Bochnia wydarzenia

czwartek 19 kwietnia 2012 22:41:32

Rząd Tuska boi się prawdy–Antoni Macierewicz w BochniRząd Tuska boi się prawdy–Antoni Macierewicz w Bochni

Panie ministrze - niech Pan ujawni swoich informatorów!

Obecna ekipa zachowuje się tak, jakby wiedziała, co się stało. Ten ich atak, agresja, spotwarzanie każdego, kto próbuje cokolwiek zbadać! Zachowują się, jakby bali się, by ta wiedza nie stała się udziałem całego społeczeństwa i by Polacy nie wyciągnęli z niej konsekwencji. Wyniki badań komisji Millera nie są warte funta kłaków – mówił w Bochni Antoni Macierewicz.

Przygnębiający obraz rzeczywistości wyłania się ze słów Antoniego Macierewicza, który w czwartek 19 kwietnia gościł w Bochni. W szczelnie wypełnionej sali kina Regis kilkaset osób uczestniczyło przez ponad dwie godziny w spotkaniu, dotyczącym katastrofy rządowego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Antoni Macierewicz pełni obecnie funkcję przewodniczącego parlamentarnego zespołu do spraw zbadania okoliczności tej katastrofy, dysponuje więc informacjami z pierwszej ręki i najnowszymi wynikami badań, jakie nadal są prowadzone.

Jednym z najbardziej dobitnych wyników tych badań jest obalenie teorii, jeszcze niedawno wysuwanej przez Rosjan, na której oparły się wyniki prac komisji Jerzego Millera, powołanej przes stronę polską do zbadania okoliczności wypadku. Obecnie, według słów Antoniego Macierewicza, nie ulega już żadnej wątpliwości, że samolot nie mógł się zderzyć z brzozą, a nastepnie obrócic na plecy i spaść, gdyż po odczycie parametrów urządzeń pokładowych (przede wszystkim systemu TAWS, ostrzegającego przed zbliżaniem się do ziemi, rejestrator ten powstał w USA i jako praktycznie jedyny po katastrofie był badany w Stanach) wynika niezbicie, że Tu 154 przeleciał kilkanaście metrów nad nią. Wyniki badań oraz wnioski ekspertyz wskazują bardzo wyraźnie na dwie eksplozje, jakie miały miejsce tuż nad ziemią na wysokości ok. 30 metrów, na kilka sekund przed upadkiem samolotu. 

Największym absurdem i kłamstwem są nie tylko opowieści o nieprzygotowaniu pilotów, nieznajomosci przez nich języka rosyjskiego, o naciskach na pilotów (sprawa gen. Błasika), ale przede wszystkim teoria o zderzeniu z drzewem. Jest już potwierdzone, że samolot nigdy nie obniżył się niżej 20 metrów od poziomu pasa lotniska. Później zaczął się delikatnie wznosić, aż do chwili wystąpienia wspomnianych eksplozji. Antoni Macierewicz uznał wyniki prac komisji Millera za „niewarte funta kłaków” i mówił o strachu rządzących przed prawdą. Eksperci komisji wysnuli teorię o zderzeniu z brzozą nie badając ani wraku, ani oderwanego fragmentu skrzydła, ani brzozy, nie wiedząc nawet, jaką dokładnie grubość miało wspomniane drzewo. Swoje tezy oparli wyłacznie na wynikach ustalen, powziętych przez Rosjan.

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego przedstawił także znane już obecnie szczegóły wydarzeń zarówno przed katastrofą jak i po niej. Przedstawił wiele bulwersujących faktów. Nie tylko o rozdzieleniu wizyt premiera i prezydenta w Katyniu (na wyraźną sugestię Rosji), zaniechaniu ochrony wizyty prezydenta, gdyż MSZ uznało ją za prywatną pielgrzymkę, nie tylko o niewyznaczeniu oficera łącznikowego do kontaktów z Rosjanami (na terenie lotniska nie było ani jednego oficera BOR!), ale także wspomniał o polskiej notatce o nieprzygotowaniu lotniska w Siewiernym, która doszła do kancelarii prezydenta... 12 kwietnia (sic!).

Ostre słowa padły także pod adresem ministra Radosława Sikorskiego, który już po 4 minutach po katastrofie wyraził przekonanie, że wszyscy zginęli, podczas gdy niektóre ciała odnajdywano nawet kilka godzin po katastrofie! Według Macierewicza to szef MSZ zna klucz do rozwiązania zagadki katastrofy. Antoni Macierewicz zaapelowal do min. Sikorskiego, by ujawnił swoich informatorów.

