Bochnia wydarzenia

niedziela 04 sierpnia 2013 00:03:46

Spór o parking na Os. NiepodległościSpór o parking na Os. Niepodległości

W ostatnich tygodniach temperatura powietrza na Os. Niepodległości osiąga rekordowe wyniki, a dodatkowo atmosferę podgrzewa rozwijający się konflikt mieszkańców bloku przy ul. T. Jakubowskiego z urzędnikami miejskimi, związany z budową parkingu.O jego budowie mówiło się od dość dawna, jako o elemencie porozumienia Urzędu Miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej, w którym spółdzielcy udostępnią swój teren pod drogę pożarową do szkoły od strony marketu Cold, a miasto przygotuje na osiedlu nowe miejsca parkingowe.

Z lokalnych informacji można wnioskować, że mieszkańcy bloku, dla których głównie ma być budowany parking (z racji najbliższej lokalizacji) protestują przeciw budowie, gdyż zabiera on boiska i przestrzeń dla dzieci oraz przecina ciąg pieszy.
Bliższe zainteresowanie sprawą wskazuje jednak, że ten spór ma głębszy wymiar. W istocie pokazuje on w tym szczególnym przypadku sposób działania miejscowych władz i relacje mieszkańcy – urząd.

Powodów sporu jest też więcej i nieco inny jest ich akcent, co jasno wynika z treści protestu podpisanego przez kilkudziesięciu mieszkańców bloku: „My, niżej podpisani mieszkańcy bloku nr 14 (…) pozytywnie opiniujemy budowę parkingu przed naszym budynkiem. Wyrażamy jednocześnie kategoryczny sprzeciw, by wjazd na ten parking odbywał się od strony naszego bloku, a zarazem placu do zawracania, przy którym znajdują się już: stacja trafo, kontener na śmieci i pięć dzwonów na odpadki. Proponowane nam rozwiązanie jest złe, bo dodatkowo przecina bezkolizyjny ciąg pieszy dla dzieci idących do(ze) szkoły, zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa (np. p. poż.), z racji pozostawienia tylko jednej drogi wyjazdowej dla kilkudziesięciu samochodów (..) i wprowadza kolejne uciążliwości”.

W rzeczywistości mieszkańcy protestują przeciw nielogicznym rozwiązaniom.

Jeśli wybudować parking według projektu Urzędu, to bardzo wąski podjazd sięgacza (na fotografii powyżej) stanie się jedyną drogą dojazdową dla kilkudziesięciu samochodów, a wjazd na plac parkingowy dodatkowo będzie zastawiany lub manewrowanie autami będzie niemożliwe każdorazowo, gdy przyjedzie specjalistyczny samochód z podnośnikiem po śmieci. Śmietnik (kontener) obsługuje trzy duże bloki, a dodatkowe dzwony opróżniane są każdy odrębnie, łatwo więc ocenić, że specjalistyczne samochody często komplikować będą wyjazd mieszkańcom.

A jeśli zimą zaśpią służby i nie odśnieżą podjazdu (chyba, że u nas to niemożliweSmile), to paraliż murowany. Można rozwijać i inne argumenty, wymienione w proteście, jak choćby ten, że dzieciom wystarczą boiska orlika. W dni szkolne, po zajęciach z boisk na orliku może korzystać przez kilka godzin dziennie około 100 – 150 osób. Nie jest to szokująca ilość, jak na kilkutysięczne osiedle, zwłaszcza że z boisk korzystają także inne grupy.

Tak naprawdę realna ilość boisk na osiedlu w ostatnich latach zmniejszyła się – trudno w obecnym stanie nazwać bowiem boiskiem teren przy ul. Legionów Polskich, czy ten przed blokiem nr 14, ze zniszczoną betonową nawierzchnią.

Mieszkańcy wskazali też zamiennie inne, nieodległe miejsce przed budynkiem przedszkola, które przysporzyć może około 10 nowych miejsc parkingowych, z których mogliby korzystać nie tylko mieszkańcy bloku (czy osiedla), ale także rodzice dowożący dzieci do przedszkola lub szkoły.

W całej sprawie bardzo niepokojące jest także to, że mimo próby sensownego zaplanowania inwestycji w nieczysty sposób próbowano „ograć” mieszkańców.

