Bochnia wydarzenia

środa 09 lipca 2014 12:10:29

Na Smykowie zwijali asfalt - urząd wstrzymał inwestycjęNa Smykowie zwijali asfalt - urząd wstrzymał inwestycję

Na początek lipca Urząd Miasta zaplanował położenie asfaltu na drodze łączącej ul. Smyków z ul. Wygoda. Od 7 lipca wykonawca, który wygrał przetarg, rozpoczął inwestycję. Asfaltowanie szło bezproblemowo do momentu pojawienia się właściciela pobliskiej działki.

Jeden z mieszkańców Smykowa, obok którego działek droga przechodzi, zwrócił uwagę na nieprawidłowości w budowie drogi. - Problem jest w tym, że znam dokumentację przetargową i założenia przetargowe i wiem jak ta droga powinna być wykonana – powiedział nam właściciel przylegającej do drogi działki, który jednak zastrzegł sobie anonimowość. Nie mogę tego tak zostawić i zawiadomiłem Urząd Miasta, zwłaszcza, że sami będziemy z tej drogi korzystać i nie chcemy by się rozleciała za dwa lata. Mieszkaniec Smykowa zareagował dość zdecydowanie, blokując drogę samochodem i wzywając Policję. Ta jednak nie chciała oceniać czy wykonawca pracuje prawidłowo i trzyma się wytycznych. Zagroziła mandatem za blokowanie gminnej drogi i odjechała.

Jak mówi dalej niezadowolony z wykonywanej drogi mieszkaniec – droga powinna mieć 15 cm dosypki kruszywa, zanim się położy asfalt. Poza tym na podsypce powinna być rozlana emulsja asfaltowa, czyli klej, by asfalt przykleił się do podstawy. Asfalt jest jednak kładziony bezpośrednio na żużel bez podsypki i bez emulsji.

Mieszkaniec Smykowa ma pretensje do wykonawcy ale także do Urzędu Miasta. Poinformowałem UM, że są nieprawidłowości, ale nikt się tym nie zainteresował i nikt się nie pojawił do tej pory. Byłem zdziwiony, bo wydaje się publiczne pieniądze i nikt tego nie nadzoruje. Wiem, że kiedy jedna z bocheńskich firm wykonywała inwestycje była sprawdzana co do centymetra.

Dopiero ok. godz. 18.00 w poniedziałek 7 lipca na miejscu pojawił się zastępca inspektora, który jednak nie podjął żadnej decyzji. Główny inspektor, który powinien nadzorować budowę, był na urlopie i nie mógł przybyć na miejsce. Urząd Miasta podjął jednak decyzję o wstrzymaniu budowy w ten sam dzień.

We wtorek w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy, która przetarg wygrała jak i z mieszkańcem Smykowa. To, co mogliśmy się dowiedzieć po spotkaniu z burmistrzem to potwierdzenie, że UM wstrzymał dzień wcześniej budowę drogi, a asfalt jaki do tej pory był położony, ma być zdjęty. Burmistrz zakomunikował, że do mediów skieruje osobne stanowisko w tej sprawie.

Od środowego (9 lipca) poranka asfalt na wymienionej drodze jest zdejmowany.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

wyborca64

2014-07-09 13:30:31
,,Mieszkaniec Smykowa ma pretensje do wykonawcy ale także do Urzędu Miasta. Poinformowałem UM, że są nieprawidłowości ale nikt się tym nie zainteresował i nikt się nie pojawił do tej pory. Byłem zdziwiony bo wydaje się publiczne pieniądze i nikt tego nie nadzoruje.'' Kpina .
KM

2014-07-09 13:40:57
Tak było. Byłem razem z nim. Dzwonił do urzędu i rozmawiał z dwiema osobami. Nikt się nie pofatygował by sprawdzić! To tak jak by ktoś budował dom i zostawił ekipę samą sobie. Niech robią jak im się podoba - ja jadę na urlop. Paranoja.
Paul

2014-07-09 14:05:21
Szacunek dla Mieszkańca . Nagana dla inspektora nadzoru i znak zapytania wobec działań Urzędu do czasu publicznego wyjaśnienia sprawy przez Burmistrza lub Z-cę od spraw inwestycji ;
czy nie maczał paców kandydat ?

