Bochnia wydarzenia

piątek 17 października 2014 00:35:02

Prawa i Sprawiedliwości start w wyborczy bój Prawa i Sprawiedliwości start w wyborczy bój

W czwartek 16 października – równo miesiąc przed wyborami - swą kampanię zainaugurował jeden z najpoważniejszych pretendentów do zwycięstwa w Bochni, jakim jest komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

W sali kina Regis spotkało się około 100 osób, w tym kilkudziesięciu kandydatów na radnych z listy PiS. Gośćmi honorowymi konwencji byli małopolscy parlamentarzyści: senator Maciej Klima, posłowie Michał Wojtkiewicz, Edward Czesak i Włodzimierz Bernacki. Ten ostatni dokonał wprowadzenia do tematyki, związanej z wyborami, zachęcając do pójścia do urn i wybrania kandydatów, rekomendowanych przez PiS.

Po nim głos zabrał gospodarz spotkania, Piotr Dziurdzia, który przypomniał drogę do zjednoczenia sił bocheńskiej centroprawicy. Obecnie, jak wyliczał, ze wspólnej listy PiS startują zarówno członkowie jak i sympatycy tego ugrupowania, ale też członkowie „Solidarności”, Prawicy Rzeczypospolitej, Solidarnej Polski, Klubu Gazety Polskiej czy Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego.
Zasadniczą częścią spotkania były prezentacje kandydatów. Jako pierwszych przedstawiono kandydatów do sejmiku samorządowego: Barbarę Gąsiorek i Józefa Mroczka. Po nich na scenę wyszli kandydaci do Rady Powiatu ze wszystkich 5 okręgów, na jakie podzielono
cały powiat, a na samym końcu kandydatów do Rady Miasta.

Kulminacyjnym momentem konwencji było wystąpienie programowe kandydata na urząd burmistrza miasta – Jana Balickiego. Jak stwierdził na samym początku: „nasz program, obejmujący osiem grup zadań, koncentruje się głównie na rozwiązywaniu bieżących problemów i przede wszystkim na podnoszeniu jakości życia mieszkańców.  Lepsze drogi, chodniki, działanie instytucji samorządowych  są tylko środkiem prowadzącym do tego celu. W rozsądnych proporcjach program skupia się również na działaniach perspektywicznych, czy nawet wizjonerskich, ukierunkowanych na rozwój naszego miasta. Niektóre z nich wymagają consensusu społecznego i wieloletnich, konsekwentnych działań, gdyż  nie jest możliwa ich realizacja w jednej kadencji, dla niektórych zamierzeń nawet dwie kadencje to zbyt krótki okres czasu”.

Wspomniane osiem obszarów to: polityka społeczna, bezpieczeństwo i zdrowie, przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy, Komunikacja i infrastruktura miejska, gospodarka i środowisko, edukacja i opieka przedszkolna, Kultura, sport i rekreacja oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Wród wielu rozwiązań szczegółowych odnaleźć można poszerzenie Bocheńskiej Kaety Rodziny także do rodzin mniej licznych niż wielodzietne., doprowadzenie do realizacji strategicznych rozwiązań komunikacyjnych – łącznika z A4  i dokończenie drogi KN-2, poprawa komunikacji w rejonie galerii Rondo, budowa wielopoziomowego parkingu w rejonie centrum miasta i obok dworca PKP, przygotowanie ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż Babicy, remont drogi wzdłuż Raby między mostami, zagospodarowanie terenu po remoncie mostu, przygotowanie planu drogi wzdłuż Raby, od łącznika z A4 do ul. Partyzantów, opracowanie Kompleksowego planu rewitalizacji Śródmieścia i obiektów pokopalnianych, opracowanie planów rozwojowych Biblioteki, modernizacja stadionu  i unowocześnianie obiektów sportowych na terenie miasta, przygotowanie na okres zimowy lodowiska czy wreszcie przeznaczenie 1% wydatków miasta na zadania wynikłe z budżetu obywatelskiego.

