Bochnia wydarzenia

piątek 12 grudnia 2014 00:35:37

Ks. Oko: gender to dziecko ateizmuKs. Oko: gender to dziecko ateizmu

Około 150 osób przysłuchiwało się w czwartek 11 grudnia wykładowi ks. dr. hab. Dariusza Oko, znanego teologa i filozofa, pracownika naukowego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Spotkanie z ks. Oko, zorganizowane przez Rodzinę Radia Maryja w Bochni, zostało zatytułowane „Ideologia gender – od tolerancji do totalitaryzmu" i w całości było poświęcone temu, ostatnio szalenie propagowanemu przez tzw. postępowe media, nurtowi ideologicznemu.

Na wstępie prelegent zrobił ukłon w kierunku naszego i miasta i całej Bocheńszczyzny, zaznaczając że czuje się zaszczycony przebywając w mieście i regionie o tak silnie zakorzenionym przywiązaniu do religii, moralności  i wartości patriotycznych.

Na poparcie tej tezy przedstawił zaskakujące wyniki badań naukowych nad wiernością małżeńską (okazuje się, że i takie są robione). Wynika z nich, że najbardziej rozwiązłe życie prowadzą mieszkańcy Polski zachodniej (w woj. lubuskim do zdrad przyznaje się ok. 40% małżonków). Na tym tle Małopolska może uchodzić za wzór, gdyż w naszym województwie ten wskaźnik nie przekracza 10%. Prawdziwą zaś „perłą w koronie” jest Bocheńszczyna, gdzie jedynie 6,8% mężów przyznało się do niewierności i według ks. Oko jest to najniższy wskaźnik w całym kraju!

Ten wywód posłużył prelegentowi do zbudowania tezy, że tam, gdzie wciąż żywa jest religia a rodzina silna i zdrowa, gdzie Kościół prawidłowo wypełnia swą duszpasterską powinność – tam tkwią fundamenty polskości. I tam są najsilniej atakowane.

Jako najnowszą emanację sił zła ks. Oko wymienił ideologię gender. Dla mniej wtajemniczonych: jej podstawowym założeniem jest tożsamość płci na bazie kultury. Dlatego bycie kobietą lub mężczyzną może zależeć, od subiektywnego odczucia osoby. Mówca, znany z jej bezkompromisowego zwalczania (za co naraził się wpływowym siłom w naszym kraju) dostrzegł mimo wszystko kilka jej pozytywów: walkę o równouprawnienie płci oraz dostrzeganie równic kulturowych w podchodzeniu do problemu męskości i kobiecości. Zastrzegł jednak przy tym, że cywilizacja zachodnia, oparta na chrześcijaństwie, jest wręcz modelową, jeśli chodzi i sprawy równouprawnienia; nigdzie indziej kobieta nie jest traktowana w takim szacunkiem, jak w Europie.

Według ks. Oko ideologia gender jest kolejną, po faszyzmie i komunizmie, próbą narzucenia światu totalitarnej ideologii. Twórcy tego nurtu myślowego, jego „ikony” to prawie bez wyjątku ateiści. Gender stało się dla nich parareligią, narzędziem narzucenia światu swojego sposobu myślenia. Zwolennicy gender, pogrobowcy dwóch największych totalitaryzmów w historii świata - stworzyli sobie mocne przyczółki do ogólnoświatowej ekspansji: ONZ i Unię Europejską. Sprzyjają im liberalno-lewicowe media. Największym zagrożeniem jest jednak próba indoktrynowania młodzieży i jej wczesna seksualizacja. Jako przykład podał próbę oswojenia (na początku Europy Zachodniej) z myślą o zalegalizowaniu pedofilii i kazirodztwa – na razie nieskutecznie, ale próby w tym kierunku czynione są cały czas – coraz młodsze roczniki – już nie młodzieży, a dzieci – zarzucane są treściami erotycznymi i to leganie dystrybuowanymi przez rozmaite agendy rządowe. Uderza się przy tym w Kościół, gdyż (słusznie) widzi się w nim głównego przeciwnika. Dlatego tak nagłaśniane są każde, nawet pojedyncze przypadki nagannego zachowania się ludzi Kościoła, a głównie jego hierarchów. Jako przykład podał sprawę bpa Wesołowskiego, o której wie chyba każdy w Polsce – tak intensywnie jest eksploatowana przez media. Gdy następnie zapytał, kto zna nazwisko Wojciecha Kroloppa – podniosło się na sali zaledwie parę rąk. Tymczasem – kontynuował mówca – ten nieżyjący już dyrygent poznańskich „Polskich Słowików” zadeklarowany homoseksualista, miał na sumieniu wielokrotne czyny pedofilskie, za które został zresztą skazany na długoletnie więzienie – ale o tym media milczą.

Wykład ks. Oko trwał blisko dwie godziny, padało w nim o wiele więcej wątków niż tutaj przytoczonych – nie sposób wszystkie opisać. Zakończył się apelem o walkę z ideologią gender, poprzez rzeczową argumentację, a także czynny udział w rodziców w życiu i działalności szkół, do których uczęszczają ich dzieci, a przede wszystkim poprzez pełne zaangażowanie katolików i w ogóle ludzi dobrej woli w życie polityczne i społeczne.

