbour Shops will be expanding retail space onto the property of a 67-year-old church.</p><p>The Shops will be growing 200,000 square feet larger, part of that footprint planned for where Church by the Sea sits now on 96th Street. The congregation made the trade in exchange for The Shops funding and building a new 50,000-square-foot, eco-friendly church at the intersection of Bal Bay Drive and Park Drive, according to a press release. </p><p>Church members will also be given free parking spaces in the shops.</p><p>The open-air mall, owned by three generations of the Whitman family, has reportedly been in talks with the progressive Protestant church, founded in 1945, for the last five decades. In June, church members voted in favor of the agreement, which was finalized late last week.</p><p>Some current stores looking to expand will move into the new retail wing along with new brands that have been on a waiting list, said Boardroom Communications' Susan Miller, who represents the shops. </p><p>Bal Harbour currently has more than 100 high-end retailers on the premises, including Chanel, Dolce & Gabbana, Gucci, Lanvin, Prada and Valentino. Valued at $2,555-per-square foot, it was recently determined to be the .</p><p>According to a church newsletter, and in a vote taken June 3, .</p><p>The shopping center agreed to move the stained glass windows from the sanctuary into the new building, which will be about 20,000 square feet larger,</p><p>"The free parking as well as a new eco-friendly, state-of-the-art building that was larger... really is what pushed people over the edge to thinking that this was a good idea," the Rev. Robert Asinger told HuffPost Miami.</p><p>About 15 years ago, the relationship turned contentious when the congregation filed a lawsuit against Bal Harbour Shops over parking fees -- church members had to park on the street or pay to use the parking garage. During talks with the shopping center, the garage parking fees were waived. </p><p>“My family and I have been in conversations with our neighbors, the Church by the Sea, for the better part of half a century,” said the Shops' operating partner Matthew Whitman Lazenby in a statement. “We are just delighted to have found a solution that allows the church to advance its mission, while affording us the opportunity to finally move forward with our long-awaited expansion.”</p><p>Earlier on HuffPost:</p><p>A gentleman according to the books is a man of good and courteous conducts, a well-educated man so to speak. If we stick to this simple vision of who a gentleman should be it seems quite easy for any man to be one or to pretend to be one.</p><p>Text By JENNY BARCHFIELD, Associated Press</p><p>PARIS -- Wallflowers and those in the market for business casual, look elsewhere. Boldness was in the air at Paris' spring-summer 2011 ready-to-wear shows on Thursday, as designers here delivered over-the-top looks for those whose entrances are always grand and for the happy few who live in the glow of paparazzi's flashbulbs.</p><p>Check out pictures from the shows and scroll down to keep reading.</p><p></p><p>Manish Arora was paging Lady Gaga with his "baroque beach wear," sculptural cocktail dresses that dripped sequins, rhinestones and massive gold appliques, like exoskeletons. Not pieces meant for sitting, but who needs anything so pedestrian when there are photo-calls?</p><p>The It Girls' favorite label, Balmain, turned punk upside down with a slashed, trashed and thrashed luxury hardcore collection held together by what were certainly the world's most expensive safety pins.</p><p>In flowing white skirts and sleeveless vests, Rick Owens' preternaturally elongated models looked like well-meaning aliens beamed down to teach earthlings about the finer things in life (like style.) Their long, lean silhouettes blunted the California-born designer's aggressive edge and softened his usual post-apocalyptic aesthetic.</p><p>Another American, one-time wunderkind Zac Posen, made his Paris debut with a sensual collection that paid tribute to the French capital's legendary revues, sending out vamped up, feather-covered cancan girls worthy of the Crazy Horse or the Lido.</p><p>Paris' ready-to-wear week moves into day four on Friday with shows by French luxury supernova Christian Dior, rising Paris star Isabel Marant and Lanvin, which season after season churns out precisely what women want.</p><p>BALMAIN</p><p>It was anti-punk punk: By elevating Johnny Rotten's tattered, anarchist uniform to that of a status symbol -- complete with an astronomical price-tag dangling from its safety pins -- Balmain designer Christophe Decarnin subverted the very essence of the punk rock movement.<br>Everything about the punks that was raw and explosive became, in Decarnin's hands, slick and sleek and smolderingly sensual. Gone were the combat boots, replaced by spike heels. The bleach-splashed denim jeans were shrunk onto the models' waifish frames or slashed suggestively to the very upper reaches of their thighs.</p><p>The punks' iconic garment, the leather biker jacket, replaced the peak-shouldered blazers that have become Balmain's must-have look in seasons past.</p><p>The rhinestones that have covered all things Balmain in bling were still there, though the sparkling crystals competed for space on the leather jackets and denim hot-pant cutoffs with hundreds of little silver studs, like the ones used for piercings.</p><p>Slashed American flag tank tops -- so abused they looked like period pieces from the punks' 1970s heyday -- were held together with safety pins.</p><p>A-list photographer Mario Sorrenti called the collection "amazing, totally sexy and glamorous" -- high praise in the fashion world, but hardly the adjectives any true punk rockers would want applied to their style.</p><p>It's a pretty safe bet that the late Clash frontman Joe Strummer would be rolling in his grave to see the safety pin become a luxury status symbol for the It Girl set.</p><p>MANISH ARORA</p><p>The Delhi-based designer outdid himself with a collection where nary a surface escaped the onslaught of sequins, rhinestones and sculptural gold appliques.</p><p>Swingy cocktail dresses were heavy with paillettes and cropped bolero jackets sprouted braided gold appliques that stood out from the body.</p><p>Even the shoes, booties with vertiginous heels, were covered in grasping little coral-like tentacles that shook as the models -- their faces abloom with gold and colorful stripes -- stomped down the catwalk.</p><p>These were clothes for making an entrance, avant-garde pop star style. In such clothes you don't sit -- those oversized sculptural hips wouldn't allow for that -- but simply stand there and bask in the glow of flashes.</p><p>Arora said he'd tried to vamp up the collection by making it more body-conscious than usual.<br>"I'm known to do complicated clothes and lots of embellishments, but my shapes have never been so fitted," he said after the show. "I thought it was time to make it more feminine, more sexy."</p><p>RICK OWENS</p><p>Now we know what the aliens will be wearing when they take over: Without a doubt, Rick Owens will be their label of choice.</p><p>Owens sent out an invading army of extraterrestrial princesses in eerily long, sweeping skirts and clean, sleeveless leather vests with trailing trains. Horn combs, like alien antennae, gave the silhouettes extra length.</p><p>"It's not worth presenting unless it's a bit supernatural," he told the AP in a backstage interview.</p><p>Owens' trademark elements were all there -- the extra-long sleeveless vests, the oversized turned-up collars, the backless apron shirts -- but somehow their aggressive edge had been slightly blunted. A lighter palette of bone white, putty and olive, in addition to the usual black, also helped soften the collection.</p><p>Owens' aliens, it was clear, are a benevolent species.</p><p>ZAC POSEN</p><p>Ostrich feathers enveloped everything, covering the abbreviated bolero jackets, squashed between two gauzy layers of tulle on the second-skin gowns and sprouting from the hips or haunches of catsuits in racy black lace.</p><p>The sultry palette of blood orange, coral and rich velvety reds recalled the mise-en-scene at Paris' classy strip clubs, like the legendary Lido or the Crazy Horse.<br>It was a bold Paris debut for Posen, a one-time critical darling whose label has hit hard financial times of late.</p><p>Still, initial reaction to the show -- which included a heavy-hitting lineup of top models like Carmen Kass and Isabelle Fontana -- appeared mixed. Applause was tepid, and the A-list guests made a beeline for the exit as soon as the lights went up.</p> <br>The point of patent, trademark and copyright was to protect the inventor/artist who thought it up and allowed him to recoup costs and make a profit before everyone else jumped on the wagon and saturated the market. That is what it was supposed to do, like everything else, its just a lie. It has allowed corporations and governments to buy or repossess an idea leading to corporate holdings of millions, if not billions of patents and copy writes. The company that stakes a claim on a copywrite or patent because the person doing the thinking was an employee is ABSOLUTELY repossessing the employee's idea. Stealing it is more apt a word. <br><br>Now, if the people would stand together when something like this happens, maybe it could be changed. But monkeys are incredibly selfish and stupid bunch and they only care about themselves, so that won't happen. If it did, what we could do is stop buying their crap, mail to them, in mass, shredded batman comics and put such a financial hurt on theses thieves that they will stop trying to rob us. But that's not gonna happen. YOU try getting a selfish, greedy monkey to shred a valuable comic book, even if it's not valuable yet. You will be shredded yourself. Monkeys would MUCH rather destroy life than things.<p>While some noticed that , it looks like the fashion shows going on in London are picking up the slack. </p><p>In fact, world-renowned milliner Philip Treacy's didn't just send a few models of color down the runway--he cast an all black model presentation. A total of 25 black women strutted out in , which was opened by the equally outrageous Lady Gaga. </p><p>We haven't seen this many black models take over a major fashion moment since . </p><p>“The show was a homage to the African woman and their sensibility to dress up,” explaining his choice of models. </p><p>We'll take that as: we know how to dress--which is a much kinder assessment compared to that black women's heightened sense is only thanks to Michelle Obama. </p><p>Furthermore, the barrage of color was a welcomed surprise during Treacy's first runway show in 13 years. Black models are usually sprinkled throughout the long list of Fashion Week shows, popping up here and there and often the same four or five faces, like--Jourdan Dunn, Joan Smalls, Grace Mahary and Jasmine Tookes. It was nice to see a slew of beautiful black beauties parade down the runway, even if many of their faces were covered by Treacy's eccentric designs. However, are these heavy doses of diversity (that are few and far between) enough to quell the demand for more?</p><p>We're not so sure. Strong showings like the ones during Treacy's show only remind us that there are more than enough black models available and most importantly that they are (and have always been) beautiful ambassadors for a designer's creations. </p><p>Kenya Hunt, style director at Metro International, agrees and further argues that consistency is key. </p><p>"The real sign of progress is when we begin to see black women integrated into the runway in a regular, consistent and organic way, rather than just popping up as a sign of tokenism to fill some sort of quota. So while these all-black moments can be great for sparking dialogue about diversity on the runway… we need to see black girls on the runway as often as we do on the street," Hunt told The London Evening Standard. </p><p>There is still a long way to go when it comes to closing the diversity gap within the fashion industry--but we're counting Treacy's colorful show as a major win and a stylish step in the right direction. </p><p>Check out some looks from Philip Treacy's Spring 2013 fashion presentation in the slideshow below. <br></p>WASHINGTON &mdash; The Justice Department declared Friday that Attorney General Eric Holder's decision to withhold information about a bungled gun-tracking operation from Congress does not...<p>MILAN &mdash; Boudoir styles, once a trademark of Italian fashion, are back for spring/summer 2010. But rather than the sex pot numbers, which brought out the best in designers such as Dolce&Gabbana and Gianni Versace, this round the look is demure and yesteryear.</p><p>Corset tops worn over a jeans bubble skirt, panties peeping out of a pair of short shorts and bra tops veiled in silk chiffon all combine to create a romantic rather than raunchy mood.</p><p>Many of the styles have a old-fashioned feel with heavy use of old-fashioned lace, knitting and cotton.</p><p>Culottes are pulled out of Grandma's trousseau to become contemporary shorts, worn over loose silk tops.</p><p>There is also an enticing lightness and unfinished touch to these collections, with profuse use of chiffon and gauze, and shredded fabric as if cut but not stitched.</p><p>Layering is a big part of next summer's fashion and designers often lingerie items with shirts, vests, dusters or the latest coverall &ndash; the chiffon apron.</p><p>As this round of Milan fashion comes to a close &ndash; the five day preview showings end Monday &ndash; it is apparent that the designers, hard hit by the current economic crisis, are playing it safe. There have been no dictates this season but, rather, gentle hints, as seen in the soft core of the sexy styles.</p><p>DOLCE&GABBANA</p><p>In this season of lingerie looks, no one could feel more at home than Dolce&Gabbana, who first turned inner wear into outerwear on the Milan runway some 30 years ago.</p><p>For spring/summer 2010, the designing duo, who presented their latest collection Sunday, run the gamut from corsets to culottes in fetching lace, crochet and floral printed silk.</p><p>The transparent effect of lace is used on jackets, dresses, skirts and even shoes and bags. A three-piece tuxedo with cropped jacket and jodhpur pants serves as a reminder that you don't have to take your clothes off to be sexy.</p><p>"The idea was to provoke sensuality," Stefano Gabbana said of the collection, which in many ways was reminiscent of the duo's earliest 1980's styles when pop singer Madonna was their muse.</p><p>The grande finale of the much applauded show &ndash; a myriad of models "dressed" in bustiers, bras and panties &ndash; underlined the fact that the duo was not yet done with "dirty" designing.</p><p>However, there is a sweet, rather than sexy, feel to the collection, reflecting the romantic mood that has captured this round of Milan fashion.</p><p>Even the shoes, despite their towering heels, are wrapped, rather than strapped, around the ankle in a lace bow.</p><p>Colors are mainly black and white, interspersed with demure China porcelain prints. A new Dolce&Gabbana animal print in red or light blue is proof that there is still lots of tiger in that fashion tank.</p><p>FENDI</p><p>There is a feel of yesteryear at Fendi, as if someone had opened Grandma's trousseau trunk and wrapped each item in light gauze for protection.</p><p>Everything from the old-fashioned bras and panties to bubble skirts, shorts and even the high-heeled shoes is covered in a thin veil, lending an ethereal effect to the new spring/summer collection designed by Karl Lagerfeld and presented Sunday.</p><p>Moreover many of the outfits have a frayed look, with unfinished seaming and off-white or black colors which add to the "once upon a time" feel of the clothes.</p><p>And yet the collection is also ultra modern with a brand new shirtwaist made up of shorts and a shirttail back, leather worked to look softer than fabric and the latest Fendi bag with its exchangeable surfaces.</p><p>The many-bags-in-one, designed by Silvia Venturini Fendi, inventor of the popular Baguette bag, is sure to be a success in these times of tight purse strings. The simple leather bag comes with little "aprons" ranging from linen to intricately embroidered fabric, in various colors.</p><p>For nighttime, the bag has a satin cover reminiscent of the pouches Grandma used for putting away her silk stockings.</p><p>MARNI</p><p>Marni makes dressing up look easy.</p><p>From the layered styles held together by a striped knitted belt with matching striped leggings to the upbeat flowers, checks and polka dots of the prints, Marni's latest collection presented in Milan on Sunday is all about a laid-back summer 2010.</p><p>Like many collections presented during the current Milan fashion week, the outfits are feather light, and each piece can be worn individually from the sporty shorts to the shirt-dresses to the dustcoats.</p><p>True to designer Consuelo Castiglione's style the clothes take on the personality of the woman who wears them whether they are casual jersey trousers or elegant silk jackets.</p><p>Shoes for next season, worn on the runway with ankle socks, include suede sandals with a small heel, loafers, and wedges made out of light resin.</p><p>Huge petal earrings, wraparound sun glasses and a printed silk head scarf complete the seemingly effortless look.</p> <br><p>,05.25.2011</p><p>Executive Editor, HuffPost Style and HuffPost Home</p><p>Here's what it's like to lose your Marc Jacobs virginity: you walk out of the show feeling dizzy, clammy, heart pounding, a little nauseous, and slightly feverish. I think I literally had a fever, but the feeling was also a result of my excitement at having scored a spot at Fashion Week's most coveted show.</p><p>When it comes to controversial fashion, we try not to be too sensitive. But sometimes we can't believe what we're seeing.</p><p>While out and about in Los Angeles on Monday, (of "The Suite Life on Deck" fame, for those of you not up on your former Disney stars) chose a top that definitely merited a second look. The actress' tee depicted the word "OFFENDID" along with two F's arranged back to back, creating the optical illusion of a swastika. </p><p>Again, we don't like to nitpick, but wouldn't it be a good idea to steer completely clear from Nazi imagery if you're in the public eye? After all, Brenda just recently ended , complete with and , so she hasn't been entirely out of the press since her Disney heyday. </p><p>More importantly, what exactly is the message? , but it's hard to tell what exactly is meant to come across here. Take a look at the photo below and tell us what you think. Are you offended by Brenda's tee? </p><p></p><p>PHOTO:</p><p></p><p>See more controversial fashion items!</p><p></p><p>Want more? Be sure to check out HuffPost Style on , , and .</p><p>What lesson did we learn this week, class? Don't rip off Burberry.</p><p> this week as Manhattan Federal court laid down the law on an extensive counterfeiting network. According to Women's Wear Daily, a slew of Chinese websites using the Burberry name and selling fake Burberry goods (yes, ... )have been found guilty of trademark infringement. </p><p>This is certainly not the first time the British brand has taken counterfeiters to task. In 2010, for selling fake Burberry products. </p><p>But the recent suit has more intriguing, precedent-setting terms: in this case, Burberry has been awarded not only a huge sum of money but the offending domain names as well, including yesburberryvision.com and buyburberry.com. </p><p>, to "hold third-party hosts; payment processors; search engines, such as Google, and social media sites, such as Facebook and Twitter, accountable for associating with the infringing sites," writes Women's Wear Daily. If a site is found to be in cahoots with the counterfeiters, says WWD, Burberry could cut them out from Web searches altogether.