Bochnia wydarzenia

piątek 11 stycznia 2013 18:12:04

Małgorzata Szczepara: dwója dla burmistrza na półmetkuMałgorzata Szczepara: dwója dla burmistrza na półmetku

Od Małgorzaty Szczepary otrzymaliśmy list, zaczynający się następująco: „Ponieważ minęła połowa kadencji samorządowej, jako osoba bardzo zainteresowana rozwojem naszego miasta, której nie było dane zrealizować programu mojego ugrupowania Niezależny Komitet Wyborczy, ośmielam się prosić Państwa o zamieszczenie kilku moich refleksji i przemyśleń.


Dwója na połowę kadencji - komentarz nieobiektywny

W związku z upływem połowy kadencji samorządowej, jako odwołana przed blisko rokiem zastępca burmistrza tego miasta, przekazuję Państwu moją nieobiektywną ocenę faktów z ostatnich miesięcy:

1. Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej, jako bezsprzecznie niezbędna, jest tylko pretekstem dla władz aby nie robić wielu z szeregu istotnych inwestycji dla Bochni. Utworzenie strefy nie daje bowiem gwarancji, że powstaną tu nowe miejsca pracy, gdyż zależy to wyłącznie od koniunktury gospodarczej w kraju. Budowa uzbrojenia strefy za 45 mln zł daje tylko pewność, że środki unijne (27 mln zł) i miejskie (18 mln zł) zostaną wydatkowane. Być może o to tutaj chodzi...

2. Szczytem nieudolności jest wyhamowanie na prawie dwa lata prac związanych z modernizacją Lasku Uzbornia oraz brak postępów w przygotowaniu tzw. „łącznika autostradowego”. Brak jest nawet podstawowej dokumentacji mimo, że autostrada funkcjonuje już od ponad miesiąca,

3. Poważnym błędem był zwrot przyznanej dotacji na przebudowę Rynku (prawie 2 mln zł). Fatalnie tę decyzję odebrali mieszkańcy Bochni, bowiem należało wziąć te pieniądze i wykonać choć podstawowy zakres prac upiększających centrum miasta,

4. Przepadek 1 mln zł dotacji na targowisko wskutek zaniedbań w Urzędzie Miasta (nieprzygotowanie dokumentacji – brak pozwolenia na budowę!) to kolejny przykład bezradności obecnego Burmistrza,

5. Uważam, że miasto posiada odpowiedni mechanizm prawny(akt notarialny) aby od inwestorów Galerii RONDO wyegzekwować przyrzeczone miastu pieniądze. Nie musi być forma ronda - wystarczy modernizacja sygnalizacji plus gotówka do kasy miejskiej na przebudowę istniejących dróg dojazdowych.
Ta sprawa „darowania” przez miasto należności dziwnie przypomina mi sytuację sprzed 6 lat gdy ówczesny burmistrz Cholewa „odpuścił” wykonawcy wadliwie wykonanej kanalizacji na ul. Proszowskiej potężne kary umowne. Zarówno w tamtym jak i w tym przypadku przyznaję rację radnemu Kosturkiewiczowi, który domaga się wyegzekwowania umów, mogących zasilić budżet miasta.
Nie wiem, ale być może chodziło o wprowadzenie w błąd opinii publicznej, jak to miało miejsce ze słynną już kamienicą, której dobrowolne wydanie przez burmistrza Cholewę (pomimo pisemnej umowy z nowym właścicielem) nie dało miastu nawet złotówki!

6. Wszyscy widzą, że w Bochni władza tylko administruje lecz sposób zarządzania miastem jest chaotyczny.
„Zdjęcie” połowy środków przeznaczonych na monitoring świadczy o niezdecydowaniu i braku kompetencji w rozeznaniu – czy 1,5 mln zł od samego początku nie było kwotą dwa razy większą niż realna potrzeba?

7. Tylko dwie decyzje kadrowe Burmistrz przeforsował z uporem godnym lepszej sprawy - odwołanie mnie z funkcji wiceburmistrza Bochni oraz wyrzucenie Dyrektora MDK Katarzyny Matei pod pretekstem nadużyć (ładowanie telefonu !). Brakło takiej determinacji przy powoływaniu naczelnika Wydziału Architektury, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji - tak istotnego dla miasta, czy też utrzymywanie przez 6 miesięcy „bezkrólewia” w MDK.
Wprawdzie wszyscy mówią o braku decyzyjności Burmistrza Kolawińskiego, ale kilka decyzji podjął błyskawicznie: przyjęcie do pracy członków rodzin radnych i ludzi, którzy robili mu kampanię wyborczą – nazwiska wszystkim znane.