Otóż po uchwaleniu wydatków budżetowych na ten rok, jeszcze w lutym, radny Jan Balicki przewidując problemy z budową parkingu, w swojej interpelacji zwracał uwagę na rozbieżne opinie mieszkańców w tej sprawie. Zaproponował przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami, by wybrać optymalne rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkie strony i jeszcze w tym roku zrealizować inwestycję.

Owszem, w maju Zarządowi Osiedla przedstawiono cztery wstępne koncepcje budowy parkingu przygotowane przez projektanta. Zarząd Osiedla zorganizował spotkanie z mieszkańcami, którzy negatywnie jednak ocenili zajęcie całego górnego terenu pod parking oraz lokalizację jego wjazdu od strony sięgacza (bloku). W odpowiedzi otrzymał pismo z Urzędu Miasta, datowane na 17 lipca, informujące o wybraniu „IV koncepcji” jako preferowanej do realizacji. Tyle, że w przedstawionej „IV koncepcji” zniknął wyjazd z parkingu, którego domagali się mieszkańcy, a w zamian zaplanowano wyjazd, który wcześniej mieszkańcy zaopiniowali negatywnie…

Być może taki sposób „konsultacji społecznych” ma wyjątkowy charakter. Jeśli jest to reguła w sposobie uwzględniania zdania mieszkańców, to trudno się dziwić, że coraz mniej osób przychodzi na spotkania osiedlowe i jest skłonnych angażować się w sprawy społeczne, skoro władza i tak wie lepiej, w jaki sposób ich uszczęśliwić.

Pozostaje mieć nadzieję, że interwencje Zarządu Osiedla, mieszkańców i rozmowy z burmistrzem pozwolą uzyskać consensus, w którym przed blokiem znajdzie się miejsce zarówno na parking z sensownym wjazdem, jak i kawałek przyjaznej dla dzieci przestrzeni i zieleni, która kojąco działać będzie na wszystkich. Może nawet z zaoszczędzonych środków uda się doprowadzić boisko do należytego stanu.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

piotrek

2013-08-04 10:09:57
a czy projektant pofatygował się i rozmawiał z mieszkańcami? ile wziął ze te koncepcje? projekty drogowe wymagają pracy w terenie i ustaleń z mieszkańcami.
członek Spółdzielni!

2013-08-04 16:09:23
Wszystkich protestujących zaprasza się na Walne Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni, gdzie podejmuje się wszelkie decyzję.Jeżeli z jednej strony aprobuje się błędne projekty Spółdzielni z roku 2012 - oddanie ziemi za parking, miastu - na złość innym członkom Spółdzielni, to mamy tego efekty. Trzeba wreszcie zrozumieć, że Spółdzielnia nie jest własnością Zarządu, lecz jest własnością Członków i to oni mają wpływ na to co się dzieje w Spółdzielni. Panie radny, to nieładnie, popierać Zarząd Spółdzielni, a później występować jako obrońca "ludu".
Radny Jan B.

2013-08-04 22:45:41
Kandydat Jan B.

2013-08-04 23:02:57
Mówi sie już głośno, ze Balicki może być kandydatem PIS na burmistrza Bochni. Czyli po Kolawinskim znowu nauczyciel ? Bochnia tego nie wytrzyma ! Ale niech nikogo nie dziwi dlaczego ten pan sie aktywizuje na Osiedlu. Jezeli to prawda, jak napisal przedmowca, ze ten pan radny najpierw poparł Zarząd Spółdzielni a teraz "broni" przed nim mieszkańców to rzeczywiście bardzo brzydko z jego strony. Od razu widać ze sie zblizaja wybory !!!
z ukosa

2013-08-04 23:59:18
Myślę, że p.Balicki byłby b. dobrym gospodarzem miasta. Ma wieloletnią praktykę jako aktywny radny, a to co zarzucają jemu moi przedmówcy to czysta ludzka zazdrość i nienawiść. Wstyd.
do z ukosa!

