Bochnia wydarzenia

czwartek 04 października 2012 00:03:27

Radny Wojciech Cholewa krytykuje burmistrzaRadny Wojciech Cholewa krytykuje burmistrza

W czasie wrześniowej sesji Rady Miasta radny Wojciech Cholewa ostro skrytykował burmistrza Stefana Kolawińskiego. Powodem takiego zachowania było niewykonanie przez burmistrza przyjętej w maju uchwały Rady Miasta.

31 maja Rada Miasta zobowiązała burmistrza Stefana Kolawińskiego do wystąpienia na drogę sądową przeciwko właścicielowi nieruchomości przy pl. Św. Kingi 1, który nie zrealizował zobowiązań nałożonych na niego ugodą zawartą w 2005 r. W ramach ugody, za wydanie nieistniejącej już dziś kamienicy, właściciel nieruchomości zobowiązał się do przeprowadzenia kilku inwestycji z korzyścią dla miasta. Ugoda została jednak zerwana a spór między oboma stronami toczy się od paru lat. Burmistrz nie zdecydował się jednak na skierowanie sprawy do sądu ale po analizach miejskiego prawnika postanowił zrezygnować z roszczeń:

Występowanie na drogę sądową dotyczące realizacji ugody wiąże się z wkładem własnym, bowiem 5 procent przedmiotu wartości sporu trzeba wnieść. Jeżeli te 5 procent stanowi znaczną kwotę a prawdopodobieństwo  pozytywnego wyroku sądu jest małe, uważam że takich działań nie powinniśmy podejmować.


Taka decyzja wyraźnie zirytowała radnego Wojciecha Cholewę, który wprost stwierdził:

Uchwała mówi jasno: wystąpić na drogę sądową, a nie dokonać analizy! Rada, póki co, jest pracodawcą burmistrza. Jest to organ stanowiący dla burmistrza. Nie może być tak, że my mówimy „A”, a ktoś mówi „B” - bo to nie jest odpowiedź.

Na kolejnej sesji Rady Miasta ma zostać przedstawiona analiza prawna, na podstawie której burmistrz nie skierował sprawy do sądu. Na kolejne informacje w tej sprawie trzeba więc będzie trochę poczekać. Czy sprawa odbije jakoś się na dobrych, do tego momentu, relacjach między burmistrzem Stefanem Kolawińskim a komitetem Bochniacy dla Bochni? Zobaczymy.

[MK]   

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paul

2012-10-04 09:18:27
Radny ma rację wystepując w sprawie niezrealizowania do tej pory Uchwały RM ale przypomnę takie trafne choć w tym wypadku dosadne powiedzenie -"zapomniał wół jak cielęciem był"; Nie napiętnowanie (chociaż;) postepowania w/w- w okresie kiedy "skarżący"był Burmistrzem -przez ówczesną a także obecną Radę Miasta(w 2012r. Miasto musiało ponieść konsekwencje finansowe "nieroztropnych działań z 2001 r.) - naruszającego : k.p.a. ,Ustawy o sam.gminnym,Ustawy o planowaniu przestrzennym,U Pr.budowlane,U o zmówieniach publicznych- to przyczyna "złych" zachowań następców W.Cholewy na tym jakże przeciez zaszczytnym publicznym stanowisku BURMISTRZA MIASTA BOCHNIA.
cholewa miał więcej szczęście

2012-10-04 09:43:24
Kolawiński został pierwszy raz publicznie skrytykowany przez swojego "ojca chrzestnego" Cholewę po 2 latach burmistrzowania. Cholewę publicznie przeczołgał jego "twórca" Lysy dopiero po 6 latach urzędowania. Ale wtedy zaplecze polityczne Cholewy skasowało w krótkim czasie bo musieli za niego świecić oczami przed społeczeństwem. Zabawne, że obydwa napomnienia dotyczyły ...kamienicy przy pl. św. Kingi. Ta kamienica nie przynosi szczęścia władcom Bochni.
słusznie skasowali cholewę

2012-10-04 09:55:52
Pamiętam, że awantura z Cholewą była o to, że walkowerem - bez procesu o zasiedzenie przez miasto - oddał prywaciarzom kamienicę !!!!!!!!!!!!! On się tłumaczył, że w zamian za to oni podpisali z nim jakieś porozumienie. Teraz potwierdziło się że to porozumienia jest g...o warte !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przyznał to na sesji jego polityczny chrześniak Kolawiński i dlatego Cholewa dymi. Czyli jest jasność, że wtedy słusznie skasowali Cholewę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obserwator

2012-10-04 10:22:00
biedny pan cholewa bo niema pracy juz w solidzie i szuka pracy w urzedzie to wygryzę burmistrza zaczyna wojnę .wyjedz pan z bochni bedzie spokój
sikorka

2012-10-04 13:58:01
Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Wszystko się zgadza ale w stosunku do działań ( raczej poczynianek mściwych W.Ch) wyjątkowo szybko go ukarał. Tak więc nie czyń drugiemu bo dostaniesz rykoszetem. Zobaczymy czy będzie on władzą w pewnej instytucji miejskiej służby zdrowia jak ćwierkają wróbeleczki.....
wróbelek

2012-10-04 21:45:15
sikoreczko - mówisz o kierowaniu przychodnią? całe miasto już z tego pomysłu boki zrywa...
może by tak mpec

