Bochnia wydarzenia

czwartek 29 października 2015 19:30:31

Koniec z parkowaniem w części Sądeckiej?Koniec z parkowaniem w części Sądeckiej?

Podczas październikowej sesji Rady Miasta radny Rafał Sroka złożył pismo, w którym domaga się postawienia znaku zakazu parkowania na dolnym odcinku ulicy Sądeckiej.

W imieniu mieszkańców ulicy Sądeckiej, a także wielu kierowców, którzy tą ulicą przemieszczają się na południową część Bochni, zwracam się do pana burmistrza z prośbą, aby przedstawiciel Urzędu Miasta, który zasiada  w komisji do spraw opiniowania projektu organizacji ruchu drogowego przy Starostwie Powiatowym przedstawił wniosek ustawienia znaku zakazu parkowania samochodów wzdłuz posesji 16-23 – napisał w piśmie Rafał Sroka.

Swoją decyzję argumentuje tym, że na ulicy Sądeckiej występuje duże natężenie ruchu samochodowego, jest to droga o dużym stopniu nachylenia oraz tym, że zaparkowane samochody blokują jeden pas ruchu, co stanowi duże utrudnienie dla użytkowników tej drogi.

Oprócz tego postulatu radny zwrócił się z prośbą o przywrócenie znaku zakazu skrętu w prawo z ulicy Sienkiewicza (w jej górnej części) w ulicę Sądecką.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

koral

2015-10-29 20:13:01
W którym miejscu ten zakaz skrętu w prawo ???
aoper

2015-10-29 21:08:30
Jadąc z góry od strony "Ochronki" nie będzie można skręcić w prawo w ulicę Solną
do aoper

2015-10-30 10:41:48
Na pewno bo nie ma takiej możliwości .Jeżeli chodzi o wysepkę przy Węgierskiej to absurd !!!A tak to do wiadomości - Strona lewa czy prawa jest oznaczana od początku ulicy czyli od początku kilometraża . O tym winien wiedzieć Radny .
turek

2015-10-30 12:04:54
Wszystko jedno ,w prawo czy w lewo.Liczy się inicjatywa.P.S Nie ma możliwości skręcenia w prawo z ul.Sienkiewicza,w każdej jej części w ul .Sądecką.
zwy

2015-10-30 13:12:51
Prawo skręt nie w dolnej części tylko na samej górze. Tak jak było zawsze , niestety pewna osoba dla swoich potrzeb zlikwidował zakaz wjazdu od góry przy (kapliczce i studni) i przesunął znak kilka metrów niżej - efekt jest taki ze kierowca nie widzi tego znaku i jedzie całą Sądecką pod prąd .
Zorientowany

2015-10-30 13:34:13
Dlaczego nikt z UM nie kontroluje tego w terenie jak byli i obecni samorządowcy argumentują swoje chore pomysły .To co wyrabia się na osiedlach Uzbornia i Kurów woła o pomstę do nieba !!! Wygląda to na spłacanie długów wyborczych .
turek

2015-10-30 16:16:58
Początek ul.Sienkiewicz znajduje się na dole,przy tzw.Ochronce.Kto jak kto,ale radny o tym powinien wiedzieć! Patrząc od góry,będzie to rzeczywiście skręt w prawo,w rzeczywistości przy studni jest to niestety skręt w lewo, w ul. Sądecką- obecnie jednokierunkową.
ak

2015-10-30 17:26:35
Ale pieprzycie z nudów, a przecież wszystko jest jasno napisane. To jest artykuł prasowy a nie dokument urzędniczo/drogowy.Bardzo dobra inicjatywa! Ulica Sądecka od pewnego czasu stała się nieprzyjazna i dla pieszych, i dla kierowców. Na dole w godzinach wieczornych niebezpiecznie jak fix (trzy zaparkowane samochody pod rzad, blokujace pas ruchu), na górze zaś , na nowych chodnikach też parkują wiekie fury. O nowo powstałych "murach obronnych" przy urokliwej niegdyś ulicy szkoda nawet pisać.
nefretete

2015-10-30 21:31:08
do AK: Jak Ci się nie podoba to zmień trasę i chodź inną drogą. "Nowo powstałe chodniki" to tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości mieszkańców którzy zrzekli się na rzecz miasta części własnych posesji więc mają prawa do stawania na nich. Radny Sroka niech się lepiej zajmie swoim miejscem do parkowania a nie na siłę próbuje coś zmieniać. Na Sądeckiej bardziej by się przydał fotoradar. Tak na marginesie, jestem ciekaw którzy to mieszkańcy ulicy wnioskowali!?
takt

2015-10-30 22:15:41
Odstąpili miastu na chodnik dla pieszych i mogą na nim stanąć tak, aby zostało przejście. Takowego często brak i trzeba schodzić na jezdnię, a tam smigajace samochody i brak widoczności. Pisałeś coś o fotoradarze ?...Biedni twoi sąsiedzi. Chyba, że odgrodziłeś się od reszty i jesteś pępkiem swojego ciasnego świata.
ook

