Bochnia wydarzenia

sobota 01 grudnia 2012 12:02:59

Komunikacja BSAG z autostradą A4 źle zaprojektowana?Komunikacja BSAG z autostradą A4 źle zaprojektowana?

Jednym z głównych atutów BSAG miała być jej lokalizacja – położenie w pobliżu zjazdu z autostrady A4 miało zapewnić dogodne warunki zaopatrzenia przedsiębiorstwom ulokowanym w Strefie.  Zdaniem radnego Marka Całki obecne plany skomunikowania Strefy ze zjazdem z autostrady zostały jednak źle zaprojektowane.

Dostrzegam problem skomunikowanie BSAG z ul. Krzeczowską i ul. Krzyżanowicką do czasu kiedy powstanie łącznik. W  przetargu, który został ogłoszony na wybudowanie infrastruktury technicznej nie uwzględniono połączenia BSAG z ul. Krzeczowską, czyli najkrótszego połączenia do autostrady. Uwzględniony jest natomiast zjazd na ul.  Krzyżanowicką, ale żeby dojechać do autostrady, trzeba będzie wjechać w ul. Wygoda, ul. Karolina i ul. Krzeczowską. Z kolei na ul. Krzeczowskiej jest problem tego rodzaju,  że nośność tej ulicy dopuszcza  przejazd samochodów o masie do 10t. Jeżeli Starostwo nie wyrazi zgody na zmianę tego ograniczenia to wjazd cięższych samochodów będzie niemożliwy, a więc wjazd na autostradę z tej strony będzie zamknięty – tłumaczy radny.

Zdaniem radnego problem rozwiąże się wraz z powstaniem łącznika między autostradą A4 a droga krajową numer 4. Ale jak powszechnie wiadomo, budowa łącznika jest na razie w planach i konkretnej odpowiedzi na pytanie kiedy on powstanie, i za czyje pieniądze chyba jeszcze nie zna nikt.

Niepokoi mnie to, że sam fakt wybudowania łącznika będzie dość długi. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest pozyskanie terenu. Wykonawca nie jest właścicielem gruntu a cześć działek jest własnością spółki pastwiskowej. Ta została zawarta przed wojną. A więc aby w ogóle myśleć o rozpoczęciu inwestycji, trzeba znaleźć spadkobierców i uregulować z nimi problem własności, a to może trwać bardzo długo- wyjaśnia Marek Całka.

Dlatego też radny zdecydował się złożyć w tej sprawie interpelacje do burmistrza. Jeżeli obawy radnego się sprawdzą BSAG może póki co stać się wyspą. I nie chodzi tu o osławioną zieloną wyspę, z resztą już nieaktualną, na morzu światowego kryzysu gospodarczego, ale o wyspę, na którą z racji jej natury, po prostu bardzo trudno jest się dostać.
[MK]

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

no, no, no

2012-12-01 19:29:24
Powolutku PIS zaczyna atakować koalicję POPająk- Kolawiński. "Jeżeli starostwo nie wyrazi zgody na zmianę ograniczenia tonażu od ul. Krzeczowskiej" to...jest wspaniały hak by Kolawiński zrobił dla Pająka wszystko. Tak jak z Uzbornią, gdzie przez rok starosta JP trzymał w garści burmistrza SK.
potwierdzają się słowa Lysego

2012-12-01 19:41:26
Pan radny Marek Całka wreszcie głośno potwierdził to, o co od wielu lat zabiega wójt Lysy i o czym mówi dziś cała Bochnia: łącznik powinien być wybudowany NAJKRÓTSZĄ trasą (od ul Krzeczowskiej) . Dodał też że pozyskanie gruntów pod jego budowę (wg pomysłu powiatu i miasta) będzie bardzo żmudne.......................................... . Szkoda, że nie dodał że pod starą wersję łącznika 16 mieszkańców Krzeczowa CHCE PRZEKAZAĆ ZA DARMO SWOJE GRUNTY !!!!!!!
gratulacje, he, he

2012-12-01 20:02:38
gratuluję naiwności mieszkańcom ul. krzeczowskiej i władzom rzezawy. pięknie dali się wykiwać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niektórzy dali się podprowadzić aby protestowali przeciw propozycji wójta lysego(wesja sprzed 30 lat). wg tej "starej" wersji łącznika autostradowego, obie strony ulicy krzeczowskiej-bocznej (tzw. ryczywół) miały być obudowane przezroczystymi ekranami akustycznymi. miał być chodnik po obu stronach. teraz będą mieć na krzeczowskiej super-trwałą prowizorkę bo pkp wybuduje za 2 lata tunel zamiast przejazdu z szlabanem. ulica będzie bez ekranów i bez chodnika bo wszyscy będą im wmawiać że taki stan potrwa niedługo. prowizorka będzie obsługiwać dojazd z miasta do a-4 oraz ...dojazd do strefy "aktywności gospodarczej". masakra !!!!
Rodowity

