Bochnia wydarzenia

poniedziałek 08 maja 2017 23:59:24

Niepełnosprawni przeszli w marszu godnościNiepełnosprawni przeszli w marszu godności

Dziś o godz. 14.00 przeszedł przez ulice Bochni Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. W marszu wzięło udział kilkadziesiąt osób głównie wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także ich opiekunowie i rodziny. Maszerujący przeszli od ul. Stasiaka, ul. Bernardyńską na rynek.

 

W marszu udział wzięli także politycy i lokalni przedstawiciele różnych instytucji. Obecna była Pani Minister Józefa Szczurek- Żelazko, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, wicestarosta Józef Mroczek, dyrektor basenu w Proszówkach Mariusz Zając czy też Pani Marta Mordarska Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

Maszerujący, trzymając w ręku transparenty, przeszli pod  hasłami „Mamy inny język ale jesteśmy jak wy”, „Aby uwierzyć w siebie potrzebujemy kogoś kto w nas uwierzy” czy „Mamy prawo do akceptacji”. Marsz zakończył się na rynku krótkim happeningiem i wystąpieniami.

Marsz stał się wydarzeniem społeczno - kulturalnym, które zapisało się na stałe do kalendarza majowych imprez w różnych miastach Polski.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mim

2017-05-09 00:52:55
Niepełnosprawni - bardzo wdzięczny temat dla polityków. Szukanie elektoratu ...
KaEm

2017-05-09 06:46:24
Marsz osób niepełnosprawnych przeszedł ulicami Bochni, "władza" mogła się pokazać jak to ona dba o osoby niepełnosprawne, jest z nimi, czuje ich potrzeby, a ja się pytam, czy rozwiązano już problem pomieszczeń dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Panie starosto - tu należy się pokazać, podjąć temat i ostatecznie rozwiązać ten problem. Wtedy dopiero będzie można powiedzieć, że osoby niepełnosprawne i ich potrzeby są panu bliskie.
memo

2017-05-09 13:13:47
DOKŁADNIE! Przedmówca ma rację! Węgrzyn, Mroczek, Zając lansują się na scenie, a nie pomogli niepełnosprawnym z Proszówek! Faryzeizm do potęgi!!! WTZ i pracownicy ośrodka drżą, czy nie wyrzucą ich z ich placówki, a "politycy" uprawiają propagandę sukcesu. WSTYD!!!
Układanka

2017-05-09 16:11:20
Niestety to prawda, żenujące są takie wystąpienia. Generalnie jest to też jakiś układ. Niepełnosprawni między wierszami krzyczą - dajcie nam kasy. Politycy damy jak poprzecie. Typowa układanka polityczna.
kikunia

2017-05-09 17:08:19
Był marsz i po marszu. Ciekawe czy prócz takiego dnia pamięci o osobach niepełnosprawnych pamięta się o nich na co dzień- chyba nie. Temat WTZ Proszówek ucichł i w sumie to nie wiadomo kto na czym stoi. Niby są ale zawieszeni w próżni. Szanowny Politycy- nie zapominajcie dla kogo jesteście, komu obiecaliście podczas kampanii iz będzie się dobrze działo. Niepełnosprawni też są wyborcami, was ktoś wybrał a "sprawni inaczej" takiego losu sami sobie nie wybrali. Mając na uwadze wszelkie dobra płynące z waszych ust podczas całego tego happeningu, okażcie serce i pomóżcie podopiecznym WTZ pozostać tam gdzie obecnie stacjonują.
do Memo:

2017-05-09 17:38:48
Prawdziwy stosunek tych Panów i kier PCPR widać po ich działaniach dążących do likwidacji WTZ Proszówka. Tak nawiasem mówiąc nikt nawet nie kupił "landrynek" dla dzieciarni ze Szkoły Specjalnej (szkoda przecież dychy- żenada).
Maks

2017-05-09 19:06:30
Jak łatwo Staroście przychodzi mówienie o pomocy, ale jak przyjdzie do konkretów to on tak od razu nie może, to tak się nie da, to inaczej też nie można, to nie ma prawnych możliwości, a w ogóle to sknerstwo do potęgi i wstyd za takich samorządowców, którzy nawet nie pomyśleli o cukierku dla dzieci, nie mówiąc o innych potrzebach osób niepełnosprawnych. A inna sprawa lokalu WTZ w Proszówkach - Starosta chyba postanowił poprzestać na podjętej uchwale, może jak się ją wydrukuje to na niej będzie można poprowadzić rehabilitację młodzieży niepełnosprawnej, a jakby padał deszcz to się kupi parasol pod warunkiem, że PFRON da na to kasę. Aż trudno uwierzyć, że to na was także niepełnosprawni głosowali, ale jedno jest pewne teraz przy kolejnych wyborach z pewnością wyborcy oceniać będą po czynach,a nie po słowach!!!
raabaarbaar