2015-10-31 03:25:29
Co niektórym to się zbytnio w głowach poprzewracało że chodnik zastawią , a jak ktoś przypadkiem przejdzie przez maskę bo się zagapi ? Powierzchnia ulicy także nie należy do posesji przylegającej co niektórym też się tak wydaje . I jak ktoś ma firmę z dużym samochodem to przydałoby się mieć jakiekolwiek zaplecze coby ten samochód postawić a nie blokować drogi do półtora metra .
bezradny

2015-10-31 07:04:17
Proszę odpowiedzieć dlaczego tylko na części ulicy skoro na całej długości to namiastka ulicy pod względem parametrów.Rok temu w ramach schetynówki wydano duże pieniądze by teraz dorabiać- to marnotrastwo. Miasto pod pozorem darmowego otrzymania od prywatnych właścicieli skrawka gruntu (8+9+10m2) finansuje budowę kosztownych nowych ogrodzeń dla nich .Skoro tak to dlaczego honorowo nie wywłaszczono aby uzyskać normatywny chodnik - tylko kolejna prowizorka ale to styl pracy UM, cwaniactwo radnego i brak kontroli .
mieszkaniec

2015-10-31 10:23:33
Mieszkam w górnej części ul. Sądeckiej. Chodzę tędy codziennie, mało jakie auta soją na chodnikach, większość stoi przy drodze. Jest może raptem 2 pojazdy które fakt soją na chodniku ale to w górnej części ulicy, wyżej tych "murów" które tak Wam przeszkadzają a jak dla mnie są piękne i nowoczesne (kwestia gustu o którym się nie dyskutuje bo każdy ma inny). Mieszkam tutaj długo, poruszam się również samochodem i nie przeszkadza mi to że ktoś parkuje sobie koło własnej posesji, nie tylko na Naszej ulicy tak jest. Bardziej przeszkadza mi prędkość z jaką poruszają się pojazdy po Sądeckiej. Tu zgadzam się z nefretete. Z tego co mi wiadomo już kilka zwierzaków straciło życie z powodu szybko jeżdżących kierowców. Może nad tym należało by popracować?
Mieszkaniec ul. Sądeckiej

2015-10-31 12:23:26
Mieszkam na ul. Sądeckiej. Przynajmniej dwa razy dziennie przejeżdżam tą ulicą. Niech mi nikt nie mówi, że nie ma problemu z przejazdem tą ulicą na dolnym odcinku, od posesji 16 do 23. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak kierowca musiał wycofywać się w dół ulicy tyłem, gdy jeden pas ruchu był zajęty przez parkujące samochody. Nie chcę już mówić, co przeżywają kierowcy w okresie zimowym, gdy pługi nie mogą odśnieżyć tego fragmentu ulicy z powodu jej zablokowania. Problem ten wielokrotnie przedstawiany był przez mieszkańców Sądeckiej i Gródka Wójtowskiego na zebraniach osiedlowych do władz miasta. Wniosek R. Sroki nie pochodził od niego samego - o to zwracali się do niego na zebraniach osiedlowych sami mieszkańcy. Także przywrócenie znaku zakazu skrętu w prawo w górnej części ul. Sądeckiej jest konieczne. dziwnym trafem ten znak został w ubiegłym roku przeniesiony w dół Sądeckiej (pod kapliczkę), co powoduje, że kierowcy jadący z Kurowa skręcają omyłkowo w prawo, w Sadecką - a tamten odcinek jest ulicą jednokierunkową. Bardzo dobrze, że powstaje nowy odcinek chodnika przy Sądeckiej. Czy będzie miał szerokość metra czy dwóch - to nie znaczenia. Najważniejsze, że wzrośnie bezpieczeństwo pieszych.
Obserwator

2015-10-31 14:24:45
Czytając komentarze nasuwa się jeden wniosek .W Urzędzie Miasta brak zaangażowanych pracowników , chcących usprawnić komunikację w Bochni . Za te sprawy biorą się radni i zbijają kapitał wyborczy .Szkoda, że są to osoby bez kierunkowanego wykształcenia w temacie usprawnienia komunikacji . Kto opracował założenia do projektu ,,schetynówki'' , ktorej głównym zadaniem było poprawienie bezpieczeństwa .Co zrobiono w tej kwestii za ciężkie miliony ? W górnej części Sądeckiej powstały nowe budynki a właściciele wybudowali ogrodzenia w samej granicy.Smutne, że do tego przyczyniają się również osoby byłe i obecnie związane z samorządem. Gdzie był wtedy UM i dlaczego nie myślał o poszerzeniu ulicy z chodnikami , bo pieniądze były na to ??? ! Więcej konkretów a mniej pyskówki, to może coś się zmieni w UM !!!
do mieszkaniec

