Bochnia wydarzenia

wtorek 20 listopada 2012 15:27:44

Masarnia przy WindakiewiczaMasarnia przy Windakiewicza

Mieszkańcy protestują

„Źródłem zanieczyszczeń do powietrza będzie proces wędzenia wyrobów mięsnych oraz procesy spalania gazu w instalacji grzewczej i spalania paliw w silnikach samochodów. Emisja węglowodorów i pyłów z wędzarni może powodować uciążliwość dla zlokalizowanej w pobliżu zabudowy mieszkalnej”.


To fragment uzasadnienia, jakie pojawiło się w związku wystąpieniem władz miasta o przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko inwestycji pn. Budowa budynku usługowego - pawilon handlowy Intermarche przy ul. Windakiewicza w Bochni. Spółka prowadząca inwestycje postanowiła niedawno zmienić przeznaczenie dwóch pomieszczeń magazynowych budowanego pawilonu handlowego na wędzarnię kiełbas i wędzonek z mięsa wieprzowego.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał opinię, na podstawie której należy sporządzić raport o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. W uzasadnieniu można dowiedzieć się, jaki charakter będzie miała planowana inwestycja oraz jaki wpływ na środowisko i otoczenie będzie miała planowana budowa zakładu przetwórstwa mięsnego wraz z pawilonem handlowym przy ul. Windakiewicza.

Nikt z mieszkańców Bochni, a szczególnie mieszkańcy os. Windakiewicza, nie spodziewał się takiej decyzji. Do tej pory wiadomo było, że na przygotowanym przy osiedlu placu powstanie pawilon handlowy Intermarche. Ale oprócz pawilonu handlowego powstanie również pawilon do rozbioru mięsa, wyrobu kiełbas oraz produkcji mięsa mielonego.

Jak czytamy w dokumencie: Oprócz działalności handlowej w projektowanym obiekcie realizowany będzie rozbiór mięsa, wyrób kiełbas oraz produkcja mięsa mielonego. Tygodniowo przewiduje się rozbiór 4,5 t mięsa w następującym układzie: mięso kulinarne (wieprzowina, wołowina, podroby) – 2,4 tony/tyg., mięso białe 1,2 tony/tyg., 0,9 tony/tyg. I dalej w dokumencie czytamy: W procesie technologicznym zakłada się dowóz surowców 6 razy w tygodniu samochodami-chłodniami o masie do 3,5 tony.

Nietrudno zgadnąć, co to oznacza. Wpływ na środowisko i otoczenie został już przedstawiony na początku tekstu. Zakład spowoduje zanieczyszczenia w postaci węglowodorów i pyłów z wędzarni. Ale to nie wszystko, bo inwestycja zakłada powstanie parkingu na ponad 100 samochodów. W sumie w końcowym fragmencie dokumentu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie czytamy:

Planowane do realizacji przedsięwzięcie może negatywnie oddziaływać na środowisko w związku z:
- przekształceniem powierzchni terenu na etapie realizacji przedsięwzięcia,
- emisję węglowodorów z wędzarni,
- emisję gazów i pyłów z procesów energetycznego spalania paliw,
- emisją gazów i pyłów z procesów spalania paliw przez środki transportu,
- emisję hałasu do środowiska powodowanego przez urządzenia wentylacyjne i środki transportu
- wytwarzaniem odpadów,
- powstaniem ścieków przemysłowych,
- powstaniem ścieków socjalnych,
- emisje ścieków opadowych z placów utwardzonych i dróg dojazdowych.