</p><p>Let's hope those Chinese counterfeiters aren't social media mavens. </p><p> Tell us in the comment: have you ever purchased a fake designer bag?</p><p>Related on HuffPost:</p> <br><p>Former French Vogue Editor-In-Chief who will forever be the editor of our hearts, Carine Roitfeld, for one of the more enlightening interviews since her departure from the glossy. Or maybe it's because we hang on her every mot. </p><p>Here's the most interesting excerpt from the discussion:</p>SPIEGEL: In France, you have a reputation for being the woman who invented "porn chic." Your photos were criticized because they showed young Lolita-type girls, pregnant women smoking and smooching seniors.<br><br>Roitfeld: Yes, of course. Fashion has to be given free rein and only a small number of restrictions. I never used any photos that my children shouldn't see; that was my benchmark. The little girls wearing makeup were never naked; it said "No Smoking" under the pregnant woman; and why shouldn't old people kiss? You must be allowed to play. Anything else is terribly boring. I've also painted white models black and later red, which (the French anti-racist NGO) SOS Racisme complained about.<br><p>SPIEGEL: Did you find that silly?<br></p><p>Roitfeld: It's absurd to accuse me of being racist. I dedicated an entire issue of Vogue to the black model Liya Kebede. I'm always looking for connections to real life. I once had a series of photos about fur; but, in these politically correct times, you can't even go out on the street in New York or London without getting a pie thrown in your face. The photos showed extras holding up posters of animal rights activists. It was meant to be ironic, but unfortunately not everyone got it. Why can't we wear the animals we also eat, such as sheep and rabbits?</p><p>And two more nuggets of wisdom that we'd like to print out and frame... </p>On fashion shows: "The atmosphere isn't as electric as it once was, and they now have about as much charm as a medical conference."<p>Hey, she did .</p>On her fashion principles: "I don't change my handbag every season. I believe in the Yves Saint Laurent woman who either has her hands in the pockets of her pantsuit or is holding her lover's hand. She doesn't need a bag.". And find out more about . <br><p>Before she was the First Lady of France, before she was even a renowned singer, Carla Bruni was a model--and not just any model, but one favored by the likes of Yves Saint Laurent and Gianfranco Ferré, who designed for Dior at the time. So to celebrate the first day of this season's Paris Fashion Week, take a look back at Carla's runway days.</p><p></p> <br><p>Sorry for the delay in posting kids, Colonel Cator was out till 5am looking for the juiciest quotes for today's post.</p><p>In case you don't believe me, here is my schedule from last night. Thank God for Joe our driver who zizzed us around town at lightening speed!</p><p><br> North Miami Marching Band at Bruce Weber's Book Party</p><p>6 - 8 pm <br>André Balazs & Bruce Weber Party for Little Bear Press & <br>the 10th anniversary of the All American Book Series<br>The Standard Hotel & Spa </p><p>6 - 8 pm<br>Nadja Swarovski cocktail party for the launch of Swarovski Crystal Palace Book<br>The Webster, 1220 Collins Ave.</p><p>6 - 9 pm<br>Fendi Casa and Plum TV 3 x 3 Director & Artist Collaboration<br>Fendi Casa, 90 NE 39th St., Miami, FL 33137</p><p>7 pm<br>Premiere screening of Miral by Julian Schnabel<br>Colony Theatre, 1040 Lincoln Rd. (@ Lenox Ave.) doors at 6:30 pm<br>9 pm - Maybach, Sam Keller & Jeffrey Deitch dinner honoring Schnabel & Sean Penn <br>New World Symphony, 500 17th St. (@ Drexel Ave.)</p><p>8 pm<br>Opening reception for OHWOW IT AIN'T FAIR 2010<br>3100 NW 7 Ave. @ NW 31st St. Miami, FL 33127</p><p>9 pm<br>Mark Seliger Book Signing & Exhibition<br>Casa Tua, 1700 James Avenue</p><p>8 - 10 pm <br>NADA Party<br>Canyon Ranch Living Miami Beach, 6801 Collins Ave.</p><p>8 - 11 pm<br>Maison Martin Margiela Party - a fusion of fashion and art<br>3930 NE 2nd Avenue, #101, Miami, FL 33137</p><p>8 - 11 pm<br>Native Shoes RAINBOW CITY opening party with a special performance by N*E*R*D, hosted by Shepard Fairey<br>140 NE 39th St. Miami Design District</p><p>9:30 pm - 1 am<br>MoMA PS1 & INTERVIEW with Richard Chang, Klaus Biesenbach, Christopher Bollen<br>A SPECIAL NIGHT PERFORMANCE<br>Walter Salon at the Delano, 1685 Collins Ave., Enter on 17th Street </p><p>11 pm<br>Vito Schnabel, Alex Dellal & Stavros Niarchos invite you to Wall <br>W Hotel, 2201 Collins Ave.</p><p>12:00 am - 4 am<br>Boffo H.U.N.X. party (Alexcalibur performance)<br>Lords South Beach Hotel, 1120 Collins Ave. (@ 11th St.)</p><p><br> Knit Wit's at the Paper Magazine Party</p><p><br>Needless to say we were spinning by nights end. Here are the quotes I overheard, from what I remember:</p><p>Quote 1:<br>Overhearing a well dressed woman reading her friend:<br>"You can lay all the eggs you want honey but they will NEVER be a Cadbury!"</p><p>Quote 2:<br>"Girl are you wearing.."<br>"Yes sister, it's a table cloth, don't ask."</p><p>Quote 3:<br>"Dude, use my dealer, he has a press pass. They think he is an editor from Columbia!"</p><p>Quote 4:<br>Before Billy Farrel was taking a girls photo she looked at her date and said,<br>"Babe can you be on titty tissue patrol?"</p><p>Quote 5:<br>"Oh you know a boy in a pastel sweater set is up to no good."</p><p><br> The last thing I remember from last night...<br></p><p>When it comes to tasting food, it's widely accepted that our sense of smell is as much a part of the process as our taste buds. In fact research has shown that 70 - 75% of what we perceive as taste actually comes from our sense of smell. Apply the same theory to what aftershave you wear and you begin to understand why scent is so essential to style.</p><p>When it comes to power dressing, I always think of the late 1980's in Los Angeles, where I had moved from London to become a film agent, before throwing it in for a freelance writing career. </p><p>For me, power dressing is frozen in time. </p><p>The women wore big shoulder pads and carried fat Filofaxes; the men sported dark Armani suits. Both sexes shopped and cut movie deals while dining at the Palm, the original Spago's or the Polo Lounge in the Beverly Hills Hotel. </p><p>Of course, my male friends in England at that time, many of whom worked in finance, wouldn't be caught dead in Armani. Power dressing for them was about Savile Row suits and Hilditch and Key shirts, maybe a Harrods tie. </p><p>When I picture their female counterparts, I think tights and court shoes (panty hose and pumps). </p><p>My point is -- power dressing is culturally relative, even job specific. But there are certain universal principles that apply. </p><p>The key for women is to look professional, yet retain their femininity. When power dressing, I propose the latter be achieved through subtleties, the faint scent of perfume, a waist cinched with a crocodile belt, a slight ruffle peeking out of a suit jacket's neck or cuff. </p><p>The good news is that women no longer have to look like quarterbacks. The shoulders came back, but thankfully, not with a vengeance. So let's play ball with some basic power dressing rules.</p><p>10 Tips for Dressing with Power and Style</p><p>1.Suit Up: I don't care what business you're in. When you have the right occasion for power dressing, you wear a suit, or perhaps a tailored shift and matching jacket. Think iconic designers, Yves Saint Laurent, Calvin Klein, dare I say it, Giorgio Armani. When suit shopping, pick a classic cut, a lightweight fabric that's not seasonal (no crumply linen, no chunky tweed), and a neutral color that suits you well. I favor darker colors for suits and minimal patterns. Trousers or skirts, mox nix. </p><p>2. Tinker Tailor: Go to a tailor in your chosen suit. Nothing looks worse than an ill-fitting suit, so make sure it fits perfectly. Especially have any hems adjusted to work with the shoes you're most likely to wear with it. If in doubt, keep the skirt length just above the knee and the pant length below the ankle. </p><p>3.Slinky Shirt: You want a great shirt that fits snuggly under the suit, but not so snug that buttons pop. Don't go too low cut, though a little plunge is chic, especially under a jacket with lapels. Get an ivory or white shirt -- most skin tones work better with one or the other. No black bras! I'm partial to Anne Fontaine shirts, my splurge. A creamy silk is also a winner. The other Anne (Taylor) always has solid silk top selections. </p><p>4.Neat Feet: Shoes must be comfortable yet have a bit of height. Toes are a no-no. If you can pull off red-soled Christian Louboutin pumps with a pantsuit, I'd be in awe. </p><p>5.Read my Lips: Now I LOVE color, so you're thinking why such a stick in the mud with all the neutrals. Sorry, it's power dressing: fuchsia, orange and turquoise are luscious but they just don't say take me seriously. BUT I will do red. Red is a power color to me. A red bag, if feeling sassy. Red lips, if nothing else... and only with minimal makeup. </p><p>6.Strategic Jewels: A pearl necklace, a brooch (think Madeline Albright kicked down a notch or two) or a simple sculptural gold cuff work. Do not wear too much bling.</p><p>7.Time Keeper: A fine watch says something about your orderliness, not to mention style. Wear one. If you don't have a Cartier, no worries, a vintage watch will be less expensive and just as striking, pun intended. </p><p>8.Legwear: In the winter, I would do opaque tights or trouser socks. In the summer, I would do bare legs. Pasty white legs, no, but a little self-tanner and you're good to go. Peds with pumps are a given. </p><p>9.Bag Lady: A good-looking bag that goes with your suit is a plus. I'd stay away from too bold a color. Aim more for a graphic logo style, like Fendi or Louis Vuitton, if you can afford it. Bag shouldn't be so big that it looks like a weekend tote and not so small that it won't hold your iphone (I currently covet a Gucci iphone case), wallet and a compact. </p><p>10.Be Groomed: I can't stress how important this tip is with respect to power dressing. Cut and blow-dry the locks into a clean shape. Wear minimal makeup. Have a manicure, no 'flamingo pink' or 'salsa red' please, just the palest pink or better yet French. Wax your upper lip and pluck your eyebrows.</p><p>Above all, remember power dressing is all about the right attitude, as well as the right clothes. Be confident, stand tall and smile. Good luck.</p><p>Follow Charlotte Safavi on Twitter:</p><p><br>By Kim Palmer <br>FAIRVIEW PARK, Ohio, Aug 3 (Reuters) - Gay rights activists and backers of same-sex marriage held "kiss-ins" at Chick-fil-A restaurants across the United States on Friday to protest the fast-food chain president's opposition to homosexual unions. <br>Same Sex Kiss Day is a reaction to comments last month from Dan Cathy, who said he supported "the biblical definition of the family unit" and put his chain of roughly 1,600 restaurants smack in the middle of a cultural debate. <br>Carly McGehee, a Dallas political activist who came up with the idea of the kiss-in, said more than 15,000 people said they would join the protest since she posted an announcement on her Facebook page on July 19. <br>Cathy's company "is continuously supporting hate and bigotry and intolerance," said McGehee, 24. <br>More than 20 protesters gathered at one of the fast-food restaurants in Decatur, Georgia, an Atlanta suburb, where Mark Toomajian kissed his partner, Jim Fortier, 58, for the cameras. <br>"It's a human rights issue, it's not a First Amendment issue," said Toomajian, 41, as protesters held signs playing off Chick-fil-A's advertising campaign. "Eat More Justice," read one sign. <br>The protest was organized by Marci Alt, 48, of Atlanta, who has an online petition calling for Cathy to come to her home for dinner with her partner of 12 years and their two children. Alt said she has not received a reply from Cathy. <br>Steve Robinson, a Chick-fil-A spokesman, said in a statement about the "kiss-in" that the privately held chain's goal was "to provide great food, genuine hospitality and to have a positive influence on all who come into contact with Chick-fil-A." <br>Earlier in the week, customers who backed Cathy's stance swamped Chick-fil-A outlets, giving the chain - known for chicken sandwiches, waffle fries and being closed on Sundays - what the company called a "record-setting day". <br> <br>MOSTLY PEACEFUL <br>Friday's demonstrations were largely peaceful, although one restaurant in the Los Angeles suburb of Torrance was sprayed overnight with graffiti that read: "Tastes Like Hate," with a picture of a cow next to it. <br>More typical was the Chick-fil-A in Fairview Park, Ohio, where only a trickle of protesters could be found during the lunch rush, including one man who into the restaurant with his fist raised and said, "Support marriage!" <br>"It is just an average day for us, pretty typical," said Patrick Tate, operator of the Fairview Park location. "There have been some supporters and some from the other side." <br>Phyllis Harris, executive director of the LGBT Center in Cleveland, said the controversy does have an upside for her organization's goals. <br>"It is allowing people to have their say. It keeps the issue in the public view and you can see folks standing up for marriage equality," she said. <br>As for demonstrating, she said, "We are not going to participate as a group. We are going to focus on work here. What happens, happens. We are not against Chick-fil-A." <br>At a bustling Arlington, Virginia, store there were no smooching protesters in sight as Sara Holtzman, 26, of Washington, emerged laden with Chick-fil-A bags. <br>"To me it makes no difference. They have really great chicken ... and he's entitled to his opinion," she said of Cathy's comments. <br>An anti-kiss-in protester, Leroy Swailes, 61, of Oxon Hill, Maryland, said he had seen two same-sex couples - one male, one female - bussing inside the restaurant earlier. <br>"I'm a specialist. I've been doing this since the '60s, protesting homosexuals," said Swailes, who was dressed in clerical garb with a T-shirt over it with lettering that said "The Resurrection of Sodom and Gomorrah." (Reporting by Chris Francescani and Paul Thomasch in New York, Ian Simpson in Washington, Dan Whitcomb in Los Angeles, and David Beasley in Decatur; Editing by Vicki Allen and Eric Walsh)</p><p>Chloe Sevigny stepped out to the Sixth annual Gay and Lesbian and Straight Education Network Respect Awards in Beverly Hills on Friday night wearing a structured black and gray coat over a black frock, which was cinched at the waist with an embellished belt. </p><p>She toted a matching purse and donned some serious heels.</p><p>Check out Chloe's look and tell us what you think.</p><p></p><p></p> <br><p>The fashion world is moving on to spring/summer 2013 Ready-to-wear this month; but for the rest of us summer is winding down and we're getting ready to update our winter wardrobes instead. So here is a quick edit of the top trends for fall/winter 2012-13.</p><p><br>Leather is going to be huge:</p><p>Fendi, Celine, Givenchy, Christian Dior, Gareth Pugh, Versace, Michael Kors all featured leather heavily in their fall/winter collections. The one item of clothing I really would invest in this season is a knee-length pencil skirt, whilst the classic biker jacket is another key wardrobe staple. Leather is also set to make an appearance as detailing either as pockets, collars, lapels, sleeves; and don't forget accessories - leather gloves anyone!</p><p>Burgundy red is the new black:</p><p>Well deep oxblood red to be precise. The colour featured prominently in the Milan and New York 2012-13 Ready-to-wear runway shows - my top pick has to be a high gloss burgundy PVC raincoat. Other colours to watch for are blue combined with black, purple, white contrasted with black and finally olive-green.</p><p>Cinched in waists:</p><p>It's official the classic sheath dress is not complete without a waist belt. The sophisticated 1940-50s silhouette makes reappearance this year, but with waists accentuated with skinny belts or wide statement belts. Knee-length pencil skirts are back again and so is the midi-skirt as at Roland Mouret, Saint Laurent, DSquared, Christian Dior, Versace and Valentino. Kate Beckinsale carried off the look to perfection on a promotional tour for Total Recall in London this August.</p><p>Military:</p><p>Coats and jackets with epaulettes and statement brass buttons are another fall/winter 2012-13 trend to watch for. Whilst military greens like olive and khaki were popular at Max Mara and Victoria Beckham. The featured jacket from glam-net.com ticks both the military and leather trend boxes.</p><p>Animal prints:</p><p>White Milan, a trade show for fashion buyers earlier this year, was full of leopard print and zebra - so expect to see plenty of spots and stripes in the stores this fall. Snakeskin print is another hot trend to look out for - designers are using it for clothing as well as accessories. A pair of snakeskin print faux leather skinny pants by Laurel is at the top of my shopping list this season.</p><p>Brocades and flower power:</p><p>The Dolce and Gabbana runway show went all out for gilt brocade, cherubs and large floral prints, lending their sultry black-clad Sicilian widow an ornate romanticism reminiscent of Sicily's Baroque churches. The floral trend is morphing from spring/summer into the fall by way of oversize prints, darker hues, rich fabrics and embroidery.</p><p>Equestrian fashion:</p><p>This trend has been around a while now, since at least 2005 when Kate Moss donned her Hunter's at Glastonbury, and it shows no sign of letting up. Givenchy has even given the equestrian trend a sexy reboot with a fetishized version, although it has little in common with the country look espoused by the Duchess of Cambridge. Nevertheless, jodhpurs, riding boots and plaid jackets with elbow patches are still going strong in 2012. </p><p>Last time I did one of these lists I got moaned at for not telling readers where to shop, so I have posted up some ideas with links on my regular page.</p> <br><p>Follow Christine Babington Smith on Twitter:</p><p>Last winter designers dared to dabble in fur, but this fall it is all out skin city. The looks filling those designer racks are fur filled. To my eye, it has always been Fendi, J. Mendel, Dennis Basso (in that order) who have been the masters of designer fur-craft. Fendi was the first to modernize the use of fur. It was Fendi decades ago, who transformed squirrel as light as silk into what we would now call a gator. Fur gators have since become a staple for me, and does them for me in sheared mink, rabbit and lamb.</p><p><br></p><p>Now, scores of other ready-to-wear designers are now sculpting in fur. It's not just collars and cuffs... there are purses, phone pouches, house slippers, boots, suspenders, and leggings... in fur. Was it the New York City street vendor who started this fur freefall? Last fall the vendors were pushing bubble gum pink rabbit Davy Crockett style hats. And that look stuck when lines for teens started showing shaved rabbit vests in mainstream malls stores which also showcased faux and real fur gloves and trimmed scarves. <br> <br><br></p><p>Fur has become the texture of the moment. Non-furriers such as Chanel sent their fur message from iceberg strewn runways under the glass dome of Grand Palais in the heart of Paris... there's no need to hold back... Politically correct Chanel was all faux fur and they went full on shagging up fur pants, sweaters, skirts, boots and accessories. Faux fur is easier on the purse strings and no doubt easier on the conscience.</p><p><br></p><p>Other designers shaved, sheared, flatte
cheap toms shoe outlet

