Bochnia wydarzenia

niedziela 15 lutego 2015 13:30:28

Pożegnanie ks. proboszcza parafii św. Mikołaja. Bez udziału proboszczaPożegnanie ks. proboszcza parafii św. Mikołaja. Bez udziału proboszcza

Setki wiernych, którzy w niedzielę 15 lutego przybyli do Bazyliki św. Mikołaja na mszę św. dziękczynną za 22 lata posługi ks. infułata Zdzisława Sadki, aby go pożegnać i modlić się o jego powrót do zdrowia, zostało niemile zaskoczonych absencją proboszcza.

Mszę koncelebrowało kilkudziesięciu księży z obu dekanatów bocheńskich pod przewodnictwem ks. prałata Stefana Broniaka, proboszcza parafii Rzezawa. Uczestniczyły w niej władze samorządowe Bochni w osobach starosty Ludwika Węgrzyna i  burmistrza Stefana Kolawińskiego, delegacje instytucji, zakładów pracy i szkół. Było też kilka pocztów sztandarowych, głównie z „Solidarności”.

Zabrakło jednak tego, w intencji którego msza była odprawiana. Wielkim nieobecnym był ks. Sadko i w zasadzie przez całą liturgię nie wytłumaczono przyczyn jego nieobecności. Dopiero pod jej koniec ks. senior Rafał Jagoda odczytał krótki list od proboszcza, który jednak niczego nie wyjaśniał.

Uważnym słuchaczom liturgii - a msza (o co coraz ciężej) odbywała się w wielkim skupieniu - nie mogło ujść uwadze, że dominującym jej tematem był trąd, jako choroba niszcząca ciało i umysł człowieka. Mówiły o niej zarówno oba czytania (czytanie z Księgi Kapłańskiej: „Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy w nieładzie, brodę zasłoniętą i będzie wołać: “Nieczysty, nieczysty!” Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem) jak i tekst Ewangelii („Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: «Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony». Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony”)

Także wygłaszający homilię ks. Józef Piech, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach, nawiązał do tej strasznej choroby, na którą antidotum wynaleziono zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Przechodząc do wątku ks. infułata skupił się głównie na jego dokonaniach w zakresie dbałości o parafię, powierzoną jego pieczy bazylikę, podnosząc zasługi ks. Sadki w dzieło jej remontu.

Mnożących się znaków zapytania nie wyjaśnił, odczytany pod koniec mszy krótki list ks. infułata, w którym poinformował, że podjął decyzję, „iż będzie lepiej” gdy zrezygnuje z uczestnictwa w niej. Poprosił też delegacje, chcące go pożegnać, by przyniesione kwiaty złożyły w kaplicy MB Bocheńskiej, co też uczyniono.

Byłoby faryzejstwem w naszej strony udawanie, że nie docierają i do nas sygnały o jeszcze innym, niż ciężka choroba, powodzie rezygnacji ks. infułata z piastowanego od 1993 roku stanowiska. Zawierają oskarżenia o bardzo ciężkim kalibrze, od razu wyjaśnijmy: nie dotyczące okresu jego posługi w Bochni. Nie mając kompletnie podstaw do wyrokowania w tej sprawie powstrzymamy się od jakiegokolwiek komentarza, prosząc jednocześnie i innych o to samo. Żeby zabić człowieka w wymiarze społecznym nie trzeba dziś wyrafinowanej broni – wystarczy plotka, pomówienie, oszczerstwo. Wiemy, że ks. infułat cierpi dziś bardzo w sensie fizycznym i duchowym. Życzymy mu rychłego powrotu do zdrowia, ale także szybkiego i jednoznacznego wyjaśnienia wątpliwości, narosłych wokół jego tak bardzo niespodziewanej decyzji o rezygnacji ze stanowiska. Jest to także potrzebne nam wszystkim, wspólnocie parafialnej i obywatelem tego miasta.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że czynione są już kroki do zapełnienia wakującego po ks. Sadce urzędu. Ma je objąć duchowny, zatrudniony w tarnowskiej kurii diecezjalnej.


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

koral

2015-02-15 15:50:34
Jak bardzo trzeba być podłym aby wyciągać niesprawdzone sprawy sprzed 22 lat Czy w Bochni rządzi KOMUNA czy inni POPAPRAŃCY .Za takie dokonania Parafianie oczekiwali na Sakrę Biskupią dla Infułata, ale wszędzie są nieudacznicy , co potrafią pogrążyć najlepszych .Oczekujcie na fakty !!!
xx

2015-02-15 16:49:13
Nie jestem bochnianinem nie znam plotek,ale uważam,że Proboszcz zlekceważył swoich parafian bo miał za sobą na pewno ich większość.
taki jeden do koral

