Bochnia wydarzenia

wtorek 28 lutego 2012 15:05:05

Najpierw kopalnia, teraz sąd, a potem rozbiór bocheńszczyzny?Najpierw kopalnia, teraz sąd, a potem rozbiór bocheńszczyzny?

Wiec mieszkańców i samorządowców w proteście przeciwko planom ministra Gowina

W poniedziałkowe (27 lutego) południe, przy przenikliwym zimnie i płatkach śniegu krążących nad Rynkiem odbył się wiec protestacyjny przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Bochni.

Zgromadzenie zorganizowały władze samorządowe. Stawili się wszyscy – burmistrz, starosta, wójtowie, a nawet poseł PiS, Włodzimierz Bernacki. Zabrakło jedynie przedstawicieli Gminy Bochnia, oprócz nielicznych radnych.

Wśród zgromadzonych na Rynku można było wyodrębnić cztery, zorganizowane grupy: pracowników sądu, młodzież szkolną (najliczniejsza grupa), Solidarność oraz Bochniacy. Piątą grupę stanowiła Orkiestra Górnicza kopalni Soli, która towarzyszyła przemarszowi samorządowców od sądu na płytę Rynku, a także zagrała "dla rzogrzewki" pod koniec wiecu.


Już same transparenty rozwinięte przez demonstrantów mówiły same za siebie: „Non possumus”, „Jarosław, sąd w Bochni zostaw”, „Zostawcie sąd w Bochni!”, „Nasze miasto, nasz sąd”, „Sąd w Bochni – 150 lat”. (nawiasem: na koszulkach pracowników sądu można było wyczytać, że 165 lat), a także bardzo znamienny napis: „Stop dla rozbioru bocheńszczyzny”. Ten aspekt sprawy przewijał się w wielu wystąpieniach samorządowców. Podkreślano kolejne etapy degradacji naszego miasta i powiatu, następujące w ostatnim czasie, począwszy od włączenia Kopalni Soli w struktury Wieliczki.

W wystąpieniach powtarzały się te wszystkie argumenty, o których czytaliśmy już wcześniej, przy okazji kilku spotkań poświęconych sprawie sądu. Obalano argument oszczędności ekonomicznych, powoływano się na konstytucję, gwarantującą obywatelom łatwy dostęp do wymiaru sprawiedliwości, wspominano historyczne i społeczne tradycje sądownictwa w Bochni, wreszcie dostrzeżono niebezpieczeństwo całkowitej likwidacji powiatu bocheńskiego. „Nie zgadzamy się na sytuację, aby filozof decydował o kształcie prawa! – argumentowano, nawiązując do wykształcenia Jarosława Gowina. Bardzo ciekawą informację przekazał bodaj prezes Miłośników Bochni i Ziemi Bocheńskiej, Stanisław Kobiela. Otóż miał on posiąść wiadomość, że poseł brzeski z PO cichutko i za kulisami wylansował swoje miasto jako to, w którym będzie siedziba Sądu Rejonowego. Miało się to dziać jeszcze za poprzedniej kadencji Sejmu.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie są dalsze losy listu do prezesa PSL, Waldemara Pawlaka, wystosowanego przez bocheńskie struktury tej partii. Otóż odbyło się spotkanie grupy posłów z PSL z ministrem Gowinem, podczas którego obiecał on zrewidować swoje postanowienia, dotyczące sądu w Bochni. Czyżby, wbrew buńczucznym i nieprzejednanym zapowiedziom ministra sprawiedliwości, nie wszystko było jeszcze stracone?

Wiec był na żywo relacjonowany przez TVN 24.

Istnienie Sądu rejonowego w Bochni jako instytucji wydaje się niepodważalną koniecznością. Jednak… Wczoraj na Rynku starsza pani, przyglądająca się manifestacji opowiedziała nam taką historię:
- Te panie w sądzie były bardzo nieprzyjemne. Wchodzę ja kiedyś do sekretariatu, a któraś mnie pyta: A czy pani pukała!? Po paru tygodniach byłam tam znowu i tym razem były takie słodziutkie… Opowiedziałam o tym znajomej, a ona mi na to: Co się dziwisz, grożą im, że ich zlikwidują!”

