Bochnia wydarzenia

czwartek 07 czerwca 2012 21:39:28

Na sesji o turystyce-pomysły tylko na papierze? Na sesji o turystyce-pomysły tylko na papierze?

W trakcie majowej sesji Rady Miasta odbyła się debata na temat „Nowe możliwości rozwoju turystyki na terenie miasta, działania na rzecz zwiększenia atrakcyjności turystycznej”. Specjalnie w tym celu zostało przygotowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta opracowanie dotyczące możliwości rozwoju turystyki w Bochni.

Przedstawiono również działania podejmowane przez ten wydział, aby promować walory naszego miasta. Z dokumentu dowiadujemy się, że do końca czerwca ma ruszyć nowa strona internetowa miasta, wzbogacona o aktualną mapę Bochni z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, bazą noclegową, punktami gastronomicznymi. 

Kolejnym krokiem służącym podniesieniu jakości informacji turystycznej w Bochni jest przystąpienie do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W najbliższym czasie Bocheński Punkt Informacji Turystycznej ma otrzymać certyfikat jakości MSIT, który będzie stanowił potwierdzenie wysokiej jakości obsługi.

Wydział Promocji planuje ponadto wydanie ulotki promującej projekt „NaCl- Bocheński Szlak Solny Na Świecie im. Świętej Kingi”, oraz oznakowanie najstarszych ulic miasta tablicami informującymi o ich historii, a także wyznaczenie tras spacerowych przebiegających wzdłuż nich. Równocześnie ulice mają wzbogacić się o tabliczki z opisami patronów lub wyjaśniające pochodzenie ich nazw. W najbliższym czasie w okolicach dworca PKP oraz Placu Pułaskiego mają znaleźć się również tablice z planami miasta z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi i punktem IT. Od 6 lipca na kolejnych 8 piątków zaplanowana jest impreza Bocheńska Scena Letnia. Będzie to wydarzenie artystyczno-muzyczno-sportowe, do udziału w którym zaproszeni są przede wszystkim młodzi mieszkańcy Bochni i okolic. W najbliższej przyszłości przy drogach wjazdowych do miasta  mają się wreszcie pojawić nowe tablice powitalne.

Pozostałe pomysły Wydziału Promocji, choć ciekawe, na razie należy chyba uznać za pobożne życzenia. Wybudowanie tężni solankowej, stworzenie muzeum soli czy budowa otwartego kąpieliska na jednym z terenów rekreacyjnych w Bochni to atrakcyjne propozycje, jednak wymagają one dużego nakładu środków finansowych, co w obecnej sytuacji nie rokuje nadziei na szybką ich realizację. Jednym z pomysłów jest też ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta poprzez zamknięcie północnej i wschodniej pierzei Rynku oraz ich wybrukowanie. Teren ten mógłby zostać przeznaczony na ogródki kawiarniane, autorzy opracowania sugerują również utworzenie fontanny.

Opracowanie spotkało się z dość chłodnym przyjęciem ze strony radnych, którzy zwracali uwagę, że pomysły są może i słuszne, ale choć pojawiają się one już od dłuższego czasu, póki co w większości zostają tylko na papierze.


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

władze niech dbają o mieszkańców

2012-06-07 22:45:04
Dużo słabsze walory gminy wykorzystywane są przez wójta w 150 %. Dzisiejsze zawody balonowe, sztuczne lodowisko, wianki nad Rabą , rockautostrada, wyciąg narcierski są poparciem mojej tezy. Nawet w Gdańsku nasi znajomi słyszeli o rockautostradzie w gminie Bochnia i sądzili że to jest w mieście. Na szczęście turyści są ważni ale najważniejsi są MIESZKAŃCY i ich problemy.
Komiks

2012-06-07 22:48:32
Jak wieść po gminie niesie, podobno któryś z wójtów siedzi po nocach i wypisuje takie dyrdymały bo mu się gmina rozpada finansowo. Pudruje więc trupa bo mu się coraz szybciej rozkłada.
mix

2012-06-07 22:49:11
Takie kąpielisko by się bardzo przydało!
do komiksa

2012-06-07 23:23:20
ja też jestem za silną bochnią . na razie tam jest brak wizji rozwoju. cholewie wizję pisał lysy i było nieźle. kosturkiewiczowi pisała pani dorota , ale on jej nie słuchał . kolawińskiemu pisała szczeparowa.
ile ludzi pracuje w promocji UM

2012-06-07 23:25:48
Czy ktoś może mi powiedzieć ile osób zatrudnionych jest w Urzędzie Miasta w Wydziale Promocji ?
mop

2012-06-08 04:04:31
Myslę, że wraz z jednostkami współpromujacymi miasto (np MDK) to liczba pracowników stanowi połowę urzedu .W samym tylko wydziale bez punktu obsługi turystycznej to jest 9 osób. PS cyt" pomysły Wydziału Promocji, choć ciekawe, na razie należy chyba uznać za pobożne życzenia." pełna zgoda co do opinii.
pijar starostwa

2012-06-08 07:20:01
w starostwie bochenskim pracują w promocji aż cztery osoby! w miescie wydział promocji zajmuje sie też srodkami unijnymi wiec może ktoś napisze czy zajmują sie te cztery osoby w starostwie?
aaa

2012-06-08 16:40:17
komiks brawo, ot i cała prawda ...
do pijar-a

2012-06-08 22:51:52
te 4 os z powiatowej promocji zajmuja sie promocja pajaka, a to fotke cyknac, a to nozyczki podac do przeciecia wstegi, a to lawina zachwytow w internecie, szkoda tylko ze my podatnicy placimy za ta powiatowa promocje pajaka a nie powiatu.
TAK fontana

2012-06-10 15:24:01
Świetny pomysł z budową fonatnny. warto o tym pomyśleć gdy Rynek bedzie rewitalizowany.
Paul

2012-06-12 07:25:28
Apel do Naczelnika Wydz.Promocji-prosze poważnie podejść, do tematu, dostępu do tzw."trudnych" stron na www.bochnia .pl[terminowe publikowanie protokołów z posiedzeń komisji RM]
Kasia

2012-06-12 08:51:14
Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mały

2012-06-25 08:25:30
Niech UM i Wydział Promocji wytłumaczą się z zaniechania wydawania Rocznika Bocheńskiego, który to został de facto odebrany bocheńskiemu Muzeum. Rocznik to była realna promocja Miasta...
REKLAMA