2015-02-15 17:54:12
Nie wiem czy jestem podły, wiem że nie jestem głupi.... Tak naprawdę nikt niczego nikomu nie musi wyciągać, bo najlepszym dowodem że coś jest na rzeczy jest taki, a nie inny sposób rozstania z parafią. Polecam Ci zapoznać się z postami pod artykułem na Bochnianinie i linkiem do brzeskiego forum, gdzie znajduje się odpowiedź na pewne pytania.... 22 lata pracy na rzecz parafii z pewnością zasługują na godne pożegnanie - takie zostało zorganizowane, przybyło mnóstwo wiernych, kapłanów a sam zainteresowany już nie.... Nie uważam się za członka KOMUNY ani POPAPRAŃCA, jak to ująłeś - nie chciałbym jednak być oszukiwany - który to już raz w przeciągu ostatnich 3 lat w Bochni ktoś nagle "musi wyjechać" bo narobił bigosu albo dogoniła go przeszłość ? A jeżeli oskarżenia są bezpodstawne - no to siup, internet nie jest wcale taki anonimowy a w kodeksie jest takie coś jak pomówienie......
aol

2015-02-15 18:33:46
Bardzo byłam wzruszona podczas dzisiejszej Mszy Św. "Pożegnalnej". NASZ DZIEKAN podjął taką decyzję i nie mamy prawa Go osądzać. Zasłużył sobie na szacunek i poważanie. Wykonał gigantyczną pracę dla dobra całej parafii i Bochni. Życzę Mu zdrowia i dziękuję za wszystko co dla nas zrobił!.
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-15 18:37:46
Moim skromnym zdaniem powinien być na tej mszy i pożegnać się ze swoimi. 22 lata to prawie ćwierć wieku. Tego wymaga wzajemny szacunek. Jeśli ma ktoś inne zdanie lub takie samo jak ja niechaj się wypowie szczerze.
Z poza parafii

2015-02-15 18:46:14
Co prawda nie jestem parafianinem, ale bardzo częśto odwiedzam Bazylikę i znam większość pracujących tam Księży...i nie rozumiem jak można zorganizować pozeganie Proboszcza bez udziału samego zaintersowanego, chyba coś nie tak jest...tylu wiernych, przedstawicieli różych grup, samorządowców itp itd. Szkoda że w taki sposób nastąpiło rozstanie. Pozostanie napewno tylko niesmak wielu parafian oraz nadzieja na szybkie powołanie nowego Proboszcza.
do korala

2015-02-15 18:55:10
Smutne dla niego i całej parafii, tym bardziej, że miał tu dobrą opinię. Bardzo mi go żal...zaszczuć człowieka można tak łatwo. Dlaczego dopiero teraz, po 22 latach? - dla mnie to nurtujące pytanie. Przecież już od dekady ujawniane są podobne sprawy. A może to Bochnia staje się obiektem zainteresowania, może miała za dobrego i skutecznego pasterza? Co my, szaraczki wiemy...ale niektórzy już wydali wyrok. To ci z mądrzejszej części narodu.
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-15 19:03:27
Moim skromnym zdaniem pozostanie więcej niewiadomych niż wiadomych. Pozostanie więcej domysłów niż faktów. Pozostanie więcej domniemań niż dowodów. Zatem nie tak należało postąpić z parafianami sprzyjającymi i wrogo nastawionymi. Otóż każda prawda się obroni przed fałszem. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Stało się inaczej nad czym należy mocno ubolewać.
Pan Nict

2015-02-15 19:19:21
Zacznę od tego, że nie jestem zwolennikiem byłego już proboszcza. Dlaczego? Ano dlatego, że bardziej przedkładał materialne względy prowadzenia spraw parafii nad jej wymiar duszpasterski. Dla mniej kumatych - nie zarzucam mu uprawiania prywaty, tylko to, ze bardziej interesował go dach bazyliki niż formacja duchowa swoich owieczek. Ale cóż, było-minęło. Pomimo swego krytycznego stosunku do niego uważam, że wobec tak poważnych zarzutów należy zachować najdalej posuniętą dyskrecję. Dobrze napisali, że oszczerstwem można teraz zabić. Ile mieliśmy ostatnio takich przypadków, gdy fałszywie kogoś oskarżano? Słowa oskarżenia pisane są wielkimi literami, sprostowania już petitem. Wiem, że infułat jest w fatalnym stanie psychicznym, wygląda na wrak człowieka, może więc lepiej, że się dziś publicznie nie pokazał. Mimo wszystko trzymam kciuki za to, żeby te pomówienia okazały się nieprawdziwe. Podobno już w Watykanie bada się ten przypadek.
mm

2015-02-15 19:24:30
Nie należę do Bazyliki, ale innej parafii na terenie Bochni. Gdyby mój proboszcz, po tylu latach, na pożegnanie, które zorganizowano i na które, tak licznie przybyli Parafianie, nie przyszedł - poczułabym się zlekceważona, nawet bardzo, kultura tego wymaga i szacunek do ludzi, tu ewidentnie tego zabrakło...prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw, ale wydaje mi się, że gdyby chodziło tylko o aspekt zdrowotny, Proboszcz na tej Mszy by się pojawił, bo niby dlaczego nie, jeśli jeszcze tydzień temu spokojnie mógł być w Kościele?...dlaczego tak ciężko było spojrzeć ludziom prosto w oczy?...
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-15 19:25:19
Moim skromnym zdaniem nie tak powinno się stać. Skoro się stało to już nie odstanie się. Czasu przeszłego nie da się wrócić. Niecha powraca do zdrowia tego mu należy życzyć bo tak pisał o sobie i swoim zdrowiu.
ricky

2015-02-15 19:34:07
Nikogo nie zastanawia, dlaczego właśnie teraz wyciąga się na światło dzienne jakieś sprawy podobno nawet nie z lat 90., ale 80? Co tu jest grane?
...