Bezmiar zaniedbania, niechlujstwa, niedopełnienia obowiązków i złej woli wyłania się po dwóch latach badania tej największej w powojennej historii kraju katastrofy. Prokuratorzy nie przeprowadzili obowiązkowych w takich przypadkach sekcji zwłok (jak zauwazył - wyniki rosyjskiej sekcji Zbigniewa Wassermana zgadzały sie z rzeczywistoscią w 4% - prawdziwe było tylko imię i nazwisko), nie było dokładnych oględzin miejsca wypadku, nie pozwolono międzynarodowym ekspertom uczestniczyć w badaniach, a do nielicznych polskich sekcji nie dopuszczono (nawet w charakterze obserwatorów) osób uważanych na świecie za niezależe autorytety. Według Macierewicza wielu prokuratorów oraz ludzi obecnego rządu boi się podejmowania jakichkolwiek odważnych działań i boi się prowadzić merytoryczną dyskusję z kompetentnymi osobami.

Obszerne fragmenty ze spotkania z min. Macierewiczem: (Quicktime-pobierz TUTAJ)

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

olek

2012-04-20 07:19:42
przysięgę raz złożoną do śmierci trzeba dotrzymać, oficerowie składali ją w PRL-u i muszą ją dotrzymać...
mój głos

2012-04-20 08:10:58
Polacy jak mamy żyć, czy Tusk i jego ekipa będą nas dalej kiwać, zajmując się smoleńskiem. Jaka czeka emerytura? Niech nie plotą głupoty że trzeba wydłużyć wiek pracy. Gdzie pieniądze z prywatyzacji, które miały iść na fundusze emerytalne?
Bochniak

2012-04-20 09:03:05
Macierewicz to typowy show-men, rozrabiaka i nawiedzony. Nie potrzeba cyrku, to jest cyrkowiec, zarośnięty i toczy pianę do mikrofonu. Chyba ma obie półkule mózgowe wstrząśnięte przez Smoleńsk. 2 godziny z tego 1 godz. to film o rozróbach pisiorów i rydzyków pod pałacem prezydenckim, 1godz. pieprzołów i nawijania oraz podburzania ludzi przez niezrównoważonego Antka i 5 pytań też rydzykowatych. Widownia też nawiedzona, same rydzyki i im podobni. O wizję polityki gospodarczej i inne sprawy nie było szans zapytać, no i to są ci którzy chcą władzy. Niech rozsądni ocenią, czy mamy cały czas żyć tylko i wyłącznie Smoleńskiem za co jedynym winowajcą jest Jaruś Kaczyński bo on nakazał bratu polecieć. O tym oni nie mówią bo ich Jaruś wywali z PiS-u na łeb.
Uczciwy Bochnianin

2012-04-20 09:10:02
No, wreszcie właściwy komentarz do tego spotkania. Jeśli ten PiS ma rządzić -to wielki strach. Będzie wojna i rzeź w Polsce, wojny z Rosją i Niemcami, rozwalony handel z tymi sąsiadami,utrata autorytetu w Unii Europejskiej. IV RP wg Kaczyńskiego to zagrożenia dla Polski. Nawiedzony Macierewicz to rozbójnik. Jak był w MON narobił dużo szkód, i dziwię się że nie siedzi już dawno
snajper

2012-04-20 09:19:50
To spotkanie to wielkie pieniactwo, chamstwo wypowiedzi, brak szacunku do demokratycznie wybranego Prezydenta i Premiera Rządu. Pytam, dlaczego brak jest reakcji władzy i sił porządkowych na takie plucie. Każdy inny obywatel by siedział od zaraz a oni są bezkarni? Nikt nie odważył się powiedzieć, dlaczego ich europoseł Bielan stwierdził, że pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu było błędem politycznym. Albo też dlaczego pod Wawelem ostatnio wybrzydzali mieszkańcy Krakowa ten pochówek. Byłem tam, ich było dwa razy więcej niż tych nagonionych pisiorów - i to jest prawda oczywista, a nie kłamstwo popaprańców z PiS-u.
do snajpera

2012-04-20 09:34:25
Ja też byłem pod Wawelem i widziałem inne proporcje. Gdzie był sąd i władze porządkowe, gdy Palikot i jemu podobni wyzywali legalnie wybranego prezydenta od chamów i pijaków ? Jeśli się nie podobało spotkanie to trzeba było wyjść a wtedy smród na sali byłby mniejszy.
wisia