2014-07-09 16:18:16
czy w tej awanturze nie maczał paluchów kandydat na burmistrza ?
do,, czy nie maczał ....''

2014-07-09 16:31:05
I to byłoby na plus potencjalnego kandydata na Burmistrza . Jak może dochodzić do takich przekretów , przecież tu chodzi o 40 samochodw 20 tonowych, które nie dowiozły kruszywa a które wymierne , znaczne koszty chciał ,,zaoszczedzić'' wykonawca .Burmistrz udzielił urlopu , i jeżeli nie wyznaczył zastępcy inspektora nadzoru to sam jest winien.Podobnie jak opłacani przez nas zastepcy burmistrza i pracownicy wydziału AiGK. Jak można powierzać tak nierzetelnemu wykonawcy takie zadania , bez fachowej kontroli ???
mieszkanka

2014-07-09 16:55:20
Szanowni Państwo ,to wręcz oburzające jak można tak kłamać! Ten "pan" nie jest mieszkańcem ul. Smyków. Działa wyłącznie dla własnej korzyści. Droga , o której mowa nie przechodzi obok jego posesji.
mieszkaniec nr 2

2014-07-09 18:24:40
Jak można tak kłamać, iż "mieszkaniec smykowa" obok którego działek droga przechodzi, zwrócił uwagę na nieprawidłowości w budowie drogi. Czy redakcja sprawdziła dokładnie czy owy Pan jest mieszkańcem Smykowa za jakiego sie podaje?" Mieszkaniec Smykowa zareagował dość zdecydowanie, blokując drogę samochodem i wzywając Policję." Z tego co widzieli mieszkańcy drogę zablokowała żona i syn właściciela leżącego nieopodal składu budowlanego, który na pewno nie jest mieszkańcem tego osiedla, a jego skaład nie jest położony wzdłuż tej drogi. Co istotne składał również ofertę w tym przetargu, którego nie wygrał. Tak więc, droga redakcjo publikując takie fakty należy sprawdzić czy rzeczyczywiscie chodzi o mieszkańca czy przedsiębiorcę."Problem jest w tym, że znam dokumentację przetargową i założenia przetargowe i wiem jak ta droga powinna być wykonana – powiedział nam właściciel przylegającej do drogi działki, kóry jednak zastrzegł sobie anonimowość".
Mieszkaniec nr 2

2014-07-09 18:49:58
Nie ulega wątpliwości, iż zwrócenie uwagi, iż droga została źle wykonana jest słuszne, ale podszywanie się pod mieszkańca, który "zareagował dość zdecydowanie, blokując drogę samochodem i wzywając Policję" i robiąc to tylko w interesie mieszkańców " zwłaszcza, że sami będziemy z tej drogi korzystać i nie chcemy by się rozleciała za dwa lata" jest żenujące. Mamy tylko nadzieje, że owy informator będzie korzystał z tej drogi jako mieszkaniec a nie przedsiębiorca wjeżdżający ciężkim sprzętem na nowo położony asfalt. Ponadto wymaga też sprostowania fakt podawany przez informatora "poinformowałem UM, że są nieprawidłowości ale nikt się tym nie zainteresował i nikt się nie pojawił do tej pory". Prace w terenie zaczały sie tak na prawdę chyba w sobotę, a asfalt został położony w poniedziałek, a o godzinie 18.00 tego samego dnia podjęto już działania. Więc o jakiej opieszałości tu mowa. Burmistrz podjął właściwe kroki i zerwano asfalt praktycznie od razu. Tak więc dajcie państwo spokój bo po prostu ręce opadają jak sie czyta takie artykuły. Wykonawca źle wykonał więc ma poprawić i koniec temtu. Pisanie, że mieszkaniec Smykowa ma pretensje do wykonawcy ale także do Urzędu Miastaa, że "nikt się tym nie zainteresował i nikt się nie pojawił do tej pory" jest wyssane z palca.
mieszkaniec nr 2