2015-02-15 19:34:31
Oj łatwo, nawet za łatwo przychodzi Księżom, głosić kazania, pouczać drugiego, ganić, a i nie dać rozgrzeszenia...a swoim przykładem coraz częściej i wyraźniej pokazują, że ich własne słowa, to jedynie puste słowa...(!) Parafia to nie tylko ludzie dla proboszcza, ale i proboszcz dla ludzi...ale jak widać nie w Bazylice...Ludzie chcieli podziękować pomodlić się wspólnie, przyszli..a Proboszcz? nie przyszedł, nie podziękował...zero szacunku, zero. Po tylu latach wspólnego Kościoła...
nie wierzę

2015-02-15 20:00:24
Właśnie mnie zastanawia. Jak trzeba to znajdą się fałszywi świadkowie, tylko wiadomo- nie z Bochni. Bochnia to ostoja prawicy, dzięki religii. Ludzie, myślcie! Boże, daj mu siłę.
Obiektywny

2015-02-15 20:12:38
To była msza dziękczynna a nie towarzyskie pożegnanie dlatego oczernianego Księdza postawę uważam za słuszną .Infułat postąpił bardzo honorowo, usuwając się, a od ferowania wyroków są inne instytucje nie kombinatorzy. jedno hasło a cała prawda wyjdzie na jaw , komu na oczernianiu zależało . Bochnia traci kolejną zasłużoną dla Parafii i miasta Osobę . Pytanie dzięki komu ???
do obiektywny

2015-02-15 21:36:32
O przepraszam! U nas w Parafii było jasno głoszone, że będzie to Msza pożegnalna Proboszcza Bazyliki. A skoro kogoś żegnamy to wypada by ta osoba na Mszy, na której wierni chcieli podziękować za spędzone wspólnie lata była obecna, a i również parafianom podziękowała...bo i im należy się choć jedno słowo "dziękuję!" Jeśli nie mam nic do ukrycia, jeśli prawda leży po mojej stronie, nie chowam się i nie uciekam...bo to tylko pogarsza sytuację i budzi coraz więcej pytań i wątpliwości.
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-15 22:04:28
Moim skromnym zdaniem na miejscu jest ta góralska mądrość" Byli chłopcy, byli, ale się mineli, I my się miniemé po malućkiej kwili.
Gizmo

2015-02-15 22:28:22
(...) dogoniła go przeszłość (...) jak napisał ktoś powyżej. I tyle w temacie waszego gadulstwa, gdybania i pomawiania innych.
jawa

2015-02-15 23:20:41
Kombinujecie, a proboszcz Sadko jest chory!!! I po co tak wymyślać, domyślać się, o przeszłości gdybać....
Św. Mikołaj

2015-02-15 23:37:30
Oj jest chory i jeszcze dłuuuugo będzie chory, żeby przed ewentualnym procesem uciec. Nie ma już wyjścia. Jak Kiszczak...
aqq

2015-02-15 23:51:28
1) ktos dobrze powiedzial ze prawda przed najgorszymi oszczerstwami sie obroni!!! 2) i tez prawda ze mozna kogos dzisiaj takimi oszczerstwami zniszczyc!!! ale na oszczerstwa z punnktu 2) zawsze istnieje obrona z punktu 1) chocby zdrowie bylo zniszczone w wyniku 2) dzisiaj nie bylo jednak sily lub moze odwagi by zaprezentowac 1) ciekawe dlaczego ??? czyzby prawda nie mogla sie obenoci przed "oszczerstwami" z jakiegos powodu ?? czyz to nie jest zastanawiajace ??? czyz nie tego oczekiwali dzisiaj parafianie ??? dlaczego sie zawiedli ??? bo przez tydzien stan zdrowia sie tak pogorszyl ?? oby tylko .... nie zyczac oczywiscie nikomu zlego!!!!
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 00:43:48
Moim skromnym zdaniem: 1. Jeśli chory - to życzę mu zdrowia. 2. Jeśli chory inaczej - to życzę mu zdrowia. 3. Jeśli zdrowy - to życzę mu zdrowia. Bo zdrowie zawsze jest najważniejsze. Zaszczyty są ulotne.
nowoczesny

2015-02-16 07:14:40
Przy dzisiejszym stanie techniki nawet jakby był chory to można się połączyć radiowo, telefonicznie, skype'm czy innymi dostępnymi środkami medialnymi. Coś mi się wydaje, że nieoficjalne informacje, których Kuria oficjalnie nie potwierdza, jest na tyle prawdziwa, że Infułat ze wstydu czmychnął. Co tam parafianie, pożegnania, kwiatki i sztandary! Ważniejsza jest teraz własna skóra. I jak zwykle w takich sprawach => Watykan zabierze go do siebie, chroniąc sprawcę a nie poszkodowanych. Mam nadzieję, że znajdą się poszkodowani ze wszystkich parafii, w których Infułat pracował, złożą sprawę w sądzie, przedstawią niezbite dowody i Kurię "puszczą finansowo z torbami".
koral

2015-02-16 08:05:59
Wczoraj był charytatywny koncert dla KRZYSZTOFA GLOBISZA .Artysty nie było w związku z chorbą unimożliający udział Ps . do wiadomości Niedowiarków
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 08:32:33
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3
Korekta - Obiektywny