2013-08-30 18:55:47
408 products Save up to 70% off Nike SB, VANS, Lakai, Adidas, DC, Emerica, Supra, Fallen and DVS skate footwear. Low-priced Skate Footwear has the lowest price tag on all
toms online outlet

2013-09-10 04:08:13
19.?And five and five just like a mason-gang,?That carried the ladders lang and hie;?And five and five like damaged nike zoom 6.0 oncore men's skateboarding shoe men;?And so that they attained the Woodhouselee.
michael kors wallet

2013-09-28 05:48:09
You write very well!
Woolrich Outlet

2013-10-16 02:05:50
Wow, what a video it is! Actually fastidious quality video, the lesson given in this video is in fact informative.
Woolrich Outlet Store

2013-10-16 13:11:08
I pay a quick visit day-to-day a few sites and information sites to read articles or reviews, except this blog gives quality based articles.
Byron

2013-10-17 14:33:04
Woolrich Outlet Store

2013-10-17 15:33:41
The techniques mentioned in this article about to increase traffic at you own web site are genuinely nice, thanks for such pleasant article.
Pat

2013-10-17 15:41:11
モンクレール店舗

2013-10-17 17:56:06
何はおきに定期的に更新するこの web ページの記事を読むは熱心が実際には。それは気難しい物質を運ぶ。
モンクレールアウトレット

2013-10-18 18:15:15
本当に誰かがこのその後その上に知っている彼らを支援する他の視聴者、ので、ここで行われます。
forever 21 dresses

2013-10-28 12:50:58
your write very good!
doudoune ralph lauren homme pas cher

2013-11-16 09:06:52
et nous nous effor?ons pour des conseils seulement l'intégration des ressources , la gestion centralisée , afin de protéger plus efficacement la sécurité des mineurs . " Député provincial secrétaire Kang a re?u une nouvelle condamnation à la lumière : polo Ouais c'est bon ah maintenant , seulement de la fumée Mang Montagne Ville secrétaire du Parti camarade Fang Chong aussi , il peut être , nous allons d'abord écouter les opinions des camarades de parti se sont précipités ! . Objet de la réunion , tout à coup se précipita concentrée sur le c?té du corps. Place emplacement punch, assis dans la salle de conférence à la fin , ce qu'il a vu Kang nouveau point pour lui, il n'est pas le Comité permanent de la province , afin de s'identifier, il se leva pour parler , Kang nouvelle lui fit signe , vous pourrez aussi comme les autres debout comme vous pouvez vous asseoir et parler. Parti se sont précipités pour s'asseoir dit: polo Mesdames et messieurs du Comité permanent , le camarade Doudoune ralph lauren pas cher à notre fumée Mang Mountain City , est la mise en ?uvre de l'intégration des ressources mienne de ce travail , cependant, dans la mise en ?uvre de ce travail, j'ai été découragé plus Tang gouverneur , je les difficultés et les risques qui peuvent survenir, et dire au gouverneur Don , mais Tang gouverneur ne voulait rien entendre , il était plié ah! maintenant, je doute sérieusement que les motifs Doudoune ralph lauren pas cher camarades, il ne donne pas de nous fumons Mang Shan City travail des mineurs , il n'est pas vraiment s'inquiéter de nos vies et la sécurité des mineurs , il est de leur propre héro?sme personnel de la performance sur scène pour le trouver ! lui, il était dans l'ordre dès que la province de l'arbre du lac Way East , prenez notre arbre Mang Mountain City, plate-forme Granville de fumée quand il le fait ! " Ce chasse-goupille du c?té de l' étiquette vers le haut , il peut être vraiment boi
doudoune ralph lauren homme pas cher