Pomimo że moja ocena dotychczasowej kadencji samorządu miasta Bochni nie może być z oczywistych względów obiektywna, to jest ona poparta dokumentami oraz informacjami podanymi przez samego Burmistrza.

Jeżeli ktoś zapytałby mnie jaką cenzurkę wystawiłabym Burmistrzowi Kolawińskiemu minione kilka miesięcy, to rachunek jest prosty: DWÓJA!

Myślę, że większość mieszkańców naszego miasta sądzi podobnie.”

 

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

TAWS 38

2013-01-11 18:28:06
Małgorzata Szcepara nigdy nie była i nie będzie moim idolem, ale tu wyjatkowo w całosci sią z nią zgadzam - tak słabego burmistrza nie było w Bochni od lat. Szkoda tylko, że brakło jej odwagi publicznie mówić to, co teraz pisze, gdy siedziała na stołku. Zamiast tego odsyłała radnych opozycji na badania psychiatryczne.
k

2013-01-11 19:16:12
obawiam się że szanowny pan burmistrz został nad wyraz przeszacowany pozdrawiam
Brawo pani Małgosiu

2013-01-11 20:03:17
Bardzo zaskoczyła mnie wiadomość że została Pani zastępcą pana burmistrza Kolawińskiego. Jako wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej mogła Pani mieć większy wpływ na tego Pana. Wiadomo było że on nie nadaje się na to stanowisko . Wszyscy wiedzą żę z braku laku został burmistrzem bo ludzie mieli już dość pokrętnego poprzednika. Dziękuję, że wreszcie Pani powiedziała publicznie prawdę o swoim byłym szefie. Proszę nie mieć wyrzutów - ten pan pokazał już swoją dwulicowość i brak skrupułów. Byłam też naiwna i mu uwierzyłam ale lepiej ocknąć się późno niż wcale. Pozdrawiam Panią, Bochnianka.
cała prawda

2013-01-11 21:39:48
rzeczywiście najgorszy burm.w dziejach Bochni i życiowo też jest kiepski =żal.pl
Paul

2013-01-11 21:58:13
Do Pani Małgorzaty Szczepara -komentarz może byc nieobiektywny lecz powinien być szczery ; Będzie takim ,jeżeli Pani napisze o powodzie,przyczynie odwołania ;
do Paul

2013-01-11 22:13:31
Mam pytanie, proszę o szczerą odpowiedź. Kto sfinansował Kolawińskiemu bardzo drogą kampanię wyborczą ? Jego gęba była na każdym słupie. On był wtedy zwykłym nauczycielem pływania na basenie w Proszówkach. Czy ktoś coś wie na ten temat . Może Szczeparowa opisze również ten temat. Bochniacy są bardzo zainteresowani tematem finansów wyborczych bo tak powstały zależności które trzeba spłacić z publicznej kieszeni i błyskawiczne kariery rozklejaczy plakatów.
kto podziękuje osobie...

2013-01-11 22:26:39
A kto pełnił zastępstwo przez 6 miesięcy w MDK? Czy osoba pełniła funkcję społecznie? Czy otrzymała dodatek funkcyjny lub premię? Czy podziękowano tej osobie? Odpowiem - NIE!!! Tak władza rządzi. Wstyd i grabież.
khgfdssrthhjjnhgtrrdedd

2013-01-11 23:28:48
BEZCZELNA BYŁA I NADAL JEST!
klima

2013-01-11 23:47:20
No cóz, pani Małgorzata poruszyła ważny temat delikatnie mówiąc - żenujących kompetencji obecnego burmistrza. Wypunktowala go jak bokser na ringu. Ale czy nie jest to przypadkiem publiczne pranie brudów? Nie widziała tego, gdy była jego zastepczynią? Bała się o tym mówić? Cóz, wyborcy zapewne rozliczĄ Kolawińskiego juz podczas najblIższych wyborów, tylko kto naprawi straty, powtałe podczas jego kadencji?
rozklejacz ha,ha, ha

