Bochnia wydarzenia

czwartek 29 listopada 2012 20:23:32

Przystanek na Pl. Pułaskiego pęka w szwachPrzystanek na Pl. Pułaskiego pęka w szwach

Długa kolejka pojazdów, często z włączonymi silnikami, ścisk, zdezorientowani ludzie biegnący od busa do busa, wpadający czasami dosłownie pod koła pojazdów – to normalny niestety widok na przystanku autobusowym przy Pl. Pułaskiego.

Dodajmy – newralgicznym miejscu na komunikacyjnej mapie Bochni. Tu skupia się cały ruch busów i autobusów.

Kiedyś to miejsce było zarezerwowane dla pojazdów PKS i MPK. Ale to było dawno. Teraz rządzi tu swoiste prawo dżungli – miejsce zajmuje ten, kto jest pierwszy. Najwięcej jest busów, które jeszcze nie tak dawno swój parking miały przy ul. Galasa. Teraz najpopularnijesze linie – do Krakowa i Brzeska, na południe i północ powiatu stąd właśnie zaczynają swój bieg.

Problem z przystankiem dostrzega radny Piotr Dziurdzia, który podczas czwartkowej (29 listopada) sesji Rady Miasta złożył w tej sprawie interpelację. Czytamy w niej m.in.: „Z przykrością trzeba przyznać, że główny przystanek autobusowy w centrum miasta na Placu K. Pułaskiego nie jest wizytówką Bochni, miasta które jest miejscem pracy i nauki dla wielu mieszkańców sąsiednich gmin i powiatów, które przyciąga turystów i powinno być dla nich przyjazne od momentu przyjazdu aż do wyjazdu, także wtedy kiedy chcą np. odwiedzić przy okazji Kraków. Można zauważyć, że oprócz wzmożonego ruchu autobusów komunikacji miejskiej i busów z przystanku tego coraz częściej odjeżdżają również autobusy dalekobieżne, w tym międzynarodowe.”

Dalej radny koncentruje się na kwestii mnogości różnych rozkładów jazdy i postuluje wprowadzenie czytelnych, jednolitych, standardowych form zamieszczanych przez przewoźników informacji, z podziałem na komunikację lokalną i dalekobieżną.

Zdaje się jednak, że trzeba pójść nieco dalej z tym problemem. Uporządkowaniu powinna ulec nie tylko kwestia samych rozkładów jazdy, ale i „wolna amerykanka” w korzystaniu z samych miejsc postojowych na tym przystanku.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

romek

2012-11-29 20:53:38
Dziurdzia z Kosturkiewiczem doprowadzili do tego, że budy mogły wjeżdżać na pl. Pułaskiego. A teraz udaje niewiniątko. Skandal z takim radnym!
romek

2012-11-29 20:53:58
busy
Jan

2012-11-29 21:01:30
Romek, a gdzie Atomek??? A może Ty po prostu Tytus jesteś, ten z palmy urwany???
pasażerka

2012-11-29 21:01:31
Aż dziw bierze ,że to własnie pan Dziurdzia zauważył ten cały bajzel, który trwa juz prawie 3 lata , bo przecież to on razem z panem Kosturkiewiczem otworzyli "wrota" Bochni dla wszystkich busiarzy i oddali im Plac Pułaskiego we władanie. Czyżby kolega przejrzał na oczy ? ale czy przyzna kto był tego wszystkiego sprawcą ? chyba nie. Przykre ,ale ta wolna amerykanka to sprawka jego partyjnego kolegi byłego burmistrza, ktoremu przecież nikt się nie przeciwstawił.
EWA

2012-11-29 21:06:43
CODZIENNIE DOJEŻDŻAM BUSEM DO KRAKOWA i bardzo cieszę się z tego , że busy odjeżdżają z Placu Pułaskiego jest to wygodna lokalizacja dla wielu,wielu dojeżdżających osób w przeciwieństwie do pustych autobusów bocheńskich np.w strone huty jeżdżących z 1 osobą !!!
Student