2013-08-05 10:08:49
Zazdrość?A czego tu zazdrościć? Gdyby radni mieli takie kompetencje i doświadczenie, to Bochnia jako miasto miałoby inną pozycje w województwie.Zapytaj Pana radnego wprost, czy był przeciwny oddaniu ziemi Urzędowi Miasta, a może sam Ci prawdę powie.
Anna

2013-08-05 21:09:47
J. Balicki to jeden z najbardziej kompetentnych i doświadczonych radnych. Każdy kto śledzi życie w mieście z pewnością się z taką opinią zgodzi. Techniczny umysł, umiejętność logicznego myślenia, orientacja w kulisach zarządzania miastem, prospołeczne nastawienie, erudycja. Jeżeli PiS wystawi Go w najbliższych wyborach to tak jakby "10" ustrzelił. Jesteśmy z całą rodziną ZA i trzymamy kciuki. Widać, że zazdrość i zawiść puka już do wielu głów. Jak zwykle ci sami intryganci zaczynają mieszać w bocheńskim grajdołku.
do Anny

2013-08-05 23:36:17
poczekaj dziewczę, jak kampania wyborcza zacznie się na poważnie. Ile kubłów pomyj spłynie ulicami tego miasta. W niektórych miejscach już są zbierane, żeby przypadkiem nie zabrakło, gdy przyjdzie czas
lilka

2013-08-06 16:07:59
"O jego budowie mówiło się od dość dawna, jako o elemencie porozumienia Urzędu Miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej, w którym spółdzielcy udostępnią swój teren pod drogę pożarową do szkoły od strony marketu Cold, a miasto przygotuje na osiedlu nowe miejsca parkingowe." Tak naprawdę ta droga przeciwpożarowa do PSP Nr 7 to dojazd dla nauczycieli. Jest napisane, że jest to ciąg pieszy, a kadra nauczycielska jeździ jak chce i kiedy chce, nie zwracając uwagi na dzieci jeżdzące na rowerkach i mamy spacerujące ze swoimi pociechami w wózkach.
Komentator.

2013-08-06 19:29:24
Ot w jaki sposób spółdzielcy korzystają ze swoich uprawnień na corocznych Walnych Zgromadzeniach. Blok nr 14 liczy chyba tyle członków ile było chociażby członków na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Członków odbytym 26 czerwca 2013 roku. Dziwi mnie postawa radnego Jana Balickiego, który będąc na ostatnim WZC ani słowa nie wydusił o tym proponowanym parkingu ( cały czas siedział cicho ). Czyli zatem pozostaje jedyny ratunek członkom porzucić Zarząd, Radę Nadzorczą Spółdzielni poprzez odcięcie mi pępowiny trwale , brać swoje sprawy w swoje ręce tak ja mówił słynny noblista polski. Zarząd chciał w swojej koncepcji percepcyjnej zafundować obiekty handlowo - usługowe w rejonie około parkingowym będącym w sporze. To dopiero byłby cyrk na kółkach. Zatem mamy do czynienia z powiedzeniem trafnym wypowiedzianym przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w Berezie Kartuskiej - "Racja jest jak dupa, każdy ma swoją". Administracja Spółdzielni Obudź się - Quo wadis?
Zaproszenie.

2013-08-06 20:07:43
Pracownicy, Zarząd oraz Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni zorganizowali mszę św dziękczynną, w dniu 24 października 2013 roku o godzinie 18.00 w kościele św. Pawła Apostoła. Warto skorzystać z zaproszenia, bo bardzo dobrze działają - vide sporny parking.
PiS czyli Balicki

2013-08-06 23:45:25
Kiedyś PiS miał twarz Kosturkiewicza. Za rok PiS może typować Balickiego a Platforma - Kortę. Ale większość ludzi ma już w d...e partie polityczne, bo pasożytują z naszych podatków na budżecie państwa. Oprócz Sejmu i Senatu partie chcą zarządzać samorządami !!!! Teraz już się nie uda !!!!!!
do poprzednika

2013-08-07 08:58:55
No to idź już sobie gościu w ruski jasyr lub pod germańskiego buta. Że też takich prymitywnych cwaniaków bocheńska ziemia rodzi. Infantylna i populistyczna argumentacja, na którą na szczęście coraz mniej ludzi się nabiera. Mamy właśnie teraz w mieście, w gminie Bochnia zresztą też, rządy "ponadpartyjnych" organizacji, różnych BdB i BZiRów, no i co mają za to mieszkańcy: posłuchaj ulicy - tak źle jeszcze nie było!
j23

2013-08-12 13:04:29
Pozdrawiam J.B. Szacun
do j23

2013-08-12 19:44:16
Pozdrawiam J.B. Szacun. Ja taż pozdrawiam J. B. jako nie święta prawda lecz święta prawda inaczej. Dobrymi chęciami to tylko piekło jest wybrukowane. Resztę dopowiedzcie sobie sami.
Tadek

