Bochnia wydarzenia

środa 02 lipca 2014 22:08:48

Poseł Bernacki o taśmach, oświacie, ZUS-ie i armiiPoseł Bernacki o taśmach, oświacie, ZUS-ie i armii

- Tak w kalejdoskopowym skrócie można opisać najważniejsze tematy drugiego z cyklu spotkań „z Posłem o polityce”, zainicjowanych przez posła Włodzimierza Bernackiego (PiS) z mieszkańcami Bochni i okolic, które odbyło się w środę 2 lipca.


Wysoka frekwencja (ponad 80 osób) dobrze oddaje stan społecznego podekscytowania, wywołany ujawnieniem serii nagrań rozmów czołowych polityków PO i z Platformą związanych, które to nagrania pokazały całą patologię obecnego systemu politycznego III RP, w którym społeczeństwo jest karmione medialną papką, specjalnie spreparowaną przez fachowców od propagandy, gdy tymczasem prawdziwe życie polityczne toczy się na zasadach, dopiero teraz szeroko poznanych z rozmów w restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

Włodzimierz Bernacki dużo miejsca poświęcił analizie tej sprawy – próbom medialnego „przykrycia” afery, ucieczki do przodu D. Tuska w postaci wotum zaufania dla rządu i próbie przeforsowania przez opozycję konstruktywnego wotum nieufności dla tej ekipy. Zatrzymał się dłużej przy dociekaniach, kto (bo przecież nie dwóch kelnerów) stoi za podsłuchami? Według niego była to typowa „kłótnia w rodzinie”, bo gdyby faktycznie taśmami chciano zaszkodzić PO, opublikowano by je tuż przed eurowyborami, z fatalnym skutkiem dla partii rządzącej. Odbyło się to jednak już po wyborach, na progu okresu wakacyjnego, kiedy uwaga opinii publicznej siła rzeczy jest skoncentrowana na innych rzeczach, i według posła był to wyraźny sygnał dla rządzących, że muszą się teraz liczyć z ciągle anonimowymi posiadaczami taśm, bo wymowa niepublikowanych jeszcze rozmów może być zabójcza dla gabinetu D. Tuska.

W. Bernacki nawiązał też do opublikowanych właśnie wyników egzaminów maturalnych, wielce niekorzystnych dla tegorocznych abiturientów. Uznał je za konsekwencje fatalnego systemu oświaty w Polsce, systematycznego zaniżania poziomu nauki na każdym jej szczeblu – od szkoły podstawowej po wyższe uczelnie,  braki koncepcji rozwoju polskiej oświaty, chaosu na poziomie ministerstwa edukacji narodowej.

Nieoczekiwanie temat edukacyjny zdominował dyskusjęa, która wywiązała się w dalszej części spotkania. Wielu mówców nie postawiło suchej nitki na oświacie, szczególnie krytykowano upadek szkolnictwa zawodowego, niezrozumiały pęd wielu młodych ludzi do zdobycia matury, która tak naprawdę niczego teraz nie daje. Temperatura rozmów stała się jeszcze gorętsza, gdy włączyło się w nią kilku młodych ludzi, z wypowiedzi sądząc zwolenników Nowej Prawicy, którzy zarzucali PiS-owi etatystyczne podejście do kluczowych zagadnień życia społecznego – właśnie oświaty, służby zdrowia czy ubezpieczeń społecznych.

Padały też pytania na temat kondycji polskiej armii, czy szerzej – możliwości obronnych państwa, o losy wniosku o referendum w sprawie możliwej prywatyzacji polskich lasów czy wreszcie o widoki na skrócenie wieku emerytalnego.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny i wyraźnie zadowolony z jego przebiegu, a zwłaszcza frekwencji, poseł zaprosił na kolejne, zaraz po wakacjach.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

A. G.

2014-07-02 23:02:51
Wielka szkoda że nasz region ma jednego posła który poważnie traktuje swoją misję i przykłada się do pracy przez całą kadencję a nie tylko wyskakuje tuż przed wyborami. Mam nadzieję że prof. Bernacki będzie miał coraz więcej do powiedzenia w naszym okręgu wyborczym i przełamie imposybilizm i marazm struktur PiS w Małopolsce.
Okon

2014-07-03 00:45:33
Dobrze, ze mlodzi z Nowej Prawicy pokazuja, ze PiS w swoim etatyzmie jest niestety od prawicy na lewo :-/
Olo