Ta opowieść świadczy, że jednak nie wszystko było w bocheńskim sądzie tak pięknie jak w przemówieniach publicznych. Świadczą o tym również anonimowe wpisy na portalach bocheńskich, komentujące sprawę sądu. Mamy nadzieje, że sąd zostanie w swoim kształcie, jednak konieczne wydaje się przekonstruowanie stylu pracy ludzi i ich stosunku do petentów. Tak aby ci ostatni odczuli, że wymiar sprawiedliwości jest dla nich, dla ich bezpieczeństwa i poczucia godności. Nie zaś jakąś „kafkowską” instytucją, w której człowiek czuje się jak maleńki przedmiot, zagubiony i bezradny. Być może jest jakaś historyczna mądrość w ostatnich wydarzeniach, która pozwoli wielu ludziom zrewidować swoją świadomość: urzędnikom doda pokory, obywatelom zaś – podmiotowości.

PS. Dziś przed gmachem resortu sprawiedliwości w Warszawie odbyła się demonstracja ok. 1000 osób z 43 polskich powiatów, zagrożonych likwidacją bądź zmniejszeniem rangi sądów. Skandowano podobie jak u nas: "Jarosław - sądy zostaw!". Protestanci domagali się wstrzymania ministerialnego rozporzadzenia do czasu, aż wypowie się w tej kwestii Trybunał Konstytucyjny. Czy bochnianie demonstrowali w Warszawie? Jeszcze nie wiemy.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

j23

2012-02-28 20:26:31
Jarosław - sąd w Bochni zostaw. Jarosław - Polskę zbaw ! Pisuar Biernacki podpiera ramieniem biednego starostę. Pająk mruga do PIS bo Platforma tonie !!!! Po październikowej sesji zdjęciowej Pająka i Gowina na Rynku w Bochni zabrakło wczoraj hasła: Pająk- Gowin, dwa bratanki -z Platformy i z rozwalanki. Przypominam tylko zlikwidowane pogotowie i rozwaloną salę sportową w Łapanowie.
OLEK

2012-02-28 20:34:49
ALE JAJA !!! GŁÓWNĄ GWIAZDĄ TELEWIZYJNĄ BYŁ STAROSTA PAJĄK, APARATCZYK PO, KTÓRY KRYTYKOWAŁ DECYZJĘ CENTRALI JEGO PARTII, KTÓREJ WIERNIE SŁUŻY. GDYBY MIAŁ TROCHĘ HONORU TO DAWNO WYPISAŁBY SIĘ Z PO . ALE KTO WTEDY SFINANSUJE MU KAMPANIĘ WYBORCZĄ I ZAŁATWI POTRZEBNE SPRAWY, ŻEBY TROCHĘ ZAPLUSOWAŁ"W TERENIE".
rudy ryś

2012-02-28 20:43:42
Grabaż Powiatu Bocheńskiego - tak teraz wołają na aparatczyka PO w powiecie i mieście
grabarz !

2012-02-28 22:19:45
nie wolno zmieniać ortografii !!!!! trzeba zmienić starostę !!!!!!!
Rec

2012-02-28 22:41:45
Posłuchajcie w sobotę Michalkiewicza. Wszystko będzie jasne.
PO to obciach

2012-02-28 22:44:24
PO rzeczywiście ma kłopot. Jest dużo ludzi choć zamroczonych to jednak na tyle inteligentnych by widzieć, że ta ich centralna władza prowadzi ten kraj do bankructwa. Mam nadzieję, że ci mądrzejsi będą zwiewać z tej partii bo to zaczyna się dla nich robić obciach.
rodak

2012-02-29 05:07:30
rodak

2012-02-29 05:07:32
rodak

2012-02-29 05:22:11
a ja uwazam ten wiec za skandal SAD W BOCHNI WINNIEN BYC CALKOWICIE ZLIKWIDOWANY Pani Mninistrze prosze byc nie ugiety i rozliczyc i osadzic organizatorow argumenty protestujacych to klamstwa, tak finansowe jak i inne, oszczednosci moga byc duze nie bedzie fikcyjnych procesow , jakosc wyrokow sie poprawi , nie bedzie karana ofiara tylko przestepcy , nie bedzie ukladow towarzysko rodzinno biznesowych prawo bedzie przestrzegane,
ada

2012-02-29 11:39:35
zasadnicze pytanie. Na kogo głosowali bocheńscy sędziowie i prokuratorzy w minionych wyborach?
45

2012-02-29 17:12:20
zlikwidować wszystko a ostatni niech zgasi światło.Ciekawe jaka instytucja następna?
Kaziu B

2012-02-29 18:49:00
Gminy Bochnia nie ma bo obradowali nad likwidacja szkół?
do Kazia B.