Na zakończenie ks. Oko podpisywał książki: wywiad-rzekę „Moje życie” i zbiór esejów „Dyktatura gender”.Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

eye

2014-12-12 07:31:58
Bardzo pouczający wykład. Oby więcej takich
Madzia

2014-12-12 11:06:37
Brawo ks. Oko - czerwona płachta na czerwone byka:) Jeden gostek z "wiodącego" bocheńskiego portalu wytrzymał na spotkaniu może kwadrans, po czym podkulił ogon i czmychnął jak niepyszny. Nie będzie w ten sposób kolejnego antykościelnego artykułu?:)
nicknick

2014-12-12 11:08:18
Mi też się bardzo podobał. Ilość osób świadczy o tym, że takich wykładów potrzebują Bochnianie.
Frania

2014-12-12 16:31:47
Wystarczy spojrzeć na twarz tego obłąkanego z nienawiści klechy, by sobie wyrobić zdanie na jego temat!.
Franek

2014-12-12 22:41:52
wystarczy przeczytać wpis tej poj...nej z nienawiści Frani, żeby sobie wyrobić pogląd na jej temat
Słuchacz

2014-12-13 07:31:44
Oko nie jest okiem opatrzności lecz okiem szatana, bo wyjawia półprawdy czyli najwyższa formę kłamstwa. Na koniec wykładu powiedział, ze 40% przypadków pedofilii bierze się z homoseksualizmu. Nie powiedział ze najwieksza grupa homoseksualistów to przedstawiciele kleru - od kleryków do biskupów. O klasztorach żeńskich nie ma co dyskutować bo to już skanseny. A najwięcej przypadków pedofilii wykrywa sie wsród księży pracujących z dziećmi. Kiedys starannie zamiatano te sprawy pod dywan, ńa szczęście dzisiaj media nie boją się podawać takich informacji do publicznej wiadomości.
ricky

2014-12-13 18:16:48
ty Słuchacz jesteś albo kosmita albo skończony cynik. Badania naukowe nad populacją pedofilów pokazują, że dużo więcej malarzy niż księży dopuszcza się tych czynów. I co - to jest powód do mówienia, że statystyczny malarz to pedofil? Jesteś przesiąknięty obłędną nienawiścią do księży, sieroto po palikociarni
Oko na Maroko

2014-12-13 23:43:40
... Do Bochni zawitało średniowiecze.. a ile klakierów _ aż strach się bać , kiedy palenie czarownic ?
ja

2014-12-14 11:06:56
To całe "gender" zostało skompromitowane już jakiś czas temu. Polecam film pt. "Gender equality paradox"
do Oko na Maroko

2014-12-14 19:08:52
te, postępowiec, sukienkę już wybrałeś na sylwestra? Tylko nie zapomnij kupić modelu z pokrowcem na..., no wiesz co:)
Ed

2014-12-14 19:42:48
Odkrycie XXI wieku ONZ i UE to pogrobowcy hitleryzmu i stalinizmu. Już teologom katolickim chyba rozum poodbierało. Co znaczyły te totalitaryzmy to pytać ludzi co to przeżyli. Zezowate szczęście powinno się wysłać do Kim dzon Una i tam głosić takie chore teorie.
odp.oko na maroko

2014-12-15 21:16:31
....tak wybrałem ,podoba mi się ta ,którą nosi prowadzący wykład
ad rem

2014-12-16 13:28:43
do firmy, którą reprezentował prelegent, nie przyjmują takich jak ty
Frania

2014-12-17 14:19:15
Odnosze sie do Franka. Ja bardzo dobrze pamietam jak ksiądz Oko brał w obronę biskupa Petza, a ty głupi Franku nie pamietasz tego. Więc zachowaj swoje uwagi dla siebie, a nie obra zaj innycg KPW?
Franek

2014-12-18 15:50:42
A ty się Frania naucz pisać po polskiemu, bo twój bełkot jest niezrozumiały
Frania

2014-12-18 21:34:26
A ja myślałam mądry Franku,że kto jak kto , ale ty rozumiesz o czym piszę. WidĆ SIE BARDZO MYLIŁAM. Jednym słowem zawiodłam się na tobie! Ha! Ha! Ha!
katolik

2014-12-21 11:57:54
To całe gender to nic w porównaniu z tym, co robi Ojciec Dyrektor w swoich politycznych mediach, a zwłaszcza w programie Rozmowy Niedokończone. Zapraszani są politycy PiS, którzy przez kilka godzin obrażają polityków PO. Oczywiście nie mają żadnych adwersarzy, a ojcowie prowadzący są tendencyjni. To jest właśnie niszczenie Kościoła Katolickiego w Polsce, o wiele groźniejsze niż gender.
Ola

2014-12-29 13:09:07
Ten cały ksiądz i jego wypocina na temat " gender " to ŻENADA!
Pan Nict

2015-01-06 13:04:32
działalność ojca Rydzyka niektórych tu strasznie uwiera, to znaczy że jest skuteczna. Nie traćcie wiary, lemingi. Na zawsze będzie z wami wybiórcza i tefałen:))
REKLAMA