2013-11-16 13:25:49
et nous nous effor?ons pour des conseils seulement l'intégration des ressources , la gestion centralisée , afin de protéger plus efficacement la sécurité des mineurs . " Député provincial secrétaire Kang a re?u une nouvelle condamnation à la lumière : polo Ouais c'est bon ah maintenant , seulement de la fumée Mang Montagne Ville secrétaire du Parti camarade Fang Chong aussi , il peut être , nous allons d'abord écouter les opinions des camarades de parti se sont précipités ! . Objet de la réunion , tout à coup se précipita concentrée sur le c?té du corps. Place emplacement punch, assis dans la salle de conférence à la fin , ce qu'il a vu Kang nouveau point pour lui, il n'est pas le Comité permanent de la province , afin de s'identifier, il se leva pour parler , Kang nouvelle lui fit signe , vous pourrez aussi comme les autres debout comme vous pouvez vous asseoir et parler. Parti se sont précipités pour s'asseoir dit: polo Mesdames et messieurs du Comité permanent , le camarade Doudoune ralph lauren pas cher à notre fumée Mang Mountain City , est la mise en ?uvre de l'intégration des ressources mienne de ce travail , cependant, dans la mise en ?uvre de ce travail, j'ai été découragé plus Tang gouverneur , je les difficultés et les risques qui peuvent survenir, et dire au gouverneur Don , mais Tang gouverneur ne voulait rien entendre , il était plié ah! maintenant, je doute sérieusement que les motifs Doudoune ralph lauren pas cher camarades, il ne donne pas de nous fumons Mang Shan City travail des mineurs , il n'est pas vraiment s'inquiéter de nos vies et la sécurité des mineurs , il est de leur propre héro?sme personnel de la performance sur scène pour le trouver ! lui, il était dans l'ordre dès que la province de l'arbre du lac Way East , prenez notre arbre Mang Mountain City, plate-forme Granville de fumée quand il le fait ! " Ce chasse-goupille du c?té de l' étiquette vers le haut , il peut être vraiment boire un pot Polo ralph lauren pas cher ! Il semble bureaucratie provincial du lac , mais ailleurs aussi dangereux d'y aller , évidemment , poin?on carré qui est inspiré par d'autres personnes , dont le but est un, à Doudoune ralph lauren pas cher laid! Poin?on carré ce comportement peut ne pas être une défection , cependant, et les défections sont similaires, la fumée d'origine Mang Mountain City, également avec Doudoune ralph lauren pas cher, maintenant une montre, la direction du vent est mauvais, agit immédiatement comme un pion et dragons Mo officier pionnier , le droit collectif Doudoune ralph lauren pas cher révolte. Lac bureaucratie Orient est si inattendue un tricheur étrangers , Doudoune ralph lauren pas cher est accusation , Doudoune ralph lauren pas cher Yang Jian Mei colère, vous le savez, Doudoune ralph lauren pas cher Chuan Jiang de Dragon et les deux eu une longue pratique , Doudoune ralph lauren pas cher peut tolérer , mais encore phrase puis, quand la dernière goutte , ne pas avoir à endurer . Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas si bon tyran , Polo ralph lauren pas cher comprendre aussi que c'est un coup à leur mo dragons, à suivre de près après la dynastie des Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons derrière lui, comme son ombre dragons Mo trop ! Après la fermeture, si l'initiative de trouver Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons admettre , les estimations , après Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons seront sur une partie de la convergence . Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas facile à faire ombre de l'autre, Doudoune ralph lauren pas cher vit en face de la scène , la majorité du Comité permanent sont opposés à leur propre , ce qui est , pour le Don Prudential n'est pas surpris que , après tout, Doudoune ralph lauren pas cher avait vu une telle scène , appartient fondamentalement est placide, l' ! Doudoune ralph lauren pas cher a d? se battre , se battre. Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Eh bien, j'ai écouté tous les intervenants , en particulier les discours du camarade Fang Chong , donc j'étais sentiments profonds , car vous vous opposez à l'exploitation minière intégration des ressources d'entreprise , alors je n'ai plus rien à dire ici , je veux juste vous poser une , vous avez une bonne fa?on de protéger notre lac ne se produit pas en grande dép?ts province Accidents difficiles font? Y at-il une bonne fa?on d'obtenir notre mortalité des mineurs vers le bas , si vous vous approchez de cette fa?on plus que j'ai vraiment excellent et bon , je préfère Yin. " Alors, alors , Doudoune ralph lauren pas cher yeux per?ants regardèrent à son visage ici. Doudoune ralph lauren pas cher face à cette foule pressée, regarda l'autre, la fa?on de réduire la mortalité des mineurs , ils savent seulement que cette pratique contre Doudoune ralph lauren pas cher, mais ils prennent aussi Pas de meilleure fa?on d' . Chang Jin Hong réaction touche bient?t , at-il rétorqué , Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Nous ne pouvons pas trouver des mesures de protection efficaces pour la sécurité de nos mineurs à Cependant, Polo ralph lauren pas cher camarades , vous pouvez vous assurer de cette fa?on , vous pouvez effectivement mineurs mortalité Control faire! peut éliminer efficacement notre grand lac mien provincial ne pas arriver? " Doudoune ralph lauren pas cher faible , a déclaré: polo Il s'agit d' une science matérialiste , la philosophie du bon sens nous dit que l'unité absolue n'existe pas, la protection absolue , je n'ai aucune protection Doudoune ralph lauren pas cher, mais je suis s?r que, grace à l'intégration des ressources mien, permettra de réduire l'incidence des accidents de mines , et ce , sans aucun doute . " Si vous suivez ces réunions de tendances vont , il devient une controverse , concerne les zones d'étude de la philosophie et de la coordination de Mo est question délicate dragons , dragons Mo tousser immédiatement son. Chang Jin macro était silencieux. Comité provincial sur le changement d'un nouveau sujet de la santé, ou retourner sur le thème de la fumée jusqu'à Mang Shan City, New Kang a déclaré: polo Cheng camarades Tang , nous parlent pas de ce genre de système est plus adapté à notre sécurité de la production minière , aujourd'hui, nous Comité permanent , mais seulement sur les questions de tabac Mang City Mountain , seulement discuter le moment , la fumée Mang Shan ville émergente chaos social , sur lequel vous pouvez faire des Doudoune ralph lauren pas cher Ho expliquer ? " Kang nouveau fini de parler,gloire soduMo dragons hocha la tête avec satisfaction. Fang Chong vent souffle , quittez immédiatement exagération Mang Mountain City éprouver des problèmes sociaux, mais aussi délibérément rendu certains , l'augmentation Hills Mang de cigarettes , les questions sociales , provincial et municipal si des mesures drastiques ne sont pas prises , puis fument Mang Mountain City le plus probable sur le contr?le de la situation, en ce moment , peut-être le nombre de victimes presque égalé accidents de mines , et plus de tort que de bien , ah! Politique et droit secrétaire du Comité a également dit : polo Oui, euh , le comité provincial du Parti doit prendre des mesures drastiques immédiatement , nous devrions fumer Mang Mountain City à la discorde sociale détruite ! " Foire aux Fang Jin Chong Hong, a déclaré : polo Camarade Chong Fang, vous êtes secrétaire du parti, vous parlez de votre point de vue là-dessus! " Poin?on carré et il a dit : polo Tout simplement , je suggère provincial révoquer immédiatement la demande original pour un plein entreprises minières privées privés dans les entreprises d'Etat dans les décisions et les plans visant à éliminer l'impact de cela, il n'ya pas de crise des compagnies minières privées , dans ce cas , la fumée Mang hill City problèmes de troubles sociaux dispara?tront immédiatement ! " Chang Hong Jin hocha la tête et dit: " . Je suis d'accord avec Fang opinion Shuji " Doudoune ralph lauren pas cher un regard, et regarda une fois devient sévère , l'intégration des ressources minières , de fusionner en une gestion unifiée des grandes mines , cette décision fait l'objet Polo ralph lauren pas cher, également sous la direction de décisions honnêtes Don , penser, sur la mise en ?uvre d'un court quelques jours, à mourir , et non pas comme l'histoire des Cent-Jours réformer, Doudoune ralph lauren pas cher Lian marionnette empereur Guangxu pas ?a ! qui devrait être étalé, Doudoune ralph lauren pas cher Dong, dans le visage de ce que le lac! comment continuer à faire le gouverneur par intérim d'un poste ah ! Evolution de la situation au présent, Doudoune ralph lauren pas cher a également conscient de la gravité du problème! Mo dragons mettre les yeux sur le Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons pas salé pas pale demandé à la phrase: polo Polo ralph lauren pas cher camarades , vous avez à dire ? " Doudoune ralph lauren pas cher ne peut pas nier lui-même ah propre ! Cette fois-ci , Doudoune ralph lauren pas cher esprit pensa tout à coup un vieux dicton , appelé Si- liang calamité nationale , famille pauvre pensant bonne épouse, si cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher c?té s'il ya une aide, cette belle ah! Doudoune ralph lauren pas cher ne sera pas seul ! Toutefois, cette idée de Polo ralph lauren pas cher , tout à coup , le Comité permanent de la porte de la salle de conférence s'ouvrit , le secrétaire entra et lui dit quelques mots sur le Mo dragons, à la fois, le Mo dragons mangé surpris ! Presque en même temps , Doudoune ralph lauren pas cher secrétaire est également parvenu à Doudoune ralph lauren pas cher a indiqué le dernier rapport de situation ! Secrétaire Sima Liang Doudoune ralph lauren pas cher a dit était : polo Je viens de recevoir une fumée Mang maire Montagne Huo téléphone Gang, il passa aux mises à jour d'urgence provinciaux , de la fumée Mang Mountain City, a rétabli le calme , l'agitation sociale a été éliminer la rue ont fui les mineurs , est déjà tous été réglés " ! étui à cigarettes Mang Mountain City , comme toujours, très normal! fumée Mang Mountain City pour mettre en ?uvre l'intégration des ressources minérales , il n'ya aucun problème . A cette époque, viennent à l'esprit est la phrase Doudoune ralph lauren pas cher , cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher ce que vous avez besoin pour arriver à quelque chose , Doudoune ralph lauren pas cher est le plus nécessaire est le siège avenir loyal et bon , par conséquent, la bonne volonté ! Fumée Mang City Mountain , rétabli le calme , dans ce cas , l'autre partie aura pas de critique des raisons Doudoune ralph lauren pas cher et selon l' ! à ce moment critique , comme la fumée Mang Colline maire Howard juste ce personnel bonne volonté d'appara?tre , tout à coup changé sa Doudoune ralph lauren pas cher le Comité permanent de la situation passive , la fumée s'est dissipée les mines Mang City Mountain , les obstacles à l'intégration des ressources , il n'ya pas de facteurs de troubles sociaux , le Comité permanent perdra le droit de Doudoune ralph lauren pas cher raison critique . Une cl?ture trois piles , une bande de trois hommes , dans un événement majeur , destiné à être une aide , détresse afficher un héros, penser , Howard venait avéré être la capacité et la compétence si forte , propre et Mang habile croustillant sur la cession de cigarette hill City la situation de troubles. Bien s?r , l'intérieur , il ya aussi prémonitoire Polo ralph lauren pas cher , Doudoune ralph lauren pas cher réception de l'avis des provinces , de sorte Doudoune ralph lauren pas cher est allé à rencontre provinciale à l'occasion , plus tard Doudoune ralph lauren pas cher a mis une bonne chose , mettez le maire Tang Huo Cheng Gang appelé ses propres yeux, lui dit soigneusement beaucoup de détails , il est impératif , Huo est de régler rapidement juste vivre Mang fumée la situation de la ville de montagne , la sécurité fumée Mang Mountain City rapidement rétablie à la normale , comme utilisé en aucune fa?on, Doudoune ralph lauren pas cher a également briefings confidentiels , lui donnent une orientation claire , mais finalement, juste pour tester Huo courage politique et de vision , la taille de la situation, Huo juste a finalement mis le corps de toute détention Doudoune ralph lauren pas cher. Huo est vraiment dé?u de ne pas laisser Doudoune ralph lauren pas cher, rapidement arrêté l'agitation sociale. Debout à c?té de poursuivre la discussion en raison de la perte du sujet, qui est rompu . Après la fermeture, Doudoune ralph lauren pas cher revient au gouvernement provincial , Shibi Hai sous-gouverneur de suite avec la salle, Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher s'assit en face de Doudoune ralph lauren pas cher remis une cigarette, il a allumé un lui-même , et puis il dit: " Polo ralph lauren pas cher camarades , le Comité permanent d'aujourd'hui, mais je ne suis pas en désaccord avec vous , ah! bien s?r, je ne vous soutiennent explicitement , dire que j'espère obtenir votre compréhension . Doudoune ralph lauren pas cher Hai avait l'air de Shibi , le fait est également vrai, Shibi Hai au Comité permanent , Doudoune ralph lauren pas cher aucune insulte à l'injure , batir sur les progrès déjà très bon ! Il semble , Doudoune ralph lauren pas cher avait une politique pour apaiser , ou a travaillé , alors laissez Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher et Mo en sandwich entre dragons , indécis , hésitant, de rester neutre aussi longtemps que trois mois Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher peut un pied ferme . Hai Shibi a la stratégie de Shibi Hai, il voulait juste Doudoune ralph lauren pas cher et Mo entre dragons rester neutre que possible afin de ne pas offenser chaque c?té. Causé par ce facteur , et pas seulement Doudoune ralph lauren pas cher facteurs , et il ya une combinaison de facteurs , parce que contraires Hai de Shibi , le provincial secrétaire adjoint Kang nouvelles , est déjà fermement tenait Mo c?té dragons, tandis que l'original , Shibi Hai Kang nouveau et des gouverneurs à cause de la concurrence , très mauvais ennuis, donc , Kang nouveau si résolument , sans doute, à l' objectif de lutte contre l'enthousiasme de Shibi de Hai, alliances politiques , ce genre de choses , et l'amour ont en commun, les gens aiment être valorisée et aimée par l'autre partie, si les gens ont un favori, et cette fois , même la pensée et l'autre est bon , il deviendra subtil , Mo Kang nouveau c?té dragons avec ce fervent partisan de cette , Hai Shibi chaud Qing lié sera considérablement réduit, alors il sera dans le comité permanent , sans hystérie contre Doudoune ralph lauren pas cher, laissé à son propre postérieure, à partir de ce qu'il dit , c'est un Hai Shibi des gens intelligents . Pour Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher ou anciennes mesures , pour assurer son soutien et de force , maintenant , Doudoune ralph lauren pas cher a également besoin d'unir toutes les forces susceptibles d'être unies , fortesJing Yong roman Extraordinaire 5200Big eux-mêmes. Doudoune ralph lauren pas cher a dit avec un sourire: polo Je comprends que vous pouvez faire aujourd'hui , je suis très reconnaissant . " Hai Shibi sourit et dit: " Cette affaire est terminée, Polo ralph lauren pas cher camarades , alors , qu'est-ce que vous allez ah politique d'intégration des ressources de mine n'est pas encore en poursuivant ah ? " Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas le genre de personnes facilement sur un combattant , Doudoune ralph lauren pas cher a dit: polo graveleux, prospère , il est des qualités essentielles de l'homme et les officiers , ce revers, je ne peux pas arrêter le rythme de l'intégration des ressources minérales cette politique doit encore être mener résolument que polo . Hai Shibi écouta , réfléchit la prochaine , a déclaré: " Don gouverneurs , une si grande chose , je pense, est s?r d'obtenir l'appui de ce qui précède, il n'ya pas de support central , ce genre de chose est difficile à opérer avec succès à mon avis , vous n'êtes pas un voyage à la capitale , pour obtenir l'appui de politiques pertinentes , puis , lors de l'intégration des ressources minérales , dans ce cas, le taux de réussite sera grandement accrue . " Doudoune ralph lauren pas cher écoutait, hocha la tête, Hai Shibi déclaré que la proposition était juste . Doudoune ralph lauren pas cher a dit : " Oui, vous l'avez dit droit , ainsi soit-il , Shi gouverneur, diriez- vous , gère le travail d'élimination à la tête , deux dans l'après-midi de l'avion, on a décollé de la capitale. " Hai Shibi à la baisse pour la prochaine , ne veulent pas y aller. Doudoune ralph lauren pas cher a dit : "Allez , vous êtes un vice-gouverneur, cette chose , vous devriez aller ailleurs, je veux que vous et l'Organisation centrale Département vice-ministre Chen voyez un visage, parler de notre situation dans la province de East Lake . . " Concurrence de Hai Shibi parce que le gouverneur avait un message une fois à travers la relation , afin d' essayer de voir Chen, vice-ministres , cependant, Hai Shibi sans succès , pour Hai Shibi , il ressemble beaucoup à entrer en contact avec la direction de l'Organisation centrale ministère , le groupe Département politique , après toutes ces sous- direction provinciale de leurs cadres à temps plein au-dessus Yamen , même si elles ne peuvent pas être à cent pour la promotion de la garantie de pour cent, mais plus de contact avec elle, les fonctionnaires de carrière , il est certainement pas de mal . Hai Shibi sur perplexe demandé à la phrase: polo Vous voulez dire , j'ai dit que vous alliez à la capitale, tu me laisses voir Chen , vice-ministre ? " Doudoune ralph lauren pas cher sourire confiant , a déclaré: polo Bien s?r, vous permet non seulement de voir , nous avons à manger ensemble, j'ai eu un rendez-vous et Chen , vice-ministre . " Shibi Hai -ci, immédiatement était ravi la demande obligatoire facilement convenu Doudoune ralph lauren pas cher, et Don honnête avec Pékin. Hai Shibi réjouissez-vous avec le bureau de la dynastie des Doudoune ralph lauren pas cher out , puis allez ramasser des objets , organiser le travail à la main , puis accompagné Doudoune ralph lauren pas cher Beijing. Hai Shibi disparu, Doudoune ralph lauren pas cher a immédiatement mis son secrétaire Sima Liang appelé, prendre des dispositions pour Sima Liang a dit : " Je veux que le gouverneur et Shi Beijing, de sorte que vous mettez immédiatement cette information au Bureau provincial d'y aller, Province gouvernement travaille ces jours-ci , afin qu'ils trouvent , notamment le vice-gouverneur traitement combiné Yang. " Sima Liang obéit. Après-midi , et Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher est allé à la capitale. Les nouvelles, comme il se doit s'étendre aux oreilles de Mo dragons , il entendit Hai Doudoune ralph lauren pas cher Shibi et Pékin ensemble, et Mo visage dragons à la fois devient très laid , il a crié à lui-même : " cette Hai Shibi , ingrat ! " En fait, c'est la première contre-attaque stratégie Doudoune ralph lauren pas cher : la discorde entre Doudoune ralph lauren pas cher Hai et de Shibi atteint la capitale après le Doudoune ralph lauren pas cher ne joue pas virtuel, nuit ce jour, Guan Yu Taiwan Guesthouse, Doudoune ralph lauren pas cher Hai et de Shibi dans trois hauts responsables des parties considèrent d?ner Huatingkou , parmi eux membre du Politburo et vice-Premier ministre têtes Nan Zhang , ainsi que le père Yang Tianyu de Doudoune ralph lauren pas cher , il ya un comité de NPC financière et économique , directeur adjoint , ainsi que l'Organisation centrale Département le vice-ministre Chen Kang , il ya un secrétaire adjoint du Comité politique et de droit , il ya le ministère de la public vice-ministre de la Sécurité et le Secrétaire Ke Long trente-trois. Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher en mesure de voir l'invitation à une telle fonctionnaires de niveau immédiatement Doudoune ralph lauren pas cher est la stigmatisation, ne nous a surpris , dans le banquet , souvent les chefs de respect à vous Banquet , la déclaration antérieure est que, pendant le travail de c?té , cependant, après trois verres ou consulté sur le travail , Zhang Nan direction, a déclaré: " Doudoune ralph lauren pas cher, comme vous l'avez mentionné , sur les questions d'intégration des ressources de la mine Lake Provincial nous sommes très favorables à l'Etat, mais aussi un soutien face aux accidents miniers fréquentes national, nous devons arriver à une mesure difficile, et seulement renforcer les efforts de gestion et de supervision , ne peut toujours pas résoudre fondamentalement le problème, ou à partir de systèmes de gestion et les efforts de restructuration de l'entreprise, vous faites province lac cette décision , est un leader de sens si cela est possible, nous devons promouvoir le pays " . Hai Shibi voir les têtes certainement eu , Hai Shibi a immédiatement dit , l'intégration des ressources , déterminés à mettre en ?uvre. Doudoune ralph lauren pas cher pour calmer sourire , a déclaré: polo Les chefs , vous ne pouvez pas juste louange verbale et de soutien , vous nous donnez la province de l'intégration des ressources mine pour une aide spécifique Aide ah! " Oh . " Chefs d' rit et dit : polo Bien s?r , je l'ai fait et la direction du ministère de la salutation de l'industrie , permettez GuoZiHao entreprise HTC étain, pour vous aider lac Province de l'Est , qui vise à l'intégration des ressources , HTC va coopérer pleinement avec l'étain. " Doudoune ralph lauren pas cher sourit et dit: " . A la tête de cela, alors nous pouvons être assurés " Banquet dispersé , Doudoune ralph lauren pas cher a été de nouveau convoqué les chefs de la chambre , Nan Zhang et Yang Tianyu deux ici , et mon père Yang Tianyu , a déclaré: "Don honnêteté , que vous faites dans la province de East Lake, nous avons entendu un peu , dit-on, vous rencontrez peu de recul , secrétaire MO pour mener à bien le travail pour vous n'est pas très complexe , en fait , vous allez simplement dans les provinces à l'est du lac , et le secrétaire Mo pour améliorer l'unité , l'amour pour le parti, à savoir la situation d'ensemble , pour être plus secrétaire mo de consulter. " Doudoune ralph lauren pas cher hocha la tête, en fait , les paroles de gens qui conseillent diront , la théorie est le cas, cependant , ne supporte pas le caractère de Polo ralph lauren pas cher Doudoune ralph lauren pas cher de le faire. Zhang Nan léger sourire , a déclaré: polo En fait, cette scène , mais aussi à ma grande surprise , si vous ne faites un gars sympa Doudoune ralph lauren pas cher, sans arêtes , peut-être les autorités centrales également de ne pas utiliser diriez- vous une trempe ! , c'est précisément la capacité des personnes , un peuple aussi longtemps que sept capacité , le tiers restant des défauts peuvent être tolérés , ainsi soit-il demain , j'ai consacré un voyage à Lake Provincial , et Mo parler de dragons. " Doudoune ralph lauren pas cher est excité immédiatement se leva et dit : polo . Si la tête est prêt à aller , il est de mieux en mieux " Le lendemain , les chefs Nan Zhang et le Directeur adjoint de l'APN Yang Tianyu , se précipitent à la province de l'Est du lac . East Lake nouvelles à la télévisionSwordsman situation de Huashan ilEst-ce que Zhang Nan Yang , directeur adjoint de la Direction et du lac de travaux d'inspection provinciale de la réforme des entreprises minières , en fait, est de Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons et les différences entre partir , est d'agir comme les pompiers viennent ! Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons et rapporté à la tête de la province de East Lake à travailler après l'agent s'est approché , dans une pièce fermée , et Mo Zhang Nan têtes de dragons parlé . Dragons de Mo Zhang Nan a déclaré : "Central d'envoyer Tang travail Cheng Lake Provincial , qui est le centre de décision , et non personnelles des avis Doudoune ralph lauren pas cher camarades , donc , ne vous avez des commentaires et des idées dragons , allez à l'échange central, ne doit pas être le ressentiment répandu aux Polo ralph lauren pas cher camarades qui ! vous lake Provincial , doit être l'unité, pas de scènes de discorde, mais aussi pour maintenir le lac et la province centrale et orientale de très cohérente , nous devons résolument mettre en ?uvre l'intention de l'organisation centrale , ce qui suit la tache principale provincial vous lac est de sortir d'un accident sur la fa?on de réduire les nouvelles fa?ons de mine, qui est en ligne avec la situation générale actuelle, vous êtes le secrétaire provincial du Parti , nous devons soutenir vigoureusement et de la coopération , il est , J'espère que vous faites un bon travail de l'unité centrale , le Congrès populaire provincial votre convoquée bient?t, vous aussi secrétaire provincial , doit résolument mettre en ?uvre l'organisation centrale vise ainsi à assurer Polo ralph lauren pas cher camarades massivement élu gouverneur ! c'est la tache politique, également à l'ordre , vous devez remplir ! fini , vous ne pouvez pas rendre des comptes à la centrale ! " Mo dragons a immédiatement dit : " Nous allons certainement Lac de l'Est et les provinces centrales restent très cohérente , en veillant à Polo ralph lauren pas cher camarades seront dans la prochaine Assemblée populaire provinciale , une écrasante majorité élu ! " Zhang Nan dit: polo Eh bien, vous avez cette attitude, je peux être tranquille . " Mo Zhang Nan a également dit quelque chose dragons sur la vérité, il n'est pas veut vraiment nier la résolution central, mais ne veulent pas faire obstacle à l' Doudoune ralph lauren pas cher positif , Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons pour ne pas avoir satisfait à certains égards, c'est aussi le Doudoune ralph lauren pas cher une éducation et d'assistance. Zhang Nan hocha la tête, comprendre le sens de Mo dragons. Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons est de suivre l'esprit de son ?uvre Mo dragons, Province Orientale , dans le lac, vraiment besoin de faire ce leader est Mo dragons au lieu Doudoune ralph lauren pas cher ! Chefs et Yang Tianyu province Zhang Nan après avoir quitté Lac de l'Est , en raison du soutien de qualité supérieure et de l'assistance aux politiques , les entreprises minières de la province de l'intégration des ressources East Lake exceptionnellement bon déroulement des travaux de fumer Mang Mountain City, par exemple , pour cent les entreprises minières , ont été intégrés dans un HTC étain unifiée pour gérer, pour l'étain porté par acquisitions privée appartenant , puis , dans l' innovation technique et la sécurité de production, assurez la gestion normalisée au niveau international , et résolument mettre un terme à l'exploitation aveugle et illégal l'exploitation minière , afin de maximiser la protection de la sécurité personnelle des mineurs . L'intérieur va certainement toucher la part des intérêts privés des principales entreprises minières , ils n'auront pas le même trésor Jinshan, et de creuser plus , dans ce sens , Doudoune ralph lauren pas cher est hors de leur argent supplémentaire ! Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher est telle que lors de la réunion , Doudoune ralph lauren pas cher a également parlé de grande envergure : polo Maintenant , l'écart de richesse a été formidable , Lake Provincial déterminé à ne pas tirer grand cette Un écart entre les riches et les pauvres, ne peut pas laisser les riches et puis plus riches et les pauvres , peu importe comment les pauvres , je Doudoune ralph lauren pas cher, il est nécessaire de réduire l'écart de richesse, nous devrions laisser les pauvres aussi sentir qu'il ya quelque chose à espérer , il peut y avoir des jours avant , les ressources provinciales East Lake ne repose juste dans les mains d' une poignée de gens ! " Doudoune ralph lauren pas cher Dong, dans la philosophie régissant du lac est clair , qui est de réduire l'écart de richesse , de sorte que la chirurgie Polo ralph lauren pas cher prendra ces gens riches , les ressources ne peuvent pas faire de l'argent de la vieille a été occupé dans les mains de gens riches, ils ont assez de la pêche , ne peut pas être un grand-père petit-fils de pêche de pêche , aller à la pêche depuis des générations, dans ce cas, mais aussi comment rendre les gens pauvres vivent ah ! Doudoune ralph lauren pas cher consacrer des ressources à des entreprises d'état après est d'améliorer de manière significative les salaires des mineurs , ainsi que leurs conditions de vie ne représentent que peu à peu réduit progressivement l'écart entre les facteurs de disharmonie riches et pauvres, et sociale sera éliminé complètement . Certaines personnes disent que le gouvernement est le gouvernement des riches , est con?u pour les services de gens riches, Doudoune ralph lauren pas cher sera pas, mais pourquoi le gouvernement devrait- Doudoune ralph lauren pas cher devient pauvre gouvernement du peuple , il est nécessaire que les intérêts des pauvres gens. Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher faisant,
vetement ralph lauren pas cher