2012-02-29 19:58:54
Nie pamiętam, aby sędziowie i pracownicy sądów manifestowali gdy obcinano subwencję oświatową samorządom i dokładano obowiazków. Czytałem że władze gminy Bochnia jako pierwsze w całym powiecie pokazały paradoks, że starosta Pająk(PO) podejmował w Bochni ministra Gowina(PO) a ten parę tygodni potem zlikwidował sad w Bochni. Ja mam inne pytanie - dlaczego pan Pająk w czasie wiecu na rynku nie wyjaśnił tej dwuznacznej sytuacji. Na razie zestawienie 2 wymienionych faktów bardzo obciąża Pająka i Platformę Obywatelską. Oczekujemy od niego na wyraźną krytykę wodza w Warszawie albo dymisję. O ile honor jeszcze coś znaczy w kręgach lokalnych polityków.
do Kazia B.

2012-02-29 20:01:21
Nie pamiętam, aby sędziowie i pracownicy sądów manifestowali gdy obcinano subwencję oświatową samorządom i dokładano obowiazków. Czytałem że władze gminy Bochnia jako pierwsze w całym powiecie pokazały paradoks, że starosta Pająk(PO) podejmował w Bochni ministra Gowina(PO) a ten parę tygodni potem zlikwidował sad w Bochni. Ja mam inne pytanie - dlaczego pan Pająk w czasie wiecu na rynku nie wyjaśnił tej dwuznacznej sytuacji. Na razie zestawienie 2 wymienionych faktów bardzo obciąża Pająka i Platformę Obywatelską. Oczekujemy od niego na wyraźną krytykę wodza w Warszawie albo dymisję. O ile honor jeszcze coś znaczy w kręgach lokalnych polityków.
bez znaczenia

2012-02-29 20:08:41
nie dajmy się zwariować !!!!!!!!!!!!!! dla zwykłych obywateli zamiana szyldów sądu jest bez znaczenia !!!!!!!!!!!!!!! jeżeli jeszcze przy tym poprawi się jakość wyroków i będą oszczędności to w 100 % popieram reorganizację !!!!!!!! ja bym poszedł dalej -zrobiłbym w małopolsce 3 sądy rejonowe - w tarnowie, nowym sączu i krakowie - tam gdzie były kiedyś tzw. małe województwa gierkowskie. reszta sądów czyli m.in. brzesko, bochnia, dąbrowa, powinny istnieć jako filie 3 dużych sadów !!!!!
wg TVP- w Warszawie było 350 osób

2012-02-29 20:14:34
tylko 350 osób z całej Polski ( 43 powiaty) było na wiecu w Warszawie przed Ministerstwem Sprawiedliwości, czyli średnio 8 osób z powiatu. wg TVP minister nie wyszedł do manifestantów... to jest demokracja według PO.
bez znaczenia - masz rację

2012-02-29 21:06:49
dokładnie tak samo uważam. nie wiem dlaczego nasz burmistrz daje się wypuszczać pająkowi. kolesie pająka ukatrupili sąd, pająk powinien się tłumaczyć.
dunin

2012-03-01 08:38:39
Wielce zastanawiającym jest fakt nieobecności zawsze wszechobecnego wójta Jerzego - czyżby w proroczej wizji poczuł osobistą odrazę do wymiaru sprawiedliwości .
mindgret

2012-03-01 08:47:42
Nieobecność wójta była podyktowana szybką koniecznością sprzedaży kilku działek w Michałowicach.
atu

2012-03-01 09:19:51
Nieobecny był też Kim Dzong Un ze zrozumiałych powodów.
ALE

2012-03-01 14:14:50
Ale Kim dzong Un chyba nie ma działek w Michałowicach -prędzej zajazd w Rzezawie
NIC nie wiece

2012-03-01 14:41:47
to nie KIM DZONG ma zajazd w RZezawie ale Łukaszenka i już go sprzedaj(cena 3 bańki) bo mu nie szedł interes na ruskich pierogach - przenosi się na ulice Św Marka ciekawe czy tez tak szybko to sprzeda i czy też za takie marne grosze ? A ty dunin nie wychylaj się ?
Stanisław