2013-01-12 00:18:32
spodobało mi się określenie : rozklejacz plakatów !!!!!!!! domyślam się że chodzi o pana który "wygrał" konkurs na szefa promocji. pensja kilka tysiączków miesięcznie. dlaczego pan kolawiński nie ujawnił komisji konkursowej że ten gość pracował dla niego prywatnie. zastanawiam się czy nie zawiadomić prokuratury.
Paul

2013-01-12 09:37:25
Do piszącego "do Paul"- czemu z tym pytaniem zwracasz sie do mnie .Zapytaj Burmistrza , On najlepiej wie ;
bolo

2013-01-12 10:15:31
Burmistrz do bani spartolił robotę ale za to powinien podziękować tym których słucha , albo Pan jest ślepy i daje się poniewierać albo liczy Pan że po kadencji CI których z nazwiska nie wymienię będą za panem a prawda jest bolesna i ci którzy teraz całują Panu rączki , jak nie bedzie Pan potrzebny kopną Pana w zadek i nawet pracy w szkole Pan nie znajdzie a fakt jest taki że doprowadzacie Bochnię do ruiny ..... zal
kajtek

2013-01-12 10:22:17
Pani Małgorzato, wielkie brawa należy się Pani 6 uważam , że tzw "pranie publiczne brudów" powinno odbywać się na bieżąco inaczej zwykli szarzy obywatele naszego miasta nie będą wiedzieć jak są rolowani w trąbę i ile kasy z ich podatków idzie na bzdury zawsze więcej się gada a mało robi ruszyć d... do roboty a nie stołkami się wymieniać , zalecam kontrolę Urzędu M
szczepara się odgryzła

2013-01-12 10:57:56
władza się gryzie, jak wszędzie. ale po raz pierwszy ktos z najbliższych współpracowników (byłych) powiedział głośno prawdę o naszym nieudanym burmistrzu. ta pani powinna uchylić szerzej rąbka tajemnicy jak działa w urzędzie miasta mechanizm decyzyjny - który radny przychodzi najpierw do gabinetu burmistrza zanim ten podejmie decyzję. po pierwsze decyzji w tym urzędzie boją się jak ognia. po drugie - większość decyzji jest głupia, podejmowana pod publiczkę i pod humory radnych. i jeszcze powinna napisać jak burmistrz przyjmuje do pracy. bo jak zwalnia - ona dobrze wie razem z dyrektorką mdk, każdy pretekst jest dobry.
kuba

2013-01-12 11:19:32
Rozklejacz plakatów vel instruktor samochodowy ostatecznie Urzednik UM. Dziekujemy Ci Stefciu takze za pozostałe nominacje.
pytanie

2013-01-12 12:02:16
a co robi żonusia przyjęta do Punktu Informacji Turystycznej, bo tam jej nigdy nie ma , jakie dostała stanowisko i czy się zajmuje?
król

2013-01-12 12:05:06
król cd

2013-01-12 12:08:58
I tak wg mnie wygląda kadencja burmistrza Kolawińskiego - nic nie widzę nic nie słyszę, a propos bezkrólewia w MDK i konkursu na co ta szopka była jak i tak wiadomo kto nową dyr zostanie a kto się Halą zajmie bo nowa jej nie chce i padnie wszystko.....na łeb
iza

2013-01-12 17:28:06
bardzo proszę o spraWDZENIE ILE OSÓB PRACUJE W STRAZY MIEJSKIEJ .PO CO TYLE KOBIET CO NIE WYCHODZA NA PATROL TYLKO CHICHI CAŁY DZIEŃ I NIC NIE ROBIĄ A DO KASY PIERWSZE --OCZYWISCIE PROTEGOWANE
jiuytrd

2013-01-12 18:28:41
pała pani szczeparze ale tam gdzie sie jej należy
bochniak

2013-01-12 19:42:06
Szczepara to najbardziej niekompetentna osoba do oceny burmistrza, to wstrętne babsko nie ma ani za grosz ogłady obywatelskiej.
zyga

2013-01-12 23:27:18
no cóż, była współpracownica (najbliższa) burmistrza sama wystawiła mu bardziej kompleksową cenzurkę niż cała opozycja razem wzięta. Na pewno po troszę przybija przez nią chęć odwetu na burmistrzu za to, co jej zrobił, ale nie można też odmówić jej celności spostrzeżeń. Koń(lawiński) jaki jest, każdy widzi, tylko nie każdy ma odwagę o tym mówić i pisać
jaki z tego wniosek?