2013-11-16 13:46:57
et nous nous effor?ons pour des conseils seulement l'intégration des ressources , la gestion centralisée , afin de protéger plus efficacement la sécurité des mineurs . " Député provincial secrétaire Kang a re?u une nouvelle condamnation à la lumière : polo Ouais c'est bon ah maintenant , seulement de la fumée Mang Montagne Ville secrétaire du Parti camarade Fang Chong aussi , il peut être , nous allons d'abord écouter les opinions des camarades de parti se sont précipités ! . Objet de la réunion , tout à coup se précipita concentrée sur le c?té du corps. Place emplacement punch, assis dans la salle de conférence à la fin , ce qu'il a vu Kang nouveau point pour lui, il n'est pas le Comité permanent de la province , afin de s'identifier, il se leva pour parler , Kang nouvelle lui fit signe , vous pourrez aussi comme les autres debout comme vous pouvez vous asseoir et parler. Parti se sont précipités pour s'asseoir dit: polo Mesdames et messieurs du Comité permanent , le camarade Doudoune ralph lauren pas cher à notre fumée Mang Mountain City , est la mise en ?uvre de l'intégration des ressources mienne de ce travail , cependant, dans la mise en ?uvre de ce travail, j'ai été découragé plus Tang gouverneur , je les difficultés et les risques qui peuvent survenir, et dire au gouverneur Don , mais Tang gouverneur ne voulait rien entendre , il était plié ah! maintenant, je doute sérieusement que les motifs Doudoune ralph lauren pas cher camarades, il ne donne pas de nous fumons Mang Shan City travail des mineurs , il n'est pas vraiment s'inquiéter de nos vies et la sécurité des mineurs , il est de leur propre héro?sme personnel de la performance sur scène pour le trouver ! lui, il était dans l'ordre dès que la province de l'arbre du lac Way East , prenez notre arbre Mang Mountain City, plate-forme Granville de fumée quand il le fait ! " Ce chasse-goupille du c?té de l' étiquette vers le haut , il peut être vraiment boire un pot Polo ralph lauren pas cher ! Il semble bureaucratie provincial du lac , mais ailleurs aussi dangereux d'y aller , évidemment , poin?on carré qui est inspiré par d'autres personnes , dont le but est un, à Doudoune ralph lauren pas cher laid! Poin?on carré ce comportement peut ne pas être une défection , cependant, et les défections sont similaires, la fumée d'origine Mang Mountain City, également avec Doudoune ralph lauren pas cher, maintenant une montre, la direction du vent est mauvais, agit immédiatement comme un pion et dragons Mo officier pionnier , le droit collectif Doudoune ralph lauren pas cher révolte. Lac bureaucratie Orient est si inattendue un tricheur étrangers , Doudoune ralph lauren pas cher est accusation , Doudoune ralph lauren pas cher Yang Jian Mei colère, vous le savez, Doudoune ralph lauren pas cher Chuan Jiang de Dragon et les deux eu une longue pratique , Doudoune ralph lauren pas cher peut tolérer , mais encore phrase puis, quand la dernière goutte , ne pas avoir à endurer . Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas si bon tyran , Polo ralph lauren pas cher comprendre aussi que c'est un coup à leur mo dragons, à suivre de près après la dynastie des Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons derrière lui, comme son ombre dragons Mo trop ! Après la fermeture, si l'initiative de trouver Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons admettre , les estimations , après Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons seront sur une partie de la convergence . Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas facile à faire ombre de l'autre, Doudoune ralph lauren pas cher vit en face de la scène , la majorité du Comité permanent sont opposés à leur propre , ce qui est , pour le Don Prudential n'est pas surpris que , après tout, Doudoune ralph lauren pas cher avait vu une telle scène , appartient fondamentalement est placide, l' ! Doudoune ralph lauren pas cher a d? se battre , se battre. Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Eh bien, j'ai écouté tous les intervenants , en particulier les discours du camarade Fang Chong , donc j'étais sentiments profonds , car vous vous opposez à l'exploitation minière intégration des ressources d'entreprise , alors je n'ai plus rien à dire ici , je veux juste vous poser une , vous avez une bonne fa?on de protéger notre lac ne se produit pas en grande dép?ts province Accidents difficiles font? Y at-il une bonne fa?on d'obtenir notre mortalité des mineurs vers le bas , si vous vous approchez de cette fa?on plus que j'ai vraiment excellent et bon , je préfère Yin. " Alors, alors , Doudoune ralph lauren pas cher yeux per?ants regardèrent à son visage ici. Doudoune ralph lauren pas cher face à cette foule pressée, regarda l'autre, la fa?on de réduire la mortalité des mineurs , ils savent seulement que cette pratique contre Doudoune ralph lauren pas cher, mais ils prennent aussi Pas de meilleure fa?on d' . Chang Jin Hong réaction touche bient?t , at-il rétorqué , Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Nous ne pouvons pas trouver des mesures de protection efficaces pour la sécurité de nos mineurs à Cependant, Polo ralph lauren pas cher camarades , vous pouvez vous assurer de cette fa?on , vous pouvez effectivement mineurs mortalité Control faire! peut éliminer efficacement notre grand lac mien provincial ne pas arriver? " Doudoune ralph lauren pas cher faible , a déclaré: polo Il s'agit d' une science matérialiste , la philosophie du bon sens nous dit que l'unité absolue n'existe pas, la protection absolue , je n'ai aucune protection Doudoune ralph lauren pas cher, mais je suis s?r que, grace à l'intégration des ressources mien, permettra de réduire l'incidence des accidents de mines , et ce , sans aucun doute . " Si vous suivez ces réunions de tendances vont , il devient une controverse , concerne les zones d'étude de la philosophie et de la coordination de Mo est question délicate dragons , dragons Mo tousser immédiatement son. Chang Jin macro était silencieux. Comité provincial sur le changement d'un nouveau sujet de la santé, ou retourner sur le thème de la fumée jusqu'à Mang Shan City, New Kang a déclaré: polo Cheng camarades Tang , nous parlent pas de ce genre de système est plus adapté à notre sécurité de la production minière , aujourd'hui, nous Comité permanent , mais seulement sur les questions de tabac Mang City Mountain , seulement discuter le moment , la fumée Mang Shan ville émergente chaos social , sur lequel vous pouvez faire des Doudoune ralph lauren pas cher Ho expliquer ? " Kang nouveau fini de parler,gloire soduMo dragons hocha la tête avec satisfaction. Fang Chong vent souffle , quittez immédiatement exagération Mang Mountain City éprouver des problèmes sociaux, mais aussi délibérément rendu certains , l'augmentation Hills Mang de cigarettes , les questions sociales , provincial et municipal si des mesures drastiques ne sont pas prises , puis fument Mang Mountain City le plus probable sur le contr?le de la situation, en ce moment , peut-être le nombre de victimes presque égalé accidents de mines , et plus de tort que de bien , ah! Politique et droit secrétaire du Comité a également dit : polo Oui, euh , le comité provincial du Parti doit prendre des mesures drastiques immédiatement , nous devrions fumer Mang Mountain City à la discorde sociale détruite ! " Foire aux Fang Jin Chong Hong, a déclaré : polo Camarade Chong Fang, vous êtes secrétaire du parti, vous parlez de votre point de vue là-dessus! " Poin?on carré et il a dit : polo Tout simplement , je suggère provincial révoquer immédiatement la demande original pour un plein entreprises minières privées privés dans les entreprises d'Etat dans les décisions et les plans visant à éliminer l'impact de cela, il n'ya pas de crise des compagnies minières privées , dans ce cas , la fumée Mang hill City problèmes de troubles sociaux dispara?tront immédiatement ! " Chang Hong Jin hocha la tête et dit: " . Je suis d'accord avec Fang opinion Shuji " Doudoune ralph lauren pas cher un regard, et regarda une fois devient sévère , l'intégration des ressources minières , de fusionner en une gestion unifiée des grandes mines , cette décision fait l'objet Polo ralph lauren pas cher, également sous la direction de décisions honnêtes Don , penser, sur la mise en ?uvre d'un court quelques jours, à mourir , et non pas comme l'histoire des Cent-Jours réformer, Doudoune ralph lauren pas cher Lian marionnette empereur Guangxu pas ?a ! qui devrait être étalé, Doudoune ralph lauren pas cher Dong, dans le visage de ce que le lac! comment continuer à faire le gouverneur par intérim d'un poste ah ! Evolution de la situation au présent, Doudoune ralph lauren pas cher a également conscient de la gravité du problème! Mo dragons mettre les yeux sur le Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons pas salé pas pale demandé à la phrase: polo Polo ralph lauren pas cher camarades , vous avez à dire ? " Doudoune ralph lauren pas cher ne peut pas nier lui-même ah propre ! Cette fois-ci , Doudoune ralph lauren pas cher esprit pensa tout à coup un vieux dicton , appelé Si- liang calamité nationale , famille pauvre pensant bonne épouse, si cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher c?té s'il ya une aide, cette belle ah! Doudoune ralph lauren pas cher ne sera pas seul ! Toutefois, cette idée de Polo ralph lauren pas cher , tout à coup , le Comité permanent de la porte de la salle de conférence s'ouvrit , le secrétaire entra et lui dit quelques mots sur le Mo dragons, à la fois, le Mo dragons mangé surpris ! Presque en même temps , Doudoune ralph lauren pas cher secrétaire est également parvenu à Doudoune ralph lauren pas cher a indiqué le dernier rapport de situation ! Secrétaire Sima Liang Doudoune ralph lauren pas cher a dit était : polo Je viens de recevoir une fumée Mang maire Montagne Huo téléphone Gang, il passa aux mises à jour d'urgence provinciaux , de la fumée Mang Mountain City, a rétabli le calme , l'agitation sociale a été éliminer la rue ont fui les mineurs , est déjà tous été réglés " ! étui à cigarettes Mang Mountain City , comme toujours, très normal! fumée Mang Mountain City pour mettre en ?uvre l'intégration des ressources minérales , il n'ya aucun problème . A cette époque, viennent à l'esprit est la phrase Doudoune ralph lauren pas cher , cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher ce que vous avez besoin pour arriver à quelque chose , Doudoune ralph lauren pas cher est le plus nécessaire est le siège avenir loyal et bon , par conséquent, la bonne volonté ! Fumée Mang City Mountain , rétabli le calme , dans ce cas , l'autre partie aura pas de critique des raisons Doudoune ralph lauren pas cher et selon l' ! à ce moment critique , comme la fumée Mang Colline maire Howard juste ce personnel bonne volonté d'appara?tre , tout à coup changé sa Doudoune ralph lauren pas cher le Comité permanent de la situation passive , la fumée s'est dissipée les mines Mang City Mountain , les obstacles à l'intégration des ressources , il n'ya pas de facteurs de troubles sociaux , le Comité permanent perdra le droit de Doudoune ralph lauren pas cher raison critique . Une cl?ture trois piles , une bande de trois hommes , dans un événement majeur , destiné à être une aide , détresse afficher un héros, penser , Howard venait avéré être la capacité et la compétence si forte , propre et Mang habile croustillant sur la cession de cigarette hill City la situation de troubles. Bien s?r , l'intérieur , il ya aussi prémonitoire Polo ralph lauren pas cher , Doudoune ralph lauren pas cher réception de l'avis des provinces , de sorte Doudoune ralph lauren pas cher est allé à rencontre provinciale à l'occasion , plus tard Doudoune ralph lauren pas cher a mis une bonne chose , mettez le maire Tang Huo Cheng Gang appelé ses propres yeux, lui dit soigneusement beaucoup de détails , il est impératif , Huo est de régler rapidement juste vivre Mang fumée la situation de la ville de montagne , la sécurité fumée Mang Mountain City rapidement rétablie à la normale , comme utilisé en aucune fa?on, Doudoune ralph lauren pas cher a également briefings confidentiels , lui donnent une orientation claire , mais finalement, juste pour tester Huo courage politique et de vision , la taille de la situation, Huo juste a finalement mis le corps de toute détention Doudoune ralph lauren pas cher. Huo est vraiment dé?u de ne pas laisser Doudoune ralph lauren pas cher, rapidement arrêté l'agitation sociale. Debout à c?té de poursuivre la discussion en raison de la perte du sujet, qui est rompu . Après la fermeture, Doudoune ralph lauren pas cher revient au gouvernement provincial , Shibi Hai sous-gouverneur de suite avec la salle, Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher s'assit en face de Doudoune ralph lauren pas cher remis une cigarette, il a allumé un lui-même , et puis il dit: " Polo ralph lauren pas cher camarades , le Comité permanent d'aujourd'hui, mais je ne suis pas en désaccord avec vous , ah! bien s?r, je ne vous soutiennent explicitement , dire que j'espère obtenir votre compréhension . Doudoune ralph lauren pas cher Hai avait l'air de Shibi , le fait est également vrai, Shibi Hai au Comité permanent , Doudoune ralph lauren pas cher aucune insulte à l'injure , batir sur les progrès déjà très bon ! Il semble , Doudoune ralph lauren pas cher avait une politique pour apaiser , ou a travaillé , alors laissez Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher et Mo en sandwich entre dragons , indécis , hésitant, de rester neutre aussi longtemps que trois mois Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher peut un pied ferme . Hai Shibi a la stratégie de Shibi Hai, il voulait juste Doudoune ralph lauren pas cher et Mo entre dragons rester neutre que possible afin de ne pas offenser chaque c?té. Causé par ce facteur , et pas seulement Doudoune ralph lauren pas cher facteurs , et il ya une combinaison de facteurs , parce que contraires Hai de Shibi , le provincial secrétaire adjoint Kang nouvelles , est déjà fermement tenait Mo c?té dragons, tandis que l'original , Shibi Hai Kang nouveau et des gouverneurs à cause de la concurrence , très mauvais ennuis, donc , Kang nouveau si résolument , sans doute, à l' objectif de lutte contre l'enthousiasme de Shibi de Hai, alliances politiques , ce genre de choses , et l'amour ont en commun, les gens aiment être valorisée et aimée par l'autre partie, si les gens ont un favori, et cette fois , même la pensée et l'autre est bon , il deviendra subtil , Mo Kang nouveau c?té dragons avec ce fervent partisan de cette , Hai Shibi chaud Qing lié sera considérablement réduit, alors il sera dans le comité permanent , sans hystérie contre Doudoune ralph lauren pas cher, laissé à son propre postérieure, à partir de ce qu'il dit , c'est un Hai Shibi des gens intelligents . Pour Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher ou anciennes mesures , pour assurer son soutien et de force , maintenant , Doudoune ralph lauren pas cher a également besoin d'unir toutes les forces susceptibles d'être unies , fortesJing Yong roman Extraordinaire 5200Big eux-mêmes. Doudoune ralph lauren pas cher a dit avec un sourire: polo Je comprends que vous pouvez faire aujourd'hui , je suis très reconnaissant . " Hai Shibi sourit et dit: " Cette affaire est terminée, Polo ralph lauren pas cher camarades , alors , qu'est-ce que vous allez ah politique d'intégration des ressources de mine n'est pas encore en poursuivant ah ? " Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas le genre de personnes facilement sur un combattant , Doudoune ralph lauren pas cher a dit: polo graveleux, prospère , il est des qualités essentielles de l'homme et les officiers , ce revers, je ne peux pas arrêter le rythme de l'intégration des ressources minérales cette politique doit encore être mener résolument que polo . Hai Shibi écouta , réfléchit la prochaine , a déclaré: " Don gouverneurs , une si grande chose , je pense, est s?r d'obtenir l'appui de ce qui précède, il n'ya pas de support central , ce genre de chose est difficile à opérer avec succès à mon avis , vous n'êtes pas un voyage à la capitale , pour obtenir l'appui de politiques pertinentes , puis , lors de l'intégration des ressources minérales , dans ce cas, le taux de réussite sera grandement accrue . " Doudoune ralph lauren pas cher écoutait, hocha la tête, Hai Shibi déclaré que la proposition était juste . Doudoune ralph lauren pas cher a dit : " Oui, vous l'avez dit droit , ainsi soit-il , Shi gouverneur, diriez- vous , gère le travail d'élimination à la tête , deux dans l'après-midi de l'avion, on a décollé de la capitale. " Hai Shibi à la baisse pour la prochaine , ne veulent pas y aller. Doudoune ralph lauren pas cher a dit : "Allez , vous êtes un vice-gouverneur, cette chose , vous devriez aller ailleurs, je veux que vous et l'Organisation centrale Département vice-ministre Chen voyez un visage, parler de notre situation dans la province de East Lake . . " Concurrence de Hai Shibi parce que le gouverneur avait un message une fois à travers la relation , afin d' essayer de voir Chen, vice-ministres , cependant, Hai Shibi sans succès , pour Hai Shibi , il ressemble beaucoup à entrer en contact avec la direction de l'Organisation centrale ministère , le groupe Département politique , après toutes ces sous- direction provinciale de leurs cadres à temps plein au-dessus Yamen , même si elles ne peuvent pas être à cent pour la promotion de la garantie de pour cent, mais plus de contact avec elle, les fonctionnaires de carrière , il est certainement pas de mal . Hai Shibi sur perplexe demandé à la phrase: polo Vous voulez dire , j'ai dit que vous alliez à la capitale, tu me laisses voir Chen , vice-ministre ? " Doudoune ralph lauren pas cher sourire confiant , a déclaré: polo Bien s?r, vous permet non seulement de voir , nous avons à manger ensemble, j'ai eu un rendez-vous et Chen , vice-ministre . " Shibi Hai -ci, immédiatement était ravi la demande obligatoire facilement convenu Doudoune ralph lauren pas cher, et Don honnête avec Pékin. Hai Shibi réjouissez-vous avec le bureau de la dynastie des Doudoune ralph lauren pas cher out , puis allez ramasser des objets , organiser le travail à la main , puis accompagné Doudoune ralph lauren pas cher Beijing. Hai Shibi disparu, Doudoune ralph lauren pas cher a immédiatement mis son secrétaire Sima Liang appelé, prendre des dispositions pour Sima Liang a dit : " Je veux que le gouverneur et Shi Beijing, de sorte que vous mettez immédiatement cette information au Bureau provincial d'y aller, Province gouvernement travaille ces jours-ci , afin qu'ils trouvent , notamment le vice-gouverneur traitement combiné Yang. " Sima Liang obéit. Après-midi , et Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher est allé à la capitale. Les nouvelles, comme il se doit s'étendre aux oreilles de Mo dragons , il entendit Hai Doudoune ralph lauren pas cher Shibi et Pékin ensemble, et Mo visage dragons à la fois devient très laid , il a crié à lui-même : " cette Hai Shibi , ingrat ! " En fait, c'est la première contre-attaque stratégie Doudoune ralph lauren pas cher : la discorde entre Doudoune ralph lauren pas cher Hai et de Shibi atteint la capitale après le Doudoune ralph lauren pas cher ne joue pas virtuel, nuit ce jour, Guan Yu Taiwan Guesthouse, Doudoune ralph lauren pas cher Hai et de Shibi dans trois hauts responsables des parties considèrent d?ner Huatingkou , parmi eux membre du Politburo et vice-Premier ministre têtes Nan Zhang , ainsi que le père Yang Tianyu de Doudoune ralph lauren pas cher , il ya un comité de NPC financière et économique , directeur adjoint , ainsi que l'Organisation centrale Département