Bochnia wydarzenia

wtorek 10 lutego 2015 16:48:22

Jest decyzja środowiskowa w sprawie łącznikaJest decyzja środowiskowa w sprawie łącznika

Bocheńskie starostwo otrzymało wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.” Budowa połączenia drogowego projektowanego węzła autostradowego A-4 „Bochnia” z drogą krajową nr 94” zgodnie z I wariantem lokalizacyjnym. Decyzja ta ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

- Ta decyzja otwiera nam dalsze procedowanie związane z budową łącznika. Zabezpieczone są środki na ten cel, będzie to montaż finansowy Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Zgodnie z założeniami łącznik ma powstać w trybie „zaprojektuj i wybuduj” - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński,

Projekt zakłada budowę połączenia drogowego węzła autostradowego A-4 „Bochnia” z droga krajową nr 94 o długości powyżej 1km, zgodnie z I wariantem lokalizacyjnym. Rozpoczyna się on w miejscowości Bochnia, skrzyżowaniem z drogą krajową nr 94 (dalej DK94) i ulicą Brzeską oraz nowoprojektowaną drogą lokalną. Na połączeniu tych dróg zaproponowano pięciowylotowe skrzyżowanie typu rondo. Południowym wlotem do ronda dociera nowoprojektowany ok. 555m odcinek drogi, która biegnąc równolegle do DK 94 będzie w dużym stopniu służyła jako dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż DK 94 po stronie południowej. Projektowana drogą łącząca się z rondem za pomocą wlotu północnego biegnie na północ bezkolizyjnie przekraczając nasyp kolejowy. Następnie skręca w kierunku północno-zachodnim dochodząc do ul. Krzeczowskiej, z którą krzyżuje się wykorzystując lukę w zabudowie (skrzyżowanie ma postać ronda jednopasowego). Na dalszym odcinku trasa zmierza na północ w kierunku zakładu Stalprodukt S.A. dochodząc do bocznicy kolejowej tych zakładów. Następnie projektowana trasa łącznika skręca na północny-wschód i biegnie wzdłuż bocznicy kolejowej, po czym łączy się z drogą powiatową nr 1424K (dalej DP1424K) i węzłem A-4 „Bochnia”. Planowane połączenie autostrady z DK94 przewiduje się jako dwukierunkową drogę jednojezdniową, dwupasową klasy G.

Podsumowując: w ramach łącznika powstaną trzy ronda: jedno przy Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, kolejne na skrzyżowaniu z ul. Krzeczowską , a ostatnie przy włączeniu w ul. Brzeską. To ostatnie ma mieć pięć zjazdów. Natomiast nad torami kolejowymi ma powstać wiadukt.

Szacuje się, że inwestycja pochłonie ok. 94 mln. zł

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

eskelon

2015-02-10 19:02:17
patrzcie państwo! ledwo niejaki jerzy leon zniknął ze sceny (da Bóg na zawsze) a już się dało pewne rzeczy posunąć naprzód:)
Do eskelon

2015-02-10 19:47:11
Po za wylaniem jadu napiszesz coś więcej? Gmina Bochnia zyskała czy straciła? Będzie taniej czy drożej?
koral

2015-02-10 20:17:45
Propaganda sukcesu .Skąd to znamy.A do rozpoczęcia zasadniczych robót ile jeszcze minie czasu ???
eskelon

2015-02-10 20:58:32
będzie wreszcie normalnie. Właśnie bez jadu, o którym piszesz, pogrobowcu minionej epoki, która już nigdy nie wróci
do eskelona

2015-02-11 00:12:01
czy gminny bzdek nie rozumie że ten wariant łacznika POZBAWIA GMINĘ dojazdu do gminnej strefy przemysłowej w gorzkowie ?????!!!! na ulicy brzeskiej wiele osob nie godzi sie na ten wariant !!!!! nikt nie napisał że przebudowa skrzyżowania na ul. brzeskiej na 5-palczaste rondo polega na jego podniesieniu w górę o 6 metrow bo stamtąd planują wyjazd na wiadukt nad torami kolejowymi ale one są ZBYT BLISKO ULICY !!!!! to jest horror , papier wszystko przyjmie. będą jaja bo po linii partyjnej załatwili kase na inwestycje ktora nie ma pozwolenia na budowę ani dokumentacji a decyzja środowiskowa jest NIEPRAWOMOCNA. Zobaczycie ze dotacja unijna przepadnie za 4 lata i wrócą do jedynej REALNEJ wersji w Gorzkowie.
Obserwator

2015-02-11 00:22:49
Pamietam,ze według zapowiedzi poprzednich burmistrzów, starostów i marszałków, przy okazji budowy łacznika miało byc też wyprowadzenie drogi wojewódzkiej 965 z bochenskiego Rynku. W tej sprawie nic sie nie dzieje, tylko na mapie rysują kolorowe kreski na Wygodzie i Hutniczej. Propaganda.
Jan do eskelona

2015-02-11 00:52:48
Co ty pieprz... głodne kawałki. Czy Pajak , Korta , Kosturkiewicz i Kolawinski przez 8 lat nie potrafili przygotować projektu technicznego łacznika i dokumentów formalnych do jego budowy ? Czy po prostu nie mieli na to kasy i trzeba było na kogoś zwalić winę . Wieloletnie obietnice posłów i ministrów z PO na sfinansowanie łącznika z pieniędzy ministerstwa okazały się bez POkrycia . Dopiero Ciepiela (PO) w przeddzień ostatnich wyborow dał Pajakowi (PO) promesę unijnej kasy 94 mln zł na nieprzygotowaną(!) inwestycję. Pajakowi nic to nie pomogło - przegrał wybory !!!
Gorzkow

2015-02-14 10:11:47
Wrzuciłem w google hasło RYGOR NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI . Dowiedziałem sie ze nadaje sie go ze względu na ważny interes społeczny. Czy to chodzi o interes starostwa bo na pewno nie o interes mieszkańców ul. Brzeskiej ktorzy protestują przeciw temu wariantowi łacznika . Tam jeszcze pisze ze rygor wykonalności przestaje działac gdy została uchylona decyzja z taka klauzula. Cała decyzja środowiskowa lub sama klauzula tez mozna byc uchylona , jezeli ludzie napiszą odwołanie. Szkoda ze w artykule nic nie ma na ten temat, bo sprawa jest kontrowersyjna.
Filip

2015-02-14 10:23:46
podnoszenie skrzyżowania to chory pomysł !!!!! są sprzeciwy ludzi na brzeskiej i w krzeczowie. łacznik powińien zaczynać sie w gorzkowie koło blachstalu a potem skręcać na zachód w okolice stalproduktu. moze bedzie troche dalej ale duzo taniej i bez awantur z ludźmi. podobno ktos na brzeskiej chodził w tej sprawie do starostwa albo magistratu.
cisza !!!!

2015-02-19 21:55:57
Ale cisza nastała po ostatnich wpisach. Ktoś trafił w 10-tkę .
do eskelona

2015-03-10 22:38:57
Masz obseję Leona . Teraz widać się że Jerzy Leon miał racje. Ten wariant jest po prostu zły. Protestują ludzie z Brzeskiej i Podedworza. Przytakiwanie głupim pomysłom przez nowego wójta gminy świadczy tylko o nim. Albo gość nie ma pojęcia o temacie albo ma w nosie interesy gminy.
REKLAMA