Bochnia wydarzenia

poniedziałek 01 września 2014 07:15:31

Przez wójta pół roku opóźnienia w budowie łącznika?Przez wójta pół roku opóźnienia w budowie łącznika?

Pismo, które w kwietniu bieżącego roku skierował wójt gminy Bochnia Jerzy Lysy do regionalnego dyrektora środowiska mogło nawet o pół roku opóźnić uzyskanie decyzji środowiskowej dotyczącej łącznika autostradowego który połączyłby  autostradę A4 z drogą krajową numer 4.

Sprawę łącznika autostradowego poruszono podczas sierpniowej sesji Rady Miasta.  Przewodniczący rady Kazimierz Ścisło pytał obecnego na posiedzeniu dyrektora zarządu dróg wojewódzkich Roberta Góreckiego, jak będą teraz wyglądały prace, które mają w przyszłości doprowadzić do zrealizowania zadania, które skomunikuje autostradę z drogą krajową. Według informacji, jakie przedstawił Robert Górecki jeszcze w tym roku uzyskana zostanie decyzja środowiskowa. To pozwoli na opracowanie dokumentacji projektowo – wykonawczej umożliwiającej realizację zadania lub ogłoszenie przetargu w systemie zaprojektuj – wybuduj.

Przewodniczący Rady Miasta pytał również dyrektora zarządu dróg wojewódzkich czy może coś stanąć na przeszkodzie, że takiej decyzji jednak nie uda się uzyskać w bieżącym roku.  Okazuje się, że wszystko jest możliwe, bo np. może wpłynąć jakieś zażalenie czy odwołanie tak jak miało to miejsce w kwietniu, kiedy wójt Gminy Bochnia Jerzy Lysy takie zażalenie do regionalnego dyrektora środowiska wysłał. Robert Górecki stwierdził, że „nie mogę zapewnić, że nie będzie takich kwestii”.

Radny Adam Korta nazwał metody stosowane przez Jerzego Lysego „głównym powodem hamulcowym całej inwestycji”. Z wyliczeń radnego wynika, że przez wójta Gminy Bochnia uzyskanie decyzji środowiskowej jest opóźnione niemal o pół roku.

Rozumiem, że gdyby takiego zażalenia nie było to taką decyzję moglibyśmy mieć już w czerwcu. Czyli można powiedzieć, że przez jedną osobę, która złożyła zażalenie pojawiło się opóźnione w realizacji tej inwestycji o prawie pół roku – zaznaczył Adam Korta.

Były burmistrz Bochni Bogdan Kosturkiewicz również potępił działanie wójta zaznaczając jednak, że nic złego się nie stało, ponieważ mogłoby się zdarzyć, że kumulowałyby się dwie bardzo duże inwestycje – jedna realizowana przez kolej, a druga przez zarząd dróg wojewódzkich co spowodowałoby ogromne utrudnienia.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

koral

2014-09-01 08:09:36
Co ma WZD do łącznika?
wezyr

2014-09-01 09:26:33
Czy łącznik autostradowy leży na terenach administrowanych przez Gminę Bochnia? Czy wójt może oprotestować każdą , dowolnie przez siebie wybraną inwestycję? Wydaje się że wszystkie spory i waśnie znikną po 16.11 .2014, czyli z chwilą wyboru zupełnie nowego wójta.
Mieszkańcy Brzeskiej

2014-09-01 09:34:05
Korta, Ścisło, Kosturkiewicz i i reszta nieudaczników z Rady Miejskiej kłamią opinie publiczną więc musza odejść bo funkcja radnego zobowiązuje aby publicznie mowić prawdę !!!!! Ci bezradni-radni ukrywają , ze MY JAKO MIESZKANCY miasta Bochni mamy prawo protestować przeciwko idiotyzmem ktore oni proponują na ul. Brzeskiej. To my sprzeciwiamy sie tej wersji łącznika bo budowa ronda przy światłach to masakra !!! Wojt tez jest przeciwny tej wersji ale jego władza tam nie sięga !!! Gdyby nasi władcy miejscy i powiatowi potrafili to przez 8 lat wybudowaliby lacznik nawet wg swojej koncepcji, zaplanowanej poza gminą. Ale widocznie koncepcja jest zła !!!! MIESIĄC TEMU KRONIKA KRAKOWSKA POKAZYWAŁA NASZ PROTEST ALE MIEJSCY RADNI TEGO NIE WIDZĄ.
Mieszkańcy Brzeskiej