2013-01-13 16:07:18
no to, panie kolawiński, trza już chyba powoli pakować manatki...
,,,

2013-01-13 18:49:57
mm
do rozklejacza

2013-01-13 18:56:03
Jak masz wątpliwości co do rozklejacza, a masz pewność że jest prywatnie powiązany z burmistrzem to nie zastanawiaj się tylko zawiadom prokuraturę, nie będzie to pierwsze zgłoszenie. Zastanów się tylko którą prokuraturę chyba nie Bocheńską bo tam sięgają macki burmistrza.
Doświadczony

2013-01-13 21:40:46
Pani Małgorzato, jaką ocenę Pani sobie wystawia w związku z rzucaniem kostką brukową do młodego człowieka pogryzionego przez Pani psa pod Pani domem, który powiedział, że jak pani psa nie przywoła to wezwie policję? Chyba jeszcze mniejszą niż burmistrzowi? Jest Pani niepoważna oceniając kogokolwiek.
mecenas

2013-01-14 10:03:54
"Wprawdzie wszyscy mówią o braku decyzyjności Burmistrza Kolawińskiego ale kilka decyzji podjął błyskawicznie: przyjęcie do pracy członków rodzin radnych i ludzi którzy robili mu kampanię wyborczą – nazwiska wszystkim znane". Mnie nie. Proszę o szczegóły.
aol

2013-01-14 16:06:06
Zemsta czasami jest brutalna!.Ja się brzydzę takimi ludźmi "po trupach i do celu". Mam nadzieję, że kariera polityczna tej Pani już się na dobre skończyła
do apol

2013-01-14 18:10:55
po jakich trupach ? ona nie skrzywdziła nikogo z ludzi kolawińskiego. ale chyba nie chciała aby cholewa i pająk rządzili kolawińskim z tylnego fotela. gdy ją stefek wyrzucił, jacus na pewno się uciszył. to przecież M.SZCZEPARA JEST AUTORKĄ NAJCELNIEJSZEGO PUBLICZNEGO OKREŚLANIA STAROSTY BOCHEŃSKIEGO- "ŚWIETLICOWY Z RZEZAWY". wszystkim się wtedy spodobała, teraz też większość ludzi przyznaje jej rację.
do mecenasa

2013-01-14 19:44:54
np.szefem komitetu wyborczego burmistrza był obecny v-ce burmistrz,itd....
pamiętliwy 71

2013-01-14 20:23:59
Najbardziej żałosne jest to, że najpierw pojawia się żenujące oświadczenie pani eks-burmistrz, a pod nim mnóstwo wpisów dziwnie odzwierciedlających poglądy zainteresowanej (zainteresowanych?). A Burmistrz Kolawiński na pewno opieszały nie jest - pozbył się dwóch kobiet zatruwających mu haniebnie życie. Gdyby nie był facetem, dalej miałby za zastępcę Małgorzatę Szczeparę a dyrektorem Miejskiego Domu Kultury panią skrzypaczkę. Facet za takie pokierowanie wydarzeniami dla dobra miasta ma u mnie potężnego plusa.
Do pamiętliwego

2013-01-14 21:14:55
A SPÓJRZ SOBIE NA SĄDĘ w tym portalu pieseczku
ja też do mecenasa

2013-01-15 00:07:00
Główny rozklejacz plakatów Kolawińskiego wygrał (oczywiście demokratycznie, ha, ha, ha) konkurs na stanowisko dyrektora wydziału w Urzędzie Miasta, którym kieruje Kolawiński. Przypadek ? Jeżeli chcesz, podam następne przykłady. Będzie bolało.
do dopamiętliwego

2013-01-15 00:08:50
może chcesz zobaczyć SONDĘ ? -
mecenas do "ja też do mecenasa"

2013-01-15 08:47:16
Podaj, w końcu to nie mój policzek. Dobrze, że takie fakty wychodzą na jaw, szkoda że tak późno.
anda

2013-01-15 16:03:28
polska w pigulce... brawo,brawisimo.
jaga

2013-01-15 18:42:50
Proszę bardzo a na bochnianinie wątek nagle znikł..... amba wcięła pytanie komu list Pani się nie spodobał ale to chyba wiadomo....
baba