2015-02-16 08:35:20
Przepraszam za brak wyrazu ,,nie'' w zdaniu ,,Obiektywny'; 2015-02-15 20:12:38 ,,To była msza dziękczynna a nie towarzyskie pożegnanie dlatego oczernianego Księdza postawę uważam za słuszną .;
Do => Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 08:41:57
Widać wyznajesz średniowieczną zasadę Kalego: Jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak kto inny ukraść Kali krowa to źle.
Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 08:43:53
Moim skromnym zdaniem piszę rozważnie a nie napastliwie. Nie znam faktów,
Do => Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 08:45:23
No to poznaj fakty, które od dawna są znane, ale niedowiarki nadal nimi będą, bo wolą mieć tzw. święty spokój niż eliminować patologie z życia. http://www.brzesko.ws/DesktopModules/Articles/ArticlesView.aspx?tabID=0&ItemID=7973&mid=10640
ricky

2015-02-16 09:39:04
no to walnąłeś "rewelację": nie ma tam żadnego nazwiska, jakieś pogłoski, jakieś insynuacje o "niestosownym zachowaniu", cyt. "Z kilkudziesięciu zapytanych kilka osób stanęło na wysokości zadania, reszta z zapytanych albo nie miała takich 'przygód', albo nie chciała na ten temat rozmawiać, choćby ze względu na dalszą znajomość z nim lub podejście w stylu 'nic się nie stało'.” Rzeczywiście podstawa, żeby pomawiać człowieka. Tym wpisem tylko umocniłeś mnie w przekonaniu, że sprawa jest szyta grubymi nicmi
Obserwator

2015-02-16 09:53:07
Szokuje zdjęcie nr 17.Pan Przewodniczący Regionu paraduje przy sztandarze nie istniejącego już Dromostu ( dawniej RBDiM ) a w tym samym czasie Pracownicy Dromostu od 2013 roku oczekują na zaległe pensje . Panie K. co Pan w tej materii jako związek Solidarność Bochnia zrobił dla tych Pracowników . PS.Fundatorzy sztandaru ( lata 80 ) zapewne zadowoleni by byli aby jego miejsce było np. w parafii, muzeum a nie służyło taniemu poklaskowi działaczy .
Do => Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 10:51:31
czyli wnioskuje na podstawie tych pieknych cytatow ze : 1) nie sadzimy nikogo bo to zle i niedobrze i nie powinno sie tak nigdy robic (nie wazne co sie stalo!!) 2) chyba nikt tutaj nie zyczy odchodzacemu niczego zlego ?? ja oczywiscie zycze zdrowia ... ale to przeciez nie wyklucza ze sprawiedliwosc i prawda powinny zostac w mocy?? czyz nie ?? 3) skoro nie znasz faktow to faktycznie mozesz tylko pozyczyc zdrowia ;) 4) tak ... prawda powinna sie sama obronic jak dobrze mowisz ... ale brak prezencji na mszy jest raczej zaskakujacy ... ja jesli nie mialbym niczego na sumieniiu to raczej stawilbym sie przed ludzmi dla ktorych sluzylem przez tyle lat .... skoro papiez ledwo trzymajacy sie przy zyciu to odchodzacy przez tydzien popadl w tak straszne i nieodwracalne klopoty zdrowotne ?? czyzby z powodu tej jednej malej i niewinnej "drzazgi" ktora tak strasznie boli ?? a jesli boli to dalczego ??? i jak mowie niczego zlego nie zycze ale prawda niech pozostanie prawda!!!
ad rem

2015-02-16 10:54:36
właśnie z powodu takich wpisów jak twój. Wiesz tyle, ile zjesz, ale robisz za nie wiadomo jaką wyrocznię. Dedykuję przysłowie o drzazdze i belce w oku
Do => ad rem

2015-02-16 11:36:17
a skad ty wiesz co ja wiem i co ja jadlem ? ;) poczytaj o faktach wspomnianych powyzej ... moze warto nie zamykac sie na inne wersje niz twoja ;)
ricky

2015-02-16 11:56:37
jeśli "fakty", jak te na stronie, którą już ktoś tu podał, są jedynym dowodem "winy" księdza, to tylko się uśmiać, albo lepiej zawyć z zgrozy, jak ktoś na podstawie plotek rodem z rozmów przekupek na bazarze formułuje tak ciężkie oskarżenia. Polański został skazany prawomocnym wyrokiem za pedofilię, a do dzisiaj nie brak jego obrońców. W sprawie ks. Sadki nie ma nic, a próbuje się robić aferę. Ktoś tu nieźle szczuje. Pytanie, po co, jaki ma w tym interes? Pewnie chodzi o kasę z odszkodowania
tak

2015-02-16 12:15:06
na kasę z odszkodowania jako rekopensata za uczynione krzywdy... ,ktore szły z "tacy"???...ech wypisujecie bzdury...
Do => Moim skromnym zdaniem.