2014-07-09 19:15:56
Tym bardziej proszę sprawdzić swojego informatora ponieważ na forum www.bochnianin.pl jedna z osób pod psedonimem inwestor pisze o "obywatelskiej postawie mieszkańca" i w opinii publicznej później taka osoba funkcjonuje jako wybawiciel mieszkańców, a tak na prawdę chodzi o prywatny interes. Obrzucanie wszystkich dookoła błotem jest po prostu nie na miejscu.
do ,,mieszkańca 2''

2014-07-09 19:33:54
Pana (i) wywody jak ulał pasują do ostatniej afery taśmowej .Nie ważne jest ,że chciano nas podatników oszukać ważne jest , że o tym poinformowano społeczeństwo jako osoba zainteresowana .Żenada .
Władza

2014-07-09 20:00:13
Co za różnica kto, i gdzie mieszka. Liczy się efekt. Tylko że gdzie są pracownicy, inspektor, Pani naczelnik Gogola, Pan Lucjan i Wreszcie nasz "praworządny" Stefan. Pytam się gdzie. Tak jest pewnie nie tylko tutaj na tej inwestycji nikt się niczym nie interesuje, ale Burmistrz twierdzi wszędzie że jest dobrze. Człowiek zainterweniował jak widział grandę i chwała mu za to choć to rola urzędników. Gdyby nie to i policja to w kieszeni firmy troszkę by zostało, choć robota nieskończona a i termin napięty ciekawe Panie Burmistrzu czy za przekroczenie naliczy Pan Wykonawcy kary. Temu też się przyjrzymy wnikliwie.
jmk

2014-07-11 19:29:46
http://bip.malopolska.pl/umbochnia/Download/get/id,979720.html Bohaterski mieszkaniec na pozycji 3 Proszę zwrócić uwagę na różnicę ceny tj. 3,3% ciekawe gdyby wygrał czy też by tak pilnował jakości tej drogi.
Smykowianka

2014-07-11 20:49:20
przez zawiść, prywatę i nierzetelność nie mamy drogi, asfalt był i się zbył, gdyby zainteresowany i przegrany w przetargu ,,świetny " zareagował przed wylaniem asfaltu, przed swoim składem gruzu a nie za nim (blokada była ale nie z tej strony), nie było by kosztów, nerwów i całego ,lokalnego piekiełka. Tak 70 lat a może i dłużej czekaliśmy na drogę i dalej jej nie ma. Przez chwilę było cudnie, jak nie u nas. Życzę wszystkim zdrowego rozsądku i mniej prywaty w życiu publicznym oraz rzetelnej informacji w słowach i czynach.
Do Smykowaianka

2014-07-11 22:28:45
Pogoncie tych przybłędów, którzy podszywają się pod Was.
Do Smykowianki (......)

2014-07-11 23:12:28
"Przez chwilę było cudnie, jak nie u nas" - czy Ty czytasz to co piszesz? Zastanawiasz się nad tym? I co cieszyłaby Cię droga która będzie ładnie wyglądała przez dwa lata? Pewnie za jakiś czas będziesz miała te Twoją drogę ale solidniejszą bo ich przypilnują. P.S. Mam nieodparte wrażenie, że w całej tej sytuacji jesteś jedną z niewielu którzy negują działanie tego gościa...
do mieszkańca nr 2

2014-07-12 13:35:24
A któż to z urzędu kryje się pod tym nickiem?? Może pani Gogola? Niekompetentny do bólu naczelnik, który nie pilnuje robót na swoim terenie, wysyła inspektora na urlop, nie zadba o zastępcę i pozwala rozkradać publiczne pieniądze? Totalna żenada i nie pierwszy przykład jak "sprawnie" działa obecny skład urzędu miasta. Gratulacje!!
do mieszkańca nr 2