Inwestycja, w którą nie wbito jeszcze pierwszej łopaty, już wywołała oburzenie okolicznych mieszkańców, pytających nie tylko o to, kto zezwala na budowę takiego zakładu w takim miejscu, ale także jakiego pochodzenia będzie mięso tu przetwarzane? - czy pochodzące z polskiej hodowli czy pochodzące z nie wiadomo jakiego kraju tzw. Unii? Co także dziwi to fakt, że taki zakład nie powstaje na promowanej od kilku lat Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej lecz w miejscu gdzie najbliższym i bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szpital, pogotowie ratunkowe, osiedla domków jednorodzinnych i osiedla mieszkaniowe, komenda policji, ale także największa w powiecie szkoła średnia (Zespół Szkół Nr 1), gdzie codziennie przebywa ponad 1200 uczniów i to w bezpośrednim sąsiedztwie – dokładnie naprzeciw planowej budowy. Co także wywołuje zdumienie to drogi dojazdowe - ulica Windakiewicza jest jednokierunkowa, a wzmożenie ruchu na ul. Orackiej czy Krakowskiej w połączeniu z ruchem, jaki odbywa się tu do ZS Nr 1 oraz na os. Niepodległości uczyniłby te ulice o wiele bardziej niebezpiecznymi.

Mieszkańcy zapowiedzieli protesty, a do Urzędu Miasta wpłynęły już stosowne pisma.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ale obciach

2012-11-20 16:04:03
czy burmistrz nie wiedział ???????
Arbuz

2012-11-20 16:10:13
Bleee... To są już jaja. Bochnia się pogrąża. Komedia jakaś czy co?
wojtek

2012-11-20 18:20:22
jak kolawiński mógł nie wiedzieć??! Przeciez przed każdą inwestycję inwestor składa wniosek albo o tzw. "WZ-kę" albo o wyrys z planu. Wtedy się go pytają po co i na co. Niemożliwe, żeby nie wiedział. Po prostu wuefiście się pomyliła produkcja mięcha z jego sprzedażą. Cóz, jaki burmistrz, takie rządy...
wojtek2

2012-11-20 19:21:53
decyzje o pozwoleniu na budowe wydaje starosta i jesli ja wyda w w/w zakresie to mieszkancy os. windakiewicza wywioza go na taczkach z tego palacyku przy kazimierza
Mike

2012-11-20 19:38:53
Czeski film!!! Teraz kreca ich coraz wiecej
co za zapach

2012-11-20 20:13:45
Przecież to nie będzie śmierdzieć, ale przeciwnie - pachnieć Ci co ich nie będzie stać na kupno(a jest ich w naszym bogacącym się kraju coraz więcej), przynajmniej się "nawąchają".
Zatroskany!

2012-11-20 20:56:33
Widziałem tą opinię, Burmistrz jest stroną w tym postępowaniu.Więc jakim cudem nie wie.Niech wszyscy rusza głową i nogami i wybiorą się do Burmistrza.Przecież nie może być tak, aby ktoś przyjechał z Poznania i wybudował nam masarnie pod nosem. No to będziemy mieć ładne w Bochni uzdrowisko!.
jaja

2012-11-20 21:05:06
najlepiej nie róbmy nic tylko protestujmy
odległość od domów - 10 metrów

2012-11-20 22:58:25
ręce opadają. od domów 10 m, od bloków 20 m . to jest skur....stwo !!!! szykujemy referendum o odwołanie burmistrza !!!!!!!!!!
do boju

2012-11-21 07:53:52
do boju

2012-11-21 07:57:44
Dobry pomysł o referendum.Co na to Rada Miasta, króra też jest stroną, a szczególnie ten który reprezentuje nasz rejon.
system

2012-11-21 08:17:27
będzie świeże mięsko :D
Uwaga

2012-11-21 10:28:17
Władza ogólnie w tym i bocheńska rżnie jak zawsze głupa, tak jak rżnęła przy Tankowni, Coldzie na Niepodległości i innych miejscach w myśl zasady, że Polski głupi naród to kupi.
Paul

2012-11-21 13:05:39
Burmistrz musi odmówic wydania WZiZT dla tego typu inwestycji .Chyba , że znowu pomyśli , że to On stanowi prawo. Tak nie jest .
Bochnianin

2012-11-21 15:50:49
Obecny Burmistrz nie jest winien.Przecież wszystko działo sie to za jego poprzednika.Rozeznanie, sprzedaż terenu i wstępna realizacja była uzgadniana z byłym Burmistrzem .Obecny jak to bywa musi wypić piwo.Ale absolutnie żadne wydawanie zgody na taką inwestycje w centrum Bochni.Od tego powstaje strefa i tam mogą sobie zrobic taką wędzarnie.Ponadto czy ktoś przewidział dojazd sam.cięzarowych do takiego marketu,czy jak zwykle nikt potem nie będzie za to odpowiadał i udostępnimy dojazd tirów.Radni proszę tą sprawę dokładnie przeanalizować,żeby potem nie było znowu samych problemów tak jak z Galerią.
do bochnianina