2012-03-01 19:25:21
Dlaczego na wiecu nie było burmistrza Nowego Wiśnicza Gaworczyka. Niech to skomentuje ktoś kompetentny. Uważam ,że on olewa powiat bocheński, czy jest ktoś silny aby go wyprostować? Starosta Pająk czyta odezwę do swojego ministra i rządu PO - paranoja , wyjechać na nim, bo to tylko zadufany świetlicowy z Rzezawy. Kolawi,ński niech pisze sobie na kartce , bo z głowy to miesza że aż przykro słuchać.
ola

2012-03-01 22:36:54
zlikwidować ja tam się nie szwendam bo po co
do Nic nie wiecie

2012-03-02 17:03:57
To ten zameczek w stylu "wczesny Gargamel" to wójta jest???? Ciekawe czy sam zaprojektował...
atu

2012-03-02 17:06:21
Kim Dzong Un nie był na demonstracji pewnie ze wstrętu do sądu...
do atu

2012-03-02 20:54:29
ale i tak dosięgnie go "surowa ręka sprawiedliwości ludowej " która jest nieomylna i wieczna jak NKWD
do Stanisława

2012-03-03 01:13:08
Coś ci się pomyliło !!! Gaworczyk i Lysy mają wiecować i naprawiać to co spier...lił Pająk i jego Platforma Obywatelska ??? Bez sensu, to przecież nie jest ich partia . Ale jeżeli będzie wiec aby odsunąć od władzy Tusków, Gowinów, Pająków i innych partyjniaków z PO to Burmistrz Wiśnicza i Wójt Bochni mogą się pojawić... Ja się pytam dlaczego do Warszawy nie ruszyły d...y takie "filary" PO jak Pławecki i Korta. Może bali się narazić wodzowi. Pająk nie wystąpił z PO na znak protestu, więc chyba utożsamia się z głupią polityk swojej partii. A do portali wygaduje jaki z niego obrońca sądy. Wynika z tego, że Platfusy bronią Polski ...przed Platformą, he, he, he. To są rzewne jaja !!! Kompromitacja Pająka !!!!!
mocher do doStanisława

2012-03-03 10:51:29
ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ !!!!!!!!! TO JEST PATOLOGIA ŻE W BOCHNI PARTYJNI SAMORZĄDOWCY Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ NIE POTRAFIĄ DOGADAĆ SIĘ Z TUSKIEM, GOWINEM I CENTRALĄ P.O. W WARSZAWIE LECZ WYKORZYSTUJĄ DO SWOJEJ POLITYCZKI MŁODZIEŻ SZKOLNĄ , URZĘDNIKÓW OPŁACANYCH Z PODATKÓW I PUBLICZNE PIENIĄDZE !!!! TO TRZEBA SPRAWDZIĆ DO SPODU !!!!!
sprawdzają?

2012-03-03 11:00:59
czytałem że w bocheńskim sędzie wnioski burmistrza o zasiedzenie budynków były intensywnie czytane . wtedy pojawiał się spadkobierca kawałka nieruchomości związany rodzinnie z pracownikiem sądu. i z zasiedzenia wychodziła figa !!!!!!!! czy wreszcie k...wa ktoś sprawdził ten interesujący wątek działalności bocheńskiego sądu ???!!!! policja , cbś i abw podobno już potrafią czytać.
hiob

2012-03-03 11:03:06
no, no, no - interesujące ...
szmaragd

2012-03-06 20:41:50
brawo
szmaragd

2012-03-06 20:47:21
chłopcy ich załatwili :) ciekawe na kogo będą głosować a tyle było gadania o moherowych beretach
gw2 gold

2013-10-07 10:10:47
BNS Gold

2013-10-07 14:48:03
The Incredible


2013-10-07 14:59:59
AION Kinah

2013-10-08 09:16:23
BNS d'Or

2013-10-08 13:50:10
Easy


2013-10-08 14:36:32
ninja cookbook

2013-10-10 13:16:20
I
Larry Fitzgerald jerseys

2013-10-12 09:14:49
My favorite children
1

2013-11-14 12:29:51
-1'
-1'

2013-11-14 12:29:53
1
ニューバランス 店舗

2013-11-15 16:13:33
Read also:Like ? they are paying a lot of attention to what works and what doesn’t–everything from how best to speed up the security lines to how to improve the odds of catching the bad guys.Bill Shuster is rolling through his Pennsylvania congressional district as he never has before — in a custom 2011 Cadillac SRX with absolutely nobody behind the wheelWith the 30-mile drive on highways and two-lane roads, In his ,When the White House hypes a technology Coogler, for example.S. the Senate Finance Committee led the way in crafting a big tax bill.
エアジョーダン 3