2012-11-29 21:12:08
Moim zdaniem BUSy są OK przynajmniej na studia taniej i szybciej można dojechać. Wolna amerykanka to fakt, z tym wypadałoby zrobić porządek. Ale prawdę mówiąc to najwięcej smrodu o hałasu na przystanku robią rozklekotane RPKowskie autobusy, zawsze brudne. Niestety ich obecność na ulicach Bochni upodabniają nasze miasto do jakiejś mieściny na Białorusi.
Studentka

2012-11-29 21:20:34
Ty się Romek odczep od BUSów, przynajmniej mamy Bochnię bliżej Krakowa! W każdej chwili mogę się dostać bez problemu na uczelnię. Jeżeli to zasługa Panów Kosturkiewicza i Dziurdzi, to tylko chwała im za to!
freddie

2012-11-29 21:35:24
romuś, łżesz jak najęty - burmistrz Kosturkiewicz miał tyle do zabraniania wjazdu busów do miasta co żyd na gestapo. Jest wolny rynek i kazdemu wolno zarabiać na życie, jak chce. Problem tkwi w czymś innym - wcześniej busy miały przystanek końcowy koło hotelu (który notabene lata temu kupił lysy), a pod sądem był tylko przestanek przelotowy. Od jakiegoś roku się to zmieniło i busy zwyczajnie stoją na przystanku, stąd ten tłok. Od byłego burmistrza się odstosunkuj, jeszcze za nim zatęsknisz, jak ten obecny będzie dalej odwalać taką manianę, jak dotychczas
Dzurdzia - faryzeysz !!!!!

2012-11-29 22:34:19
szczyt obłudy !!!!!!

2012-11-29 22:43:40
Ten Dziurdzia zachowuje się skandalicznie !!!!!!! Jeszcze nie tak dawno temu jako najbliższy kumpel b. burmistrza Kosturkiewicza obaj wprowadzili busiarzy na Plac Pułaskiego tylko po to aby zaszkodzić finansowo firmie RPK, z którą wtedy wojowali. Teraz, gdy busiarze zagrażają także miejskiej firmie BZK(działającej w ramach BZUKu), Dziurdzia jest pierwszy do wyrzucania busiarzy z placu pod sądem. Wyrzucić trzeba ale także trzeba zapamiętać takich fałszywych obrońców porządku jak Dziurdzia. Zeby znowu przypadkiem nie przeszedł w kolejnych wyborach.
roma35+

2012-11-30 00:40:22
romek i ten gostek, co wyzywa p. radnego Dziurdzię od faryzeuszy to zapewne niejaki jerzy leon lub któryś z jego przydupasów. Na co dzień rozbija się służbowym pajero po terenie, a tu na forum udaje obrońcę zwykłych ludzi, których tak naprawdę ma w głębokim poważaniu. Pisze to, co pisze, żeby siać zamęt. Ale takich szybko poznać po ich nienawistnym języku
do roma35+

2012-11-30 01:20:18
Jak widać więcej ludzi ma podobnie złą opinię o panu Dziurdzi. Natomiast wydaje mi się, że Roma35+ jest po prostu Piotrem D. 35+
mecenas

2012-11-30 07:47:42
Dobrze, że busy jeżdżą z Bochni. Przynajmniej jest alternatywa dla PKP.
Paul

2012-11-30 08:57:23
Problem należy rozwiązać Panie Burmistrzu a przynajmniej przedstawic propozycję UM w jaki sposób i kedy ;
JANEK

2012-11-30 10:30:08
Nie chodzi aby nie odjeżdżały busy z tego przystanku, jednak aby dla wszystkich przewoźników był to jedynie przystanek "przelotowy" obecnie np SK-bus blokuje cały pas, ponadto zawracają wjeżdżając na chodnik, zakazać jedyniw aby był to plac manewrowy. Przez ten tłok byłem świadkiem jak starsza pani nie zobaczyła w drugim rzędzie busa do ,chyba Łomnej i została na przystanku...
pesymista

2012-11-30 12:09:42
To co zrobiono z Placem Pułaskiego to nawet trudno nazwać skandalem ale głupotą do kwadratu.Zacznę od tego że ten plac powinien być przede wszystkim przeznaczony do innych rozwiązań komunikacyjnych w tym miejscu np:rondo a nie dodatkowe światła. Dlaczego poprzedni burmistrz no i chyba radni nie wyrazili zgody na przejazd autobusów kursowych, które są tak potrzebne dla zwykłego pasażera do dostania się do innych miast np; uzdrowiskowych czy nawet do Krakowa Tarnowa, N Sącza itp. Dla busów trzeba szukać innego miejsca !!
JUZ

