Bochnia wydarzenia

sobota 07 grudnia 2013 15:34:35

Korwin-Mikke w Bochni o upadku cywilizacji-apel o działanieKorwin-Mikke w Bochni o upadku cywilizacji-apel o działanie

Spotkania z Januszem Korwinem Mikke cieszą się coraz większą frekwencją. Wiąże się to z pewnością ze wzrostowym trendem jaki Kongres Nowej Prawicy notuje w sondażach. Mimo, że poparcie dla prawicy w Polsce waha się na granicy progu wyborczego ok 5% to jak powiedział sam gość „Ludzie najwyraźniej mają dość socjalizmu i widzą co się dzieje. Już nie tylko Polska ale cała cywilizacja Europejska upada”.

I tego właśnie dotyczył wykład jaki wygłosił Janusz Korwin Mikke w piątek w hotelu Millenium. Mimo niefortunnej pory na sali zgromadziło się prawie sto osób. Korwin Mikke wyjaśniał dlaczego Europa w porównaniu z innymi państwami czy kontynentami umiera gospodarczo i demograficznie, a państwa zachodnie są w coraz większym stopniu zalewane przez muzułmanów i kolorowych imigrantów. 

Powodów takiego stanu rzeczy wyliczył wiele. Jednym z nich jest fakt, że elektorat prawicowy, kapitalistyczny Europę opuścił i przeniósł się do USA. Tam prawica może liczyć na średnio 30% głosów. W Europie na kilka procent. W Polsce do tej pory na 2-4% procent choć sytuacja się zmienia na lepsze. Europę zalała fala socjalizmu która tworzy cywilizację unijną, która jest odwrotnością cywilizacji europejskiej. Jest antycywilizacją. Doszło do tego, że za cywilizację europejską którą tworzyli nasi przodkowie, którzy de facto podbili świat, zaczęliśmy przepraszać i się z niej wycofywać. Zasady unijne są odwrotne do tych według których żyli nasi przodkowie w minionych wiekach w Europie. Kiedyś oddawało się życie za ojczyznę, za honor, za wiarę, za wartości - obecnie słychać, że życie jest najważniejsze. Kiedyś morderców wieszano – obecnie spędzają miło czas w więzieniach. Kiedyś kobiety miały przywileje – obecnie równe prawa. Kiedyś rynek był wolny i nikt nie musiał się obowiązkowo ubezpieczać - teraz jest potwornie spętany przepisami i śmiertelnie opodatkowany. Kiedyś obowiązywała zasada: kto nie pracuje niech i nie je. Dziś każdy ma zasiłek. Kiedy żyliśmy według zasad europejskich kolonizowaliśmy świat. Obecnie kiedy żyjemy według zasad unijnych – nas kolonizują! – podkreślał mocno prezes Nowej Prawicy. Doszło do sytuacji kiedy inne kraje zaczęły mieć cywilizację wyższe od naszej. Co najważniejsze i zarazem najbardziej szkodliwe to zdaniem Janusza Korwina Mikke odrzucenie fundamentalnej zasady: chcącemu nie dzieje się krzywda. Obecnie mamy zasady państwa opiekuńczego i to urzędnicy decydują co jest dla nas dobre a co złe. To doprowadza do skarłowacenia osobowości. Ludzie stali się nieodpowiedzialni i infantylni. Mają dziecinne zachcianki. Stali się bezradnymi istotami, którymi trzeba się cały czas opiekować, wprowadzając tysiące przepisów, nakazów i zakazów.

Jeszcze przed II Wojną Światową ludzi traktowano w Polsce poważnie.  Eligiusz Niewiadomski za zabójstwo prezydenta Narutowicza został rozstrzelany. Dziś w Europie także i w Polsce za swe zbrodnie mordercy są nawet ułaskawiani. Brevik za zamordowanie 77 osób dostał 21 lat więzienia.

Cywilizacja europejska była światem poważnym gdzie ludzie byli wolni ale i odpowiedzialni. Obywatele Unii wolni nie są – przekonywał JKM. Obywatele należą do państwa i urzędników. Wystarczy dać dziecku klapsa i można się o tym boleśnie przekonać. Kiedyś rodzice decydowali o wychowaniu i edukacji swoich dzieci. Obecnie decyduje o tym urzędnik. Nawet szkoły prywatne mają narzucony materiał nauczania przez ministra. Prezes Nowej Prawicy nazwał odbieranie rodzicom prawa o decydowaniu o własnych dzieciach skandalem – czymś co dla normalnych ludzi i dla prawicy jest niepojęte.

