Bochnia wydarzenia

piątek 14 listopada 2014 19:23:43

Korwin w Bochni o samorządzie, Polsce i UniiKorwin w Bochni o samorządzie, Polsce i Unii

"Głos na KNP jest głosem przeciwko tej całej bandzie"

Dzisiaj, 14 listopada w bocheńskim Oratorium Św. Kingi odbyło się spotkanie z liderem Kongresu Nowej Prawicy, europosłem– Januszem Korwin-Mikke. Podczas spotkania zachęcał on m.in. aby nie głosować w wyborach na cztery największe polskie partie, które od lat rządzą w naszym kraju, a skutki tego są marne.

Głos Państwa na Kongres Nowej Prawicy, to jest głos przeciwko tej całej tej bandzie ,która rządzi Polską od stu lat. Wszyscy to socjaliści, ludzie którzy chcą za nas decydować co mamy robić ze swoimi dziećmi, ze swoimi pieniędzmi itd. Głos na kogoś z Nowej Prawicy, jest głosem przeciwko temu całemu układowi – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Lider Kongresu Nowej Prawicy jest m.in. za obniżeniem podatków. Zebranej publiczności, a Oratorium św. Kingi wypełnione było do ostatniego miejsca, przyszło ok 400 osób, przytoczył kilka argumentów.

Jeden z nich był taki, że ludzi którzy pracują okłada się "grzywną" czyli tzw. podatkiem dochodowym, a tym którzy nie pracują daje się zasiłek. Jeżeli pracuję dwa razy lepiej płacę dwa razy większą grzywnę co skutecznie zniechęca do pracy - podawał dalsze przykłady Janusz Korwin-Mikke dodając jeszcze, że podatek dochodowy powoduje, że ludzie przestają pracować.

Zebranych ludzi lider KNP nazwał również żartobliwie "nienormalnymi".

Państwo jesteście ludźmi nienormalnymi, bo ludzie normalni siedzą w domach, oglądają telewizję, dają się okłamywać, robią różne rzeczy, a nie chodzą na spotkania polityczne. Światem niestety rządzą ludzie normalni którzy oglądają telewizję itd. Ich jest więcej - zaznaczył euro-poseł, dodając że są to ludzie "mali, cisi i ciemni", którzy słuchają tego co mówi telewizja, a nie słuchają siebie.

Janusz Korwin- Mikke zwrócił również uwagę że "szaleństwem jest myśleć, że stać nas na utrzymanie: ministra zdrowia, narodowego funduszu zdrowia, wydziału zdrowia w województwach, wydziału zdrowia w powiatach, delegatur w gminach oraz lekarzy i pielęgniarek, a nie stać nas było na utrzymanie samych lekarzy i pielęgniarek".

Największe partie według lidera KNP to tak naprawdę podzielony PZPR, który nie wie, że ludzie ich nie kochają, ponieważ ciągle na nich głosują. Janusz Korwin-Mikke zaznaczył, że pora to wreszcie zmienić i zagłosować na kogoś innego.

W swoim wystąpieniu w Bochni euro-poseł zwrócił również uwagę na Unię Europejską, która według niego jest złą instytucją.

Nam się mówi, że gdyby nie unia to by nie było autostrad itd. Trzeba zwrócić uwagę, że w XIX wieku najlepsze szosy, koleje mieli amerykanie. To ile unia mogła im dać? Nic. -stwierdzi lider KNP dodając, że Unia Europejska, jest odwrotnością dawnej Europy i to co w Europie było dobrem w unii jest złem i odwrotnie. W swoim wystąpieniu odniósł się również do pożyczek stwierdzając że: "zawsze żeby zaimportować musimy tyle samo wyeksportować, chyba że dostaniemy pożyczkę i wtedy możemy więcej zaimportować niż wyeksportować ale wtedy szkodzimy polskiemu przemysłowi”.