2014-07-03 11:59:39
Moim zdaniem ten kto jest przeciwko PiSowi jest z PO i PSL, są teraz takie czasy, że tylko ta partia ma realne szanse na zmiany w tym naszym małym bagienku. Ps. fajnie, że tyle ludzi i wśród nich również młodzi :D
ssfwr

2014-07-03 16:15:52
Niestety ten młody z Nowej Prawicy się trochę zbłaźnił. Najgorsze jest to, że Korwin ma inteligenty elektorat, skoro potrafi on (ten elektorat) myślec nieszablonowo, ale Ci młodzi inteligentni ludzie ulegają często chwytliwym wypowiedzią i tym, że na tle innych polityków bardzo się wyróznia, co nie znaczy, że ma rację. Dodam tylko, że propozycje Korwina nie mają odzwierciedlenia w sytuacjach w rzadnym kraju na świecie! To przykre, że ten młody był tak natarczywy i nie potrafił uszanowac profesora. Dla mnie Ci, którzy działają przeciwko Pisowi robią ogromną przyslugę postkomunistom i innym lewakom.
fdgdg

2014-07-03 16:24:13
Mimo, że przedmówca nie podał zasadniczych argumentów przeciwko Korwinowemu programowi to jednak zgadzam się z tezą, że Korwin jest szkodnikiem na prawicy, bo to przez niego PiS znowu będzie miał problem ze zwyciestwem w wyborach.I znowu lewacy (światopoglądowi tj. platforma i większośc partii sejmowych) wygrają. Taki jest bilans tego szkodnika. I nie zgadzam się z zakłamywaniem rzeczywistości mówienie, że PiS to lewica tylko pobożna to jest grube przeinaczenie. Owszem pod wzgledem gospodarczym jest tu dużo racji ale światopoglądowo są dużo bardziej prawicowi niż Korwin. Korwin jest przeciwko społecznemu naczuaniu Kościoła (tak wynika z jego programu, polecam przeczytac dokładnie).
hugo

2014-07-03 16:43:41
ciekawe spotkanie, szkoda że mało takich spotkań z innymi posłami i senatorami część tego spotkania jest na youtubie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=rD08pPPSuMM
Do fdgdg i do powyżej

2014-07-04 07:23:53
A w którym miejscu Korwin jest przeciwko społecznemu nauczaniu kościoła? Czytam te wypowiedzi jaki to Korwin zły i szkodliwy i pusty śmiech mnie ogarnia. Najzabawniejsze jest to jak PiS mówi o sobie "prawica" :) i trzymają się tego jak jacyś poplątani. Otóż tu nie ma pola dyskusji. Czy PiS chce likwidacji obowiązkowych ubezpieczeń społecznych? - Nie. Czy PiS chce wyjścia z lewackiej Unii? - NIE. Czy PiS chce głębokiej przebudowy i uproszczenia systemu podatkowego i silnego obniżenia podatków? - NIE. Czy PiS chce likwidacji części ministerstw i odbiurokratyzowania państwa? - NIE. Czy PiS chce swobodnego dostępu do broni Polaków, co zawsze mieli w przeszłości? - NIE. Czy PiS chce przywrócenia kary śmierci? - NIE. TO CZEGO DO CHOLERY CHCE PIS OPRÓCZ WSADZENIA DUP NA STOŁKI I UDAWANIA, ZE REFORMUJE PAŃSTWO?
do Korwina

2014-07-04 10:30:29
Młody weź kubeł zimnej wody na głowę, bo piszesz takie głupoty, że aż żal czytać.
Paul

2014-07-04 10:41:05
Pytanie do zwolenników J.K.Mikke-jakie pozytywne zmiany, przyniesie dojście do władzy w Polsce Nowej Prawicy . Kogo będzie dotyczyć i w jakim przedziale czasowym, jesteście w stanie , korzystne dla ogółu społeczeństwa reformy-zmiany przeprowadzić ?
haha