2015-02-16 12:37:40
W cytowanym artykule "kilka osób stanęło na wysokości zadania", czyli jak dobrze rozumiem uważasz, że to jakieś oszołomy i półgłowki próbują rozpętać aferę nie zważając, co za rozpowszechnianie nieprawdy grozi. Uważasz również, że skoro zgłosili to tam, gdzie trzeba to nikt tego nie zbadał, a Kuria "Ad hoc" odwołała prałata, bez podjęcia wyjaśnień. No sorry Winnetou - z takim myśleniem jesteś niepoważny i nie powinieneś zabierać głosu w tak poważnej sprawie. Oczywiście, że jest domniemanie niewinności, ale przecież tego nie rozstrzygnęli w jedne dzień! Może zapytaj w Kurii, może popytaj u źródła, może spytaj ministrantów i lektorów w Bochni, w Brzesku, a nie rzucaj się, że ktoś obnaża złe twoje myślenie i publiczne wprowadzanie ludzi w błąd.
do => ricky

2015-02-16 12:50:11
Fakty są zapewne takie, że do zgłoszenia o tym ohydnym i karygodnym fakcie przyczynili się (domyślam się) konkretni panowie X, Y, Z a nie przekupki z przywołanego przez Ciebie targu. Trudno tutaj obwiniać newsy, że nie podają nazwisk. Taka sprawa jest bolesna i okropna psychicznie dla obu stron. A to, że żądasz większych wrażeń okraszonych tym co było, pikantnych szczegółów, dokładnym przebiegiem zdarzeń, adresami, kontaktami i numerami PIN kart kredytowych to znaczy tyle, że zaczynasz się podniecać tematem.
kolega Ździcha

2015-02-16 13:09:03
Jo wom powiem - Ździśka nie było bo już ma termin w tym sEnatorium. Biedaczek dołączy do całej elity super duchowych na czele z umiłowanym Paetzem, wielebnym Wesołowskim, Flachą z Gdańska, TW Dąbrowskim z Katowic...
jaona

2015-02-16 14:08:28
jak można osądzać kogoś nie mając żandych dowodów??? no jak?? a ten pożal sie boze artykuł z linka nic nie mowi, zadnych konkretow nazwisk nic, wiec popatrzcie ludzie na siebie zanim rzucicie kamien!
Ner

2015-02-16 14:14:16
no, po kilku powyższych wpisach widać, że się gawiedź z bochnianina rzuciła na czas bocheński. A tak kulturalnie i merytorycznie było jeszcze do wczorajszego wieczora... Bydło się wszędzie wepchnie ze swymi ryjami żądnymi sensacji, choćby wyssanych z brudnego palucha
do koral

2015-02-16 14:16:11
koral@ ,niesmaczne to twoje porównanie p.Globisza ze sprawą b.proboszcza. P.Globisz jest po wylewie i przyjaciele organizują koncert "z serca" dla Niego. Z podziękowaniami dla b.proboszcza poczekajmy do wyjaśnienia jego "choroby".
???

2015-02-16 14:48:49
do tych co nie umieja czytac ... przeczytajcie raz jeszcze: Do => Moim skromnym zdaniem. 2015-02-16 12:37:40 W cytowanym artykule "kilka osób stanęło na wysokości zadania", czyli jak dobrze rozumiem uważasz, że to jakieś oszołomy i półgłowki próbują rozpętać aferę nie zważając, co za rozpowszechnianie nieprawdy grozi. Uważasz również, że skoro zgłosili to tam, gdzie trzeba to nikt tego nie zbadał, a Kuria "Ad hoc" odwołała prałata, bez podjęcia wyjaśnień. No sorry Winnetou - z takim myśleniem jesteś niepoważny i nie powinieneś zabierać głosu w tak poważnej sprawie. Oczywiście, że jest domniemanie niewinności, ale przecież tego nie rozstrzygnęli w jedne dzień! Może zapytaj w Kurii, może popytaj u źródła, może spytaj ministrantów i lektorów w Bochni, w Brzesku, a nie rzucaj się, że ktoś obnaża złe twoje myślenie i publiczne wprowadzanie ludzi w błąd. do => ricky 2015-02-16 12:50:11 Fakty są zapewne takie, że do zgłoszenia o tym ohydnym i karygodnym fakcie przyczynili się (domyślam się) konkretni panowie X, Y, Z a nie przekupki z przywołanego przez Ciebie targu. Trudno tutaj obwiniać newsy, że nie podają nazwisk. Taka sprawa jest bolesna i okropna psychicznie dla obu stron. A to, że żądasz większych wrażeń okraszonych tym co było, pikantnych szczegółów, dokładnym przebiegiem zdarzeń, adresami, kontaktami i numerami PIN kart kredytowych to znaczy tyle, że zaczynasz się podniecać tematem.
do tych, co ukamieniowali już dziekana

2015-02-16 15:00:44
jeden dowód, dowodzik, ba, poszlaka że to może o niego chodzić. Nic nie macie, ale wam temat "leży", bo można bezkarnie dowalić kościołowi. Żałośni jesteście w swej nienawiści. Ale spoko, zniknie Kościół, którego tak nienawidzicie, przyjdą w jego miejsce muslimy i zaczną wam podrzynać gardziołka. Wtedy się opamiętacie, jak zdążycie przed egzekucją
bochnianin