Ważnymi słowami Janusza Korwin-Mikke były również zapowiedzi, że pieniądze z podatków powinny być zbierane w gminach i tylko pewien procent z nich powinien "iść" do Warszawy na armię czy policję, a nie tak, jak jest to obecnie, gdzie "centrala" wszystkim zarządza. „Pieniądze mają iść z dołu do góry, a nie na odwrót. Teraz góra rządzi pieniędzmi i dysponuje nimi jak chce. Temu wojewodzie damy więcej bo jest nasz, tamtemu mniej bo jest nie nasz. Tak działa centralne zarządzanie pieniędzmi. To trzeba odwrócić".

Na koniec prezes Kongresu Nowej Prawicy zaznaczył, że Polska jest jednym z "najzdrowszych narodów Europy i jest szansa na odrodzenie", tylko konieczne jest wprowadzenie reform aby nie "zalali nas Arabowie czy nie wykupili Chińczycy".

Spotkanie z Januszem Korwin-Mikke zgromadziło całą salę Oratorium Św. Kingi, którzy brawami podziękowali prezesowi Kongresu Nowej Prawicy za przybycie do Bochni i przemowę. Kandydat na burmistrza Bochni z ramienia KNP - Radosław Macoń szczególnie podziękował Januszowi Korwin-Mikke wręczając mu symboliczną sól pochodzącą z bocheńskiej kopalni. Przed przybyciem gościa lokalny oddział Nowej Prawicy w Bochni zaprezentował swoich kandydatów na radnych z pierwszych miejsc.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

J23

2014-11-14 20:19:22
ALE SIŁA LUDU NA SALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
j23

2014-11-14 20:20:35
KNP LISTA nr7 wymiata.
Emil

2014-11-14 20:28:59
O Kurdę! Rzeczywiście niezły tłumek! Oni chyba mogą trochę zamieszać w tych wyborach.
AD

2014-11-14 20:35:45
Brawo Korwin - trzeba na nowo wyedukować ludzi bo PO, PiS, SLD i PSL nieźle młodym namieszało w głowach. Ci co przyszli to trzeźwo myślący ludzie.
sztygar

2014-11-14 20:54:55
To jest sól z Kłodawy a nie z Bochni. W Bochni nie ma takiej soli. Nawet tu wyszła ignorancja.
Beny

2014-11-14 21:00:51
Ten Korwin coraz bardziej fizycznie podobny jest do Lenina, zauważyliście (na przykład image 17)? Nie wspominając już o programie, który jest równie, a może bardziej utopijny. No i jeszcze jedno podobieństwo: putinofilstwo i pochwały dla sowieckiego charakteru Rosji. Jednym słowem KABARETON.
opponent

2014-11-14 21:03:53
Na tej sali było też sporo przeciwników pana Korwina - Mikke. W ogóle nie miało sensu to spotkanie. KNP Bochnia nie przedstawiła nawet programu wyborczego dla swojego regionu... Odnośnie pana Korwina: PiS to nie socjaliści, PO to nie prawica.
do sztygara

2014-11-14 21:04:55
Korwinowcy tak już mają: czy to sól bocheńska czy kłodawska, czy to Putin czy Palikot, wszystko jedno, musimy być o nas głośno. Strach pomyśleć, jeżeli mieliby coś do powiedzenia w Bochni.
Ha, Ha, HA

2014-11-14 21:16:53
ALE JAJA - ZOBACZYLI ZDJĘCIA I TŁUM LUDZI NA SALI I ZACZĘLI WYPISYWAĆ PASZKWILE PO NECIE - NIE WIEM KTO PIS, PO, PSL? ZACZĘLI KICHAĆ W GACIE ZE STRACHU BO NIKT NIE MIAŁ TAKICH TŁUMÓW NA SALI JAK NOWA PRAWICA W BOCHNI. ALE WYSTRASZONE ĆWOKI :)))))))) KORWIN TO PUTIN, KORWIN TO TAKI, OWAKI, TRZEBA SIĘ BAĆ .... ALE KIEPY ....
Do opponent