2014-09-01 09:34:12
Korta, Ścisło, Kosturkiewicz i i reszta nieudaczników z Rady Miejskiej kłamią opinie publiczną więc musza odejść bo funkcja radnego zobowiązuje aby publicznie mowić prawdę !!!!! Ci bezradni-radni ukrywają , ze MY JAKO MIESZKANCY miasta Bochni mamy prawo protestować przeciwko idiotyzmem ktore oni proponują na ul. Brzeskiej. To my sprzeciwiamy sie tej wersji łącznika bo budowa ronda przy światłach to masakra !!! Wojt tez jest przeciwny tej wersji ale jego władza tam nie sięga !!! Gdyby nasi władcy miejscy i powiatowi potrafili to przez 8 lat wybudowaliby lacznik nawet wg swojej koncepcji, zaplanowanej poza gminą. Ale widocznie koncepcja jest zła !!!! MIESIĄC TEMU KRONIKA KRAKOWSKA POKAZYWAŁA NASZ PROTEST ALE MIEJSCY RADNI TEGO NIE WIDZĄ.
To nie on, to Leon

2014-09-01 09:46:42
Ten Korta , ktory u Pajaka od 8 lat jest dyrektorem drog powiatowych, nie ma drogowego wyksztalcenia !!! Nic dziwnego ze Bochnia nadal nie ma łącznika do autostrady !!! To jest skandal ze zamiast wytłumaczyć sie przed wyborcami dlaczego Korta Pajak , Kosturkiewicz i Kolawinski nie potrafili przygotować inwestycji przez 8 lat , teraz przed wyborami zrzucają na wojta. Ja pamietam jak pan Lysy 4 lata temu przestrzegał , ze jezeli na sile beda zmieniać trase to nic nie wybudują. Okazało sie ze wojt miał 100% racji. Teraz ludzie na ul. Brzeskiej im nie pozwolą .
Sandra

2014-09-01 12:46:27
Tak to bywa że ,cudze za lasem się widzi, tylko nie swojego pod nosem.
wyborca

2014-09-01 13:33:02
Nawiązując do tytułu należy napisać -Starostwo i UM są winni, że do dzisiaj czyli od ośmiu lat nic nie zrobili w sprawie łącznika tylko torpedują Wójta poczynania jak najbardziej rozsądne .Gdyby to od wójta zależało to Bochnia miałaby już dawno łącznik a tak mamy tylko przedwyborczą propagandę
do "wyborca"

2014-09-01 15:32:08
Nie pisz głupot że jakby od wójta zależało to Bochnia miałaby łącznik napewno ha ha tak samo jak Łapczyca ma obwodnicę. Nie pisz że Kosturkiewicz zaś winien bo on był burmistrzem 4 lata a twój guru jest wójtem prawie 20 lat. Co wybory to wojt w Łapczycy robi sobie kampanie obwodnicą a obwodnicy jak nie było tak nie ma i nie będzie. Teraz chce na "4" wiatole ale zaś GDDKiA robi z niego b...a. Ciekawe z kim teraz się bedzie fotografował bo z Gowinem chyba nie wyszło. Przy łączniku jest 3 czy 4 do 1 a on swoje. Jureczku odejdz już i daj sie rozwijać Bochni i gminie Bochnia.
Do do"wyborca"

2014-09-01 17:46:20
To nie Miasto Bochnia i nie Powiat Bochenski należą do najlepiej rozwijających sie jednostek samorządowych w Polsce lecz ... Gmina Bochnia. W internecie jest ranking za lata 2010-2014, gmina kierowana prze wojta Lysego jest na 10 miejscu w Polsce . Każdy może sprawdzić .
Misiek

2014-09-01 18:55:50
Ehh ciągle wina tego czy tamtego. Ja bym chciał w końcu, tak po prostu zobaczyć informacje, że od dnia tego i tego rozpoczyna się budowa łącznika...
Paul

2014-09-01 19:47:52
Miasto, zmieniało dwukrotnie Studium i pozostawiło Wójtowi "furtkę", z której korzysta- możliwość bycia stroną postępowania- zgodnie z prawem;
Do ,,do wyborca''