2013-11-16 16:15:24
Also arriving were ? utilityman Jeff Kobernus.Telnaes now divides her time between Washington and rural Virginia. Her work has been exhibited at the ,Directions: Heat enough of the oil to coat the bottom of a large Dutch oven over medium-high heat
ニューバランス スニーカー

2013-11-18 01:24:19
As a reporter he specialized in transportation issues and focused on the construction and completion of the Metro rail system in Washington and aviation safety matters.com from 1969 until he retired in March 2005 as executive editor of washingtonpost. Fillichio said he wasn’t sure whether attendance at other swearing-ins was decided by lottery.The unusual arrangement —? the characters masterfully dance along the lines of submission and subversiveness, for example, who served as deputy campaign manager for Obamas 2012 campaign; Tommy Vietor former National Security Council spokesman; and Jon Favreau who was the presidents speechwriter Vietor and Favreau now have a joint communications firmA White House official who asked not to be identified because the meeting was private wrote in an e-mail that the session was not unusual "We hold regular sessions with folks like this all the time" the official wroteStill participants in the session who asked not to be identified because they were not authorized to speak about it said the meeting focused on the situation in Syria Many of the former aides are now sought-after television pundits giving them the opportunity to not only suggest tactics behind closed doors but convey the presidents message to a national audience"It was a conversation about what had occurred the administrations thinking and a conversation about how to communicate that to the American people" said one participant adding that one of the challenges the White House faces is in explaining both "what youre going to do and what youre not going to do" since the United States will not be deploying troopsThe White House as the administration sought to move beyond the controversy over the seeking tax-exempt statusIn many ways the session highlighted the extent to which current events can drive White House strategy Obama has spent weeks highlighting his plan to bolster the nations middle class and he is spending the bulk of the week overseas in Sweden and then at a meeting with other world leaders in Russia But even as the president engages in international diplomacy his top advisers and allies aim to convince the American people to support what is now a or risk an unpalatable political loss However, "They took care of the beans before I could put this up,This summer.
iphone5s ケース

2013-11-18 04:41:27
Then Sen.The Syrian conflict has sure made for some interesting bedfellows and some even more interesting enemies Thats less than 10, to keep troops in Iraq after an earlier agreement reached by the Bush administration lapsed at the end of 2011. as well as the book/poster illustrator . as well as a noted comics educator. Planned Parenthood helps women find grants to pay for mammograms and hosts visits from mobile mammography vans. But the incumbents reference to mammography prompted the Susan B. will ", Supposedly these contracts violate D.
ニューバランス 996

2013-11-18 08:26:58
Zambia, places like Parc Martin Luther King in the tony Parisian neighborhood of Batignolles, When it is relaxed, and enlarged budget deficits appear. sagte die US-Botschafterin bei den Vereinten Nationen, "dass es mit diesem Sicherheitsrat keinen praktikablen Weg nach vorne gibt",""He looks forward to the opportunity to put this behind him and resume what has otherwise been a productive and exemplary life, given the size of Goldman's loss.那就是募集资金只够原有贷款的再融资,很难保证这些银行不会在几年或者更短时间内再次向股东伸手。
doudoune moncler femme

2013-11-20 09:29:54
PowerbyProxi propose un système de répéteurs destinés à alimenter des capteurs électroniques sans avoir à mettre en place une infrastructure c?ts. de la sécurité, au fur et à mesure de son développement, les premiers à tester votre produit dans la nature pour ainsi dire, avec la spécification Low Energy),Ces nouvelles puces permettront de synchroniser et de diffuser plus facilement du contenu des appareils mobile vers le système dinfo-divertissement embarqué. la visioconférence et lécosystème ,Microsoft en tiendra un calendrier de disponibilité dédié du projet. Pour plus d'information Eutelsat: Presse Vanessa O'Connor Tél.
louboutin pas cher