2013-01-15 22:27:26
List Szczeparowej jest, tylko trzeba umieć szukać.
do do mecenasa

2013-01-15 22:31:51
Nie bójcie się pisać o takich przekrętach i kumoterstwie w UM niech prawda wyjdzie na jaw może ktoś w końcu się tym zainteresuje i złoży wniosek do prokuratury i CBA. Trzeba takie rzeczy ujawniać proszę podać nazwiska.
fan

2013-01-16 01:25:46
Nie tylko UM trzeba wziąć pod lupę ale też MOSiR tam to dopiero się dzieję, jeden syf i brud i pompowanie kasy przez UM.
Saturn

2013-01-16 01:31:15
Teraz to dopiero MDK żyję, każdy pracownik sra o posadę i przed nową panią dyrektor. Żenada.
żenada

2013-01-16 15:31:07
a co to burmistrz jest pani uczniakiem, żeby mu pani ocene wystawiała?
mos

2013-01-16 19:05:47
za MOSIR to się raczej nikt nie weźmie ( a powinien) bo MOSIR rządzi!!!
stachu

2013-01-16 20:19:22
Nie ruszajcie MOSiR bo tam jest święta krowa czyli Sabina Bajda. Ona ma takie układy ,że aż hej , fajnie się podlizuje i płynie.
do wszystkich przeciwików Burmistrza

2013-01-17 08:44:03
Jak czytam te komentarze to robi mi się bardzo źle na żołądku. Widzę ,że pewne osby dalej nie mogą się pogodzić z tym że poszły w siną dal. List p Szcczeparowej to stek kłamstw. Ja głosowałem na tego Burmistrza i zrobię to jeszcze raz. Jest to człowiek kompetentny, uczciwy i dobry gospodarz który myśli na przyszłośc a nie na teraz bo jest Burmistrzem. Ma mój głos!!!
głos rozsądku

2013-01-17 11:31:19
przymilaj sie dalej gościu do swojego "gospodarnego" burmistrza, aż obaj razem pójdziecie na dno. Dno, do jakiego już doprawadza Bochnię po 2 latach swoich (nie)rządów
kalafior

2013-01-17 14:58:38
Stefan ma racje a szpara do kitu.
mio

2013-01-17 15:06:03
ja tak nie myślę, pan kolawiński nie ma łatwej pracy, ale w porownaniu z porzednikiem , to jest on Aniołem. Co do pracy P.Szczepary - to wolę milczeć, pzdr.
do dowszystkich - z godz.8.44

2013-01-17 21:00:49
Kolawiński rzeczywiście myśli o przyszłości ale SWOJEJ. Jak facet z wykształceniem wuefisty, bez pojęcia o ciepłownictwie, prawie, ekonomii mógł iść na szefa MPECu. Samokrytycyzmu brak. Teraz idzie na układy z PO ale wybory wygra PIS i zarypie platfusów i ich przydupasów. Nic nie napisałeś o kumoterstwie i nepotyźmie, które u Kolawińskego krytykuje (bardzo słusznie) ta Szczepara.
mariolka

2013-01-18 18:17:38
w jesieni 2014 nie będzie już kłopotu. Będzie po Kolawińskim, "Bochniakach dla Bochni" tzw. "Niezależnym Komitetcie Wyborczym". Ludzie ich zmiotą siłą tsunami
do -mariolki

2013-01-19 08:45:27
Pożyjemy ,zobaczymy. Może ciebie gdzieś coś prędzej zmiecie? Ja będe głosować na Pana Koawińskiego bo tylko w nim widzę nadzieję dla naszego miasta.
kop

2013-01-19 21:02:59
o własnie za MOSiR trzeba sie zabrac wreszcie. prosimy panie burmistrzu
gniewna

2013-01-20 12:55:10
Ja też nie jestem wielbicielką Pani Szczepary. Dobrze jednak, że opisuje degrengoladę burmistrza, z którą i tak się spotykamy na co dzień. Pytanie: kto wybrał tego Pana?!? Czym się wcześniej wyróżnił, aby objąć tak ważne stanowisko w Bochni??? Z tego wynika, że on i jego doradcy nie nadają się na stanowiska, które piastują. Szkoda, że w Bochni nie ma człowieka z charyzmą burmistrza Kracika z Niepołomic. Kto zna Niepołomice to wie, ile to miasto mu zawdzięcza. Niepołomiccy urzędnicy traktują petentów przyjaźnie, i nie stwarzają dziwnych problemów tam gdzie ich nie ma.
Fakt