Na spotkaniu zaprezentowano także spot wyborczy komitetu, jego strony internetowe (osobna dla kandydatów na radnych, osobna na kandydata na burmistrza) oraz logo – napis „Bochnia” ze stylizowaną na kształt serduszka literką „o”

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

o

2014-10-17 19:18:42
Prawo i Sprawiedliwość zmiażdży konkurencje.
wiele szumu

2014-10-17 19:52:36
Patrząc na salę to spotkanie środowiska wzajemnej adoracji. Cel spotkania jeden- zaistnieć w mediach lokalnych. Wystarczy policzyć ile jest kandydatów do sejmiku, powiatu i maista plus parlamentarzyści i zobaczyć można ilu więcej jest gości na sali.
Oni chcą miażdżyć...

2014-10-17 21:15:29
To jest właśnie niebezpieczne w PIS i PO - oni chcą miażdżyć resztę społeczeństwa. A ludzie mają juz dość partyjniactwa . Szczytem draństwa sa partyjniacy w gminach i powiatach. Zamiast robotą zajmują sie polityką.
Arek

2014-10-17 21:41:19
PiS ma braki kadrowe bo musza startować rodzinnie tj radny sroka z synem a radna gasiorek z córka, a totalna głupota jest promowanie ludzi takich jak Mariusz Zajac mierny bierny ale wiernie noszący teczkę posłowi czesakowi bo poza tym ten gość na niczym sie nie zna -już kiedyś był podobny działacz PiS-u tomcio "budowniczy autostrad" calka
Maria

2014-10-17 21:50:15
Chyba z tej mąki będzie tym razem dla Bochni chleb! Fajną drużynę stanowicie. Trzymamy za was kciuki, macie głosy naszej całej rodziny!
dolar

2014-10-17 22:03:55
siła tej organizacji jest prawdziwie porażająca. tłumy na sali, zastępy przed budynkiem i 4 znużonych obecnością koryciarzy z wiejskiej. Dodatkowo mroczek z bernadziom wierzący w swe mistyczne przeznaczenie - cynicznie wykorzystywani przez czesaka, który każdego dnia wstaje rozbawiony sytuacją jak Bochnia z tylnego siodła przez spadochroniarza może być łatwo rozkładana na łopatki. Pamiętajcie wyborcy skończmy z pasożytnictwem posła brzesko/tarnowskiego jego celem jest wiernopoddańcza Bochnia i ci ludzie na załączonych fotografiach osiągnięciu tego celu służą.
kornel

2014-10-17 23:46:03
Kandydat na Burmistrza to całkowita porażka. Zawsze głosuje na PIS ale tym razem postawiono na złego konia. Ani w Spółdzielni, ani w samorządzie Pan Jan B. niczego nie dokonał. Jeżeli wygra to będzie kompletna Klapa.
mania

2014-10-18 00:28:18
ale tu niektórych skręca na samą myśl, że PiS wygra te wybory. Trudno mości panowie - musicie nauczyć się z tym żyć:)
Dla kogo dobrze?

2014-10-18 09:17:40
Dla kogo będzie dobrze jak PiS wygra wybory? Dla PiSu i jego ludzi będzie dobrze, nawet bardzo dobrze ale dla ludzi i dla Polski to już niekoniecznie. Ja mam dość tych wszystkich PO,PiS,PSL,SLD...To są stare PRLowskie leśne dziadki. Niech już wszyscy razem z PiS spadają na drzewo.
Wytlumaczę

2014-10-18 10:34:48
Dlaczego tak ważne dla partii typu PiS i PO są wybory samorządowe? Gdyż już za rok wybory parlamentarne więc trzeba pokazać się w terenie, trzeba pokazać ile chcemy zrobić bo właśnie tak zbija się kapitał. Rządzenie w miastach przez daną partię przekłada się na pokazanie partii i jej kandydatów w mediach lokalnych. Załatwienie przez nich sprawy to kolejne głosy itd.
Jan