2012-11-30 15:13:50
wisła kraków
M

2012-11-30 22:19:54
pl. Pułaskiego dla wszystkich przewoźników ale tylko przejazdem ,a nie jak do tej pory parkingiem dla wielu busiarzy ... 2minuty postój i odjazd a nie stanie na placu busem pół godziny albo dłużej i blokowanie miejsca autobusom/busom podjeżdżającym po pasażerów ...
Eugeniusz Konieczny

2012-12-01 17:59:02
Wreszcie doczekałem się reakcji na stan kompletnej beznadziei i -zapożyczę słowo z tekstu -swoistej dżungli panującej na Placu K. Puławskiego.To,że do tej pory nie było w tym miejscu większego wypadku ,graniczy prawie z cudem. A o wizytówce Miasta z tradycjami górniczymi , pretendującym do miana uzdrowiskowego , należy na długi czas zapomnieć.Wielokrotnie składałem interpelacje w kwestii przywrócenia możliwości przejeżdżania przez Bochnię, i zatrzymywanie się na tym Placu , wszystkich autobusów dalekobieżnych. W tym względzie są jakieś trudności.Jeśli ktoś z Bochni chce jechać autobusem do np. Zakopanego , to musi pojechać do Brzeska.Jeśli zaś chce wysiąść , to prosząc kierowcę może to uczynić w Łapczycy. Czy nie są to anomalia? Już nie wnikam , co kto zrobił , lub nie zrobił złego w przeszłości. No , ale mamy półmetek nowej Władzy - Burmistrza i Rady Miasta.
do E.Konieczny

2012-12-01 22:25:53
panie Konieczny, co tam słychać w radzie powiatu w sprawie likwidacji bocheńskiej dyspozytorni pogotowia ? czy ostro postawił pan sprawę na forum rady powiatu , jak pan obiecywał ? czy starosta mówił kto w imieniu powiatu uzgodnił tę idiotyczną decyzję ?
xxx

2012-12-01 22:34:50
Zgadzam się z Jankiem i panem Koniecznym. Busy do Krakowa powinny się tu tylko zatrzymywac. POLICJA i Straż m. udaja ze nie widzą.Przystanek nie jest placem manewrowym na ktorym sie zawraca.PANOWIE moze warto napełniac kase miasta?
Reformy

2012-12-02 12:03:43
To co mamy było zrobione na Placu Generała Pułaskiego w ramach zapoczątkowanych Reform przez Prof. dr hab. Leszka Balcerowicza. Naród głupi wszystko kupi.
gienek

2012-12-02 12:41:24
kolawiński do wymiany! Wszyscy to mówią naokoło. Ten gość nie daje sobie rady z podstawowymi sprawami, a co dopiero mówić o rzeczach ważnych
mania

2012-12-02 14:30:11
Dość że trzeba być sprwnym i dobrze widzącym ady wsiąść do busa po godz.15.20, to jeszcze wdychać spaliny autobusów podmiejskich bo tam kupuje się u kierowcy bilety a to jednak trwa. autobus nr 5 to mnie do szału doprowadza stanie na środku przystanku i ma postuj. Jeszcze jeno mnie oburza nie ma aktualnych rozkładów busów i nie ma informacji na dworcu PKP skąd one odjeżdzają.
kali

2012-12-02 23:17:56
radny dziurdzia stosuje moralnosc kalego!!!!!!!!!!!! to przeciez on razem z bylym burmistrzem kosturkiewiczem wpuscieli busiarzy na pl pulaskiego!!!!!! radny dziurdzia probuje obrocic kota ogonem
mecenas

2012-12-03 10:38:49
I dobrze, że wpuścili. Przynajmniej jest konkurencja, przestańcie narzekać!!
Kaziu

2012-12-16 19:00:19
Należy kontrolować stan techniczny pojazdów na ul.Puławskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!! będzie wtedy lużno. Przewożnik z gminy obok będzie zadowolony!!!!!!!!!!!! hahaha
REKLAMA