le vice-ministre Chen Kang , il ya un secrétaire adjoint du Comité politique et de droit , il ya le ministère de la public vice-ministre de la Sécurité et le Secrétaire Ke Long trente-trois. Shibi Hai Doudoune ralph lauren pas cher en mesure de voir l'invitation à une telle fonctionnaires de niveau immédiatement Doudoune ralph lauren pas cher est la stigmatisation, ne nous a surpris , dans le banquet , souvent les chefs de respect à vous Banquet , la déclaration antérieure est que, pendant le travail de c?té , cependant, après trois verres ou consulté sur le travail , Zhang Nan direction, a déclaré: " Doudoune ralph lauren pas cher, comme vous l'avez mentionné , sur les questions d'intégration des ressources de la mine Lake Provincial nous sommes très favorables à l'Etat, mais aussi un soutien face aux accidents miniers fréquentes national, nous devons arriver à une mesure difficile, et seulement renforcer les efforts de gestion et de supervision , ne peut toujours pas résoudre fondamentalement le problème, ou à partir de systèmes de gestion et les efforts de restructuration de l'entreprise, vous faites province lac cette décision , est un leader de sens si cela est possible, nous devons promouvoir le pays " . Hai Shibi voir les têtes certainement eu , Hai Shibi a immédiatement dit , l'intégration des ressources , déterminés à mettre en ?uvre. Doudoune ralph lauren pas cher pour calmer sourire , a déclaré: polo Les chefs , vous ne pouvez pas juste louange verbale et de soutien , vous nous donnez la province de l'intégration des ressources mine pour une aide spécifique Aide ah! " Oh . " Chefs d' rit et dit : polo Bien s?r , je l'ai fait et la direction du ministère de la salutation de l'industrie , permettez GuoZiHao entreprise HTC étain, pour vous aider lac Province de l'Est , qui vise à l'intégration des ressources , HTC va coopérer pleinement avec l'étain. " Doudoune ralph lauren pas cher sourit et dit: " . A la tête de cela, alors nous pouvons être assurés " Banquet dispersé , Doudoune ralph lauren pas cher a été de nouveau convoqué les chefs de la chambre , Nan Zhang et Yang Tianyu deux ici , et mon père Yang Tianyu , a déclaré: "Don honnêteté , que vous faites dans la province de East Lake, nous avons entendu un peu , dit-on, vous rencontrez peu de recul , secrétaire MO pour mener à bien le travail pour vous n'est pas très complexe , en fait , vous allez simplement dans les provinces à l'est du lac , et le secrétaire Mo pour améliorer l'unité , l'amour pour le parti, à savoir la situation d'ensemble , pour être plus secrétaire mo de consulter. " Doudoune ralph lauren pas cher hocha la tête, en fait , les paroles de gens qui conseillent diront , la théorie est le cas, cependant , ne supporte pas le caractère de Polo ralph lauren pas cher Doudoune ralph lauren pas cher de le faire. Zhang Nan léger sourire , a déclaré: polo En fait, cette scène , mais aussi à ma grande surprise , si vous ne faites un gars sympa Doudoune ralph lauren pas cher, sans arêtes , peut-être les autorités centrales également de ne pas utiliser diriez- vous une trempe ! , c'est précisément la capacité des personnes , un peuple aussi longtemps que sept capacité , le tiers restant des défauts peuvent être tolérés , ainsi soit-il demain , j'ai consacré un voyage à Lake Provincial , et Mo parler de dragons. " Doudoune ralph lauren pas cher est excité immédiatement se leva et dit : polo . Si la tête est prêt à aller , il est de mieux en mieux " Le lendemain , les chefs Nan Zhang et le Directeur adjoint de l'APN Yang Tianyu , se précipitent à la province de l'Est du lac . East Lake nouvelles à la télévisionSwordsman situation de Huashan ilEst-ce que Zhang Nan Yang , directeur adjoint de la Direction et du lac de travaux d'inspection provinciale de la réforme des entreprises minières , en fait, est de Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons et les différences entre partir , est d'agir comme les pompiers viennent ! Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons et rapporté à la tête de la province de East Lake à travailler après l'agent s'est approché , dans une pièce fermée , et Mo Zhang Nan têtes de dragons parlé . Dragons de Mo Zhang Nan a déclaré : "Central d'envoyer Tang travail Cheng Lake Provincial , qui est le centre de décision , et non personnelles des avis Doudoune ralph lauren pas cher camarades , donc , ne vous avez des commentaires et des idées dragons , allez à l'échange central, ne doit pas être le ressentiment répandu aux Polo ralph lauren pas cher camarades qui ! vous lake Provincial , doit être l'unité, pas de scènes de discorde, mais aussi pour maintenir le lac et la province centrale et orientale de très cohérente , nous devons résolument mettre en ?uvre l'intention de l'organisation centrale , ce qui suit la tache principale provincial vous lac est de sortir d'un accident sur la fa?on de réduire les nouvelles fa?ons de mine, qui est en ligne avec la situation générale actuelle, vous êtes le secrétaire provincial du Parti , nous devons soutenir vigoureusement et de la coopération , il est , J'espère que vous faites un bon travail de l'unité centrale , le Congrès populaire provincial votre convoquée bient?t, vous aussi secrétaire provincial , doit résolument mettre en ?uvre l'organisation centrale vise ainsi à assurer Polo ralph lauren pas cher camarades massivement élu gouverneur ! c'est la tache politique, également à l'ordre , vous devez remplir ! fini , vous ne pouvez pas rendre des comptes à la centrale ! " Mo dragons a immédiatement dit : " Nous allons certainement Lac de l'Est et les provinces centrales restent très cohérente , en veillant à Polo ralph lauren pas cher camarades seront dans la prochaine Assemblée populaire provinciale , une écrasante majorité élu ! " Zhang Nan dit: polo Eh bien, vous avez cette attitude, je peux être tranquille . " Mo Zhang Nan a également dit quelque chose dragons sur la vérité, il n'est pas veut vraiment nier la résolution central, mais ne veulent pas faire obstacle à l' Doudoune ralph lauren pas cher positif , Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons pour ne pas avoir satisfait à certains égards, c'est aussi le Doudoune ralph lauren pas cher une éducation et d'assistance. Zhang Nan hocha la tête, comprendre le sens de Mo dragons. Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons est de suivre l'esprit de son ?uvre Mo dragons, Province Orientale , dans le lac, vraiment besoin de faire ce leader est Mo dragons au lieu Doudoune ralph lauren pas cher ! Chefs et Yang Tianyu province Zhang Nan après avoir quitté Lac de l'Est , en raison du soutien de qualité supérieure et de l'assistance aux politiques , les entreprises minières de la province de l'intégration des ressources East Lake exceptionnellement bon déroulement des travaux de fumer Mang Mountain City, par exemple , pour cent les entreprises minières , ont été intégrés dans un HTC étain unifiée pour gérer, pour l'étain porté par acquisitions privée appartenant , puis , dans l' innovation technique et la sécurité de production, assurez la gestion normalisée au niveau international , et résolument mettre un terme à l'exploitation aveugle et illégal l'exploitation minière , afin de maximiser la protection de la sécurité personnelle des mineurs . L'intérieur va certainement toucher la part des intérêts privés des principales entreprises minières , ils n'auront pas le même trésor Jinshan, et de creuser plus , dans ce sens , Doudoune ralph lauren pas cher est hors de leur argent supplémentaire ! Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher est telle que lors de la réunion , Doudoune ralph lauren pas cher a également parlé de grande envergure : polo Maintenant , l'écart de richesse a été formidable , Lake Provincial déterminé à ne pas tirer grand cette Un écart entre les riches et les pauvres, ne peut pas laisser les riches et puis plus riches et les pauvres , peu importe comment les pauvres , je Doudoune ralph lauren pas cher, il est nécessaire de réduire l'écart de richesse, nous devrions laisser les pauvres aussi sentir qu'il ya quelque chose à espérer , il peut y avoir des jours avant , les ressources provinciales East Lake ne repose juste dans les mains d' une poignée de gens ! " Doudoune ralph lauren pas cher Dong, dans la philosophie régissant du lac est clair , qui est de réduire l'écart de richesse , de sorte que la chirurgie Polo ralph lauren pas cher prendra ces gens riches , les ressources ne peuvent pas faire de l'argent de la vieille a été occupé dans les mains de gens riches, ils ont assez de la pêche , ne peut pas être un grand-père petit-fils de pêche de pêche , aller à la pêche depuis des générations, dans ce cas, mais aussi comment rendre les gens pauvres vivent ah ! Doudoune ralph lauren pas cher consacrer des ressources à des entreprises d'état après est d'améliorer de manière significative les salaires des mineurs , ainsi que leurs conditions de vie ne représentent que peu à peu réduit progressivement l'écart entre les facteurs de disharmonie riches et pauvres, et sociale sera éliminé complètement . Certaines personnes disent que le gouvernement est le gouvernement des riches , est con?u pour les services de gens riches, Doudoune ralph lauren pas cher sera pas, mais pourquoi le gouvernement devrait- Doudoune ralph lauren pas cher devient pauvre gouvernement du peuple , il est nécessaire que les intérêts des pauvres gens. Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher faisant, elle va inévitablement conduire au ressentiment des gens riches , objectivement parlant, quatre-vingts pour cent des ressources de qualité sociale repose entre les mains de gens riches, si vous avez vraiment touché si les intérêts de ces personnes , qui certaines personnes vont pas lacher ! ils se déplacent vers le haut, il va déclencher une tempête ! Fumée Mang Mountain City . Dans soleil étain , Chaoyang charbon , minerai de fer et de nombreuses autres entreprises minières de propriétaires de chemins privés constitués d'un séminaire dans la ville de fumée rouge Mang Shan H?tel tenu un secret! Les entreprises minières à des propriétaires privés seront une période de 30 personnes, une grande salle privée , remplis de quatre tables! D'être le patron , certains valant un milliard de dollars , quelques dizaines de millions . Des millions de qualifications ne sont pas présents . Parmi ces personnes , la chose la plus puissante Geng Chaoyang Mine Hill et les anciens combattants de Zhu Qiang, des centaines de millions , ils font chef et animateur , tout le monde assis, Zhu discours Qiang que: polo tous mes collègues, Mesdames et Messieurs, aujourd'hui I et Geng toujours mettre tout le monde ensemble et de discuter principalement contre , la province était de briser notre fa?on de gagner de l'argent , nous avons travaillé si dur pour ouvrir la mine de recueillir dos, bien que nous allons rembourser une somme d'argent , mais cette l'argent est l'argent mort , nos mains sont à moi , et qui est la source inépuisable de revenus it! Pourtant , ici nous sommes dans les mains de ceux qui la mine , mais ont été confisqués intégrée , cette haine que nous avons à signaler , nous ne pouvons pas seulement des gens au hasard d'intimidation , un ami m'a dit , ah bon ! " La présence de personnes immédiatement , il ya fort écho ceci: polo Oui, euh signalé aucune rancune contre non monsieur ! " polo Il a brisé nos ressources financières ! Nous allons lui faire payer ! " polo Oui ! Lac patron de la mine provincial n'est pas si bon tyran ! " En Geng Zhu Qiang Hill et instigation , Sally ! Surtout sur l'alcool , tout le monde après avoir bu, il se prépare , jure à Cichou . Caroline était sur Geng a déclaré : " Geng patron, vous nous donnez une fa?on claire, il se réfère, comment faisons-nous Peut venger ! " Zhu Qiang a pris l'opérateur historique, a déclaré: polo La dernière fois , nous avons organisé un grand nombre de mineurs sont descendus dans les rues contre le gouvernement , des démonstrations , par conséquent, n'a pas été l'effet escompté Fruit , même au-dessus apaiser rapidement l'humeur des mineurs vécu , entreprises mineurs , une fois combinéPromesse étoile Fiction 5200Et pour les grandes entreprises publiques permettra d'améliorer leurs salaires et avantages sociaux , les primes ont doublé , doublé les salaires, cotisations de sécurité sociale dans son intégralité, et bient?t mis les mineurs pour lutter disparu! Maintenant, il semble que les mineurs sont Zhiwangbushang , le moment critique, ceux d'entre nous qui ont eu le patron! plan provincial aussi ceux d'entre nous qui traitons avec un patron, et que nous sommes les victimes , nous unira conjointement fermement redonner ! " Quelqu'un a demandé : polo Comment contre-attaquer ah?" Geng Zhu Qiang Caroline du respect mutuel et remis un coup d'?il , Geng farouchement Hill a déclaré : polo La lutte de la politique , mon patron a pensé , pour assurer l'exportation faute sent pour tout le monde , mais , maintenant, peu importe ce que vous faites , pensez pour accomplir quelque chose , nous avons besoin d'argent , besoin d'argent , c'est notre truc , et je Geng patron conféré et a décidé il clair pour vous ici cette chose, si vous me faites confiance et Geng patron , sortit une personne des copies des paiements , les syndicats , gratter de l'argent , nous utilisons cet argent pour faire fonctionner cette chose sera pour tout le monde pour exprimer leur rate ! " Voici quelqu'un de carillon : polo Eh bien , tout le monde doit payer beaucoup d'argent? " Zhu Qiang a déclaré : polo Le plus, ni moins , chaque deux cent mille ! " Dès que quelqu'un promesse vers le bas : polo C'est deux cent mille , je suis sorti Si quelqu'un nous laisser vivre une vie pauvre , nous n'aurions pas le laisser vivre une bonne vie ! " polo Oui ! J'ai pris , je lui ai fait savoir que nous province de propriétaires de la mine East Lake , pas si bon tyran ! " Il ya quelques personnes de prendre l'avantage peu après , tout le monde paie , Geng Zhu Qiang Hill et a grandi dans cette voie à plus de quatre millions de fonds spéciaux, et l'utilisation des fonds , très clair , qui est utilisé contre les Doudoune ralph lauren pas cher ! Forum pour déterminer la garde d'un agent fonds spéciaux à temps plein pour exercer des représailles contre Doudoune ralph lauren pas cher , banquet dispersés, Geng Hill et Zhu Qiang est venu relativement fermé Chambre , Geng sombre Hill a dit : " Eh bien maintenant , tout est prêt seulement un vent fort , et nous avons cet argent, dit le proverbe, l'argent parle , nous allons utiliser cet argent pour se venger surnommé Tang le ! " Zhu Qiang a déclaré avec ironie : " l'argent, nous allons, comment ah fonctionner ? " Geng Hill réfléchit l'autre, alluma une cigarette , la fumée de cigarette , il jeta un anneau de fumée , puis sinistre , a déclaré: polo Vous savez ce que vous êtes plus peur d'un officier " Zhu Qiang a déclaré : polo La discipline est-il? " Geng Colline secoua la tête , a déclaré: polo La discipline est un aspect, cependant , les milieux officiels , les personnes qui ont vraiment le fond , la discipline est également pas peur, mais aussi la Commission de leur parti pour la Commission de Contr?le de la Discipline de Contr?le de la Discipline, par la direction du parti , la discipline vous , au mieux, surtout contre ceux qui n'ont pas de fond de la carrière , et les gens avides ! " Zhu Qiang a poursuivi en disant : polo C'est ce que ah?" Geng Colline semblant mystère , a déclaré: polo Je pense, un dirigeant ou peur pègre Ils craignent et desperados mélanger ensemble, parce qu'un officier , car, comme le GAO , vous pouvez aussi le sort lourd , pas facile ! et desperados forgés certaine distance ! crains que cela perdu la vie ! " Geng Colline dire cela, Zhu Qiang à la fois à comprendre, ils soulevé une énorme somme d'argent à l'original est la capitale de Doudoune ralph lauren pas cher comme des représailles utiliser ah! comme le vieux dicton , il faut être récompensés sous Isao , seulement d'abandonner cet argent, il y aura inévitablement prendre en charge la pègre ! Cependant, Zhu Qiang était un peu inquiets, mais ce n'est pas seulement entre la pègre causant la perte de vies humaines, pas des gens ordinaires confrontés ah! Doudoune ralph lauren pas cher cher pour le gouverneur, ah , ce n'est pas une blague, que si la poussée à l'ancienne , oser lancer une province de la frontière , qui était Zhumie péché ancestral ah! Zhu Qiang ne crois pas qu'il y ait proscrit oser reprendre ce travail. Zhu Qiang mis leurs craintes s'expriment , Geng Colline rire étrange de la prochaine , a déclaré: " Tant que nous donnons suffisamment d'argent , ne devrait pas être un problème, nous pouvons trouver le gang le plus puissant pour finir ah Et, je l'ai con?u , nous ne voulons pas nécessairement de Doudoune ralph lauren pas cher je commence ! nous pouvons livrer à des tactiques détournées , commencer à partir de Doudoune ralph lauren pas cher article cour de ah! " Zhu Qiang a demandé à la phrase suivante: polo comment un mode de fonctionnement spécifique ah?" Geng Hill a dit : polo Vous ne savez ce mot, appelé feu d'arrière-cour , nous pouvons Doudoune ralph lauren pas cher cour incendie ah!" Zhu Qiang est un bien compris Geng Colline terrain , Zhu Qiang ne pouvait hocher dit: polo Eh bien, ah Trick Trick Ce feu d'arrière-cour , je vois la ligne ! " Sud- province capitale provinciale. Yang Meixia et restaurant fils Tanghu Brothers au d?ner , la scène de Yuki chanson Xiao Lan et néerlandais , ainsi que d'escorte Lao Chai et futurs lumière, aujourd'hui c'est l'anniversaire de Don tigre, cependant , parce que dans le Tang province Cheng East Lake pour mener à bien l'exploitation minière l'intégration des ressources , mais aussi de l' Assemblée populaire provinciale n'a pas quelques jours Dix-septième , à cette session de l'APN , Doudoune ralph lauren pas cher à être officiellement élu comme gouverneur , améliorer le système juridique , tellement occupés avec le travail, Don Cheng a également députés et de la ville au niveau local dans l'élite de discussion , d'étendre son influence . Ainsi , l'anniversaire de mon fils , Doudoune ralph lauren pas cher ne va pas y assister. Chi Lan Yang a demandé Meixia dit: polo Tigres anniversaire , Doudoune ralph lauren pas cher à faire? " Yangmei Xia a dit : polo Qui sait ! " Chi Lan a dit: polo Sinon , je donne un Don sincérité de l'appel, lui rappelant , ou lui demander à la fin est venue ou pas? " Yang Meixia couper le son de s'arrêter, elle a dit: polo Oubliez ?a , si Doudoune ralph lauren pas cher est un homme déterminé, il se souviendrait aujourd'hui , et s'il ne le dérange pas, les appels téléphoniques, aussi buste, ou Let It Go . Chi Lan a dit oui voix: polo vous écouter. " Il suffit de pointer , Yang Meixia téléphone a sonné, Chi Lan vite dit : " . Elle doit être , Doudoune ralph lauren pas cher appel " Yang Meixia il connecté au téléphone , à la fin de la ligne s'est avéré être Ma lutte Yuting plus, nous avons demandé à Yang Meixia la situation , puis Ma Yuting , a déclaré: polo Aujourd'hui, c'est l'anniversaire de tigres , j'aurais prévu d'y aller pour donner les tigres de célébrer votre anniversaire , persévérant, province à un groupe de pilotage , je dois accompagner activités, il est lié , de sorte , et moi sur le téléphone , Zhu Xiaohu Happy bar de la croissance saine d'anniversaire . Yangmei Xia a dit : " Xiexie Ting s?ur, en fait , vous pouvez appeler pour saluer , je suis très satisfait , je vous remercie , je comprends maintenant Brothers h?tel !Bonne Voyages fiction Dieu 5200Repas elle , l'environnement est également très occupé, ne vous accrochent pas coeur . " Son Yuting Ma sur Oh
doudoune ralph lauren pas cher