2014-11-14 21:19:23
PiS to właśnie coraz wredniejsza lewica, a PO to coraz większe cwaniaki i już prawie mafia polityczna. Takie dwie watahy rządzą w kraju. Wywalić tą bandę!
PANGOL

2014-11-14 21:20:33
W Bochni trzeba startować z list PiS-u, żeby można mieć prawo do bycia rzetelnym itp.
PiS do muzeum

2014-11-14 21:26:41
PiS się skichał w gacie i wypisuje po Korwinie paszkwile. Ja tam wolę słuchać prawdy niż słuchać jak Jarek pieprzy o emeryturach.
Byłem

2014-11-14 21:29:16
na tym spotkaniu, i ostatni raz słyszałem tyle bełkotu w 1991 roku na rynku w Krakowie. Nie zgadniecie kto wtedy przemawiał do rozemocjowango tłumu młodzieży, której bardzo szybko przeszło zafascynowanie panem w muszce.
Gurami

2014-11-14 21:33:36
Dla tych co mają niski poziom inteligencji to jest owszem bełkot. Przykro mi stary. Wiele Ci tutaj nie pomogę.
Tak dla KNP

2014-11-14 21:49:11
Tylko KNP! Czas na prawdziwe zmiany!
PiS żegnamy

2014-11-14 21:52:58
Czas pożegnać socjalizm, a przede wszystkim PiS :) Bochnia to prawicowe miasto i dlatego w tych wyborach wygra prawdziwa prawica.
Paweł

2014-11-14 21:56:20
Posłuchajcie Droga Młodzieży: Korwin Mikke wcale nie spadł teraz z księżyca, tylko w ciągu ostatnich 24 lat uaktywniał się zawsze wówczas, gdy w Polsce miało dojść do przesilenia politycznego i przejęcia władzy przez (no miałem napisać prawicę, ale nie lubicie kiedy tak określa się PiS) niech będzie szerokorozumiany " obóz niepodległościowy " (bo co by nie mówić, to właśnie utrwalenie niepodległości i suwerenności było i teraz szczególnie jest najpilniejszą potrzebą, a nie ultraliberalne reformy), to wtedy zawsze wyskakiwał Korwin i bałamucił kolejne pokolenia młodych. Fakt, mówi bardzo sugestywnie i pociągająco, dlatego ofiarą jego mrzonek politycznych przez ostatnie lata zawsze padały grupy młodych, które pewnie w normalnej sytuacji tworzyłyby zaplecze obozu patriotycznego. Dlatego nie bez powodu możecie często spotkać pojaiwające się określenia Korwina jako pożytecznego idioty: kiedyś pomógł utrzymać władzę czerwonym, dzisiaj skutecznie utrwala rządy pełowców, paradoksalnie udając że ich też zwalcza. Że to teza prawdziwa, potwierdzają fakty, Korwin nigdy w rzeczywistości nie dążył do przejęcia władzy i jej de facto nie sprawował, jego zadaniem było utrwalanie władzy obecnie rządzących, taj jak sie to dzieje dzisiaj. Każdy procent oddany na Korwina oznacza procent mniej dla ugrupowań mających realne szanse na przejęcie władzy i wprowadzenie ożywczych zmian. Moja rada: chcecie prawdziwych zmian? bierzcie przykład z chłopaka z Waszego pokolenia i pewnie tego samego podwórka, z Mariusza Zająca. Chłopak rzucił wyzwanie samemu Jerzemu Leonowi Lysemu (jeżeli nie wiecie kto to, i co dobrego narobił, to zapytajcie rodziców) i jest na najlepszej drodze aby strącić go z cokołu. A kogo wystawiło Wasze ugrupowanie? - słyszałem, że człowieka od Jacka Pająka czyli PO. Czy naśladujecie waszego guru.
PANGOL

2014-11-14 22:12:51
Jakie ożywcze reform ma do zaproponowania PiS? Bo z tego co zrozumiał do tylko oni są patriotami i mają prawo nazywać się Polakami
haha

2014-11-14 22:23:27
Glosujcie PO czeka w powiecie na wasz głos ! przyda się kolejny do koalicji !!!
Nadchodzi KNP