2013-08-12 23:46:40
uspokój się.
Do Tadka

2013-08-13 07:28:36
Tadek - 2013-08-12 23:46:40 - uspokój się. Ja Tadek siedzę spokojnie i nie awanturuję się. Kto mnie słyszy, napisz Tadek.
do Lilka

2013-08-14 18:53:54
z tego co widzę z okna to więcej jeździ tam rodziców niż nauczycieli, swoją drogą jak mają dowozić dzieci do szkoły, może samolotem, zapomniano, że to jedyna droga do szkoły!
Z ukosa

2013-08-16 05:41:22
Podaję do informacji, iż Walne Zgromadzenie Członków w tej sprawie wypowiedziało się stosowną Uchwałą na tak. Czyżby Radny Jan Balicki i pozostali mieszkańcy bloku przy ul. Jakubowskiego 14 zapomnieli? Taki Projekt uchwały wraz z mocnym uzasadnieniem przedstawił Zarząd Spółdzielni ( chyba to uzasadniała Z - ca Prezesa mgr inż Lucyna Konieczna pokazując korzyści z tego przedsięwzięcia) z poparciem Rady Nadzorczej. Uchwała zapadła z mocną nadwyżką głosów na tak
uHQkVBJl6U

2013-08-18 19:23:25
Oglądam TV, słucham pana Premiera i zastanawiam się czy on żyje w innej Polsce? W innym kraju? Sposf3b w jaki ON odrbiea naszą polską rzeczywistość, „kilkadziesiąt tysięcy premii”, „zielona wyspa w czasach kryzysu”, „na emeruturę w wieku 67 lat”, ” w innych krajach Unii już wprowadzono takie zmiany”, „to konieczne”…. Boże, czy Pan Premier nie wie, że w tych „innych krajach”, średnia zarobkf3w to jest minimum 900-1200 euro? Czy Pan Premier nie wie, że w tej POlsce, w ktf3rej JA żyję, mamy już od kilku lat takie same, a w wielu przypadkach nawet wyższe, CENY żywności, ubrań, chemii gospodarczej jak w tych ‘innych krajach”? Tylko zarobki w tej mojej POlsce są 4 razy niższe…. Czy Pan Premier żyje w jakimś innym, cudownym kraju, ktf3ry nazywa sie tak samo jak to szambo w jakim przyszło mi żyć? Jak to możliwe, że Pan Premier chce od nas, zwykłych, zwyczajnych obywateli 4 razy więcej, niż ludzie rządzacy w tych „innych krajach”, a nikt tego nie widzi? Czemu wszyscy milcza? Czemu nikt nie krzyczy - HALO PANIE PREMIERZE, BĘDZIEMY PRACOWAĆ NAWET DO 70 ROKU ŻYCIA, TYLKO DAJ NAM TAKIE SAME WARUNKI ŻYCIA JAK MAJA OBYWATELE TYCH „INNYCH KRAJd3W”, TYLKO DAJ NAM GODNIE ŻYĆ, DAJ NAM DOSTĘP DO OPIEKI MEDYCZNEJ NA TAKIM POZIOMIE JAK W TYCH „INNYCH KRAJACH”, NIE WYMAGAJ OD NAS, LUDZI KTd3RZY W CIEBIE UWIERZYLI I CI ZAUFALI, ŻE BĘDZIEMY JAK CIELAKI SZLI ZA TOBĄ, BO CHCESZ ZROBIĆ ZE SWOJEJ POLSKI DRUGĄ SZWAJCARIĘ ALE TYLKO WYMAGAJĄC I NARZUCAJĄC NAM CHORY SYSTEM, KTd3RY NIE JEST PO TO BY DBAC O NAS OBYWATELI, TYLKO CIĄGNIE Z NAS NA KAŻDY MOŻLIWY SPOSd3B, LICZĄC NA TO, ŻE W TEJ POLSKIEJ RZECZYWISTOŚCI, PRACUJĄC ZA MARNE PIENIĄDZE, PŁACĄC ZA CHLEB, CUKIER, MYDŁO CZY LEKI JAK W TYCH „INNYCH KRAJACH”, NIE DOŻYJEMY WIEKU EMERYTALNEGO I PAŃSTWO ZAOSZCZĘDZI, BO NIE BĘDZIE MUSIAŁO WYPŁACAĆ EMERYTUR, BO NIE BĘDZIE KOMU, TAK NAS TA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ URZĄDZI…. Czemu wszyscy udają, że się nic nie dzieje? Czemu media milczą?Czemu polski rząd tak nas oszukuje każdego dnia, a my nie mamy prawa sie odezwac? A może mamy to prawo, tylko po tylu latach komunizmu przyzwyczailiśmy się, że jak zdecydują TAM na gf3rze, tak MY, polski narf3d, jak barany mamy iśc za nimi i jedyne prawo jakie mamy to uczciwie zdechnąc z głodu, albo wyjechac za granicę i zapomniec o swojej ojczyźnie, tak jak to zrobiło wielu imigrantf3w w czasie komuny… Mam 33 lata i płacze nad tą Polską w jakiej żyję… Bo to jest zupełnie inny kraj, niż ten w ktf3rym żyje pan Premier i ta cała jego RADA MINISTRd3W…. Płaczę każdego dnia, bo każdego dnia widzę jak nasz rząd niszczy we mnie wiarę i miłość do mojego kraju…
do... "Z ukosa".