2014-07-04 13:28:25
Smiechu warte są wypowiedzi korwinowców. Na spotkaniu można było wysłuchac, że PiS jest za społecznym nacuzaniem Kościoła Korwin nie zgadza sie z wieloma punktami tego nauczania. A teraz konfrontcja z cieniutkimi argumetnami korwinowców:,, Czy PiS chce likwidacji obowiązkowych ubezpieczeń społecznych? - Nie. Czy PiS chce wyjścia z lewackiej Unii? - NIE. Czy PiS chce głębokiej przebudowy i uproszczenia systemu podatkowego i silnego obniżenia podatków? - NIE. Czy PiS chce likwidacji części ministerstw i odbiurokratyzowania państwa? - NIE. Czy PiS chce swobodnego dostępu do broni Polaków, co zawsze mieli w przeszłości? - NIE" -wy Korwinowcy uwazacie że partia prawicowa to taka która gospodarczo jest wolnorynkowa. Otóż gów...prawda, bo żeby partie okreslic mianem prawicowej musi miec także światopogląd (w naszym kregu cywilizacyjnym) chrzesciajański. Korwinowi w wielu miejscach nie pasuje nauczanie KK, wiec od dzis bede go nazywal lewakiem. I co korwinowcy, w koncu to jest wasz sposob myslenia, zeby nazywac lewakami wszystkich ktorzy odbieraja wam elektorat mimo, ze nazywanie tych partii lewackimi jest wprost mijaniem sie z prawda
GoT

2014-07-04 15:22:09
Mnie też ogarnia pusty śmiech. W którym miejscu program KNP jest niezgodny ze społecznym nauczaniem kościoła :-) Co to wogóle za temat do dyskusji? Ci lewicowcy z PiS zaczynają się już plątać w tym co mówią. Panowie samo utrzymywanie obowiązkowego ZUS co popieracie już jest niezgodne z nauczaniem kościoła bo to jest najzyklejsze okradanie Polaków, a przez długi ZUS jeszcze na przyszłe pokolenia. To o co wam chodzi? Pisze chyba wyraźnie - nie kradnij. Popieracie tak samo jak np. SLD zwykłą kradzież. Bliżej więc PiS do lewaków z SLD niż do KNP. I tyle w temacie.
śmiech na sali

2014-07-04 17:42:24
Widzę, że młodziaki z KNP nie przeczytali nigdy i nie przeanalizowali programu KNP. To widać że wielu z was popiera tego troche nawiedzonego staruszka ponieewaz jest na to moda. Tak samo jak z Palikotem. Mam osobiscie wielu kolegów, którzy oddawali głos na Ruch Palikota, a teraz szczycą się jacy to oni prawicowi i mówią, że tylko partia Korwina jest jedyną prawicą. Nie chce wszystkich was wrzucać do jednego wora ale znam całą masę takich przypadków. Poseł Bernacki wyraźnie mówił, że to PiS jest partią, która to społeczne naczuanie Kosćioła aprobuje. Poglądy Korwina sprzeciwiające się społecznemu nauczaniu Kosicioła:kara śmierci, legalizacja lekkiej pedofilii, legalizacja lekkich dragów, kara chłosty i wiele innych przykładów. Radze wczytać się w program i wypowiedzi waszego przewodniczącego ale równiez z tej strony negatywnej
PiS schodzi na psy

2014-07-04 19:37:48
Szanowni komentujący bardzo przepraszam - kończę doktorat z prawa i zawsze popierałem tego człowieka. Kiedyś nawet czynnie w UPR teraz popieram KNP. Nigdy nie spotkałem wśród znajomych kolesi z Ruchu Palikota. Jest chyba oczywiste, że takie argumenty są wymyślane celowo by dyskredytować wynik i opinie o Januszu Korwinie i Kongresie Nowej Prawicy. Co wcale nie znaczy, że jacyś palikotowcy nie oddali na Korwina głosów tak samo jak lewicowcy na PiS. Natomiast krytyka Korwina na łamach PiSowskich pism gdzie porównuje się Korwina do Urbana jest poniżej jakiejkolwiek przyzwoitości i oznacza, że PiS po prostu schodzi na przysłowiowe psy. Po prostu wystraszyli się wyników i tego, że ktoś głośno zacznie mówić prawdę. I zaczął mówić więc panowie z Prawa i Sprawiedliwości stracili wyczucie i poziom przyzwoitości.
Młodzi Panowie z KNP

2014-07-04 22:40:36
Na Korwina choruje się w pewnym wieku - przechodzicie właśnie taki okres. Ale o ile 20 lat Korwin miał coś jeszcze ciekawego do powiedzenia i był przewidywalny, tak teraz jet tragiczny. A już to uwielbienie dla Putina i epatowanie skrajnym, jaskiniowym liberalizmem który stoi w jawnej sprzeczności ze społeczną nauką Kościoła Katolickiego zwiedzie Was niestety na manowce. Znam Was Panowie trochę, jesteście otwarci i i w gruncie rzeczy porządni, ale nie idźcie z tym panem!. Zobaczycie jak niedługo przeżyjecie totalne rozczarowanie.
ssss