2014-11-14 22:25:52
PiS ujada, ale wasz czas się kończy!
Madzia

2014-11-14 22:27:24
Kolejne lata PO w powiecie zapewnione :)
Do Paweł

2014-11-14 22:30:50
Oczywiście, przecież taki Hofman to rzeczywiście ucieleśnienie wszelkich cnót jakie prezentuje PiS :) Korwin-Mikke przez ostatnie 25 lat był aktywnym działaczem, zawsze skupiał szerokie grono zwolenników, które zaczęło się ostatnimi czasy poszerzać dzięki temu iż wreszcie okazuje się, że przez tyle lat mówił prawdę. Przypominam, że to on był autorem uchwały lustracyjnej, która miała komunistów odsunąć od życia publicznego. Zaś jeżeli PiS jest obozem niepodległościowym to dlaczego bracia Kaczyńscy negocjowali a następnie podpisali traktat lizboński tę niepodległość zabierający? I dlaczego działacze PiSu popierali przewrót na Ukrainie, w którym skrajne, antypolskie ugrupowania grały główne skrzypce? Jesteście bardziej obłudni niż Platforma i na szczęście po przyszłorocznych przegranych wyborach parlamentarnych raz na zawsze znikniecie z życia publicznego razem z Platformą.
Czas na nas

2014-11-14 22:32:10
Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. Czas na młodych, czas na KNP!
Do Paweł

2014-11-14 22:38:48
Paweł jesteś żałosny. Widać tu sprawny bełkot naganiacza politycznego. A kto to jest Zając? Bo jak wiadomo o likwidacji gminy Bochnia od kilku lat pisze Paweł Wieciech z KNP. Więc nie kituj tutaj o jakimś Zającu który nie zrobił nic tylko głupio się podłożył jak dziecko dając wpis o tym filmiku na swojej stronie. Nasi ludzie już od dawna chcą zmienić bocheńszczynę i nie raz pisali przeciw wójtowi.
do do Paweł

2014-11-14 22:43:05
Korwin rzeczywiście skupiał rzesze młodzieży takimi falami, średnio co 8 lat, i później jak zrobił swoje, tzn. zablokował zmiany, to ją rozpuszczał, a ona wyjeżdżała do Anglii lub lądowała w objęciach kolejnego oszołoma, np. Palikota. I na koniec, jak można pogodzić bycie zwolennikiem liberaralnych zmian i jednocześnie orędownikiem Putina, tzn. Sowieckiej Rosji? Czy ktoś ze zwolenników Korwina mógłby to wyjaśnić? Chyba, że dla was to jest tak samo jak z tą solą kłodawską jakoby bocheńską.
młody

2014-11-14 22:44:08
ja dziękuje Korwinowi za populistyczne nierealne hasła do zrealizowania. glosuje na PiS - konserwatywną partię
do PiS do muzeum

2014-11-14 22:47:43
Ty, i osobnik podpisujący się: "Ha, Ha, HA" (może nawet jesteście jedną i tą samą osobą) macie ewidentną obsesję defekacji, czyli "kichania w gacie". Nie powiem - język bardzo subtelny...
Do młody

2014-11-14 22:49:57
Żaden z Ciebie młody, a przynajmniej nie ciałem. Bo z pierwszej ręki wiem, że zarówno wszyscy licealiści, jak i studenci pochodzący z Bochni w niedzielę głosują na Maconia. Zresztą bez kitu, co niby PiS oferuje młodym? Nic. Żadnych zmian.
Korwin mówi prawdę

2014-11-14 22:50:31
Wiele można zarzucić Korwinowi, ale nie jedno - mówi jak jest!
Powiew świeżości

2014-11-14 22:51:32
Na szczęście KNP przewietrzy zarówno bocheńską, jak i za rok ogólnokrajową scenę polityczną. Na pewno nie będę żałował oddanego w niedzielę głosu. Dzisiaj się w tym przekonaniu utwierdziłem.
Student