2014-09-01 19:59:20
Jesteś zielony w temacie .Wójt Lysy wybudował m.in. mini obwodnice tzw . ,,Górny Gościniec'' z własnych gminnych funduszy .A pozostali co zrobili bez dopłat - znikomy procent i to żle .
wpis z 15.32 to bełkot

2014-09-01 21:50:27
To właśnie Kosturkiewicz zablokował Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planowaną budowę obwodnicy Lapczycy, gdy był burmistrzem Bochni. Nawet wojewoda Miller jeździł do Bochni aby przekonywać Kosturkiewicza ale było juz za późno , bo GDDKIA straciło przez jego upór prawie 1 rok . Ale tam nie dało sie ominąć miasta, bo obwodnica miała się zaczynać na wiadukcie w Kolanowie, ktory jest na terenie miasta. Z łącznikiem do A4 jest całkiem inaczej bo jeżeli burmistrz i starosta chcieliby budować go wyłącznie na terenie miasta to dawno mogli go to zrobic. Widocznie nie chcieli lub nie potrafili.
Do wpisu z godz.21.50

2014-09-02 07:38:44
Zastanawia mnie, że nawet jeśli burmistrz Kosturkiewicz zablokował budowę obwodnicy Łapczyca to nasuwa się pytanie dlaczego wójtowi Lysemu zablokował ? Dlaczego wójt zwyczajnie nie dogadał się w tej sprawie - jako mądry samorządowiec -z samorządowcem bez pośredników? A może jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie ? Pytania można by mnożyć......
do wpisu z 19,59 i 21.50

2014-09-02 09:41:53
Wójt zbudował mini obwodnice - no teraz toś walnął jak dzik w sosne. Szkoda dyskusji z Tobą. Natomiast do tego drugiego wpisu to jak pisałem i powtórzę wójt sprawuje funkcje 20 lat więc przez 20 lat słyszymy o obwodnicy i miał czas ja zrobić poza kadencją Kosturkiewicza przez 16 lat i co? Poprzedni burmistrzowe też winni też się sprzeciwiali? Oj coś mi się zdaje że nastąpiło zużycie materiału i czas odejść. Główka już nie ta, pomysłów brak. A kłótni i robienia na złość (za nasze pieniądze) bo coś jest nie po jego myśli naprawdę mamy dość. Młodzieży do boju! Pozdrawiam.
konkluzja

2014-09-02 10:21:17
Po czytaniu przez ostatnie kilka czy kilkanaście lat informacji dojść można do wniosku że nie jest ważne z jakiej opcji jest władza czy w mieście czy w powiecie to i tak nie mogą dojść do porozumienia z wójtem...nawet osoby które sam na te stanowiska namaścił. Jako że wójt jest jedyną niezmienną osobą w tej układance konkluzja nasuwa się sama...
wezyr

2014-09-02 12:40:02
Trudno o lepsze podsumowanie
konkluzja c.d.

2014-09-02 14:59:37
konkluzja jest taka - jerzy lysy będzie nadal wójtem a pająk i kolawiński przejda do lamusa historii. tak jak kiedyś cholewa i kosturkiewicz...
wyborca

2014-09-02 15:09:12
a ja konkluzje mam inna ludzie widza jak zmienia sie gmina bochnia i ile udalo sie zrobic wojtowi lysemu to go wybieraja, a ze miasto nie ma szczescia do sprawnego burmistrza to i wyborcy to widza i burmistrzow wymieniaja, najgorzej to w powiecie bo tam wszyscy widza jak potrzebne sa zmiany ale niestety pajaka nie wybral narod tylko 13 (bez)radnych
derek

2014-09-02 17:03:06
Sądząc po stylu ,jedna i ta sama osoba wypisuje peany na cześć wójta. Czyżby stołek był aż tak bardzo gorący?
Ciemność

2014-09-02 21:31:57
Nowy Wiśnicz oszczędza na oświetleniu? http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/31-viii-2014-godz-1830/16652380
Też z Brzeskiej

2014-09-03 20:09:56
Do "Mieszkańcy Brzeskiej" ,jestem mieszkańcem ul.Brzeskiej i nic nie słyszałem o jakiś protestach na tej ulicy. Ja jestem za takim przebiegiem łącznika i nic mi on nie będzie przeszkadzał ,będę miał łatwiejszy dojazd do autostrady.Jeżeli jakiś mieszkaniec jest niezadowolony z tego projektu to niech występuje indywidualnie ,a nie podszywa się pod ogół mieszkańców.
Brzeska