2013-08-20 18:40:56
Przykre, że aż przez kilka dni nie mogła pani spać i strasznie się napracowała pisząc bzdury nie na temat i to w dodatku jako pracownik Spółdzielni. Powinna się pani cofnąć do przedszkola, aby nauczyć się czytać artykuły "ze zrozumieniem". Ma pani bezkolizyjny dostęp do rzekomo "ważnych" dokumentów SM. Ale przedstawiane tutaj treści nijak się mają do treści bardzo ładnie napisanego artykułu zasadniczego. Do tego próbuje pani obrażać innych członków spółdzielni. Obrzydliwe i niegrzeczne. Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać artykuł zasadniczy.
Komentator.

2013-08-21 16:43:19
Tyle macie do powiedzenia protestujący. Prezes podpisał umowę z burmistrzem, WZC w roku 2012 klepnęło nie wiedząc nawet co. Ot Polska Spółdzielnia Mieszkaniowa w pigułce.Grupa Radnego Miejskiego Jana Balickiego została nie po raz pierwszy wystrychnięta na dudka. Pamiętajcie jedną zasadę prawną - Co wolno Wojewodzie ( czytaj Prezesowi i jego spółce, to nie tobie smrodzie ( czytaj szary członku SM Bochnia)
Komentator.

2013-08-21 16:57:31
P.S. Prezes uważa Członek Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni głupi to wszystko kupi ( słowa Jacka Kurskiego ) lub Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni to przypadkowe społeczeństwo ( słowa Alicji Grześkowiak ). Prezesie tak trzymać.
Komentator.- cd

2013-08-21 17:15:42
P.S. Prezesie trza w dalszym ciągu utrzymywać istniejący ciemnogród spółdzielczy.Tak trzymać.Bardzo dobrze realizujesz Prezesie zapis Art 48 Prawa Spółdzielczego. Rada Nadzorcza z jej Przewodniczącym niechaj Ci nadal tak dobrze służy wg Art 44 i 46 Prawa Spółdzielczego.
Z ukosa