Janusz Korwin Mikke przestrzegał, że cywilizacja oparta na takich zasadach musi zginąć gdyż ludzie tracąc wolność, tracą i odpowiedzialność. Ludzie zaczynają zachowywać się jak dzieci, jednocześnie rosną postawy roszczeniowe. Walka z religią chrześcijańską także stała się fundamentem cywilizacji unijnej co prowadzi do ateizmu czyli antycywilizacji.

Ustrój socjalny, niewolniczy jest niewydolny gospodarczo - przekonywał Korwin Mikke. Potęga gospodarcza Europy - Niemcy  - mają wzrost gospodarczy minus 2%. Polska 0,5% i jest nazywana zieloną wyspą. To jest – według Korwina Mikke – kompromitacja. Prezes KNP przekonywał, że dotacje unijne nie mają żadnego wpływu ani na rozwój gospodarczy, ani na spadek bezrobocia. Obecnie przy dotacjach bezrobocie wzrasta. Dotacje zabijają rynek. W krajach które dotacje otrzymują zanika przedsiębiorczość. USA zbudowała swoją gospodarczą potęgę nie otrzymując ani centa dotacji. Żaden bogaty amerykański przedsiębiorca nie wie nawet co to jest „inkubator przedsiębiorczości”. Unia przez rozdawanie dotacji łamie kręgosłupy przedsiębiorcom i niszczy ducha przedsiębiorczości. Obecnie dochodzi do sytuacji kiedy właściciel przedsiębiorstwa w razie niepowodzeń zamiast wysiłku czy restrukturyzacji zaczyna szukać dotacji. Takie działanie urzędników jest celowe by zniszczyć wolny rynek i uzależnić się od urzędu.

To, co także nam zagraża to fala epatowania sexem. Dzieci próbuje się uczyć już od przedszkola by zajęły się źle pojętym sexem, a nie walką o cywilizację europejską i wartości.   

Na koniec prezes Nowej Prawicy zaapelował o działanie i przeciwstawienie się coraz szerszej fali rozlewającego się socjalizmu i antycywilizacji unijnej. Mocne słowa krytyki skierował do Prawa i Sprawiedliwości oraz do nieżyjącego już śp. Lecha Kaczyńskiego za podpisanie  Traktatu Lizbońskiego, który de facto wepchał nas w świat antycywilizacji.

Przed Polską stoi jednak szansa wyrwania się do normalności. Podczas gdy kraje zachodnie jak Francja czy Niemcy są już prawdopodobnie stracone przez zalew muzułmaństwa, Polska wraz z krajami wschodnimi nie jest jeszcze bezpośrednio zagrożona islamizacją. Przy dobrej woli i odpowiedzialności Polaków możemy się jeszcze stać centrum kultury europejskiej i wyrwać się z biurokratycznego uścisku gospodarki – apelował prezes Nowej Prawicy.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gurami

2013-12-07 23:07:01
Święta racja - czy ktoś zaprzeczy, że jest inaczej?
KM

2013-12-07 23:09:44
Widzę sporo młodych ludzi. Napawa optymizmem.
wizjoner

2013-12-08 10:04:30
Korwin Mikke atakując PiS wystawia sobie najgorsze świadectwo .Jednak do Sejmu nie wejdzie !!!
Z ceskom perspectivom

2013-12-08 13:19:21
Smechu warto!
PiS ma błędne założenia

2013-12-08 14:08:43
A cóż to jest ten PiS? Święta krowa jakaś? PiS to cwaniaczki. Nie mają większego pomysłu co zrobić z tym krajem.To co proponują to przelewanie pustego w próżne. Główny cel dostać się do żłoba jak wszyscy, bo przecież by żłób zlikwidować nikt w PiS nie mówi, wiec to jest ich główny cel. Reszta to wyborcze dyrdymały i narodowy populizm. Korwin ma rację. Przecież PiS nas wepchał do unii a teraz płacze, że mu źle bo polskiego interesu nie realizują. Hipokryci bez większej wiedzy i pomysłów.co robić - jak to socjaliści.
do,,Pis ma błędne założenia''

2013-12-08 14:52:48
Coś z ortografią nie tak .Naucz się najpierw pisać a może kiedyś będzie coś z Ciebie.
tylko w ten sposób

2013-12-08 18:05:36
Jdynie jednomandatowe okręgi wyborcze i Korwin Mikke wchodzi do sejmu, a z nim może jeszcze kilku. To Ordynacja Wuborcza jest barierą dla myślących ludzi w dostępie do decydowania o maszym kraju. To jest przyczyna przez którą posłowie czują się odpowiedzialni nie przed wyborcami i narodem, lecz przed partyjnymi mafiozami.Wredy Korwin Mikke pilnowałby swojego okręgu wyborczego a w terenie męczyliby się jego kandydaci na posłów rywalizując z innymi. Tylko tym sposobem pozbędziemy się durniów oglądanych już 25 lat i którzy właśnie szykują sobie emerytyry na tą okoliczność.
Howard Roark