2012-04-20 09:35:13
Myślałam, że ten Macierewicz ma trochę oleju w głowie, ale widę ,ze on już od dawna jeździ na zatarym silniku, patrz umyśle. Już dawno ktoś mu powinien zafundować skuteczne czołowe zderzenie, bo przekracza wszelkie przepisy drogowe.
rozsądny

2012-04-20 09:43:24
Ta riposta na słuszną wypowiedź snajpera to napewno głos pisiora, który od zaraz powinie udać się do psychiatry, bo to piątek i jeszcze może zdążyc. Uważam, że każdy głos krytyczny na Macierewicza jest głosem rozsądnym .
stanisław

2012-04-20 10:02:46
na tym spotkaniu nie byłoi starosty i jego z-cy ani też burmistrza i jego z-ców. To bardzo mądre zachowanie , ale przecież cyrk był za darmo, wystarczyło usiąść w fotelu. Panie burmistrzu proszę o wypowiedź kto wynajął salę kinową na ten spektakl i ile zapłacono do urzędu miasta. Bardo liczę i chyba nie tylko ja na ta odpowiedż.
mecenas

2012-04-20 10:05:02
Spotkanie było ciekawe. Choć szkoda, że byłem jednym z niewielu osób na sali przed trzydziestką. Poglądy z pewnością kontrowersyjne, ale mocno argumentowane.Chętnie zapoznałbym się z poglądami strony przeciwnej. Tylko czy ich autorzy przyjadą do Bochni?
do tych wszystkich "rozsądnych", "uczciwych" itp

2012-04-20 10:17:45
jest was 2-3 na tym forum, a chcecie robić za tłum. wasza mowa was zdradza i wasz język nienawiści. To wy sączycie jad w umysły zwykłych ludzi, obrażając ludzi, z którymi nawet słowa nie zamieniliście, bo nie mieliście odwagi otworzyć gęby na spotkaniu (chyba, że nawet na nim nie byliscie, ale to dopiero byłaby granda, że piszecie o czymś, o czym nie macie bladego pojęcia). Ale wasz czas się kończy. i wy o tym wiecie, dlatego tak plujecie. A plujcie dalej - to i tak nie pomoże, bo naród sie budzi. Wczorajsze spotkania w Bochni i Tarnowie, a przedwczoraj w Krakowie sa tego najlepszym, dowodem. I żadna palikociarnia tego nie zmieni:)
ad woce

2012-04-20 10:26:14
powyższy komentarz to znowu nawiedzony pisior.
do poprzednika

2012-04-20 10:29:01
chłopie/babo - a zlej to towarzystwio z góry na dół!! przecież to zawodowi prowokatorzy, tacy sami jak ta garstka w środę w Krakowie, co nawet "Boże coś Polskę" nie uszanowała i gwizdała, gdy tłumy śpiewały. Szkoda na nich atramentu. Oni to już przeszłość. Tylko jeszcze sami o tym nie wiedzą
AD WOCE?????

2012-04-20 10:31:58
naucz się po polsku, by ty na razie pisać po polskiemu...
Marco

2012-04-20 11:16:17
Jak wygra PiS to wreście gospodarka ruszy, i władza będzie dla ludzi a nie na odwrót! Pisanie o "Wojnie" jest kompletną bzdurą i kłamstwem. Byłem na spotkaniu i było sporo ludzi młodych, p. Macierewicz mówił o faktach i to naukowych a nie bredzi jak co nie którzy moi przedmówcy. A ludzi co jeszcze chcą PO jest mi po prostu żal.
olewacz

2012-04-20 11:51:41
Może to i racja, żeby olać prowokatorów. Jak im się nie udaje prowokacja to wysyłają wszystkich do psychiatry tak jak w sowietach. To są zakompleksione ludziki, którym nie starczyło odwagi aby wczoraj przyjść i powiedzieć publicznie Macierewiczowi, że kłamie. Zza klawiatury rzucają obelgi i czują się herosami, wypiszą parę obelg, potem po południu serialik, wieczorkiem "szkiełko", na noc pornosik i tak się to kręci.
Marek

2012-04-20 12:50:06
A powiedzcie mi , czy wielki autorytet A.M. powiedział narodowi dlaczego spieprzał ze Smoleńska aż się kurzyło , a nie przyszło mu do głowy by zobaczyć co z jego prezydentem ?
do Marka

2012-04-20 13:16:55
A skąd wiesz, że spieprzał, a nie po prostu wracał ?
do Bochniaka