2012-11-21 19:15:52
te bochnianin, gadasz jak Wyborcza i TVN - według nich dalej wszystkim błędom Tuska winien jest Kaczyński. Kiedy za Kosturkiewicza było mówione, że na tym terenie ma powstac jakaś masarnia?? Cały czas była mowa o markecie. Nie rżnij więc głupa i nie broń kolawińskiego, bo temu gościowi już nic nie pomoże. Tyle dziadostwa, co powstało za 2 lata jego - pożal się Boże! - rządów, wystarczyłoby na obdzielenie kilku innych kadencji
Do radnych miasta

2012-11-21 20:37:36
Należałoby zwołać posiedzenie Rady Miasta, póki nie jest a późno.A burmistrz jako strona może podejmie jakieś działania.Przecież zaniechanie to nieładna cecha.
afera

2012-11-22 00:59:32
niech to cholera, znowu afera >>>>>> czytam dziś z rana - szczypią stefana>>>>>> czytam wieczorem - straszą kaczorem >>>>>> oglądam Ti Vi - nic mnie nie dziwi >>>>>>> piszę więc posta: sprawa jest prosta >>>>>> na nasze zmory - nowe wybory !!!!!!!
Władza a społeczeństwo.

2012-11-22 08:56:25
Władzo bocheńska zabierz głos. Jeśli prawda to się oddaj społeczeństwu do dyspozycji. Nie zasługuje społeczeństwo bocheńskie na takie traktowanie. Kiedyś Wam będzie dane przeżywać to samo co czuje społeczeństwo zaniepokojone. Nic nie może wiecznie trwać w tym i władza ponoć pochodząca do samego Boga.Pamiętajcie władzo nie czyńcie drugiemu co Wam nie miło. Młyny sprawiedliwości mielą powoli ale stale. Nie zbadane są wyroki opatrzności boskiej. Memento Władzo ludu miast i wsi.
że co?

2012-11-22 09:19:21
Hęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę????.jakaś odezwa do ludu bocheńskiego?...co to ma znaczyć?połowa kadencji..........................i takie zagrywki?Nieładnie oj nieładnie!Wychodzi na to,że coby się nie wydarzyło,to zawsze "kością staje w gardle"tym samym osobom....wiadomo.."zemsta to niesłychana" na szczęście nie ma czym się przejmować Panie Burmistrzu
tak

2012-11-22 09:24:51
a sondaże dotyczące oceny pracy Burmistrza za 2 lata kadencji...nie sa rzetelne..."zjedzono" bowiem 3.6% na niekorzyść Burmistrza
Spółdzielca

2012-11-22 09:26:03
Art. 35. [Organy spółdzielni] § 1. Organami spółdzielni są: 1) walne zgromadzenie; 2) rada nadzorcza, zwana dalej „radą”; 3) zarząd; Art. 44. [Rada nadzorcza] Rada sprawuje kontrolę i nadzór nad działalnością spółdzielni. Art. 48. [Zarząd] § 1. Zarząd kieruje działalnością spółdzielni oraz reprezentuje ją na zewnątrz. W tym trybie Organy Spółdzielni zabierzcie głos publicznie.
tak

2012-11-22 09:26:35
poza tym nie wiadomo jaka jest liczba osób,ktore zaglosowały !to nie fer
Do "że co"

2012-11-22 09:28:36
Jest takie powiedzenie - Czego Jaś nie nauczył Jan nie będzie umiał lub czego nie zrobi się do południa to na po południe nie ma co liczyć lub kto rano wstaje temu Pan Bóg daje ( bo nie zaśpi ).
Zarządzie

2012-11-22 09:36:08
Co na to Zarząd Osiedla " Windakiewicza" - zabierzcie głos bo są Was bezpośrednio ludzie interesujący. Co tak jak przysłowiowe strusie chowacie głowy w piasek?
do "do,że co"