2014-09-04 08:41:24
Jezeli rzeczywiście mieszkasz przy Brzeskiej to żaden problem dojechać pod Blschstal i skręcić w lewo. Tam był od dawna zaplanowany łącznik do A4 !!!!! Dopiero od paru lat ktos w starostwie umyslił sobie aby to zmienić i zrobic dojazd do autostrady na skrzyżowaniu ze światłami. Musza podnieść skrzyżowanie o kilka metrow do góry !!!! Zgnoją domy, ktore już teraz są utopione !!! Dopiero teraz starosta i burmistrz przekonali sie ze ten ich pomysł jest zły bo nie potrafili przez dwie kadencje załatwić papierów na budowę łącznika. Żaden z nich nie chce sie przyznać ze koszty ich wersji są duzo większe niż łącznika w starej wersji w Gorzkowie.
do wyborca

2014-09-05 20:53:02
nie ma łącznika ale jest najlepsza lokata kapitału
Paul

2014-09-08 16:45:45
Z tego wszystkiego, najlepsze jest, ostatnie zdanie Pana Bogdana;;;;;
Bogdan - to był dopiero hamulcowy

2014-09-09 18:00:55
Bogdan K. jako burmistrz zatrzymał przygotowanie obwodnicy Łapczycy na rok i w rezultacie zadanie wyleciało z planów rządowych !!!!!! Tam nie było możliwości ominięcia miasta bo obwodnica zaczyna się w Kolanowie czyli na terenie miasta Bochni. Jeżeli w Łąpczycy, Siedlcu i Gorzkowie ktoś chciałby głosować na PIS to niech o tym pamięta...
wezyr

2014-09-11 12:46:18
W sytuacji gdy autostrada A 4 jest już niemal gotowa,debatowanie na temat obwodnicy Łapczycy ma wymiar wyłącznie polityczny i zawsze taki miało.Budowa obwodnicy,inwestycji wartej setki milionów nigdy nie miała sensu.O powstaniu autostrady mówiło się bowiem od lat, i w tym kontekście na taką inwestycję stać by było może Kuwejt .W centrum Łapczycy powstał by wtedy deptak, jak w Krynicy lub Baden- Baden.
do wezyr

2014-09-12 08:03:04
Ale głupoty wypisujesz !!! Obwodnica Lapczycy jest tak samo potrzebna jak obwodnica Bochni, Brzeska, Pilzna, Ropczyc . Te 2 ostatnie wybudowano zaledwie 3 lata temu, a tam przecież jest autostrada A-4 !!!
wezyr

2014-09-12 16:52:39
Obwodnica Bochni powstała w latach 80- tych, budowa jej była już wtedy palącą potrzebą.Podobna sytuacja występowała w Brzesku i Pilżnie, zatłoczone centrum , wąskie uliczki jak najbardziej uzasadniały budowę obwodnic. Jeżdżę codziennie przez Łapczycę i nie widzę najmniejszej potrzeby budowy obwodnicy.No chyba że ambicją mieszkańców jest posiadanie całkowicie wyłączonego z ruchu deptaka.
DO WEZYR

2014-09-14 19:28:29
A obwodnice Wojnicza niby po co budowali pare lat temu ??!!! Tam tez leci autostrada !!!! Widac ze nie masz pojęcia o sprawie. Albo ze wypisujesz brednie na złość gminie i wojtowi . Ja go popieram jak wiekszość Ludzi w Lapczycy i gminie . Ale to jest inwestycja rządowa i powinna byc zbudowana.
wezyr

2014-09-15 09:47:42
A popierajcie se kogo chcecie!
Łabiok do Wezyra

2014-09-16 09:18:34
Uprzejmie dziękujemy za Wasza łaskawą zgodę abyśmy sobie wybierali tego wojta co o nas dba od wielu lat . Ty i twoi kumple robicie mu bez przerwy na złość. Tak było z obwodnica Lapczycy, autobusami, zjazdem do A4 itd itd. Na szczęście Jerzy Leon to fachowiec i nie pozwoli sobie dmuchać w kasze.
REKLAMA