2013-11-16 15:30:49
et nous nous effor?ons pour des conseils seulement l'intégration des ressources , la gestion centralisée , afin de protéger plus efficacement la sécurité des mineurs . " Député provincial secrétaire Kang a re?u une nouvelle condamnation à la lumière : polo Ouais c'est bon ah maintenant , seulement de la fumée Mang Montagne Ville secrétaire du Parti camarade Fang Chong aussi , il peut être , nous allons d'abord écouter les opinions des camarades de parti se sont précipités ! . Objet de la réunion , tout à coup se précipita concentrée sur le c?té du corps. Place emplacement punch, assis dans la salle de conférence à la fin , ce qu'il a vu Kang nouveau point pour lui, il n'est pas le Comité permanent de la province , afin de s'identifier, il se leva pour parler , Kang nouvelle lui fit signe , vous pourrez aussi comme les autres debout comme vous pouvez vous asseoir et parler. Parti se sont précipités pour s'asseoir dit: polo Mesdames et messieurs du Comité permanent , le camarade Doudoune ralph lauren pas cher à notre fumée Mang Mountain City , est la mise en ?uvre de l'intégration des ressources mienne de ce travail , cependant, dans la mise en ?uvre de ce travail, j'ai été découragé plus Tang gouverneur , je les difficultés et les risques qui peuvent survenir, et dire au gouverneur Don , mais Tang gouverneur ne voulait rien entendre , il était plié ah! maintenant, je doute sérieusement que les motifs Doudoune ralph lauren pas cher camarades, il ne donne pas de nous fumons Mang Shan City travail des mineurs , il n'est pas vraiment s'inquiéter de nos vies et la sécurité des mineurs , il est de leur propre héro?sme personnel de la performance sur scène pour le trouver ! lui, il était dans l'ordre dès que la province de l'arbre du lac Way East , prenez notre arbre Mang Mountain City, plate-forme Granville de fumée quand il le fait ! " Ce chasse-goupille du c?té de l' étiquette vers le haut , il peut être vraiment boire un pot Polo ralph lauren pas cher ! Il semble bureaucratie provincial du lac , mais ailleurs aussi dangereux d'y aller , évidemment , poin?on carré qui est inspiré par d'autres personnes , dont le but est un, à Doudoune ralph lauren pas cher laid! Poin?on carré ce comportement peut ne pas être une défection , cependant, et les défections sont similaires, la fumée d'origine Mang Mountain City, également avec Doudoune ralph lauren pas cher, maintenant une montre, la direction du vent est mauvais, agit immédiatement comme un pion et dragons Mo officier pionnier , le droit collectif Doudoune ralph lauren pas cher révolte. Lac bureaucratie Orient est si inattendue un tricheur étrangers , Doudoune ralph lauren pas cher est accusation , Doudoune ralph lauren pas cher Yang Jian Mei colère, vous le savez, Doudoune ralph lauren pas cher Chuan Jiang de Dragon et les deux eu une longue pratique , Doudoune ralph lauren pas cher peut tolérer , mais encore phrase puis, quand la dernière goutte , ne pas avoir à endurer . Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas si bon tyran , Polo ralph lauren pas cher comprendre aussi que c'est un coup à leur mo dragons, à suivre de près après la dynastie des Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons derrière lui, comme son ombre dragons Mo trop ! Après la fermeture, si l'initiative de trouver Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons admettre , les estimations , après Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons seront sur une partie de la convergence . Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas facile à faire ombre de l'autre, Doudoune ralph lauren pas cher vit en face de la scène , la majorité du Comité permanent sont opposés à leur propre , ce qui est , pour le Don Prudential n'est pas surpris que , après tout, Doudoune ralph lauren pas cher avait vu une telle scène , appartient fondamentalement est placide, l' ! Doudoune ralph lauren pas cher a d? se battre , se battre. Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Eh bien, j'ai écouté tous les intervenants , en particulier les discours du camarade Fang Chong , donc j'étais sentiments profonds , car vous vous opposez à l'exploitation minière intégration des ressources d'entreprise , alors je n'ai plus rien à dire ici , je veux juste vous poser une , vous avez une bonne fa?on de protéger notre lac ne se produit pas en grande dép?ts province Accidents difficiles font? Y at-il une bonne fa?on d'obtenir notre mortalité des mineurs vers le bas , si vous vous approchez de cette fa?on plus que j'ai vraiment excellent et bon , je préfère Yin. " Alors, alors , Doudoune ralph lauren pas cher yeux per?ants regardèrent à son visage ici. Doudoune ralph lauren pas cher face à cette foule pressée, regarda l'autre, la fa?on de réduire la mortalité des mineurs , ils savent seulement que cette pratique contre Doudoune ralph lauren pas cher, mais ils prennent aussi Pas de meilleure fa?on d' . Chang Jin Hong réaction touche bient?t , at-il rétorqué , Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Nous ne pouvons pas trouver des mesures de protection efficaces pour la sécurité de nos mineurs à Cependant, Polo ralph lauren pas cher camarades , vous pouvez vous assurer de cette fa?on , vous pouvez effectivement mineurs mortalité Control faire! peut éliminer efficacement notre grand lac mien provincial ne pas arriver? " Doudoune ralph lauren pas cher faible , a déclaré: polo Il s'agit d' une science matérialiste , la philosophie du bon sens nous dit que l'unité absolue n'existe pas, la protection absolue , je n'ai aucune protection Doudoune ralph lauren pas cher, mais je suis s?r que, grace à l'intégration des ressources mien, permettra de réduire l'incidence des accidents de mines , et ce , sans aucun doute . " Si vous suivez ces réunions de tendances vont , il devient une controverse , concerne les zones d'étude de la philosophie et de la coordination de Mo est question délicate dragons , dragons Mo tousser immédiatement son. Chang Jin macro était silencieux. Comité provincial sur le changement d'un nouveau sujet de la santé, ou retourner sur le thème de la fumée jusqu'à Mang Shan City, New Kang a déclaré: polo Cheng camarades Tang , nous parlent pas de ce genre de système est plus adapté à notre sécurité de la production minière , aujourd'hui, nous Comité permanent , mais seulement sur les questions de tabac Mang City Mountain , seulement discuter le moment , la fumée Mang Shan ville émergente chaos social , sur lequel vous pouvez faire des Doudoune ralph lauren pas cher Ho expliquer ? " Kang nouveau fini de parler,gloire soduMo dragons hocha la tête avec satisfaction. Fang Chong vent souffle , quittez immédiatement exagération Mang Mountain City éprouver des problèmes sociaux, mais aussi délibérément rendu certains , l'augmentation Hills Mang de cigarettes , les questions sociales , provincial et municipal si des mesures drastiques ne sont pas prises , puis fument Mang Mountain City le plus probable sur le contr?le de la situation, en ce moment , peut-être le nombre de victimes presque égalé accidents de mines , et plus de tort que de bien , ah! Politique et droit secrétaire du Comité a également dit : polo Oui, euh , le comité provincial du Parti doit prendre des mesures drastiques immédiatement , nous devrions fumer Mang Mountain City à la discorde sociale détruite ! " Foire aux Fang Jin Chong Hong, a déclaré : polo Camarade Chong Fang, vous êtes secrétaire du parti, vous parlez de votre point de vue là-dessus! " Poin?on carré et il a dit : polo Tout simplement , je suggère provincial révoquer immédiatement la demande original pour un plein entreprises minières privées privés dans les entreprises d'Etat dans les décisions et les plans visant à éliminer l'impact de cela, il n'ya pas de crise des compagnies minières privées , dans ce cas , la fumée Mang hill City problèmes de troubles sociaux dispara?tront immédiatement ! " Chang Hong Jin hocha la tête et dit: " . Je suis d'accord avec Fang opinion Shuji " Doudoune ralph lauren pas cher un regard, et regarda une fois devient sévère , l'intégration des ressources minières , de fusionner en une gestion unifiée des grandes mines , cette décision fait l'objet Polo ralph lauren pas cher, également sous la direction de décisions honnêtes Don , penser, sur la mise en ?uvre d'un court quelques jours, à mourir , et non pas comme l'histoire des Cent-Jours réformer, Doudoune ralph lauren pas cher Lian marionnette empereur Guangxu pas ?a ! qui devrait être étalé, Doudoune ralph lauren pas cher Dong, dans le visage de ce que le lac! comment continuer à faire le gouverneur par intérim d'un poste ah ! Evolution de la situation au présent, Doudoune ralph lauren pas cher a également conscient de la gravité du problème! Mo dragons mettre les yeux sur le Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons pas salé pas pale demandé à la phrase: polo Polo ralph lauren pas cher camarades , vous avez à dire ? " Doudoune ralph lauren pas cher ne peut pas nier lui-même ah propre ! Cette fois-ci , Doudoune ralph lauren pas cher esprit pensa tout à coup un vieux dicton , appelé Si- liang calamité nationale , famille pauvre pensant bonne épouse, si cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher c?té s'il ya une aide, cette belle ah! Doudoune ralph lauren pas cher ne sera pas seul ! Toutefois, cette idée de Polo ralph lauren pas cher , tout à coup , le Comité permanent de la porte de la salle de conférence s'ouvrit , le secrétaire entra et lui dit quelques mots sur le Mo dragons, à la fois, le Mo dragons mangé surpris ! Presque en même temps , Doudoune ralph lauren pas cher secrétaire est également parvenu à Doudoune ralph lauren pas cher a indiqué le dernier rapport de situation ! Secrétaire Sima Liang Doudoune ralph lauren pas cher a dit était : polo Je viens de recevoir une fumée Mang maire Montagne Huo téléphone Gang, il passa aux mises à jour d'urgence provinciaux , de la fumée Mang Mountain City, a rétabli le calme , l'agitation sociale a été éliminer la rue ont fui les mineurs , est déjà tous été réglés " ! étui à cigarettes Mang Mountain City , comme toujours, très normal! fumée Mang Mountain City pour mettre en ?uvre l'intégration des ressources minérales , il n'ya aucun problème . A cette époque, viennent à l'esprit est la phrase Doudoune ralph lauren pas cher , cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher ce que vous avez besoin pour arriver à quelque chose , Doudoune ralph lauren pas cher est le plus nécessaire est le siège avenir loyal et bon , par conséquent, la bonne volonté ! Fumée Mang City Mountain , rétabli le calme , dans ce cas , l'autre partie aura pas de critique des raisons Doudoune ralph lauren pas cher et selon l' ! à ce moment critique , comme la fumée Mang Colline maire Howard juste ce personnel bonne volonté d'appara?tre , tout à coup changé sa Doudoune ralph lauren pas cher le Comité permanent de la situation passive , la fumée s'est dissipée les mines Mang City Mountain , les obstacles à l'intégration des ressources , il n'ya pas de facteurs de troubles sociaux , le Comité permanent perdra le droit de Doudoune ralph lauren pas cher raison critique . Une cl?ture trois piles , une bande de trois hommes , dans un événement majeur , destiné à être une aide , détresse afficher un héros, penser , Howard venait avéré être la capacité et la compétence si forte , propre et Mang habile croustillant sur la cession de cigarette hill City la situation de troubles. Bien s?r , l'intérieur , il ya aussi prémonitoire Polo ralph lauren pas cher , Doudoune ralph lauren pas cher réception de l'avis des provinces , de sorte Doudoune ralph lauren pas cher est allé à rencontre provinciale à l'occasion , plus tard Doudoune ralph lauren pas cher a mis une bonne chose , mettez le maire Tang Huo Cheng Gang appelé ses propres yeux, lui dit soigneusement beaucoup de détails , il
vetement ralph lauren pas cher