2012-11-22 09:47:14
ale,jest także i takie..".nie łap niczego przed siecią.."..poczekajmy zatem na resztę..wtedy będziemy oceniać kompleksowo to co się zebrało" w sieci"jestem również za oceną..ale sprawiedliwą..wszystko w swoim czasie...nawet dnia nie ocenia się przed jego zachodem..pozdrawiam
Tak

2012-11-22 09:51:25
doradzajmy burmistrzowi..a nie straszmy go.On na pewno weżmie wszystko pod uwagę
tak

2012-11-22 09:52:55
głos bochniakow jest bardzo wazny
Kto ma się wypowiadać jeszcze.

2012-11-22 09:57:02
Co na to Dyrekcje Szpitala oraz ZSP nr 2, Proboszczowie z nowo wybranymi Radami Parafialnymi, Prokuratura bezpośrednio sąsiadująca i inne znaczące instytucje?
do "do "do,że co""

2012-11-22 10:05:42
Taki scenariusz przewidujesz - Cieszy mnie ten rym: "Polak mądry po szkodzie"; Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą i po szkodzie głupi. Tak pisał Jan Kochanowski w swojej fraszce.
krak.przedm.

2012-11-22 10:41:34
taki burmistrz to porażka i trzeba wywiezć na taczkach:)
że co

2012-11-22 10:47:08
mądrze prawisz...przysłowia mądrością narodu...też je uwielbiam-inteligentni potrafią je właściwie zinterpretować....Walka z wiatrakami trudna nie burzyć a budować
Kinga

2012-11-22 10:52:02
do 'Tak' - Odbyły się spotkania mieszkańców z Burmistrzem, niedawno, chyba we wrześniu. Nie straszyliśmy, doradzaliśmy, wydawało się, że słucha. Ile z tych 'porad' wziął pod uwagę, jak myślisz?
tak

2012-11-22 11:01:32
nie wiem.....jakie to były porady...i ile ich było..jaki miały charakter...wiem,że sale swieciły pustkami
Propozycja

2012-11-22 11:12:59
Proponuję wziąć sprawy w swoje ręce i iść na Plenarne Posiedzenia Rady Miasta i Rady Powiatu. Co do sal, iż świeciły pustkami to skwituję tak My sobie, Oni sobie - każdy sobie rzepkę skrobie. Już raz śp Józef Cyrankiewicz tak powiedział - Że ten obywatel który podniesie rękę na władzę ( czytaj Miasta, Powiatu i inną ) to temu obywatelowi należy tą rękę odciąć.
kurcze

2012-11-22 11:16:45
boje sie o swoja..hehehe
Konkluzja

2012-11-22 11:18:28
Primum non nocere (z łac. - po pierwsze nie szkodzić),
ona

2012-11-22 11:25:58
szanowni panstwo piszecie tak bo nie znacie lokalnych ukladow to nie burmistrz jest winnien to nie Starosta ale waszulubiony agerzysta Jerzy Lysy widocznie chce miec masarnię w zasiegu reki. Istotne kto ja bedzie prowadzil , kto bedzie dostarczal zywca.widocznie Wojt nielegalna masarnie z dabrowicy chce przeniesc na Windakiewicz uk;ady rodzine analogia przekretow jak w Tankowni smacznego a czas pokaze ze mialem racje
Konkluzja dla Burmistrza Bochni do tego wpisu co powyżej

2012-11-22 11:32:40
"Co komu do jemu, co jemu do komu, ty pieroński giździe jo jest u sie w domu"
do ona

2012-11-22 14:33:25
wiekszej głupoty ...nie mozna było wymyslić?
Masarnia

2012-11-22 19:29:15
Masarnia przy Windakiewicza. Mieszkańcy protestują 1. Czy ta masarnia ma stanowić masarnię do masaży dla odnowy biologicznej Bochni? 2. Czy ta masarnia ma stanowić przybytek rozkoszy dla mieszkańców Bochni?
do "ona" i cz.b.