2012-10-04 22:02:03
miejski zoz oczywiście nie bo granice śmieszności zostałyby przekroczone !!!!! ale cholewa mógłby zastąpić pisowca dmitrowskiego w mpec, bo on jest 5-tą kolumną kosturkiewicza. cholewa -wykształcenie techniczne. i pamięta jak go dmitrowski zagryzł po śmierci dyr. kołdrasa.
STEFEK POSTAWIŁ SIĘ WOJTKOWI

2012-10-04 22:12:51
NAJGORZEJ GDY W URZĘDZIE RZĄDZI KSIĘGOWY LUB RADCA PRAWNY !!! JEŻELI BYŁA DECYZJA POLITYCZNA O POZWIE DO SADU, TRZEBA BYŁO SKARŻYĆ WŁODARCZYKA NAWET GDYBY TRZEBA BYŁO STRACIĆ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH !!!!!! RADA MIASTA I BURMISTRZ OŚMIESZAJĄ SIĘ ODPUSZCZAJĄC SKARGĘ NA NIEWYWIĄZANIE SIĘ GOŚCIA Z UMOWY. RADCY MOGĄ STRASZYĆ PORAŻKA A SKARBNIK NARZEKAĆ NA KOSZTY SĄDOWE. SPRAWY ZASZŁY ZA DALEKO !!!!! TERAZ CHOLEWA MOŻE ZAPYTAĆ - STEFEK ILE WZIĄŁEŚ ZA "ODPUSZCZENIE" SPRAWY. ON TEŻ BYŁ KIEDYŚ O TO PUBLICZNIE PYTANY...
do STEFEK

2012-10-04 22:14:12
celna diagnoza
zx

2012-10-04 23:46:35
Tlumaczenie burmistrza jest śmieszne albo podejrzane, nieporównywalne małe koszty rozprawy do wartości całego terenu i kamienicy. Nawet gdyby miasto przegrało to przynajmniej można spać spokojnie bo się walczyło. Bo jakby Polacy zakładali z góry że przegrają to byli byśmy kolejnym landem niemieckim albo pod zaborem rosyjskim.
Jerzy

2012-10-05 15:03:39
PO KAMIENICY ZOSTAŁA DZIURA W ZIEMI NA KILKA METRÓW. DOWODY ZOSTAŁY USUNIĘTE........ PANIE JAKA KAMIENICA!!!!!!!!!! NIC NIE WIDZĘ. BAZYLIKA PĘKA? NIC NIE WIDZĘ......
Maska

2012-10-08 14:08:47
To tylko pozory, pozory pod publiczkę by zamydlić oczy
radio kraków

2012-10-09 07:44:35
Wczoraj po raz pierwszy publicznie w Radiu Kraków konserwator zabytków pan Cetera(chyba nie pomyliłem) powiedział, że konserwator zabytków nigdy nie pozwolił na wyburzenia kamienicy!!!!!!!!!! Wydawał zgodę tylko na remont !!!!!!! Kto bez zgody konserwatora wydał pozwolenie na burzenie zabytkowej kamienicy - popełnił przestępstwo!!!!!!!! Konserwator bardzo krytykował wykonanie głębokiego wykopu tuż obok średniowiecznej bazyliki i stwierdził że gwałtowne pękanie murów bazyliki jest z tym związane !!!!!!! W Bochni już była afera z przejęciem tej kamienicy od miasta, teraz będzie nowa - z doprowadzeniem do zagrożenia katastrofą budowlaną. Przy okazji trzeba wyjaśnić - dlaczego porozumienie z nowym właścicielem kamienicy nie jest możliwe do wyegzekwowania przez miasto ????? Kto skorzystał na dziwnym pożarze(jeżeli ustalono że było podpalenie). Kto wydawał w ekspresowym tempie decyzje budowlane bez wymaganych uzgodnień.
PRAWDOPODOBIEŃSTWO

2012-10-09 07:57:32
"PRAWDOPODOBIEŃSTWO POZYTYWNEGO WYROKU DLA MIASTA JEST MAŁE" - W SPRAWIE KAMIENICY POWIEDZIAŁ BURMISTRZ. >>>>>>>>>>>> A JAKIE JEST PRAWDOPODOBIEŃSTWO POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTW PRZY PRZEKAZANIU TEJ KAMIENICY PRYWACIARZOM I PRZY BUDOWIE NOWEGO PAWILONU HANDLOWEGO W MIEJSCU ZBURZONEGO ZABYTKU ????!!!!!!!!!!!!! JAK POWIEDZIAŁ KONSERWATOR, JEST DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO USZKODZEŃ BAZYLIKI W ZWIĄZKU Z GŁĘBOKIM WYKOPEM WYKONANYM W ODLEGŁOŚCI OK. 10 M OD BAZYLIKI !!!!!!!!!!!!!!!!!! W TM KRAJU NIEKTÓRYCH LUDZI NIE ZAMYKAJĄ DO KRYMINAŁU NAWET GDY JEST PEWNOŚĆ ICH WINY.
do Jerzego

2012-10-09 12:16:20
...a ja widzę półmroczność lub całą mroczność układu... który się trzyma, wydaje się, że te niby nieporozumienia to dla zamydlenia oczu.......
BBBB

2012-11-06 21:42:13
Śmieszni jesteście ujadacze.Bardzo dobrze zrobił Burmistrz.Wy byście byli zadowoleni jak by się tylko sadzic i traci czas i pieniądze. Zresztą jakich komentarzy można się spodziewac na tym portalu który zionie nienawiścią do Burmistrza. Nawet ta sonda beznadziejna mówi chyba wszystko na ten temat-żenada
-1'

2013-12-12 06:55:04
1
REKLAMA