2015-02-16 15:16:33
Nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu infułat nie był na swojej mszy pożegnalnej. Przecież gremialnie przyszli parafianie, władze samorządowe miasta i powiatu, sztandary, liczne delegacje z kwiatami no i chór. Widać , że infułat pokazał nie bardzo zrozumiałe zachowanie, powiem nawet ,że pogardził parafianami - to jego problem. Na koniec tak nie powinien się zachować, coś tu chyba nie gra. Czas pokaże. Księża nie są szczerzy wobec parafian a żądają tego od parafian, to nie jest fer. -PRAWDA parafianie I WSZYSCY LUDZIE WIERZĄCY? Chcemy prawdy o powodach jego nagłego odejścia i zniknięcia, tydzień temu był sprawny.
do tych, którzy uważają że pedofilia jest OK, jeśli nie dotyczy mnie

2015-02-16 15:18:47
A jeżeli jestem jednym z tych poszkodowanych to co? Trzeba wam dowodów w postaci show w TV? A może na rynku w Bochni stanę i wykrzyczę co zrobił? Myślicie, że to jest dla tych ludzi przyjemne, żyć z takim goownem, podczas gdy wielebny zbiera honory i tytuły? Wiecie dlaczego nie został Biskupem? Bo na jakimś etapie była gdzie BLOKADA. Goowno wiecie, ale pyszczycie boście są anonimowe chojraki.
Jan

2015-02-16 15:19:02
Byłem na mszy i przyznaję , że swoją nieobecnością infułat mnie obraził - to nie tak księże doktorze.
maciej

2015-02-16 15:26:39
Szanowni księża nie kłamcie i nie szukajcie zastępczych słów, to była msza pożegnalna a nie żadna' dziękczynna'. Cyba wy też macie jakieś rozkojarzenia myślowe.
do => do tych, co ukamieniowali już dziekana

2015-02-16 16:39:30
ty chyba czytac nie umiesz ;) nie bede jeszcze raz powtarzal wzystkiego ale: Może zapytaj w Kurii, może popytaj u źródła, może spytaj ministrantów i lektorów w Bochni, w Brzesku jesli faktycznie chcesz wiedziec te raczej pikantne i niewygodne dla odchodzacego szczegoly myslisz ze to z powodu tych pomowien tutaj tak bardzo rozchorowal sie odchodzacy (chociaz w pewnym sensiu na pewno bo nie milo slyszec takie rzeczy jak pewnie slyszal po latach ) ? i czy naprawde slyszac jakies tam pomowienia nie zareagowalby i nie obronilby sie ? myslisz ze prawda nie obronilaby sie w takiej sytuacji ? a cala sytuacja nie bylaby zbadana szczegolow ? no pewnie powiesz ze to dalej oszczerstwa i nieprawda no ale niewierny Tomasz tez nie wierzyl az nie dotknal i nie poczul ;) szkoda ze nie miales okazji "poczuc" ;) bo ja slyszalem ze niektorzy mieli ;)) a jesli chcesz szczegolow ktroe nie sa przyjemne i pewno nikt ich nigdy tutaj nie zamiesci pewnie z powodow osobistych i z powodu odchodzacego (ktory mniemam dla wielu ludzi byl dobrym czlowiekiem) ... ale jeszcze raz prawda i sprawiedliwosc w koncu wychodzi ... i nie to ze to ksiadz katolickicki ... ja nie chce tutaj zadnych nawiedzonych muzulmanow bo to laga a nie wiara jak czesto widac jest ... ale niech to bedzie ksiadz ktory swoimi czynami potwierdza powage swojego urzedu i szanuje swoich parafian !!! jesli ciagle masz niedosyt informacji to wroc do poczatku i przeczytaj jeszcze raz ze skupieniem ;)
do poprzednika

2015-02-16 16:45:41
aleś się opisał, uważaj bo się spocisz:) tylko dalej z twoich dyrdymałów nic nie wynika. Ble, bole, ble, byle tylko pluć na księży i Kościół jako taki. Zero dowodów. Ot co.
do => do poprzednika

2015-02-16 17:31:03
no tak chyba za duzo trzeba pisac i tlumaczyc aby tacy jak ty mogli pojac i zrozumiec ;) poza tym nie pluje na ksiezy !!! mowimy tutaj o pojedynczym przypadku ale ty pewnie nie umiesz czytac albo bys sie spocil jakbys przeczytal ze zrozumieniem to co napisalem ;) to faktycznie za duzo jak dla ciebie ;) czy ja gdzies powiedzialem cos obrazliwego na kogokolwiek ?? podaj fakty ;) a jesli chcesz sie dowiedziec jakie "fakty" spowodowaly obecna sytuacje w parafii w Bochnii to chyba najpierw musisz nauczyc sie czytac ze zrozumieniem to co jest tutaj napisane bo juz kolejny raz nie bede sie rozpisywal dla takich jak ty ;)) oni i tak beda wiedziec swoje ;)) a ja na sile nie bede tego zmienial ;)
sas

2015-02-16 19:02:38
SMUTNO MI BOŻE !!!
ciekawski

2015-02-16 22:14:33
jak to jest: 30 lat siedzieli wszyscy cicho, jak mysz pod miotłą, a tu nagle takie larum?! Zbiorowe olśnienie?? A może "kasa, misiu, kasa"?
antypedał

2015-02-17 07:42:27
zasłyszane: powiedział pedał do pedałów: - mam was w doopie! no to się chłopcy wqrwili
do tego wyżej

2015-02-17 09:11:49
ale z ciebie prymityw. Urwałeś się prosto z forum Bochnianina???
do powyższego

2015-02-17 09:51:48
Kiś mu ogóra, bo widać że drażnią cię negatywy w takich tematach i czujesz się personalnie dotknięty. Pewnie twój partner dziś nie w sosie :P
...