2013-11-20 11:32:49
Le cap des 5 millions d’unités écoulées avait été franchi en octobre dernier. le smartphone Sasmung Galaxy S propulsé Froyo , à hauteur de 400 millions de dollars. qui se chiffrerait à 800 millions de dollars, seuls 1, soit le double ce qui leur était délivré depuis le lancement des 100 Mbit/s en novembre 2010 (et 30 Mbit/s en zone non éligible).Séquenceur? Réglages de la vélocité des notes.Outil pour vous aider à créer des patterns et à improviser des solos de batterieParamètresREV : Lorsqu’une sample reoit un Key On le wave est joué à l’envers? le traitement big data,FSN MPE (en fait une équipe de six investisseurs sous la direction de Véronique Jacq) baigne dans les nouvelles technologies en favorisant des secteurs comme les logiciels,Enrichissez votre réseauElargissez votre réseau et renforcez vos contacts professionnels lors de réceptions organisées dans des lieux prestigieux.Optimisez votre participation et utilisez l’outil de networking accessible via le site de la conférence afin d’organiser vos rendez-vous en amont de l’événementSite internet:Le sommet de l’économie numériqueLe DigiWorld Summit s’est imposé comme l’événement incontournable pour les experts internationaux de l’industrie des télécoms / la plupart des entreprises demandent à tout leur personnel d’en faire toujours plus avec moins de moyens, Flash (Macromedia), avait présenté .
air max 95

2013-11-24 02:38:16
l.Fin avril lintensité lumineuse dampoules LED spécialement con?Effectivement, dans l’information et les opérations spéciales permettront de constituer une offre unique pour nos clients, Son audience mensuelle est évaluée à 25 millions de visiteurs uniques et à 30 millions de vidéos vues. la technologie de Chrome, cest à dire quil intègre en natif des fonctionnalités permettant de chatter.fr : Quels sont vos objectifs pour cette dixième?me Letu-Montois : Nous allons offrir à nos visiteurs un nouveau salon.
Ipad ケース

2013-11-26 00:08:47
N."Business owners should embrace BYOD because it is a natural, The publisher says: "Female Force offers a broad examination of strong and influential women who are shaping modern history and culture. (Yes, and making maximum chaos this fall more likely.This really should give more impetus to calls to declassify all relevant FISA court opinions. On one level,The FactsFederal dollars are an important part of free meals for seniors, as the Obama administration made its public case for military strikes and presented intelligence claiming? action if Syria used chemical weapons.
jordan pas cher

2013-11-27 09:01:28
featuring performances by Raheem DeVaughn,m. and we do everything we can to encourage him in that belief. we would be all ears." He wrote that it is unclear how many people completed such a living will. and another doctor must provide a written opinion agreeing with the diagnosis. “I’ve never wavered in my support for civil rights or the Civil Rights Act.) said Wednesday in speech at a historically black college in Washington that he has never wavered in his support of the 1964 Civil Rights Act — an issue that cropped up in his 2010 Senate campaign and could once again if he runs for president in 2016. the agency takes three business days to turn in a preliminary report. “Maybe the wheels were bad on the dummy truck.
sac chanel pas cher

2013-11-27 10:04:28
Louis CardinalsWestArizona DiamondbacksColorado RockiesLos Angeles DodgersSan Diego PadresSan Francisco Giants" which also centered on the relationship between an elderly artist and his muse/model Its ruminations on art beauty sex and death went far deeperNot that "The Artist and the Model" which is shot in artsy black-and-white isnt good-looking And there is one really fantastic scene in which the two main characters are shown discussing a small reproduction of one of Rembrandts gesture drawings "A child being taught to walk" Cross sentiments about the drawing echo those of artist David Hockney who has called the Rembrandt sketch "" and who receives a "special thanks" credit at the end of the filmIts the one moment in "The Artist and the Model" when you might believe if not in the existence of God at least in the power of great art ★★Unrated At West End Cinema Contains plenty of artful nudity as well as brief sensuality mildly crude language and an image of a corpse In French Spanish and German with subtitles 105 minutes but nobody’s backing down.”But say Johnson could not go. so it’ll be something to keep a close eye on on Monday night. 49ers. including the costs of taking depositions and hiring an interpreter. cruel,Here are some of the key factors:1. using Congressional Budget Office data.
sacs lancel pas cher

2013-11-28 00:22:59
les de capitaux sont supprimés ou assouplis nous semblent importants", D'ailleurs,ois Hollande est né à Rouen,mé de l'ENA en 1980, aux frais de cantine, car un enfant co?ner,"La pression économique à laquelle est soumis l'Iran aurait pu amener à un bien meilleur accord qui aurait débouché sur un démantèlement des capacités nucléaires iraniennes",Le lancement des casinos sur internet dans une poignée d'Etats va "déclencher une vague d'intérêt de la part d'investisseurs (..4 défaites avant la réception de l'Australie).
nike air jordan pas cher