2015-10-31 16:41:06
Ty myślisz że każdy ma porsche czy subaru ? Ten co ma to ma kasę na mandat , a samochodem mającym 100KM trzeba dobrze żyłować żeby tam prędkość przekroczyć pod górę . A co do bezkolizyjnego przejazdu -podaj numer domu a udowodnię Ci.
mieszkaniec ulicy

2015-11-01 11:14:08
A mi przeszkadzają samochody które stoją na ulicy w dolnej części tam gdzie jest najwężej, ostatnio musiałem się cofać kilkadziesiąt metrów w dół bo z naprzeciwka jechał samochód.trudno każdemu się nie dogodzi ale większości ułatwi sprawny przejazd.
wyborca

2015-11-01 11:34:32
Cytat : ,, zwy 2015-10-30 13:12:51 Prawo skręt nie w dolnej części tylko na samej górze. Tak jak było zawsze , niestety pewna osoba dla swoich potrzeb zlikwidował zakaz wjazdu od góry przy (kapliczce i studni) i przesunął znak kilka metrów niżej - efekt jest taki ze kierowca nie widzi tego znaku i jedzie całą Sądecką pod prąd . '' Więcej odwagi wiadomo o kogo chodzi wszystkim .Teraz osoba ta piastuje stanowisko w rewanżu za zasługi wyborcze dla szefa gminy po przegranej reelekcji.A więc w czym problem aby znak wrócił w poprzednie miejsce .
jan

2015-11-01 22:43:29
a ja uwazam ze od drog to sa drogowcy a nie radni. niech kazdy robi to co umie i na czym sie zna, a radnemu sroce polecam wiecej ruchu bo jak na wuefiste to brzuch go wyprzedza podobnie zreszta jak burmistrza stefana tez wuefiste
do jan

2015-11-02 05:04:57
Zarządcą tej drogi jest miasto a radny to co robi robi właśnie w imieniu miasta i mieszkańców . Widziałeś jak pięknie wygląda widok z podwójną ciągłą?
Panie Radny Sroka

2015-11-02 18:25:25
Panie Radny Sroka, czyżby temat oznakowania ul. Sądeckiej nie był tematem zastępczym dla innych nierealizowanych obietnic wyborczych. Dlaczego do tej pory nie podjęto działań poprawiających bezpieczeństwo ruchu w tym terenie poprzez budowę nowej drogi od ul. Murowianka do ul. Widok? W.w rozwiązanie w znaczny sposób ograniczyłoby ruch na ul. Sądeckiej i ul. Sienkiewicza. Stawianie zakazów nie jest dobrym rozwiązaniem, wiele domów nie ma parkingów. W górnym odcinku ul. Sądeckiej przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza należy utrzymać możliwość zawracania pojazdów często gubiących się w krętych ulicach osiedla Uzbornia.
Mieszkaniec ul. Sądeckiej

2015-11-03 21:01:02
Inicjatywa ustawienia znaku zakazu na krótkim, dolnym odcinku Sądeckiej nie była wymysłem radnego R. Sroki, ale została zgłoszona na zebraniu osiedlowym, a on tylko prośbę wielu mieszkańców przekazał burmistrzowi w formie interpelacji - w tym roku do UM wpłynęły dwa pisma od samych mieszkańców tej ulicy w sprawie wprowadzenia zakazu postoju - inicjatorem tych pism nie jest Sroka. Wiem też, że do budżetu na przyszły rok R. Sroka zgłosił wykonanie dokumentacji technicznej budowy łącznika między ulicami Sądecką a Murowianka, nie jest więc prawdą, że sprawa zakazu postoju jest tematem zastępczym, bo wnioski z kampanii wyborczej R. Sroka stara się realizować. Pozdrawiam radnego Rafała Srokę
rob

2015-11-04 10:58:00
Chodzi o wjazd z góry przy studni...
rob

2015-11-04 11:31:37
Jeżeli chodzi o właścicieli posesji parkujących na ulicy to proponuję aby podłożyli sobie karton, jeżeli tak się boją, że zabrudzą sobie kostkę na działce, a nie utrudniają życie innym.
byle zgodnie z prawem

2015-11-04 18:48:15
Oznakowanie winno być zgodne z prawem oraz warunkami związanymi z uzyskaniem dotacji na tzw. Schetynówki jeżeli zatwierdzone projekty oznakowania były związane z warunkami uzyskania dotacji. Proszę Panowie Radni nie zapominać o tym aby nie należało zwracać uzyskanych środków finansowych na nawierzchnię m.in. na ul. Sądeckiej czy Sienkiewicza, Widok, Dąbrowskiego, itp.
Kierowca

2015-11-05 10:35:40
Jeżeli mówimy o prawie to art. 46 punkt 1, prawa o ruchu drogowym mówi wyraźnie: Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. Więc sprawa jest chyba zupełnie jasna.
REKLAMA