2012-12-01 22:43:56
Co to jest ten zjazd to jest dla Rzezawy czy dla BOCHNI?;Pozwoliłem się poświęcić i przejechać tą słynną AUTOSTRADĄ między Szarowem a Bochnią Kto będzie jechał na koniec Bochni ?Aby wracać się z powrotem gdzie trzeba stać na przejeżdzie kolejowym 10-15minut,Odcieliście Bochnię -zawsze będe zjeżdżał w SZAROWIE pomimo żę mieszkam w BOCHNI...RODOWITY !!!!!!!!!!!!
klos

2012-12-02 12:07:04
radny calka niech pyta synalka wicestaroste calke szpeca od chorwackich autostrad!!!!!!!!!!!!!! totalny brak wyorazni!!!!!! teraz sie obudzili ze lacznik jest zly!!!!!!!! a wojt lysy mowil..... pajak, calka i korta pakujcie sie i szukajcie juz sobie nowej roboty!!!!!!!!!!!
zbig

2012-12-02 12:37:57
kolawiński do wywalenia za taką chałturę!!!
`bochniak

2012-12-02 13:38:33
To oczywiste i logiczne ,że na kierunku Krakowa z Bochni na autostradę i z powrotem będą bochnianie wyjeżdżać i zjeżdżać w Szarowie a nie cofać się na nieprzejezdny /także tory kolejowe/wjazd/zjazd/ w Krzeczowie. Inne rozwiązanie byłoby mało ekonomiczne i czasochłonne. Możni tego Miasta czy wy wreszcie widzicie swoją nieudolność i brak myślenia. Dlaczego zjazdu nie można było zaprojektować 1-2 km wcześniej a to by było dla Bochni w porządku. Czekam na mądre komentarze, bo chyba mam całkowitą rację.
Eduardo

2012-12-02 13:44:31
Jak się spojrzy na mapę BSAG to to są jakieś brednie: "Uwzględniony jest natomiast zjazd na ul. Krzyżanowicką, ale żeby dojechać do autostrady, trzeba będzie wjechać w ul. Wygoda, ul. Karolina i ul. Krzeczowską."
O_o

2012-12-02 21:27:47
Akurat to, za czyje pieniądze zostanie wybudowany łącznik wiadomo od bardzo dawna. Za NASZE pieniądze. Moje i Twoje.
do Rodowity

2012-12-02 21:45:58
Ale od 15 grudnia na pewno nie będziesz dojeżdżał do Szarowa Górnym Gościńcem. Szacun panie wójcie za decyzję o przywróceniu naszej drodze funkcji dla której ją pan wybudował. Pamiętam, że drogę Via Regia Antiqua wybudowano ok. 15 lat temu z GMINNEGO budżetu. Na prośbę samorządu miasta i policji gmina udostępniła dla wszystkich wschodni odcinek drogi i URATOWAŁA MIASTO przed "zawałem komunikacyjnym" w kierunku Krakowa. Ale teraz z miasta można jechać na autostradę. Nie ma łącznika ale to nie nasz problem . Za niekompetencję władz miejskich i powiatowych niech cierpią ci, którzy ich wybrali. Mieszkańcy Wygody, Proszowskiej, Krzeczowskiej ucierpią najbardziej. My im współczujemy bo wiemy jak to jest gdy samochody jeżdżą 5m od okien. Teraz Cały Górny Gościniec musi być znowu tylko drogą spacerowo-rowerową i awaryjną . I oczywiście bezkolizyjnym dojazdem do domów dla mieszkańców Łapczycy, Moszczenicy i Chełmu.
artiom

2012-12-02 23:06:33
kuźwa, wszędzie ten lysy i lysy - porąbało tu niektórych? czytam o autostradzie - lysy, o łączniku - lysy, o rondzie - lysy też...dajcie gościowi spokojnie odejść na śmietnik historii, a nie róbcie z niego bożka, bo jaki jest on sam i ta cała jego gmina to pokazują liczne zestawienia i rankingi
Rodowity