2014-07-12 13:42:35
jasne że lepiej szukać dziury w całym, przywalać się do "informatora" i głosić ślepą pochwałę burmistrza zamiast włączyć logikę i zauważyć że nieważne jest czy sprawę zgłasza ksiądz proboszcz czy miejscowy pijaczek bo liczą się fakty prawda? firma oszukuje i kradnie a urząd sam nie sprawdzi co się dzieje a jak mu już ktoś otworzy oczy to najlepiej gościa zgnoić bo jakże śmiał co??? PARANOJA!
ONE QUESTION

2014-07-12 14:33:45
CO NA TO PROKURATOR??
gdzie do jasnej anieli

2014-07-13 19:36:16
są urzędnicy?? ludzie! dlaczego tacy ludzie wydają nasze pieniądze?? Dobrze, że tutaj ktoś to zauważył i zareagował!! inaczej odbyłby się odbiór, sprawy nie było i jest super! po pierwszej zimie remont i znów jest robota!
Paul

2014-07-13 22:32:37
U.M.jest słaby dlatego ta
masz rację Paul

2014-07-13 23:14:09
tylko dlaczego to głównie MY na tym tracimy?? Dlaczego nie ponoszą za to konsekwencji?
Ciekawe

2014-07-14 06:39:13
okazało się, że w gminie wiejskiej Bochnia prawie wszystkie asfalty sa węższe niż przewiduje ustawa i nikt sie tym nie przejmuje. Gmina wypłaciła za wykonanie asfaltu, a ludzie dziękują wójtowi , że robi "ścieżki rowerowe" - czy mieszkamy w innej Polsce?
do ,,ciekawe''

2014-07-15 09:46:40
Podaj konkrety a nie mieszaj .
Paul

2014-07-15 10:45:13
Do wpisu z 13-tego g.22:32:37 - znowu jakis" hejtuś" , próbuje wpisywać za mnie negatywny komentarz a nastepnie "przyznaje rację" - cienias ! Moje zdanie w temacie przy braku wyraznego stanowiska Burmistrza Miasta (w/obiecanego) jest nastepujace : umożliwić Firmie dokończenie zadań, konsekwentnie nadzorując wykonanie w oparciu o zapisy ustalone w postepowaniu przetargowym.Nie wykonanie w terminie i jakościowo pełnego zakresu robót , skwitować nałożonymi karami -"do bólu". Wnioski natury dyscyplinujacej jak i być może finansowej, powinny byc wyciagnięte wobec Firmy i zatrudnionego przez Miasto nadzoru nad inwestycją (w innych publikacjach w temacie, wynika iż nie powiadomiono o rozpoczeciu prac UM , czy też Inspektora ;)
DO GLU PAUL A

2014-08-05 15:42:59
MOŻE BYŚ TAK SPROSTOWANIE NAPISAŁ ŻE TO NIE JEST MIESZKANIEC SMYKOWA BO WIDZĘ ŻE KRĘCISZ
Paul

2014-08-05 21:52:33
Do wpisu z 05.08.2014- widzę, że po ostatnim wpisie po prostu sie" spietrałeś", stąd tak długie t-fe milczenie; Komentowałem informację, którą podał autor pisząc-"Jeden z mieszkańców Smykowa" . Tak więc nie mam co prostować- cieniasie.
yhm

2014-08-06 16:33:41
do,,Paul '' jeden bzdurę napisał a drugi ,,inteligent ''ją powielił i w taki sposób powstała plota .Jak masz coś pisać to pisz tak jak jest albo nie pisz wcale bojcorzu
Paul

2014-08-07 09:36:06
Do yhm-co w treści i wtej sprawie jest najważniejsze-"cienki bolku";
REKLAMA