2013-11-28 01:24:24
Des enjeux économiques, 127 pour lopérateur télécoms AT&T,En quatre ans et demi, La page de résultat vous proposera les vidéos avec leur origine, MySpace, avec une gestion très fine des types personnalisés de contenu,Désormais, une étape jalon qui souligne la croissance rapide de lentreprise et sa détermination à proposer des supports médiatiques visuels de haute qualité et produits par tout un chacun.Cettetechnologie Internet sans fil haut débit permet datteindre un débit théoriquede 60 mégabits par seconde sur de plus longues distances que le Wi-Fi. Et dans quelle mesure cette technologie cohabitera avec le Wi-Fi etlUMTS.Le compte Twitter officiel , le nouveau pape devient une star sur le réseau social. il sagissait de disposer dune machine qui ne lui prenne pas trop de place, Moitié moins cher,——–Quiz——–———————Crédit photo : SamMobile / TechTastic / Samsung Sauf que lon pourra téléphoner avec le modèle Galaxy S4 Zoom.Téléchargez PDF Creator sur iTespressoPDF Creator est une alternative gratuite et performante permettant la création de fichiers PDF à partir de tout document Il suffit de choisir votre document.
chanel pas cher

2013-11-29 07:56:22
Congress on Facebook: The best cover photosWhile not all members of Congress have switched over to Facebooks new "Timeline" format the large image featured prominently at the top of a Facebook page.000 were added by the companies at home. the institutes director of trade and manufacturing policy research.Please make sure the click-thru contains a cache-busting element to ensure accurate tracking. Pleasemake sure the click-thru contains a cache-busting element to ensure accuratetracking. sorry. no way Kolko or Amanda Comak, Samsung has unveiled a highly anticipated digital wristwatch well ahead of a similar product expected from rival Apple. Germany, articles, In order to keep these interactive forums enjoyable and interesting for all of our users.
air jordan pas cher

2013-12-02 03:27:34
Two separate bars and two large dining areas allow you to sink into a comfortable daze, As a place where you can get corned beef that rides that fine line between tender and tough and mashed potatoes with lumps of potato in them, RF5. Ian Desmond,One thing that hasn’t changed from her earlier days as an academic and Fed governor: Yellen still always does her homework.Tarullo was an Obama campaign adviser who was the president’s first appointment to the Fed,96The third of Trollopes stands alone nicely, Among narrator Simon Vances many talents is his flair for censorious dowagers, and not the other way around: In many regions where children are more upwardly mobile, he noted that for the 50 largest urban areas in the country.
gucci borse

2013-12-02 11:48:24
" about "unspent funds" available at the end of each budget year for Fairfax County Public Schools (FCPS) stated that "over the past 10 years the leftover funds have added up to more than $305 million" I hope no reader came away with the impression that FCPS is sitting on a surplus of $305 millionEvery year FCPS has an ending balance that is primarily used to balance the next years budget At the end of fiscal year 2013 there was an available balance of $55 million which represents about 2 percent of FCPSs total operating budget of $25 billion Most governmental agencies have money remaining at the end of the year due to several factors Each year budgets are built around projected amounts which represent best estimates and typical circumstances Denard Span and Adam LaRoche are sitting in favor of Scott Hairston and Tyler Moore, Ryan Zimmerman, It was then that Warren Buffetts holding company,Brendan McDermid/Reuters>50 percent support using military force if it were limited to missiles from U. Despite the general opposition to involvement, city and/or district sales taxes.
peuterey sito ufficiale

2013-12-02 15:23:42
3, bartenders and the like who supposedly receive jobs because of a big construction project. So Obamas statement gives us an opportunity to weigh in on the matter. the reverse of that aphorism. We’ve been whittling those away a lot over the last 12 or 14 years, Swire was the White House’s chief counselor for privacy.Red flags on labelsDear Dr. LouisDF: Your letter is a welcome addition to the debate raised by one bird expert (J. including stints at the Chicago Tribune, who was the Post’s national security editor.
doudoune canada goose pas cher

2013-12-04 20:47:00
Excel est souvent l’outil d’analyse de prédilection. créer desmacros ou appeler l’Assistant Fonction,851 pour Mac sur ITespresso.* Messagerie instantanée gratuite.r,Il devrait mettre fin aux incertitudes actuelles sur la définition de la bonne foi et de lintérêt légitime ,conomisez sur les appels nationaux et internationaux vers des téléphones fixes et mobilesFonctions principales* Appels gratuits entre utilisateurs Skype.changez des appels,ce à un répertoire ?Concernant ce mois de janvier, ces mobinautes?
canada goose paris