2012-12-03 08:34:08
Nie wiem kim jesteś ale ta aluzja mnie niedotyczy,nie korzstałem nigdy z tej drogi.Przemawia przez ciebie złośliwość,POZDRQWIAM
do artorim

2012-12-03 20:22:11
Tylko WÓJT JREZY LEON LYSY
do artorim - pean na cześć Leona

2012-12-04 00:35:29
Dziwisz się bo nie znasz tematu albo udajesz głupiego. Wójt gminy Bochnia występował już 10 lat temu do burmistrza, starosty i wójta Rzezawy aby wspólnie budować łącznik wg trasy, która była w planach zagospodarowania WSZYSTKICH WYMIENIONYCH SAMORZĄDÓW czyli w GORZKOWIE k. BLACHSTALU - wiodła w większości po istniejących drogach. Wyburzone miało być tylko 1 (!!!) gospodarstwo w Krzeczowie. Nikt poza wójtem Lysym nie myślał wtedy w Bochni o łączniku !!!!!! (Autostrada dopiero kupowała grunty pod budowę A-4). Wszyscy panowie decydenci OLALI propozycję wójta Jerzego Leona bo łudzili się, że ktoś z Warszawy za nich wybuduje tę drogę. Ważnymi Partnerami miał być Zarząd Dróg Wojewódzkich (aby wyprowadzić drogę wojewódzką Limanowa-Proszówki z centrum miasta) oraz PKP (aby wybudować wiadukt nad torami w miejscu istn. przejazdu ) co dodatkowo obniżyć mogło udział finansowy bocheńskich samorządów.>>>>>>>>>>> Potem, po jakiejś awanturze, aby dokuczyć gminie, starosta i burmistrz ...zaczęli forsować nową, idiotyczną koncepcję, wyłącznie na terenie miasta Bochni. Ich pomysł do dzisiaj nie został zrealizowany !!!!! Prędko tej drogi nie wybudują bo jest to wersja kosztowna, biegnąca po mokradłach, wymaga wyburzeń kilku zabudowań przy ul. Brzeskiej, nie ma nawet projektu technicznego i pozwolenia na budowę !!!!! Gdyby nie Górny Gościniec w Łapczycy - też wymyślony i wybudowany przez Jerzego Leona, to przez ostatnie 10 lat stalibyśmy codziennie pół godziny w korku w Łapczycy. Inne świetne pomysły pana JL(zrealizowane przez ekipę pana Cholewy to hala GAZARIS (10 lat temu znalazło tam pracę ok.200 ludzi, szkoła na os.Jana(oprócz szkoły Barbary Z JEGO inicjatywy powstało tam II Liceum). Droga KN2 też jest pomysłem ekipy Lysego (sprzed 30 lat, gdy pracował w mieście) - o czym mało kto dziś pamięta. A jak było ze sztucznym lodowiskiem, o które wójt Jerzy Leon 5 lat temu prosił starostę i burmistrza aby budować wspólnie, nawet na Rynku ? Totalny tumiwisizm i lenistwo !!!! Na śmietnik historii wysyłać trzeba LENIÓW I POLITYKIERÓW, bez względu na wiek. Ludzi z pomysłami i dorobkiem trzeba szanować. Prawda jest taka- Leon jest zawodowcem, któremu kolesie z miasta i starostwa nie dorastają do pięt. Dobrze że wójt walczy o Łapczycę i ciężarówki na A-4 bo starosta ma nas w d...e. Tak samo jest z pogotowiem - tylko Jerzy Leon i rada gminy zaczęli działać w obronie dyspozytorni pogotowia, powiatowi bonzowie Pająk, Całka, Woźnicki(szef komisji zdrowia) mają głęboko gdzieś obawy mieszkańców powiatu, aby u nas nie powtórzyła się tragedia spod N.Sacza.
mecenas

2012-12-04 10:29:10
To, że skończyłem studia i jestem na aplikacji też jest zasługą wójta! Co za narcyz!
do artorium i meceas

2012-12-04 10:52:30
widać..jak bardzo Was wkurza wyliczanie zasług Wójta....znamy Was pieniacze bardzo dokładnie i nie dziwi już nic...co Wam pozostało..jak tylko "szczekać"..nic się Wam nie udaje.......i zresztą nie uda też nic
super nacyz

2012-12-04 19:13:55
super narcyz w bochni jest tylko jeden !!!!!!! przybył do nas ze świetlicy w rzezawie !!!!!!!
informatyk