2015-02-17 10:45:51
myślisz, że mnie sprowokujesz swoimi wpisami rodem z rynsztoka? Za cienki Bolek jesteś, prymitywie
ktoś

2015-02-17 12:24:15
Dla dobra kościoła ta sprawa powinna być wyjaśniona...
koral

2015-02-17 13:10:15
58 komentarzy z których nic nie wynika. Wobec tego dajcie już sobie coś na wstrzymanie .
max

2015-02-17 17:11:58
Jeśli nikt z plebani ani tez z diecezji tarnowskiej dotychczas nie zabrał głosu w sprawie rzeczywistych powodów nagłego zniknięcia ks. infułata tzn. że te domysły i wpisy internautów są chyba prawdziwe. No odwagi, przecież uczciwość i prawość podobno głosicie z ambony, ale to dotyczy chyba parafian a nie księży. T u prawda wyjdzie na jaw, ale chyba bardzo gorzka i naderwie autorytet księżom. Nauki papieża jak widać was nie tyczą - a to grzech śmiertelny.
wujek dobra rada

2015-02-17 19:45:55
lepiej max-iu zamilcz, jak nie masz nic do powiedzenia, za wyjątkiem wylewania kubłów pomyj
do koral

2015-02-17 20:10:59
58 komentarzy ,w tym 4 Twoje z których nic nie wynika po za stwierdzeniem ,że w Bochni rządzi komuna.
parafianka

2015-02-17 20:23:55
a ja wam mówię - gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. Po 30 latach ktoś wpadł na pomysł szybkiego wzbogacenia się. Wspomnicie moje słowa
do => max

2015-02-17 20:28:06
Może lepiej, że nikt nic nie wyjaśnia. Czasami pociągnięcie jednego wątku tworzy efekt domino. Jeszcze wyszło by przypadkiem na jaw to, co przenigdy nie powinno wyjść, mianowicie jak duże jest loby pedofilskie i lobby gejowskie (czyli pedalskie) wśród tej społeczności. Pedofilia to czyn zabroniony i karany. Ale pedalstwo? Tego Chrystus, Papieże nigdzie nie zabronili. Ksiądz katolicki kobiety mieć nie może, dzieci też nie powinien mieć. Ale kto mu zabroni ruchać innego chłopa? To grzech? A z czego on ma wynikać?
do parafianka

2015-02-17 20:36:34
O jakiej kasie piszesz kobieto? Jeśli kasa to i zapewne sprawa sądowa. Było coś? Zgodnie z prawem czyny takie mogą być przedawnione no chyba że chodzi o osoby z Bochni, które w ostatnich latach doznały takich upokorzeń. Niewykluczone. Wtedy jest sprawa w sądzie. Widać, że skoro ktoś miał tyle odwagi i poinformował Kurię to może i poinformował sąd w Bochni. Może efekt będzie inny niż się spodziewamy?
oburzony

2015-02-17 20:43:39
"Jesteśmy winni przejrzystość tym, którym służymy". Szkoda, że to słowa kardynała z Chicago, a nie kardynała z Polski. ?___________ http://dziennikzwiazkowy.com/chicago/archidiecezja-chicagowska-ujawnia-dane-ksiezy-pedofilow/
Mirek

2015-02-19 11:11:08
I sprawa ucichła.... zarówno na forum, jak i w Kurii
Gienek z Proszówek

2015-02-19 20:43:40
Spokojnie... TV już węszy i będzie materiał w ogólnopolskiej...
zorro

2015-02-20 00:49:51
szkoda że równie intensywnie nie węszą w sprawie Dupczoka, pardon - Durczoka. Tam byłoby o czym pisać i mówić! Ale dziennikarsko-mainstreamowa mafia swoich chroni
gość

2015-02-21 14:17:07
A o innych nic nie wiadomo? Sadko przecież nie pierwszy i nie ostatni...
Proboszcz

2015-02-21 18:51:47
wiesz coś? przyjdź i powiedz! gwarantuję anonimowość!
Mieczysław

2015-02-21 19:15:30
Ubolewam na losem księdza Sadki. Mnie się On bardzo podobał pod każdym względem. Przede wszystkim nie angażował się politycznie, nie robił kampanii swoim ulubionym lokalnym politykom i nie szerzył nienawiści wobec polityków, których nie lubił. Szanował wszystkich ludzi, niezależnie od tego za jakiej listy partyjnej startowali. Chciałbym, żeby pozostali proboszczowie brali z niego przykład.
Gienek z Proszówek

2015-02-22 19:34:13
dogoniła go historia
parafianka

2015-02-23 20:54:56
Szanowni państwo dlaczego tyle nienawiści i plot w wielu komentarzach czy rzucanie oszczerstw to po katolicku?.........myślę że należy podać konkrety jeśli się coś zarzuca,to nie jest uczciwe i należy się zastanowić najpierw nad sobą a nie krzywdzić w taki sposób.Bardzo przykre że tak można niszczyć ludzi.
bochniak