2014-11-14 22:55:00
Mocni w gębie i piórze? No zobaczymy, bo jednak młodzież to siła, której nie należy lekceważyć :)
PiS nie jest prawicą

2014-11-14 22:56:03
PiS to pobożni socjaliści. Czy socjalista może być konserwatywny? - dobre pytanie. Bo socjaliści z PiS chodzą do kościoła i się modlą. Tylko, że lewactwo i socjalizm jest dryfowaniem w kierunku komuny co w kościele jest grzechem i za co można nawet dostać ekskomunikę. Czyli PiS to takie Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Ja wam dziękuję.
Czarny koń

2014-11-14 22:56:03
Nowa Prawica będzie miała ponad 15%, to jest już pewne. Widać, że sitwa sra się w komentarzach starając się oczernić konkurencję jak najbardziej się da ;)
PiS prawicą?

2014-11-14 22:58:49
PiS to prawica, a endecja w czasach międzywojennych to była lewica. Oszukujcie się nadal PiSiorki...
wow

2014-11-14 22:59:32
Wow, jaki tłum :O
Artur

2014-11-14 22:59:51
Tej siły już nie powstrzymacie!
Jan

2014-11-14 23:09:38
O tacy z Was liberałowie, a już wzorce za Putinem z Sowieckiej Rosji przenosicie, stosując cenzurę panie redaktorze. A gdzie zniknął komentarz po godzinie 22:50 do którego odwołuje się Student? Nieładnie tak, nieładnie! Prawda kole w oczy!? Rozumiem, czasbocheński nawiązuje teraz do dobrze sprawdzonych w komunie wzorców: drukujemy tylko po linii i na bazie.
prawica_w_bochni

2014-11-14 23:12:36
Super!! W końcu w Bochni ktoś przegoni te sitwy.
Zwykły obywatel

2014-11-14 23:15:42
Nie rozumiem tego całego gadania Korwin-szowinista, Korwin-ignorant a okazuje sie ze jedyne on robi coś w tym zapomnianym przez boga kraju
Retoryka przeciw wolności

2014-11-15 07:43:28
Jak tylko wzrosło poparcie KNP I Korwinowi Mikke blady strach padł na różne środowiska lewaków, komuchów, unijnych wyjadaczy czy poprzebieranych za prawicę PiSowców. Bojąc się tego, że w końcu ktoś rzeczywiście zabierze im żłób wymyślili retorykę walki z Korwinem w której najczęściej przewijają się trzy wątki: 1. Korwin to sowiecki szpieg i miłośnik Putina bo nie raz o nim mówił przychylnie. 2. Elektorat KNP to palikociarnia i chwilowe gorące głowy. 3. Korwin mąci młodym w głowach a tylko PiS ma monopol na patryjotyzm. Te wątki przewijają się wszędzie gdzie wrogów ma idea wolności gospodarczej i konserwatyzmu społecznego. Także tu widzę te same uderzenia w Korwina. Cóż, boją się, że w końcu ludzie będą widzieć kto ich oszukiwał przez ponad 20 lat, a kto nie!
Prawda przeciw głupocie

2014-11-15 08:13:06
1. Oprócz Korwinowców, nikt rozsądny nie powie że kołchoz UE jest gorszy od sowieckiego jasyru do którego chce nas popchnąć Wasz guru. 2. Owszem, UE ma mnóstwo wad, ale w tej części Europy geopolityka nie znosi próżni, nie stać żadnego kraju na neutralność, po którejś stronie trzeba się opowiedzieć. 3. Szkoda tych młodych ludzi, którzy słuchają gościa, który podziwia tę stronę Europy, gdzie strzelano w tył głowy kilkudziesięciu tysiącom naszych oficerów, gdzie. niedawno pozbawiono życia Bogu ducha winnych pasażerów malczewskiego samolotu. 4. Korwin, to do szpiku kości hipokryta, jak trzeba nie gardzący unijnymi pieniędzmi, nawet za spanie. 5. Tu nie chodzi o rywalizację z PiSem, ale wskazywanie zagrożeń jakie niesie wschłuchiwanie się w Korwina.
Prawda przeciw głupocie i lewakom