2014-10-18 11:22:44
Prawdą jest ,że na spotkaniu było ok. 40 osób - a nie 100, bzdurne i utopijne założenia programowe kandydata na burmistrza Balickiego - ale pod publiczkę do zebranych - paranoja. A wreszcie to zostawcie wszelcy partyjniacy wybory samorządowe. Mamy wybrać ludzi gospodarnych, rozgarniętych i kompetentnych do rządzenie w środowiskach miasta, powiatu i województwa. Słupki partyjne o które też walczy PiS dla swoich wyłącznie interesów - to wierutne zakłamanie. Wyborcy tak wybierzmy abyśmy nie żałowali przez kolejną kadencję. PiS też się chce ustawić dla swoich, są przebiegli i chytrzy na władzę - im tylko o to chodzi.
Jasia

2014-10-18 11:52:21
Bredzisz Jan jak potłuczony. Właśnie teraz mamy w Bochni rządy niepartyjnych "fachowców". Jakie to rządy - każdy widzi - 4 lata stracone, które zwycięski PiS będzie musiał w ekspresowym tempie nadrabiać. Wystąpienie p. Balickiego konkretne choć wątpliwe,czy zakres działań do zrealizowania w jednej kadencji - właśnie z uwagi na psujów, którzy teraz rządza Bochnią. A sala była prawie pełna, a ma 130 miejsc - już samo to pokazuje, jakie masz problemy z liczeniem. Bron nas Boże! przed takimi jak ty
obserwator

2014-10-18 12:25:42
Moje pytanie dotyczy kandydatów na radnych, jakimi kryteriami-interesami kierują się kandydaci z kilku rodzin z których kandydują ojciec, syn ,córka?
jan

2014-10-18 12:30:05
Szanowna Pani na pewno jesteś z PiS, dlatego widzisz wszystko tak jak ono to widzą. Matko Boża Różańcowa broń nas od nawiedzonych. Co to znaczy w tytule;PiS idzie w bój wyborczy:- jaki to bój , won od wyborów samorządowych. Klęska wyborcza PiS powinna nastąpić. Absolutnie nie patrzmy wyborcy na partyjność - lecz na kompetentność ludzi.
Lawa

2014-10-18 14:53:38
Słuchałem kiedyś Czesaka i ... po prostu to prosty chłop jest. Cienko mu szło. Wręcz chrzanił jak na posła. Pieprzył. Słuchałem kiedyś prof. Bernackiego. Mówił o europie, gospodarce i Unii i ... też cienko mu szło. Chrzanił po prostu. On się zapewne zna ale na Polsce średniowiecznej ale tak ogólnie to ma małe pojecie. Cóż z tego, że z PiS i chcą dobrze. Po prostu nie wiedzą jak to zrobić.
do Jana

2014-10-18 15:18:20
Przecież tak teraz jest w tych wyborach głosujesz na człowieka, na konkretnego człowieka i gdy się na nim zawiedziesz jego możesz rozliczyć a nie partie polityczną.
kornel

2014-10-18 17:10:01
A Pan J.Balicki jest kiepski.Nie zagłosujemy na niego!
Tymek

2014-10-18 21:03:05
Ty to dopiero Kornel kiepski jesteś z tymi żałosnymi komentarzami.
sip

2014-10-19 09:44:31
ale marni posłowie reprezentują BOCHNIĘ, żenada również dla tych co ich zapraszają.p czesak od wielu lat dba aby Brzesko lepiej rozwijało się niż my .Dlatego nawet swoich kapciowych wstawia na listy dużo niżej niż ziomali.Ani jednego głosu z bocheńszczyzny. Dzi wi tylko jedno dlaczego nie wystawili dobrego kandydata na burmistrza,boi się chyba aby się nie wybił na niezależność
Gurami