2013-08-22 06:09:11
To tak dla przypomnienia, tak należało uczynić a nie latać po telewizjach i portalach. Art. 42. [Zaskarżanie uchwał] § 1. Uchwały walnego zgromadzenia obowiązują wszystkich członków spółdzielni oraz wszystkie jej organy. § 2. Uchwała sprzeczna z ustawą jest nieważna. § 3. Uchwała sprzeczna z postanowieniami statutu bądź dobrymi obyczajami lub godząca w interesy spółdzielni albo mająca na celu pokrzywdzenie jej członka może być zaskarżona do sądu. § 4. Każdy członek spółdzielni lub zarząd może wytoczyć powództwo o uchylenie uchwały. Jednakże prawo zaskarżenia uchwały w sprawie wykluczenia albo wykreślenia członka przysługuje wyłącznie członkowi wykluczonemu albo wykreślonemu. § 5. Jeżeli zarząd wytacza powództwo, spółdzielnię reprezentuje pełnomocnik ustanowiony przez radę nadzorczą, a spółdzielnię, w której nie powołuje się rady nadzorczej, pełnomocnik ustanowiony przez walne zgromadzenie. W wypadku nieustanowienia pełnomocnika sąd właściwy do rozpoznania sprawy ustanawia kuratora dla spółdzielni. § 6. Powództwo o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia powinno być wniesione w ciągu sześciu tygodni od dnia odbycia walnego zgromadzenia, jeżeli zaś powództwo wnosi członek nieobecny na walnym zgromadzeniu na skutek jego wadliwego zwołania – w ciągu sześciu tygodni od dnia powzięcia wiadomości przez tego członka o uchwale, nie później jednak niż przed upływem roku od dnia odbycia walnego zgromadzenia. § 7. Jeżeli ustawa lub statut wymagają zawiadomienia członka o uchwale, termin sześciotygodniowy wskazany w § 6 biegnie od dnia tego zawiadomienia dokonanego w sposób wskazany w statucie. § 8. Sąd może nie uwzględnić upływu terminu, o którym mowa w § 6, jeżeli utrzymanie uchwały walnego zgromadzenia w mocy wywołałoby dla członka szczególnie dotkliwe skutki, a opóźnienie w zaskarżeniu tej uchwały jest usprawiedliwione wyjątkowymi okolicznościami i nie jest nadmierne. § 9. Orzeczenie sądu ustalające nieistnienie albo nieważność uchwały walnego zgromadzenia bądź uchylające uchwałę ma moc prawną względem wszystkich członków spółdzielni oraz wszystkich jej organów.
Z ukosa

2013-08-24 08:19:43
Wystarczy iść na Walne w ilości przekraczającej ilość wojów przybyłych z woli Zarządu, Rady i im spolegliwym. Wystarczy zatem ponad 100 członków nie spolegliwych i to wystarczy. Zarząd i Rada ich mają maksymalnie 100 czyli około 4%.
abc!

2013-08-27 17:03:51
Nic nie wskóracie, bo Spółdzielnia jest obstawiona w Radzie Nadzorczej swoimi ludźmi.Są to przedstawiciele Komitetu Ratowania Spółdzielni, wywodzących się z dawnych służb mundurowych, poprzedniej Rady Nadzorczej i innych zwolenników Zarządu.Jednak, jak pokazuje życie, nie ma spraw niemożliwych.
Z ukosa

2013-08-31 05:34:02
Tym sposobem drogą dedukcji wiadomo komu zawdzięczać należy ten burdel na Osiedlu Niepodległości. Dwa posty powyżej ktoś nap0isał trafnie, że to zawdzięczać należy Komitetowi Ratowania Spółdzielni Mieszkaniowej z siedzibą w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni przy ulicy Pod Lipką 5. tam była utworzona wylęgarnia takich fachowców. Niektórzy prominenci z tego Komitetu są umocowani w Zarządzie oraz radzie Nadzorczej i być może wśród pracowników Spółdzielni. Lechu Wałęsa miał rację wypowiadają c te słowa - Bierzcie sprawy w swoje ręce. Wiec brać należy sprawy w swoje ręce i trwale odsunąć od władzy w Spółdzielni Komitet Ratowania Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni. Tyle ode mnie po przeczytaniu tego postu.
kicia

2013-10-23 13:51:51
a czemu nic nie piszecie o zniszczeniu parkingu na ulicy Legionów Polski. I przez tego Faceta nie ma gdzie stawać a jak ktoś zasłabnie to gdzie karetka stanie tam sami starsi niepełnosprawni schorowani ludzie są. Na złość ten facet zrobił że zniszył parking i sklep.
lolita91

2015-02-24 18:24:24
Pragnę ostrzec ludzi, którzy parkują przy bloku nr 10 na osiedlu niepodległości.pewne małżeństwo z czerwonego fiata parkuje "byle jak" czyli jak święta krowa. Gdzie się zatrzyma tam staje...Na środku parkingu czy nie, ważne. Dodatkowo ''prawdopodobnie " osoby z tego samochodu rysują inne auta. osobiście doświadczyłam tego czynu nie raz! Robią to po złości lub z zazdrości.. Tylko dlatego, że zwraca się im uwagę o parkowanie, które rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Każdego dnia schodząc do pracy znów mogę zobaczyć porysowaną maskę samochodu... Ludzie przy bloku nr 10 również (jeśli komuś się nie spodoba nowy lokator) przebijają opony... Podsumowując : święte krowy są nie tylko na łące ale i na osiedlu niepodległości przy bloku nr 10
REKLAMA