2012-12-05 00:42:13
Nie rozumien, czemu krytukujecie starostwo, skoro artykuł jest o braku połączenia i skomunikowania strefy należącej do miasta. Oczywiste jest, iż władze miasta Bochnia winny skomunikować strefę z drogą właściwą do przenoszenia odpowiedniego natężenia ruchu oraz dostosowanej do samochodów ciężarowych. Skoro miasto nie zaznaczyło to w przetargu, co zgodnie z wytycznymi jest kosztem kwalifikowanym, to oznacza bardzo poważny błąd ze strony pracowników i osób ich nadzorujących. Ja na miejscu bumistrza podał bym się do dymisji, a jeśli tego sam nie zrobi - to wówczas rada miejska winna go odwołać poprzez ogłoszenie referendum.
Paul

2012-12-05 12:40:55
Do informatyka - Społeczna Strefa Przemysłowa w Bochni ,teren "Łany".Też tą strefę trzeba skomunikować z dojazdem do i zjazdem z autostrady . Rada Miasta Bochnia podjęła Uchwałę w sprawie dofinansowania drogi do tej strefy powiatowej .Miasto powinno oczekiwać tego samego od Starosty i Rady Powiatu ; Łącznik autostradowy jest niezbędny dla całej bocheńszczyzny, tak więc do czasu ,w którym Starostwo wraz z Miastem i Gminami nie spowodują wybudowania łącznika z prawdziwego zdarzenia, powinno znieść ograniczenia z uwagi na interes największego zakładu jakim jest Stalprodukt i firm działajacych na tym terenie.
do informatyk

2012-12-05 12:41:04
podałbyś sie do dymisji..he he he juz to widzę...chyba,że marzy Ci sie posadka w UG M i tak cichutko podpowiadasz Burmistrzowi..
a Poul

2012-12-05 12:44:23
a Poul jak zwykle ma rację...bywa na posiedzeniach,monitoruje..to i wie pozdrawiam...uczcie..sie od Niego..bo dobrze radzi
Kaziu

2012-12-06 10:28:25
Dlaczego pieski szczekają? Referendum tuż tuż!!!!
do Kaziu

2012-12-06 17:24:21
Kaziu. Pozdrowienia spod Kamieni Brodzińskiego !!! - Zwolennicy udek .. ale z kurczaka.
leon

2012-12-07 09:34:16
Pan radny ( a raczej bezradny ) Marek Cała - astronom - jest radnym a wczesniej członkiem członkiem Zarzadu Miasta od ponad 20 lat . Gdzie był kiedy opracowywano plan zagospodarowania przestrzennego BSAG ? Gdzie była przez te wszystkie lata ? Szukał tylko korzyści materialnych dla siebie ( patrz skok Całki na Spółdzielnie mieszkaniową ). Teraz pokazuje błędy - czytam tą wyjątkową aktywność jako przygotowanie kamapanii wyborczej dla syna Tomka ( agenta od autostrad chorwackich ) na kandydowanie na burmistrza miasta Bochnia , gdyż odsuwa sie mu korytko w Starostwie . I co Wy na to internauci ?
to nie prawdziwy leon

2012-12-07 18:12:09
Jakiś gnojek (z PO ?)podszywa się pod prawdziwego Leona. On nigdy by tego nie napisał o swoim nauczycielu, bez względu czy go lubi czy nie . I bez względu na fakt, że syn prof. Całki nie jest dobrym kandydatem na jakiekolwiek stanowisko samorządowe.
DINOZAUR

2012-12-07 18:20:38
PAMIĘTAM, ŻE 15 LAT TEMU WÓJT LEON RAZEM Z BYŁYM BURMISTRZEM TEOFILEM USTALILI LOKALIZACJĘ WĘZŁA"BOCHNIA" I PRZEBIEG ŁĄCZNIKA DO AUTOSTRADY - KOŁO BLACHSTALU W GORZKOWIE ................................... .......................................... SZKODA ŻE NASTĘPNE EKIPY W URZĘDZIE MIASTA I STAROSTWIE ZACZĘŁY MIESZAĆ PRZY TRASIE ŁĄCZNIKA. ................................ EFEKT JEST TAKI ŻE ŁĄCZNIKA NIE MA I WG NOWEJ TRASY JESZCZE DŁUGO NIE BĘDZIE.
abc,,