2012-11-22 22:20:40
kłamstwo !!!!!!!! papiery na inwestycję w mieście wydają - Burmistrz(decyzja środowiskowa) i Starosta Pająk(pozwolenie na budowę). w mieście Wójt nawet gdyby chciał nie wydaje żadnej decyzji . za insynuacje i oszczerstwa grożą poważne konsekwencje . jeżeli dotyczy osoby pełniącej funkcję publiczną to ma zastosowanie art.212 kk. - dotyczy również właściciela portalu. ja bym na waszym miejscu usunął ten wpis bo szykuje się zawiadomienie do prokuratury.
ja też do ona

2012-11-22 22:23:55
jacuś, wiadomo kto pisał ten post - jeden wyraz starosta napisałeś z dużej litery. narcyz do kwadratu.
DO ONA

2012-11-22 22:26:36
JA MYŚLĘ ŻE PISAŁ WACEK BO JEST TYLE BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH.
on

2012-11-22 22:28:35
ja stawiam na eugenię - po pierwsze ona a nie on. po drugie - podobno też pisała z bykami.
kiss

2012-11-22 22:29:51
a ja idę spać
O masarni

2012-11-22 23:50:13
A tak miało być fajnie. W Zakopanem to za komuny wyrzucono Zakopiańskie Zakłady Mięsne mieszczące się przy ul. Krupówki blisko pod Gubałówką. Nowa władza zapowiadała liczenie się ze społeczeństwem a co mamy? Mamy codzienny urobek w postaci około 11 samobójstw dziennie. Gdzie ta etyka i morale? Władzo nie rżnij głupa. Radni miejscy i powiatowi do roboty z tym tematem. Lud musi mieć zaufanie do Władzy a nie ciągłe igrzyska.
Ech tam

2012-11-23 07:37:23
Ech tam

2012-11-23 07:45:41
wyciszmy emocje przy porannej kawie,bo zaczynamy sie wszyscy obrażać,broniąc tego czy innego samorządowca...a i redakcji też sie co nieco obrywa...brońmy tego co wazne dla społeczeństwa i zasadne ,podparte paragrafami i oczywiste...bo umyka nam w tej całej paplaninie "sedno"-dobro nas wszystkich..mieszkańców ziemi bochenskiej...pozdrawiam wszystkich....myslących pozytywnie i otwartych na rzetelna dyskusje
klos

2012-11-23 08:28:57
jesli na windakiewicza bedzie masarnia to nastepna bedzie w urzedzie miasta i kolejna w starostwie bo to burmistrz i starosta wydaja decyzje w sprawie budowy
Pytanie.

2012-11-23 10:49:32
Co z tą masarnią, będzie czy nie będzie? Kto to widział, kto to wie?
zainteresowany

2012-11-23 12:09:36
Każdy sklep tego typu prowadzi rozbiór mięsa a w szczególności intermarcher. Nie jest to nic nadzwyczajnego
Gratulacje

2012-11-23 13:04:05
Składam niski ukłon zainteresowanemu przeprowadzonej dedukcji oznaczającej fakt uprawniony inaczej, iż tożsamością jest pojęcie masarnia ( więc być może ubój a pewnym jest że rozbiór oraz przetwórstwo w tym i wędzenie ) z prowadzeniem stoiska z wyrobami wędliniarsko - mięsnymi. Więcej takich zainteresowanych wystąp!!!
z małej wędzarni duży dym ?

2012-11-23 14:37:40
ludzie, to nie masarnia, tylko zwykły piec wędzarniczy w sklepie sieciowym, który w odróżnieniu od innych sieci oferuje własne świeże wyroby i wytwarza je wyłącznie na własne potrzeby. nie lubicie świeżych wędzonych wędlin, to ich nie będziecie mieli. nagonka na Burmistrza zupełnie nieuzasadniona. zastanówcie się po co tak na prawdę ten artykuł.
Do przedmówcy

2012-11-23 15:59:13
Ta wiadomość jest wiadomością sprawdzoną czy też wiadomością domniemaną?
Prawdy

2012-11-23 18:25:35
Czy to aby jest szczera prawda czy też też prawda czy też figa prawda?
Przewidująca