2014-10-19 13:04:45
Ubrała się lewica w ornat i na mszę ogonem dzwoni. Jacy z nich prawicowcy? Chcą żyć za publiczne i tyle. Jak zresztą wszystkie KW. Wyjątków jest niewiele. Czy PiS chce usunąć koryto czy chce przy nim siedzieć? Takie pytanie trzeba zadać każdemu kto kandyduje i sprawa się wyjaśnia :)
Wyborca

2014-10-20 08:47:30
Jeśli PiS idzie w bój do wyborów samorządowych to powinni przegrać z kretesem. Taki tytuł tego artykułu to prowokacja. My chcemy uczciwej i wiarygodnej władzy w mieście a nie partyjnego boju i głupoty PiS. Ci co zdecydują się iść za PiS-em w bój - odczują to z kretesem przez kolejną kadencję, i to jest pewne. Głosujmy na ludzi kompetentnych, uczciwych i przygotowanych a jednocześnie wiarygodnych w samorządzie.
Mim

2014-10-20 09:12:11
Prowokacją to jest ale twój wpis. PiSowi można wiele zarzucić ale akurat to co napisałeś jest nieprawdziwe. Czysta twoja prowokacja.
gosc

2014-10-20 09:21:28
Skąd taki strach przed ludźmi startującymi z list PISu, przecież to też mieszkańcy Bochni i znani ludzie nie wiem komu można postawić negatywną opinię.
Pamiętliwy

2014-10-20 18:14:24
Prof, W. BERNACKI w swoim wystąpieniu ironizował: "Nie róbmy polityki, lepmy pierogi....nie róbmy polityki, budujmy pomniki " itp. Czyżby działacze PiS-u już zapomnieli o swoim koledze, który na swoich ulotkach w 2010 roku promował faryzejskie hasło: JA NIE POLITYKUJĘ, JA PRACUJĘ . Hasło głupie, bo każdy radny musi politykować . Praca w samorządzie to p o l i t y k a na najniższym szczeblu. Mam nadzieję, że teraz wyborcy nie nabiorą się na piękne słowa lokalnych cwaniaczków.
ludziska - mówię wam

2014-10-20 23:22:26
TYLKO PiS!!!
Romek

2014-10-21 00:43:43
Prawo i Sprawiedliwość ma wygrana praktycznie w kieszeni. Pytanie tylko o rozmiary zwycięstwa
słuchajcie madrych porzekadeł, łysole

2014-10-21 20:16:31
Choć czerwone gatki macie - z PiS-em nigdy nie wygracie:)
FRASZKA

2014-10-22 08:35:20
PiS-iory do nory!
Korba

2014-10-23 22:31:08
Bój to jest nasz ostatni ... sztandar wyprowadzić. Socjalizm zbankrutował.
zaw

2014-10-25 16:15:48
Jestem przekonany, że i tym razem PiS zwycięży!
Generator

2014-10-26 10:05:46
Zwycięży? - być może, na pewno nie wezmą wszystkiego. Ale to chyba będzie już ostatnie zwycięstwo. Potem już zabraknie następców. Jak tak patrzę to taka emetyrolandia na sali.
Staszek

2014-10-27 15:35:16
Trudno oczekiwać aby byli to uczniowie szkoły średniej
Wyborca

2014-10-28 17:57:55
Jestem mieszkańcem gminy Lipnica Murowana chciałem przez pewien portal internetowy zwrócić uwagę na most pod Dominiczną Górą w Rajbrocie .Niestety była całkowita blokada moich komentarzy .Dzisiaj przeczytałem artykuł w Gazecie Krakowskiej i już wiem dlaczego moje wpisy nie zostały umieszczone na tym portalu Radny który miał zabiegać o tą inwestycję był jej przeciwny
Rajbrocok

2014-10-28 18:39:32
Próbowano mi wmawiać że to Radzięta nie chce tej inwestycji a tu się okazuje że to chyba panu Marcowi BARDZO zależało żeby ta inwestycja nie powstała na terenie Rajbrotu .Pozdrawiam wszystkich tych którzy potrafią połączyć młodość z doświadczeniem
REKLAMA