2012-12-08 10:54:24
Jestem bochnianka od urodzenia sledze rozne inwestycje bochenskie te ostatnie sa coraz gorsze a wrecz beznadziejne Mlode pokolenie ktore dorwalo sie do wladzy i zyje chyba w wirtualnym swiecie stara realizowzac w rzeczywistosci Fajnie wydawac nasze czyli podatnikow pieniadze poprzedzone idiotycznymi projektami Do rzadzenia nie nadaja sie wszyscya ostatnio nasze wladze chyba pomylily sie z zajmowanymi stanowiskami Zwlaszcza starostwo to totalna pomylka, P, Lysy z racji praktyki , doswiadzenia i wieku ma za soba historie dobtych pomyslow i realizacji Szkoda ze ludzie zwlaszcza bochnianie tego nie pamietaja .Dobrze ktos napisal jest to zawodowiec z dlugim doswiadczenie, A obecne wladze musza sobie zapracowac na to ,ale chyba nie na tych stanowiskach ktore zajmuja.
xyz

2012-12-09 09:21:08
Poprzedni gość , pani abc ma rację: wójt Lysy ma wizję rozwoju Bochni i regionu i JĄ KONSEKWENTNIE REALIZUJE już od wielu lat. Szkoda, że kolejni burmistrzowie wymyślają głupie, niepotrzebne inwestycje np. monitoring za 1,5 mln, lasek Uzbornia za 7 mln a nie realizują priorytetów - łacznika do A4, drugiego etapu KN2, chodników, parkingów. Starostowie i burmistrzowie utrącają fajne pomysły p. Lysego np. w sprawie średniej Szkoły Muzycznej w budynku po pogotowiu, który stoi pusty od 3 lat. Może boją się zarzutu, że dali się zdominować wójtowi. Szefowie miasta zmieniają się co 4 lata, bo im chodzi tylko o stołek - wyborcy należycie oceniają takie sprawy. Na temat Starostwa mama takie samo zdanie jak 90 % mieszkańców: totalna porażka. W głowie im tylko polityka,kolejne wybory, przyjmowanie na stanowiska znajomych. Jedyna inwestycja(!) starostwa -hala sportowa w Łapanowie - ciągnie się od 2 lat, jest antywizytówką powiatu. Świadczy o niekompetencji starosty i jego ludzi. Instytucje kontrolne dziwnie milczą, mimo że stwierdzone fakty są druzgoczące. Ludzie mówią, że ujawnią je dopiero po wyborach, aby nie szkodzić PO. Tak jak było z Chlebowskim.
edward

2012-12-09 15:00:44
nie przepadam za leonem ale xyz ma rację
Paul

2012-12-10 15:17:59
Dlaczego Wójtowi nie zależy na rozwoju bocheńszczyzny jako całości ? Spokojnie uzyskałby mandat poselski w poprzednich wyborach i inwestycje oraz projekty ,które jako Wójt, nie jest w stanie zrealizować byłyby wykonane .
koral

2012-12-12 20:30:24
Panie Wójcie - stołek POSŁA w Sejmie czeka na Pana.Ma Pan z racji dokonań pełne zaufanie mieszkańcow Bocheńszczyzny . A więc pora rozpocząć zwycięską kampanię.
realista

2012-12-13 10:20:54
Do "potwierdzają się słowa Lysego"; nie podniecaj się za bardzo tymi darczyńcami, którzy przekażą za darmo swoje działki pod łącznik, bo takich filantropów już nie ma. Najlepiej odnosi się do tego powiedzenie "obiecanki cacanki .... ". Zmieniłbyś zdanie na temat wyburzenia domów, gdyby to dotyczyło Twojego domu, a sprawa dotyczy nie jednego domu tylko kilku. Trzeba też wiedzieć, że obecna droga nie jest przystosowana do transporu ciężkiego, a remonty często są droższe niż budowa nowego. Odnoszę wrażenie, że ten wariant dla Ciebie jest lepszy, bo to wariant wójta Lysego.
realista do realisty

2012-12-18 22:55:08
Na własne oczy widziałem podpisy mieszkańców Krzeczowa, którzy chcą przekazać swoje działki pod łącznik z drogi krajowej nr 4 do autostrady A4 - skan tego pisma opublikowała (nie pamiętam która) gazetka lokalna. Tych ludzi była spora grupa, chyba 10 lub więcej osób. Poza tym nikt mi nie wmówi mi, że prościej i taniej można wybudować drogę na mokradłach niż na istniejącej drodze, nawet kiepskiej klasy.
nike free run blue

2013-12-31 18:55:37
Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, as well as the content!. Thanks For Your article about praktisk valfag symaskin
REKLAMA