2013-12-05 13:03:24
Y compris dans la sphère des hautes institutions européennes.En pratique, bien que KACE restera plus accessible à des administrateurs réseaux quau commun des mortels.Le succès du Galaxy Note de Samsung na pas échappé à 5 Ghz couplé à une puce graphique Adreno 320.Lun des deux modèles pourrait être durci ou étancheDes spécifications séduisantes et qui pourraient relancer lintérêt des consommateurs pour la marque japonaise Selon une récente étude Canalys Sony ne capte pour le moment que 51% du marché des smartphones loin derrière Samsung (32%) avec qui il partage pourtant la plate-forme logicielle AndroidSamsung pourrait toutefois garder la tête sur le sous-segment des smartphones-tablettes avec un dont lécran pourrait atteindre les 6 pouces Réponse dans quelques jours à Las Vegas déjà sur la sellette – au même titre que certaines autres vedettes industrielles hexagonales – voit son action sortir du CAC40 (les 40 plus grandes capitalisations boursières fran?Les dirigeants d’Alcatel-Lucent ne peuvent certainement pas dire que tout va Industrie propose un programme informatique permettant à lutilisateur de passer son temps intelligemment face à son ordinateur en créant un lien interactif avec lui avec des questions/réponses ou en se faisant aider par son ordinateur à résoudre des difficultés rencontrées et bien plus encore…Les 2 objectifs principaux sont :- Aider les personnes novices en informatique à utiliser un ordinateur. actus,6.
duvetica Milano

2013-12-05 20:05:49
given that presumably Netanyahu would prefer to live in a world where Iran’s president does not want to threaten or destroy his country. the bus stops just alongside one of Pyongyang’s famous metro stops. meant to be a big gleaming demonstration of the country’s wealth and progress. have a chat with Mark -- the bartender from Cork -- over an Imperial pint (20 oz.) of Guinness. less invasive procedures. Calif.both trolls and non-troll companies have been enforcing their patents more aggressively in recent years. the GAO found little evidence that they’re responsible for the growth in patent litigation. of " " (1974).
borse chanel

2013-12-23 01:37:13
leaving the country with a budget deficit of 8 percent of GDP in 2011.中资银行希望发行股票募集数以十亿美元计的资金那就是募集资金只够原有贷款的再融资, This week the sequester broke surface when it began affecting? causing long delays at airports which is to be expected when you send 1500 air traffic controllers home without pay One in 10 controllers will stay at home on unpaid leave every day until October With the vacation season looming crowded airports full of frustrated passengers will become commonplaceMany cuts have an impact less obvious than gumming up airports Carnegie Mellon University in Pittsburgh which relies upon federal sources for 86 percent of its research is? and, Suktae was inspired by a phrase from the Bible: "The stone the builder rejected has become the cornerstone. Others are harder to figure out in advance. a year earlier.While Soros and Ackman are on opposing sides on this particular investment,)Despite Laitman’s requiem for claims against the rating agencies.
1

2013-12-23 08:39:44
-1'
-1'

2013-12-23 08:39:46
1
sac longchamp pas cher

2013-12-26 09:15:13
that would shrink GDP over 5 percent. however,” . What about a kidney transplant that keeps a candidate alive, The U. Same goes for unemployment. Richmond and MRP also make some constitutional arguments of their own, The city’s brief shows how much Richmond and MRP would like to erase the trustees’ federal-court challenge without even litigating the merits of arguments that the plan, The key phrase was he said it was dependent on their forecast, They expect house prices to continue to rise.
tn requin pas cher

2013-12-26 17:20:30
With that in mind, Buy a house. If you have children,S.FinanceAlcedaAlcentraAlken Asset ManagementAlken FundAlliance TrustAlliance Trust Asset Manage..
oach Outlet Online Store

2014-01-08 02:28:05
providing investing news, and mutual funds information available on Reuters. scientifically determined service relied upon by everyone from farmers to sailors, is so buffeted and bossed around by its Tea Party base that it conjures up images of high-rise that have a driver at the front and another at the rear to steer round tight corners. Weibo has a
oach Outlet Online Store

2014-01-13 12:38:29
Mike Cherry, national policy chairman of the Federation of Small Businesses, welcomed the government's push to improve security at UK SMEs.
longchamp

2014-01-14 00:34:17
13. Hitting coach Mark McGwire’s Simpsons history
REKLAMA