2014-07-04 22:41:26
Do:PiS schodzi na psy. A ja jestem profesorem z prawa. hahah jak widać też sobie moge taki tytuł przypisac. Po cholere tak sie wywyższac? Korwin nie mówi prawdy, dla mnie ostatetecznie skompromitował sie wtedy kiedy zaczal wypowiadac sie o slusznosci dzialan Putina, mimo ze Putin dziala wbrew naszym interesom.
ciakawosc

2014-07-04 22:43:28
ten Pan w jasnej marynarce na 5 zdjęciu to chyba jakas szycha, skądś go kojarzę. Zna ktoś tego Pana?
:)

2014-07-04 23:04:30
Mi się chce śmiać jak to PiSiarnia skoczyła by krytykować Korwina. Wytoczyli już każdego rodzaju działa. Boja się :) Korwin nie mówi prawdy, Korwin popiera Putina, na Korwina minie moda, wyborcy Korwina to Palikot ... po prostu PiSowska żenada coraz bardziej stetyrczałych politykierów, którzy powoli wymierają. Zastąpią ich młodzi z KNP. Poczekamy, jesteśmy cierpliwi, a biologia jest nieubłagana.
hahaha

2014-07-04 23:12:01
,,Mi się chce śmiać jak to PiSiarnia skoczyła by krytykować Korwina. Wytoczyli już każdego rodzaju działa. Boja się :) Korwin nie mówi prawdy, Korwin popiera Putina, na Korwina minie moda, wyborcy Korwina to Palikot ... po prostu PiSowska żenada coraz bardziej stetyrczałych politykierów, którzy powoli wymierają. Zastąpią ich młodzi z KNP. Poczekamy, jesteśmy cierpliwi, a biologia jest nieubłagana."- zero argumentó3 Korwinowców, przykro patrzyć na umysłowe staczanie społeczeństwa
do tych z PiS i tych z KNP

2014-07-07 00:57:09
Nie naparzajcie się tak na tym forum, bo mi tak jesteście skazani na siebie po wyborach parlamentarnych
może tak może nie

2014-07-07 23:18:20
Ja tam mam tylko nadzieje, że Jarosław Kaczyński nie będzie musiał współrządzić z oszołomem, który uważa, że to co robi Putin jest dobre, usprawiedliwione i w interesie Polski. A moze to ruski agent?
Tom

2014-07-08 11:34:27
Ja myślę, że Kaczyński i PiS to dopiero jest oszołomstwo. Zapisali Polskę do grona pedałów i komunistów w Unii i ogłaszają siebie prawicą. No i teraz wychodzi, że Putin po prostu dmucha sobie z nich wszystkich balona. Podjedzie czołgami pod niemiecką granicę i nikt nawet palcem nie kiwnie. Poza tym słowa napisane powyżej są grubo naciągane. Skąd gościu je wytrzasnąłeś? Miałeś sen? :)
ssss

2014-07-09 22:24:58
Do Tom: wystarczy wejść na jakikolwiek portal, przeczytać jakąkolwiek gazetę. czy wypowiedż na youtube Kurwina gdzie sam wychwala Putina jak może. Polecam niedawny artykuł w ,,Do rzeczy". On działa wbrew interesom zagranicznym Polski. Putin nie poprzestanie na Ukrainie, chce prawdopodobnie odzyskać stare strefy wpływów. A Korwin zadowolony... jesteście wpatrzeni w niego jak Niemcy w latach 30 i 40 w Hitlera. Wiem że często takie porównania są krzywdzące ale sorry, tak się zachowujecie i tak to wygląda.
ssss

2014-07-09 22:30:43
Tomowi pewnie chodzi o traktat lizboński. Ciekawe dlaczego wy korwinowcy, widzicie tylko jeden wymiar rządzenia Kaczyńskich, a nie widzicie oczywistych dobrych spraw które w Polsce tworzyli. To byli wielcy patrioci i tego mi niestety brakuje w dzisiejszych poczynianiach rządu- patriotyzmu własnie. A to że Kaczyński nie ma już rodziny, nie potrzebne są mu wiec pieniadze, bo dla kogo ma zarabiać, to jest to w moim przekonaniu gwarant na jego bezinteresowne oddanie się krajowi. Zaznaczam, że jest to schemat myślenia Korwina, ale wy pewnie tego nie poprzecie bo nie powiedział tego on. Zacznijcie myslec samodzielnie!
REKLAMA