2012-04-20 13:38:25
BRAWOO !!!!
koral

2012-04-20 13:43:21
Czy wyobrażacie sobie co by sie działo jakby nie było Macierewicza, Kaczyńskiego ,Budzyńskiego, Błaszczaka, i im podobnych , którzy mają odwagę powiedzieć co myślą ?
event

2012-04-20 13:56:27
Bochniak na "bochnianinie" występuje jako "jan" a Facebooku jako "mięsny jeż".
nikt

2012-04-20 15:21:25
Szkoda słuchać bzdur. A za obelgi rządu powinni odpowiadać karnie.
bochnianka

2012-04-20 15:35:53
w kosciele pierwsi i na podjudzaniu tez
tym co sądzą, że są mądrzy

2012-04-20 15:58:24
Bieda jest, ile ma emeryt po 40 latach pracy jako sprzątaczka, kelnerka, sprzedawczyni itp. Jak mają owe osoby żyć. Dobrze napisała osoba na samym początku. Jest mi przykro, że wszystko negujecie razem z naszą biedą...
Anna

2012-04-20 16:07:04
I powtórzę, szkoda , że nie było na tej hucpie genialnego wójta Lysego. On by zagonił Macierewicza do rynsztoka. On wszystko może. Tylko taki człowiek odważny jest mu plunąć w twarz/oczywiście słownie/ za te wygadywane głupoty. PiS nie ma żadnych podstaw być partią, szybko ich unicestwić. Jerzy, na litość, napisz do tych komentarzy pisiorów jakieś doniesienie.
Bochniak

2012-04-20 17:40:03
Rozhisteryzowani fanatycy z obłędem w oczach, którzy potrafią zza bezpiecznych klawiatur swych kompów lżyć innych tylko dlatego, że mają własne zdanie - gdzieście wczoraj byli?? tacyście dzisiaj odważni, a czemu nikt wczoraj nie ruszył d... i nie powiedział p. Macierewiczowi "pan kłamiesz!"? Nie macie żadnych argumentów i ten brak argumentów zagłuszacie krzykiem tak jak wasi ziomale w Krakowie pod krzyzem katyńskim. NIE MACIE NIC DO POWIEDZENIA. a argument, ze nie było lysego, bo ten to, hoho!, by pokazał - więcej mówi za was i o was niż te wszystkie wasze najeżone nienawiścią posty
maja

2012-04-20 17:49:42
to dobrze ze tylko tyle bylo
uczciwy

2012-04-20 18:49:32
PiS 2005-2007: kwitnąca gospodarka, niskie podatki, wysoki PKB, benzyna po 4 zł. "Zielona wyspa" za PO: pozamykane stocznie, inwestor katarski, Miro, Zbycho i ktoś tam jeszcze, próba sprzedaży Lotosu, bliskie zablokowanie przez Niemców portu w Szczecinie przez Nord Stream, popękane autostrady, otwarte pół roku temu, zapaść PKP, najdroższy w Europie stadion, perspektywa tyrania do 67 roku życia (jak kto dożyje), afera lekowa, oświatowa, ACTA, doją nas cwaniaki z UE, benzyna blisko 6 zł. Ktoś tam pytał o gospodarkę - ma odpowiedź.
uzupełnienie

2012-04-20 18:50:42
aha - i jeszcze VAT 23%:)
ojej - jaka ze mnie skleroza:)

2012-04-20 18:52:08
- i dług publiczny jak stąd na Marsa
dopomogę:)

2012-04-20 18:57:08
zapomniałeś(aś) o 2 mln podsłuchów, które zrealizowały w tamtym roku służby specjalne premiera z Partii Miłości? Władza nas tak kocha, że wprost żyć nie może, jak nie wie, co mówimy, co piszemy, za chwilę - jak myślimy...
Marek - Do Marka

2012-04-20 19:59:12
Na jego miejscu ja " prościuch" a wszystkowiedzący i znający jedyną prawdę nie odpuściłbym sobie bycia w miejscu "zbrodni" ! Ot tyle i tylko tyle . Tak mówi moje serce , wiara , patriotyzm itp , itp , itp
KIK

2012-04-20 20:51:25
Już niedługo, jeszcze chwilę, kiedy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będziemy ludem pisowskim!
Do Anny

2012-04-21 00:28:24
A dajże już kobieto spokój. Wojt jest zajęty, pojechał napluc w twarz Chuckowi Norrisowi.
hik