2013-11-16 15:40:05
et nous nous effor?ons pour des conseils seulement l'intégration des ressources , la gestion centralisée , afin de protéger plus efficacement la sécurité des mineurs . " Député provincial secrétaire Kang a re?u une nouvelle condamnation à la lumière : polo Ouais c'est bon ah maintenant , seulement de la fumée Mang Montagne Ville secrétaire du Parti camarade Fang Chong aussi , il peut être , nous allons d'abord écouter les opinions des camarades de parti se sont précipités ! . Objet de la réunion , tout à coup se précipita concentrée sur le c?té du corps. Place emplacement punch, assis dans la salle de conférence à la fin , ce qu'il a vu Kang nouveau point pour lui, il n'est pas le Comité permanent de la province , afin de s'identifier, il se leva pour parler , Kang nouvelle lui fit signe , vous pourrez aussi comme les autres debout comme vous pouvez vous asseoir et parler. Parti se sont précipités pour s'asseoir dit: polo Mesdames et messieurs du Comité permanent , le camarade Doudoune ralph lauren pas cher à notre fumée Mang Mountain City , est la mise en ?uvre de l'intégration des ressources mienne de ce travail , cependant, dans la mise en ?uvre de ce travail, j'ai été découragé plus Tang gouverneur , je les difficultés et les risques qui peuvent survenir, et dire au gouverneur Don , mais Tang gouverneur ne voulait rien entendre , il était plié ah! maintenant, je doute sérieusement que les motifs Doudoune ralph lauren pas cher camarades, il ne donne pas de nous fumons Mang Shan City travail des mineurs , il n'est pas vraiment s'inquiéter de nos vies et la sécurité des mineurs , il est de leur propre héro?sme personnel de la performance sur scène pour le trouver ! lui, il était dans l'ordre dès que la province de l'arbre du lac Way East , prenez notre arbre Mang Mountain City, plate-forme Granville de fumée quand il le fait ! " Ce chasse-goupille du c?té de l' étiquette vers le haut , il peut être vraiment boire un pot Polo ralph lauren pas cher ! Il semble bureaucratie provincial du lac , mais ailleurs aussi dangereux d'y aller , évidemment , poin?on carré qui est inspiré par d'autres personnes , dont le but est un, à Doudoune ralph lauren pas cher laid! Poin?on carré ce comportement peut ne pas être une défection , cependant, et les défections sont similaires, la fumée d'origine Mang Mountain City, également avec Doudoune ralph lauren pas cher, maintenant une montre, la direction du vent est mauvais, agit immédiatement comme un pion et dragons Mo officier pionnier , le droit collectif Doudoune ralph lauren pas cher révolte. Lac bureaucratie Orient est si inattendue un tricheur étrangers , Doudoune ralph lauren pas cher est accusation , Doudoune ralph lauren pas cher Yang Jian Mei colère, vous le savez, Doudoune ralph lauren pas cher Chuan Jiang de Dragon et les deux eu une longue pratique , Doudoune ralph lauren pas cher peut tolérer , mais encore phrase puis, quand la dernière goutte , ne pas avoir à endurer . Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas si bon tyran , Polo ralph lauren pas cher comprendre aussi que c'est un coup à leur mo dragons, à suivre de près après la dynastie des Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons derrière lui, comme son ombre dragons Mo trop ! Après la fermeture, si l'initiative de trouver Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons admettre , les estimations , après Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons seront sur une partie de la convergence . Cependant, Doudoune ralph lauren pas cher n'est pas facile à faire ombre de l'autre, Doudoune ralph lauren pas cher vit en face de la scène , la majorité du Comité permanent sont opposés à leur propre , ce qui est , pour le Don Prudential n'est pas surpris que , après tout, Doudoune ralph lauren pas cher avait vu une telle scène , appartient fondamentalement est placide, l' ! Doudoune ralph lauren pas cher a d? se battre , se battre. Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Eh bien, j'ai écouté tous les intervenants , en particulier les discours du camarade Fang Chong , donc j'étais sentiments profonds , car vous vous opposez à l'exploitation minière intégration des ressources d'entreprise , alors je n'ai plus rien à dire ici , je veux juste vous poser une , vous avez une bonne fa?on de protéger notre lac ne se produit pas en grande dép?ts province Accidents difficiles font? Y at-il une bonne fa?on d'obtenir notre mortalité des mineurs vers le bas , si vous vous approchez de cette fa?on plus que j'ai vraiment excellent et bon , je préfère Yin. " Alors, alors , Doudoune ralph lauren pas cher yeux per?ants regardèrent à son visage ici. Doudoune ralph lauren pas cher face à cette foule pressée, regarda l'autre, la fa?on de réduire la mortalité des mineurs , ils savent seulement que cette pratique contre Doudoune ralph lauren pas cher, mais ils prennent aussi Pas de meilleure fa?on d' . Chang Jin Hong réaction touche bient?t , at-il rétorqué , Doudoune ralph lauren pas cher a dit : polo Nous ne pouvons pas trouver des mesures de protection efficaces pour la sécurité de nos mineurs à Cependant, Polo ralph lauren pas cher camarades , vous pouvez vous assurer de cette fa?on , vous pouvez effectivement mineurs mortalité Control faire! peut éliminer efficacement notre grand lac mien provincial ne pas arriver? " Doudoune ralph lauren pas cher faible , a déclaré: polo Il s'agit d' une science matérialiste , la philosophie du bon sens nous dit que l'unité absolue n'existe pas, la protection absolue , je n'ai aucune protection Doudoune ralph lauren pas cher, mais je suis s?r que, grace à l'intégration des ressources mien, permettra de réduire l'incidence des accidents de mines , et ce , sans aucun doute . " Si vous suivez ces réunions de tendances vont , il devient une controverse , concerne les zones d'étude de la philosophie et de la coordination de Mo est question délicate dragons , dragons Mo tousser immédiatement son. Chang Jin macro était silencieux. Comité provincial sur le changement d'un nouveau sujet de la santé, ou retourner sur le thème de la fumée jusqu'à Mang Shan City, New Kang a déclaré: polo Cheng camarades Tang , nous parlent pas de ce genre de système est plus adapté à notre sécurité de la production minière , aujourd'hui, nous Comité permanent , mais seulement sur les questions de tabac Mang City Mountain , seulement discuter le moment , la fumée Mang Shan ville émergente chaos social , sur lequel vous pouvez faire des Doudoune ralph lauren pas cher Ho expliquer ? " Kang nouveau fini de parler,gloire soduMo dragons hocha la tête avec satisfaction. Fang Chong vent souffle , quittez immédiatement exagération Mang Mountain City éprouver des problèmes sociaux, mais aussi délibérément rendu certains , l'augmentation Hills Mang de cigarettes , les questions sociales , provincial et municipal si des mesures drastiques ne sont pas prises , puis fument Mang Mountain City le plus probable sur le contr?le de la situation, en ce moment , peut-être le nombre de victimes presque égalé accidents de mines , et plus de tort que de bien , ah! Politique et droit secrétaire du Comité a également dit : polo Oui, euh , le comité provincial du Parti doit prendre des mesures drastiques immédiatement , nous devrions fumer Mang Mountain City à la discorde sociale détruite ! " Foire aux Fang Jin Chong Hong, a déclaré : polo Camarade Chong Fang, vous êtes secrétaire du parti, vous parlez de votre point de vue là-dessus! " Poin?on carré et il a dit : polo Tout simplement , je suggère provincial révoquer immédiatement la demande original pour un plein entreprises minières privées privés dans les entreprises d'Etat dans les décisions et les plans visant à éliminer l'impact de cela, il n'ya pas de crise des compagnies minières privées , dans ce cas , la fumée Mang hill City problèmes de troubles sociaux dispara?tront immédiatement ! " Chang Hong Jin hocha la tête et dit: " . Je suis d'accord avec Fang opinion Shuji " Doudoune ralph lauren pas cher un regard, et regarda une fois devient sévère , l'intégration des ressources minières , de fusionner en une gestion unifiée des grandes mines , cette décision fait l'objet Polo ralph lauren pas cher, également sous la direction de décisions honnêtes Don , penser, sur la mise en ?uvre d'un court quelques jours, à mourir , et non pas comme l'histoire des Cent-Jours réformer, Doudoune ralph lauren pas cher Lian marionnette empereur Guangxu pas ?a ! qui devrait être étalé, Doudoune ralph lauren pas cher Dong, dans le visage de ce que le lac! comment continuer à faire le gouverneur par intérim d'un poste ah ! Evolution de la situation au présent, Doudoune ralph lauren pas cher a également conscient de la gravité du problème! Mo dragons mettre les yeux sur le Doudoune ralph lauren pas cher Mo dragons pas salé pas pale demandé à la phrase: polo Polo ralph lauren pas cher camarades , vous avez à dire ? " Doudoune ralph lauren pas cher ne peut pas nier lui-même ah propre ! Cette fois-ci , Doudoune ralph lauren pas cher esprit pensa tout à coup un vieux dicton , appelé Si- liang calamité nationale , famille pauvre pensant bonne épouse, si cette fois , Doudoune ralph lauren pas cher c?té s'il ya une aide, cette belle ah! Doudoune ralph lauren pas cher ne sera pas seul ! Toutefois, cette idée de Polo ralph lauren pas cher , tout à coup , le Comité permanent de la porte de la salle de conférence s'ouvrit , le secrétaire entra et lui dit quelques mots sur le Mo dragons, à la fois, le Mo dragons mangé surpris ! Presque en même temps , Doudoune ralph lauren pas cher secrétaire est également parvenu à Doudoune ralph lauren pas cher a indiqué le dernier rapport de situation ! Secrétaire Sima Liang Doudoune ralph lauren pas cher a dit était : polo Je viens de recevoir une fumée Mang maire Montagne Huo téléphone Gang, il passa aux mis
REKLAMA