2017-05-09 21:03:56
O godność trzeba walczyć, i to jak widać na każdym kroku. Kto nigdy nie napotkał nietolerancji, pogardy ze strony innych ludzi, ten nie wie jak może się czuć niepełnosprawny. Niby prosta spraw iść na zakupy- a tu tyle przeszkód-schody, towar wysoko na pólkach, czytniki ceny... a urzędy- to już szkoda się wypowiadać, pomoc w druga stronę. Wiele pieknych słów, obiecanek-cacanek i co z tego? i tak nic z nich więcej nie będzie. Bo tak jak Maks stwierdził znajdzie się jakieś "ale" by się nie dało. Wybory wcale tak nie daleko i oby wtedy opinia publiczna nie przypomniała sobie tych "ALE".
bb

2017-05-09 21:28:18
"derektor" zajac zawsze na posterunku gotowy do fotek - zenada!!!!
Katastrofa

2017-05-09 22:09:12
Zając z każdej lodówki już wyskakuje, a ludzie i tak mają go dość.
marsz

2017-05-10 08:27:35
Nie wiem jak inni Panowie, ale Radny Mariusz Zając wielokrotnie pomagał osobą niepełnosprawnym, pracował z nimi, a nawet wprowadził bezpłatne wejście na basen dla niepełnosprawnych. Kogo jak kogo, ale jego o puste słowa oskarżać nie można.
Zofia

2017-05-10 10:08:58
A jak zwalniał z basenu żonę chorego męża, a podobno zatrudniał na jej miejsce swoją siostrę, o czym wielokrotnie już pisano, to też pomagał?! Hipokryzja do kwadratu! Że też w PiSie takiego jeszcze trzymają, i nawet Pani minister to nie przeszkadza (pewnie jeszcze o tym nie wie). Ludzie prędzej czy później przejrzą na oczy i takie postępowanie sprawiedliwie ocenią.
WTZ

2017-05-10 13:29:38
"Nie wiem jak inni Panowie, ale Radny Mariusz Zając wielokrotnie pomagał osobą niepełnosprawnym" -- hahahaha ładnie napisane :osobą: żal i kamieni kupa:(
zbulwersowany

2017-05-10 14:10:05
jaka szkoda, ze władze powiatu z dyrekcja PCPR na czele w tak piekny i wyrafinowany sposób mydlą oczy lokalnej społeczności, władzom PFRON i ministrom, przedstawiają problemy niepełnosprawnych jako "brak problemu". Droga dyrekcji PFRON i Minister Zdrowia zainteresujcie się problemem WTZ u źródła a nie u osób, które zamiast pomagać innym pomagają sobie utrzymać władze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Do Uczestników,rodziców i pracowników WTZ w Proszówkach

2017-05-10 18:34:31
Jestem blisko związana z WTZ Proszówki. Bywam na aukcjach prac. Myślę że jesteście problemem dla nierobów ze Starostwa Powiatowego i Pani z PCPR. Jesteście ich wyrzutem sumienia, Waszą pracę widać(za ułamek ich wynagrodzenia). Dlatego chcą się pozbyć takiej dobrej placówki(dla pozornego spokoju wewnętrznego). Obserwowałam po aukcji jak oburzali się przedsiębiorcy i zwykli ludzie co Ci od "godności osób niepełnosprawnych" wyczyniają z Wami.Nie zostaniecie sami , upomnimy się jak zajdzie potrzeba. Porównanie aukcji prac gdzie widoczne była "życzliwość i serce"a tzw.''godnością na marszu'' w wydaniu lokalnych polityków to przepaść.
Gosia

2017-05-19 18:09:45
Najlepiej jest pokazywać się gdzie tylko się da, politycy!!! Żerowanie na nieszczęściu innych osób żeby pozyskiwać sobie wyborców i ocieplać wizerunek!!! Obrzydliwe!!! Wstyd panie Węgrzyn!!!
REKLAMA