2012-04-21 08:23:11
panie maciarewicz zajmij sie pan cenzura na formum czasu bochenskiego to musi byc jakis spisek
Andrut

2012-04-21 08:57:35
Nie lubię PiS - niektórych mam tam za ludzi często śmiesznych ale tu nie chodzi głównie politykę. W tym przypadku popieram Maciarewicza! To jest sprawa całego kraju. Jeśli wszyscy na świecie widzą, że polski rząd olał po prostu śledztwo w sprawie śmierci dwóch swoich prezydentów i całego sztabu generalnego i daje się kiwać ruskim jak dziecko z przedszkola to oznacza, ze to daje sygnał do innych, że nasz kraj przestał funkcjonować, a jesteśmy tylko jakąś kolonią ruską czy protektoratem gdzie władza nie możne podejmować suwerennych decyzji i się boi. To jest skandal i cały ten rząd powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Ja bym ich wyzamykał już jutro. PO zachowuje się jak wataha nieodpowiedzialnych politycznych oprychów. Jak gówniarze którzy wczoraj wyszli z piaskownicy.
joze

2012-04-21 11:07:28
czy sobas jako glowny organizator razem z bernackim zaplacili za wynajecie sali w MDK-u?
Kik

2012-04-21 11:32:35
:) Rozumiem, ze chcesz wstawic paszkwila i insynuacje, ze ktos tu dziala po znajomosci czy omija przepisy. Na takie paszkwile nikt sie nie nabierze. Takie wpisy to dla przedszkolakow, cwaniaczku. Nie da sie wynajac sali bez zgody MDK i zaplacenia za nia. Przenies sie na forum dla dzieci.
Berdet

2012-04-21 11:34:57
Czytając życiorys Sikorskiego nie sposób nie odnieść wrażenia, że niektóre jego epizody w życiu są bardzo zastanawiające.
hit

2012-04-21 12:17:06
a najciekawsze jest to ze media podaja ten sam maciarewicz byl 10.04 w smolensku i po katastrofie szybciutko uciekal do warszawy
Słynny wór

2012-04-21 20:27:36
Platforma i komuniści do wora, a wór do jeziora! Tak to chyba leciało.
Do hit

2012-04-21 20:30:43
Ja słyszałem, że Macierewicz ma zdolność bilokacji - wówczas był w siedmiu miejscach o jednym czasie. Tybetańczycy mówią, ze widzieli go jak zbierał herbatę, w samolocie też był. Anodina to potwierdza. Eskimosi też go widzieli, a także pigmeje. Yeti mówi, że był wówczas u niego na drinku. Hit ale pieprzysz. Żałosne!
Do myślących

2012-04-22 13:20:06
Z 50 komentarzy połowa jest przeciw Macierewiczowi, niekóre obrzydliwe, ale ani jeden MERYTORYCZNY! To najlepszy dowód, że pieski, które nie niego plują, po prostu nic mu nie mogą zarzucić, bo się na tym g... znają. A plują i warczą bo taka ich natura. Jak nie mogą odpowiedzieć merytorycznie to piszą, że jest głupi albo że skąds tam rzekomo uciekał. I tak sprytnie (w ich mniemaniu) odwracają kota ogonem. A są po prostu żałosni. Tak jak ich mocodawcy
giss

2012-04-22 13:35:58
Bochniak, stanisław, rozsądny, wisia, snajper, Uczciwy Bochnianin, Bochniak to jedna i ta sama osoba, tak jak Hit, joze, hik...
Popieram Macierewicza. Bo tak

2012-04-23 17:49:22
Jestem nieźle zarabiającym, wykształconym menedżerem – i popieram Macierewicza. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Bo NIKT jeszcze nie udowodnił mu, że mówi nieprawdę. Oczywiście, on też nie ma dostępu do dowodów, które ostatnio skrzętnie umyli Rosjanie, ale opierając się na tym, co ma, stara się wyciągać prawdę, ile tylko się da. Co robią zaś jego przeciwnicy z Sekty Pancernej Brzozy? Plują, ile wlezie, myśląc, że coś z tego zawsze na człowieku przyschnie. Zachowując się jak czerwone ludki z epoki Gomułki albo i późnego Bieruta, co to, gdy Amerykanie chwalili się osiągnięciami naukowymi i gospodarczymi, powtarzali uparcie „a u was biją Murzynów!” – teraz robią dokładnie to samo. Ja wiem, że u niektórych myślenie boli i na sam dźwięk Terrain Awareness and Warning System (cóż za trudna nazwa – nieprawdaż?) nóżki się u niebożąt uginają w kolankach i wolą pisać „ale gdyby wójt przyszedł, to by dopiero Macierewiczowi pokazał!” (autentyk – jest taki wpis:), ale ich ciasnota myślowa, podszyta grubiańskim odnoszeniem się do ciut od nich mądrzejszych – jest po prostu kosmiczna
antek policmajster