2012-11-24 13:26:54
Warto zestawić dwie podane na portalach Bochni informacje tj. budowa przez prywatnego inwestora parkingu przy Szpitalu na ul.Windakiewicza z przewidywaną budową masarni.Jeśli jest to ten sam inwestor, to pomysł parkingu starostwo akceptuje, a więc na pytanie, czy stanie masarnia ? - odpowiedź mamy gotową!.
WC

2012-11-24 15:09:36
A co z wyznawanymi Wartościami Chrześcijańskimi u naszych Włodarzy Powiatu, Miasta oraz Gminy w ramach dwóch przykazań miłości Boga i Bliźniego? Tychże Włodarzy bardzo często można widzieć na fotkach związanych z uroczystościami religijnymi w naszym powiecie, mieście i gminie.
Przewidująca

2012-11-24 15:27:28
Nie można bagatelizować tej inwestycji.To nie tylko wędzarnia ale transport do tego miejsca.Samochody o nośności 3.5 tony będą jeździć albo ulicą Oracką , gdzie chodzą dzieci do szkoły Nr2 i Mechanika, albo od ul.Kolanowskiej czy Krakowskiej lub K2 i Niepodległości . Czy mieszkańcy tych rejonów będą wstanie to znieść?
Komentator

2012-11-24 16:05:02
Och chyba się będzie działo w naszej zapyziałej Bochni. Chyba staniemy się znowu głośni na świecie ( inaczej niż dobrze ) tak samo jak stało się przed laty kiedy w Bochni odkryto duże zasoby soli oraz drugie co wielkości w Polsce zasoby ropy naftowej.
Zjawa

2012-11-24 17:36:05
MOŻE POŁĄCZYMY REFERENDUM W MIESCIE I NA WSI ?
Do tematu

2012-11-24 19:13:55
Pewnego dnia zwierzęta musiały załatwić sprawę w urzędzie, więc zebrały się na polanie, żeby wybrać najodpowiedniejszego kandydata na przedstawiciela. Po głosowaniu wybrano zajączka- bo szybki, miły i wygadany, więc sobie na pewno poradzi. Zajączek poszedł do urzędu, ale długo nie wraca. W końcu przychodzi, a zniecierpliwione zwierzątka pytają jak mu poszło. Zajączek na to, że starał się jak mógł, ale nic nie wskórał. Postanowiono wybrać następnego przedstawiciela- padło na lisa- w końcu taki przebiegły, więc sobie na pewno poradzi. Mijają godziny a lis nie wraca. W końcu przed samym wieczorem rudzielec wrócił z wiadomością, że został odesłany z kwitkiem i sprawa dalej nie jest załatwiona. Zwierzęta - mocno już zniechęcone- postanowiły, że tym razem wyślą niedźwiedzia. To rozwiązanie naprawdę ostateczne, ale jest wielki i silny, więc musi dać radę. Zawiodły się jednak, bo i niedźwiedź wrócił z niczym. To naprawdę zasmuciło zwierzaki, bo już nie miały pomysłu kogo wysłać do urzędu. I w tym momencie na ochotnika zgłosił się osioł. Zwierzaki na to- z pobłażliwym uśmiechem: no co ty osioł! Ty? Lisowi się nie udało, miśkowi też się nie udało, a myślisz, że ty coś zdziałasz? Nie licz na to. Ale że nikt inny nie miał lepszego pomysłu wysłano osła jako przedstawiciela, który ma załatwić sprawę w urzędzie. Po 5 minutach osioł wraca. Zwierzaki na to- co? tak szybko cię spławili? A osioł na to, że spawa załatwiona pomyślnie. Zwierzaki wykrzykiwały z niedowierzaniem: jak to? jakim cudem? itd. A osioł na to: jak to jakim cudem? Którychkolwiek drzwi bym nie otworzył- w każdym pokoju rodzina.
zainteresowany

2012-11-25 10:14:01
Zwykła walka konkurencji i nic wiecej. Jak już mówiłem i jak mój przedmówca wysłał link do strony intermarcher. Zwykły piecyk wędzarniczy. ładnie dajecie się podpuścić.
do przewidująca

2012-11-25 10:33:30
samochody o nośnosci do 3,5 tony to faktycznie potwory, masz prawojazdy, sprawdź co to jest kat b
Pytanie.