2015-02-24 15:08:51
Szybkiego powrotu do zdrowia, Księże Infułacie. Jak widać Twoje oddanie dla Parafii skutkuje wielką nienawiścią i poszukiwaniem sensacji. Choć przykro mi i jestem zawiedziony - jak wielu parafian i gości -,że nie było Cię na swoim pożegnaniu. Trzeba to będzie zrobić, po dajmy nadzieję rychłym powrocie do zdrowia, czego życzę z całego Serca.
Bolek bez Lolka

2015-02-24 17:44:31
ahahahahahahaha dobre :D za jakieś 15 lat może wróci :D
robo do niby poszkodowanego wpis z dn.16.02

2015-02-24 20:11:29
Jeżeli , podkreslam stanowczo jesteś tym poszkodowanym i jesteś w stanie mi to udowodnić to o czym wypisujesz i nie boisz się spotkania twarzą w twarz jestem gotów podnieść rękawice!!! A co do anonimowych chojrakow gdzie twoje imię i nazwisko?!! Licze na szybką odpowiedz!
Gubernator Terminator do robo

2015-02-24 22:31:18
Za cienkim pastuchem jesteś by się spotykać z tobą. Może jak gimbazę skończysz to pogadają z tobą :P
robo do niby poszkodowanego wpis z dn.16.02

2015-02-24 22:41:32
Ja miałem odwagę się spotkać a nie jak ty darmozjadzie chować się za pseudonimem i oczerniac nie mając żadnych dowodów i nie jestem żadnym pastuchem ilicz się ze słowami bo niemasz malolacie doczynienia z gowniarzem twojego pokroju!!!
do robo

2015-02-24 23:13:58
ale cie olali bocheński kowboju... hehehehe.......
robo

2015-02-24 23:26:43
Ni mam nic wspólnego z tym miasteczkiem a ty się nie wysilaj z takimi komentarzami bo ci się zwoje przegrzeja. Nadal czekam na konkrety od niby poszkodowanego, a gimnazjum to pokonczyly juz moje dzieci.
;)

2015-02-25 01:00:34
przestancie sie trzepotac nawzajem ;) jedzcie lepiej w odwiedziny do sanatorium do ks Infulata a on wam wszystko powie dlaczego to tak a nie inaczej ;) przeciez kto jak nie on musi znac prawde ;) nie zapomnijcie o kwiatach ;)
Jonasz

2015-02-25 07:27:05
""To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza" Łk, 11, 29
dyrektor TVP do robo

2015-02-25 09:19:09
robo - ty dziadku leśny! Idź KLAN oglądać w TV a nie interesuj się kto komu w doopę włazi. No chyba ze jesteś starym szpiclem z SB albo TW, to musisz napisać w notatce "NIE ZWERYFIKOWANO". Chyba tak to pisały SBeckie służby służące PRL
Parafianin Bazyliki w Bochni

2015-03-06 09:12:21
Chciałym wiedzieć gdzie się nagle leczy Sadko, obalcie kapłani wszelkie pogłoski i niedomówienia. Odwagi, co chyba się boicie, ale kogo, nie bójcie się Pana Boga. Prtzecież to gdzie się ktoś leczy nie jest tajemnicą i ludzie chcieliby go odwiedzić - prawda?
Inny parafianin

2015-03-07 22:13:18
Heh.. ja bym chętnie odwiedził, no ale niestety nie dostanę wizy....:-/ a bez niej mnie nie wpuszczą.....
J23

2015-03-13 13:45:19
Pytacie gdzie się leczy proboszcz? Może na Słowacji, tam gdzie ta słynna 5ka z dekanatu? Jakoś cicho o nich w necie?
hehehellmans

2015-03-15 19:40:31
Nooo.... słowackie termy i kasyna są ostatnio dość popularne w tej branży. Szkoda tylko, że takie drogie i cała parafia się musi zrzucać na wyjazd jednej osoby.... A kiedy poznamy nowego proboszcza - mija 1,5 miesiąca i nic... Jedyny pozytyw z tego wszystkiego, że za parę lat poprawi się komfort w kościołach, bo nie trzeba będzie stać, gdyż tyle będzie pustych ławek.
Parafianin

2015-03-20 18:04:28
No to mamy nareszcie nowego PROBOSZCZA
wiesio z brzeska

2015-03-25 19:32:26
miałem okazję być uczonym przez wielebnego religii. Nie było molestowania, co najwyżej ściskał karczycha co niektórym przy wszystkich, jak ktoś za bardzo dawał czadu, po prostu ksiądz twardej ręki używał do zachowania spokoju, no i obsesyjnie tłumaczył też, ze walenie gruchy to grzech, choroba i ino do nieszczęścia prowadzi. Myślę że nie miał nic złego na myśli, pocieszny z niego księżulek był. A co do walenia gruchy, pierwszy raz spróbowałem po lekcji religii na której powiedział że to prowadzi do najwyższej rozkoszy pciowej, wcześniej się bałem kończyć, nie wiedząc do czego to prowadzi. I jestem mu do dziś wdzięczny za to, że mi oczy otworzył...
REKLAMA