2014-11-15 08:35:14
Twoje zdanie wynika z braku rozeznania i wiedzy i także tego, że to co na prawdę powiedział Korwin dociera do Ciebie w szczątkach informacji na podstawie których wyciągasz fałszywe wnioski. To jest bardzo płytkie i płynie razem z mainstreamowym kanałem TVN. Jak bym dosłownie czytał ich wiadomości. Gratuluję więc kolegów i towarzystwa. Teraz waszym znakiem rozpoznawczym będzie: Korwin to Lenin który podziwia Rosję Sowiecką i chce na powrót wprowadzić w Polsce komunizm. Do prawdy większego dureństwa nie czytałem od lat.
bochnianin

2014-11-15 15:21:29
Prosto i na temat :D
ddds

2014-11-15 18:20:53
Niestety w Bochni trzeba powiedziec jasno KNP to przybudówka Platformy. Sami członkowie platformy i kNPto mówią. Straciliście mój głos
no właśnie

2014-11-15 18:41:05
ddds bardzo dobrze to ujął: prawda jest taka jak jest - Korwinowcy w Bochni to siostrzyczki i bracia PełOwców. Podobają mi się analizy Pawła na tym forum i podejrzewam że w nich jest wiele racji: Korwin ma za zadanie skumulować niezadowolenie młodych, naobiecywać cudów niewidów, i rozbroić bombę w postaci wybuchu społecznego młodych, która zagrażałaby w normalnych warunkach (nie)rządzącej PełO
Do filozofów powyżej

2014-11-16 07:58:01
Jaki uniwersytet kończyliście?
Do filozofów

2014-11-16 08:14:51
Panowie dziękuje wam za te wpisy. Do tej pory kroczyłem w ciemności ale jak przeczytałem, że Korwin to PO to jakieś takie światło kosmiczne na mnie spłyneło. Czuje jak bym przejżał na oczy. Teraz świat jest dla mnie bardzo zrozumiały, a wcześniej po prostu się gubiłem. Czuje się oświecony i szczęśliwy, że ta wiedza na mnie spłynęła. Jak byście podali adresy to moja babcia zabiła by wam kure i bym ją wam przyniósł oskubaną na rosół. Bo ona także jest szczęśliwsza, że już wie, że Korwin to PO. Całe życie nad tym myślała i nie wymyśliła, a tu nagle takie oświecenie. Tacy mądrzy profesorowie to mogą być chyba tylko w PiS. Jeszcze raz dziękujemy z babcią za ten przypływ ozdrawiającej i głebokiej wiedzy.
olo

2014-11-17 13:21:26
gdyby nie Macoń, to może i by coś z tego było.
do Do filozofów

2014-11-17 20:22:53
Gdybyś się nauczył pisać zrozumiale i bez błędów ortograficznych (zobacz jak napisałeś słowo: przejrzał) też byś mógł być...profesorem!
Mec

2014-11-20 06:45:34
No, uczymy się od profesorów - także ortografii. Dziękujemy za wszelaką wiedze. Szczególnie polityczną bo drobny błędzik to pikuś w porównaniu z tym Korwinem z PO.
M6O4jCRHdK

2015-03-05 22:09:47
this is a polacitil issue. Sorry, but polacitil ads are required to be shown or played. That's federal law.I remember when conservative talk radio station KSFO in San Francisco was required to run ads for liberal democrats in the Bay Area. They were paid for by the candidate and KSFO was required to run them.I believe you could argue this is more of the same.
m1zOGhN9P

2015-03-06 14:28:30
You are so, so welcome my dear <a href="http://cdqifyebjr.com">frined</a>! Thank you for allowing me to share my thoughts with your audience. My goal is to raise the self-esteem of every individual I can possibly reach, and by posting my blog, you are, in a huge way, helping that goal come to fruition. Let's all love ourselves and pay it forward!
REKLAMA