2012-04-24 18:50:14
Antypisowskie kundle posnęły?? Co za ulga. Jednak jesteście cieniasy...
Lui

2012-04-24 21:51:44
Sprawa wygląda tak: 1. Zbliżały się wybory i Kaczyński chciał, jak przed każdymi wyborami polecieć do Katynia. 2. Słynne krzesło, czyli kto prowadzi politykę zagraniczną. Tusk jest premierem i to on z mocy konstytucji, wyznacza kierunki polityki zagranicznej, a prezydent jedynie może być jej reprezentantem. Nie może sam podejmować się jej kreowania. Jaka była sytuacja, wszyscy wiemy. Prezydent usilnie próbował prowadzić swoją politykę międzynarodową.(nie mówię, że nie miał racji, ale to on podważał decyzje Rządu i doprowadzał do dwugłosu) 3. Ponieważ Rosjanie wiedzieli jak sytuacja wygląda w Polsce, wykorzystali ją i dolali oliwy do ognia. Premier stanął przed dylematem poprzeć Prezydenta, który jego decyzji nie popierał(w polityce zagranicznej) i nie spotkać się z Putinem, czy lecieć z nim i odrzucić wyciągniętą dłoń Rosjan. Prezydent nie miał zaproszenia do Rosji jako głowa Państwa i tu powstał problem jak taką wizytę zabezpieczyć, ponieważ Rosjanie byli obrażeni na Kaczyńskiego, to zapewnili mu takie a nie inne minimum - ich Państwo i oni decydują. 4. Stało się jak się stało, zdarzyła się tragedia, a mogły nawet dwie(lot Tuska jak zbadał NIK był równie źle przygotowany) lub trzy bo Ił ledwie wylądował. 5. Tragedia się stała przez niedopełnienie procedur, w większości po polskiej stronie. Rosjanie nie zabronili lądować, żeby nie było oskarżeń o nieprzychylność. Gdyby BOR(Rząd) zabronił lecieć i lądować w Smoleńsku, o zostałby oskarżony o to samo co Rosjanie. 6. Śledztwo - Rosja to nie kraj w którym się przestrzega standardów,
Lui - cd.

2012-04-24 22:07:08
międzynarodowych, czy jakichkolwiek innych, i tu pies pogrzebany. Rząd Polski raczej nie miał wiele do powiedzenia w tej kwestii, Rosjanie stosują się do prawa międzynarodowego dosyć wybiórczo i tak też postąpili w tej sprawie. Wojny im raczej wypowiedzieć nie mogliśmy. 7. PiS od zawsze wszędzie widział układy, ciemne interesy, teraz dołożył tezę o zamachu. Ale jaki miałby być jego motyw? Nie widzę sensu jego dokonania i to jest wg mnie najbardziej przemawiająca rzecz przeciwko tej tezie. 8. To, że w kraju jest jak jest, obciąża PO i PiS. Potrzeba zmiany na innych, ale nie widać nikogo sensownego.
Paul

2012-04-25 16:38:47
Do Lui-to pisza takze media.Czy masz swoje zdanie ,jakie wnioski wyciągasz i za kim sie opowiadasz/To nie jest tzw.wirtualna rzeczywistość.
też do Lui

2012-04-29 18:17:48
Pierwsza na tym forum naprawdę MERYTORYCZNA wypowiedź. Czy się z nią w pełni zgadzam - to już inna sprawa. Np. oddanie śledztwa w rece Rosjan - tusku miał w ręku atut w postaci umowy z 1993 o katastrofach samolotów państwowych i wojskowych, a zgodził się na konwencję chicagowską o lotach cywilnych. Skutek kazdy widzi do dziś. Gdy w Radomiu rozbił sie białoruski Su-27 to nasi czekali z oględzinami wraku na stronę białoruską. Czyli jednak można. Jaka jest prawda? - chyba blisko tego, że pełowcy nie bardzo lubili prezydenta Kaczyńskiego i jego śmierć była im po prostu na rękę. Stąd nie zrobili prawie nic, by wyjaśnić przyczyny katastrofy
REKLAMA