2013-01-20 20:49:18
Szczepara - prawnik, Kolawiński mgr WF . To tyle
do gniewnej

2013-01-21 00:33:54
jest człowiek z charyzmą ale "czas" go nie lubi. jak znam życie, on poradzi sobie bez "czasu" albo nawet - wbrew waszemu portalowi. zgadnijcie - kto to?
Dr Kip Smajlin

2013-01-24 21:12:09
Szczerze denerwuje mnie ta baba. caly czas sie gdzies udziela i krytykuje goscia za to ze ja zwolnil. wystawila mu dwoje, Boze on chyba sie teraz zalamie. nie wiem za co on ja zwolnil. a moze za to ze byla taka zlosnica. Co przyjezdzam do Bochni i cos biore do reki zeby przeczytac to ona jest wszedie. Co ona myslala ze jest NIEUSUWALNA. za Austriackiego Franza Josefa nie bylo urzednikow nieusuwalnych. Haha. a gosciu ladnie sie usmiecha. po hamerykansku. przeciez nasz burmistrz za komuny byl kilka lat na saksach w Hameryce. to chyba demokracje poznal.wiec wie czego sie spodziewac po oponentach. Nie znam go. nie glosowalem na niego bo do Wyborow nie chodze.moze dlatego ze za rzadko jestem w Polsce. A poza tym nie wiem jakie sa realia polityczne w tym naszym Grajdolku jakim jest Bochnia i nie chce glosowac na chybil trafil. Chlop wygral wybory. zwolnil swoja zastepczynie.mial prawoa moze i nie mial.szczerze nie wiem czy mial po temu przeslanki merytoryczne. A ona przezywa to i przezywa, jak 50latka po menopauzie, odejscie mlodszego i ustawionego kochanka albo utrzymanka. Przeciez kazdy glupi widzi ze ona go krytykuje tylko i wylacznie bo ja zostawil. Ja tez bym taka stara zlosnice zostawil.
Dr Kip Smajlin

2013-01-24 22:23:03
Nasz Jasnie Nam Panujacy trzyma ze Skinem czyli z Lysym. Sa przeciez swoimi sasiadami, a dokladniej to byli. Jeden od drugiego mieszkal kolo 100 metrow, przez wiele lat. Wojt teraz w centrum. Obaj w starym Kolanowie. stara klika.
Kipp

2013-01-24 22:25:25
A Pani Burmistrzowa sie z tego smieje, a swoja droga ladna babka, zawsze ladnie usmiechnieta to moze i z niej dobry czlowiek jest
wielbiciel

2013-01-26 12:50:36
Bo Małgosie to ładne babki i Anny również. Nie na darmo mówi się ania do kochania i malgosia slicznosia.Natomiast niektóre imiona kojarzą mi się z takimi jakimiś dziwnymi na przyklad dżdżownica Magda albo grazynka marzenka bożenka. Bez obrazy ale to sie sprawdza sorry. A Pani Malgosia nie jest zła chyba ją zniszczyli.
do Paula i Dr

2013-01-26 13:32:10
No właśnie burmistrz NIE wyjaśnił żadnych przesłanek MERYTORYCZNYCH odwołania Pytanko: po co babę powoływał? a może ona ma coś do powiedzenia, może była za dobra? a może nie?
Paul

2013-01-26 22:25:02
Do wpisujacego 26.01.2013 - problem jest także w tym ,iż Pani M.Szczepara, też nie chce pisnąć słówka w tym temacie . Można tylko snuć domysły ale te pozostawiam dla siebie ,nie mając dostatecznych dowodów w tej sprawie ;
kul

2013-02-05 17:26:36
Podobno mosir dostanie nowy budynek halę sportową koło dworca, to są jaja.
adidas porsche bounce s5

2013-11-26 06:54:05
I don


2013-12-30 18:44:03
www.ie.whichpaidsurveys.net/news/zasindex.aspx

2013-12-31 03:27:25
ԭ
REKLAMA