2013-12-08 19:38:56
Żydzi także są zagrożeniem

2013-12-09 13:35:28
Była także bardzo ciekawa dyskusja o zagrożeniu ze strony Żydów. Oni do tego stopnia nienawidzą chrześcijaństwa, że nawet w matematyce znak plus ma jeszcze dodatkowy brzuszek by sie nie kojarzył z krzyżem.
Poprzyjmy Korwina

2013-12-09 13:48:10
Jeśli nie posłuchamy znikniemy, żydki i islamiści przerobią nas na gojów albo machometańskie bydło. W GB już zaczeli pdrzynać gardła. We Francji czy Brukseli są miejsca gdzie białych już nie widać.
Żydzi do gazu!

2013-12-09 21:51:23
Najgorszy z Żydów to był von Mises, napisał monumentalny traktat o ekonomii w którym wykazał niemożliwość socjalizmu i do tego bezkompromisowo walczył z etatyzmem! Jego żydowski uczeń Rothbard był tylko bardziej radykalny od swego mistrza! Już nie wspominam o żydówce Ayn Rand, która to śmiała w swoich powieściach wychwalać pod niebiosa indywidualizm i egozim, a gromiła wszelki kolektywizm. Źli Żydzi! Wszędzie źli Żydzi!
JJ

2013-12-10 01:00:47
Nie wiem co koledze wyżej strzeliło głowy. Osoby wymienione powyżej są owszem żydowskiego pochodzenia ale trudno ich nawet nazwać Żydami. Od ortodoksyjnytch talmudystów dzieli ich przepaść. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ludzie są różni. Jeden Polak potrafił być UBeckim katem inny został papieżem. Jeden Żyd będze talmudystą nienawidzącym chrześcijaństwa, inny kapitalistą nawróconym na chrześcijaństwo. Niestety, talmudystów jest więcej.
Howard Roark

2013-12-10 10:14:36
Dlatego takie generalizowanie zasługuje na potępienie, bo to czysty kolektywizm. Ludzi ocenia się według indywidualnych cech i zasług, a nie przez pryzmat całkowitego przypadku urodzenia się w takim środowisku, a nie innym. Niewątpliwie są Żydzi którym należy się szacunek i wrzucanie ich do jednego worka ze złymi jest czystym idiotyzmem. Rozumiem że talmudysta Israel Kirzner, również jest złym żydem, który stwarza zagrożenie?
na pewno lepiej byłoby na świecie

2013-12-10 11:13:33
Szkoda tylko, ze wśród tych złych wydarzeń jakie dotknęły świat, było tak dużo żydowskiego udziału.Po drugiej stronie jest ich niestety niewielu. Tak było i tak jest.
Howard Roark

2013-12-10 12:43:33
Szkoda tylko, że przez prymitywny rasizm dostaje się też wielu wybitnym ludziom.
Howard Roark

2013-12-10 13:04:51
Radzę się dwa razy zastanowić zanim będziemy wypowiadać podobne sądy nie tylko o Żydach, ale o Niemcach czy jakimkolwiek innym narodzie. Nie można zapominać, że wśród nich są osoby wobec których mamy trudny do spłacenia dług. Dziwi mnie bardzo takie zachowanie wśród fanów JKM, wydawało mi się, że brzydzą się kolektywizmem.
Trzeba rozwalić ten chory układ w sejmie

2013-12-10 20:34:55
Niestety, tzw. rewolucja Solidarności żadną rewolucją nie była. Po prostu Kiszczak znalazł sposób by łagodnie i bez ponoszenia odpowiedzialności przejść z PRL do post PRL czyli obecnej Polski. Wykorzystał do tego Solidarność, podstawił im dętych przywódców, którzy w Magdalence ukartowali z komuchami nowy ład - niestety etatystyczny, socjalistyczny i biurokratyczny, który prowadzi do tego samego celu co PRL. rewolucje to dopiero trzeba zrobić. Wziąć za ryj i wprowadzić kapitalizm. A tą mafię lewaków z PO, PIS, SLD, RP czy PSL wysłać do Berezy Kartuskiej.
No to do dzieła, szable w dłoń !

2013-12-11 09:09:43
Najpierw trzeba odbić Berezę Kartuską.
Onk

2013-12-13 10:09:11
Padło zdanie, że Kaczyński zdradził prawicę. I tak się niestety stało. Kaczyńscy popłyneli z lewicowym prądem.
melon

2014-01-03 21:34:29
zobaczycie jak juz niedlugo europa bedzie kolonia muzulmañska przyklad GB francja hiszpania belgia holandia burzy sie koscioly buduje sie meczety to cale bydlo zyje z socjalu i koca sie jak szczury
REKLAMA