2012-11-25 13:16:14
Czy nie ma prawa do zastosowania w tym przypadku jakiś artykuł z kodeksu karnego np z zakresu przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu?" Moja Bochnia" pisze tak -"Pierwotnie inwestor zamierzał wybudować tylko sklep wielkopowierzchniowy. Wystąpił jednak do urzędu miasta o nową decyzję środowiskową, przedstawiając raport oddziaływania na środowisko. Teraz raport trafi do uzgodnienia do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i do sanepidu. Wygląda na to, że inwestorowi zmieniła się nieco koncepcja, ponieważ postanowił obiekt rozbudować o pomieszczenia wędzarni. Miał być market wraz pomieszczeniami do rozbioru mięs i produkcji białych kiełbas i mięsa mielonego, natomiast obecnie będzie jeszcze oprócz tego wędzarnia – mówi wiceburmistrz Tomasz Przybyło. Inwestycja do tego stopnia zaniepokoiła mieszkańców, że ci już złożyli protesty. Według wstępnej informacji przy ul. Windakiewicza miał powstać skromny pawilon handlowy [...]. Tymczasem wg ostatnich wiadomości w tym miejscu ma powstać kombinat przemysłowo-handlowy z kilkoma budowlami i urządzeniami przemysłowymi oraz parkingami zewnętrznymi i podziemnymi na ponad 100 pojazdów mechanicznych – czytamy w liście mieszkańców do urzędu miasta." - koniec cytatu.
bravo

2012-11-27 08:27:04
i dobrze powinni dostać pozwolenie i niech budują z korzyścią dla wszystkich-a nie tylko narzekania i niczego pozytywnego.
Do przedmówcy

2012-11-27 12:36:38
Nie czyń drugiemu co Tobie nie miło.
juk

2012-11-27 18:24:13
AC \ DC
zainteresowany

2012-11-28 07:40:33
Kombinat? Hahaha. Huta może od razu? Po co się rozdrabniać? Idźcie do UM i sprawdźcie. Oni dostali już pozwolenie. Cała sprawa dotyczy montażu w pomieszczeniu, (które i tak powstanie z całym budynkiem) wędzarni. Kiełbachę to byście zjedli. Parkingi? Też miały być. Kombinat. Kto to wymyslił?
koral

2012-11-28 16:23:56
Niech budują ,Dają 50 miejsc pracy z własnych funduszy.Niech osiedle windakiewicza nie mysli ,że uda im się tak jak z wprowadzeniem jednokierunkowj ulicy.Siedzcie cicho a może najecie się świeżą wędliną .A konkurencja niech też zamilczy .
d wdiwia

2012-11-29 18:00:50
WISŁA PANY.
tnt

2012-12-29 20:45:38
Niech budują ale w innym miejscu, przecież na 30 - lecia jest już COLD, market na markecie, po co?!? A co z obiektami PLUSA na Wiśnickiej? Niech anektują tamten teren. Parking już jest, dojazd też jest bardzo dobry. W Krakowie w SELGROS-ie też mają wędzarnie i nic nie śmierdzi, raczej pachnie.


2013-11-30 13:18:02
to beer, wine or soft drinks, but no one seemed to mind.


2013-12-01 00:29:15
I decided to channel that irritation into one of the most powerful tools in my business. I decided marketing could be fun and easy.


2013-12-01 15:03:45
Do you ever feel like shopping while you're out aboard vacation? Obviously, it namely not feasible if you don't have the money and never recreation or beautiful if you are worrying nearly it because of how much your luxury hostel costs!


2013-12-03 09:17:19
This helps them feel a bit more informed about the purchase they are thinking about. This educates them that you are just supplying information; the choice of whether to buy or not is entirely up to them.


2013-12-03 09:18:33
Why not take advantage of your Cape Town car hire and go for a drive over Constantia Nek, a beautiful road which winds through the mountain and forest, and spent the day in Hout Bay. There you can hire horses and go for a ride on the beach or go explore the harbour where you can buy fish fresh off the boat or have lunch in one of the great restaurants.
REKLAMA