Bochnia wydarzenia

niedziela 24 listopada 2013 19:24:03

Janusz Korwin Mikke spotka się z mieszkańcami BochniJanusz Korwin Mikke spotka się z mieszkańcami Bochni

6 grudnia o godz. 17.00 w hotelu Bochnia przy ul. Poniatowskiego 24 (sala złota) odbędzie się spotkanie z Januszem Korwinem Mikke –prezesem Kongresu Nowej Prawicy. Janusz Korwin Mikke, mimo, że już bywał w Bochni, rzadko miał okazje porozmawiać z mieszkańcami podczas oficjalnego spotkania.

Janusz Krowin Mikke to jedna z najbardziej konserwatywnych postaci na scenie politycznej. Lider jedynej w Polsce partii prawicowej - konserwatywnych liberałów. Od lat walczy z polskim bałaganem, biurokracją i socjalistyczną, szkodliwą gospodarką oraz z układem jaki uformował się po Okrągłym Stole. Głosząc poglądy wolnorynkowe jednocześnie podkreśla mocno tradycyjne, chrześcijańskie wartości według których powinno być zorganizowane życie społeczne. Autor jedynej  do tej pory uchwały lustracyjnej oraz zwolennik ustawy o zakazie uchwalania budżetów z deficytem. (Projekt nie został przyjęty przez sejm ze skutkiem obecnie widocznym). Zwolennik przebudowy systemu podatkowego i gruntownego obniżenia podatków.

 

Urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, Absolwent liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, student Wydziału Matematyki (5 lat) i (równolegle) Wydziału Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego, w 1965 r. aresztowany (List 34), nastepnie de facto zawieszony, studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię, w 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni, odzyskawszy dzięki temu papiery zdał jako ekstern egzamin magisterski z filozofii. Uczestnik seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, Przewodniczący sekcji Socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym. Członek wielu towarzystw PTE, TNOiK, PTCyb i inn. Wykładał Teorię Podejmowania Decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami

POLITYKA:

1962-82 członek SD (wystąpił, gdy Klub SD zagłosował w Sejmie za ustawą "O Pasożytnictwie"); aresztowany w 1965 (za zorganizowanie wiecu na UW w sprawie Listu 34) i 1968 (w 1978 r. założyciel seminarium ,,Prawica * Liberalizm * Konserwatyzm", w 1979 r. założyciel podziemnej ,,Officyny Liberałów" (wydawcy ponad stu pozycji w latach 1979-1990; kwartalnika ,,Stańczyk"; tygodnika "Najwyższy CZAS!" (z dodatkami "LUX" i "BIS"). W 1980 r. doradca w Stoczni Szczecińskiej (wsławił się tym, że został z niej wyrzucony za kolportowanie wśród robotników wydawnictw prawicowych). W latach 1980-81 doradca NSZZ ,,Solidarność" Indywidualnego Rzemiosła, współtwórca "Narodowej Federacji na rzecz Wolnej Gospodarki", w 1982 r. internowany na sześć miesięcy. W 1984 r. wraz ze Stefanem Kisielewskim założyciel Partii Liberałów ,,Prawica", w 1987 - Ruchu Polityki Realnej, w 1990 Konserwatywno-Liberalnej Partii "Unia Polityki Realnej", której był prezesem do 1997 roku - i ponownie, po Stanisławie Michalkiewiczu, od 1999 r. Zrezygnował w 2003 (prezesem UPR został Stanisław Wojtera). W latach 1991-92 poseł na Sejm z woj. poznańskiego. Bardzo aktywny w komisjach i na obradach plenarnych, w 1992 r. inicjator uchwały lustracyjnej. W 1992 r. UPR przedstawia Unii Demokratycznej ultimatum: poprze Rząd, jeśli partie ówczesnej koalicji opowiedzą się za (1) projektem reprywatyzacji w wersji ustalonej przez Komisję Sejmu i (2) za ujednoliceniem VAT (zamiast skali 0% , 7% , 22%, na wszystko 7%); UD odrzuciła propozycję bez powiadamiania o niej partnerów z koalicji - i rząd upadł jednym głosem. Po rozwiązaniu Sejmu kandyduje w 1995 do Prezydentury (nieskutecznie), prowadzi liczne kampanie przeciwko podwyżce podatków, zwłaszcza ukrytych i akcyzowych, prowadzi kampanię na rzecz przywrócenia kary śmierci. Zgłosił kandydaturę na urząd Prezydenta na rok 2000 - znów przegrywając, ale uzyskał dwa razy tyle głosów, co Lech Wałęsa...).

W 1999 roku zebrał wraz z UPR  140.000 podpisów na rzecz przywrócenie kary śmierci (Sejm schował to pod sukno). W 2003 stanął na czele Obywatelskiego Komitetu na rzecz wolnego obrotu surowcami wtórnymi - i skutecznie przeciwstawił się próbie likwidacji popularnych "szmatexów".

PUBLICYSTYKA:

W kilku tysiącach artykułów i felietonów konsekwentnie prezentował program wolności gospodarczej i konieczności powrotu do tradycyjnych wartości; autor książek: "Historia i zmiana" (cztery wydania podziemne) "Prowokacje", "Ratujmy Państwo" (Wyd. Prawnicze), "Nie tylko o Żydach" (Oficyna Liberałów), "Vademecum ojca" (Wyd. "PANTA"), "Rząd rżnie głupa" (wyd. "Lucullus", wybór przemówień w Sejmie), "U progu Wolności" ("Lucullus"), "Wizja Parlamentu w nowej Konstytucji" (Wydawnictwo Sejmowe), "Zastanawiająca Tęsknota", "Kara śmierci", "Vademecum Ojca", "Niebezpieczne Ubezpieczenia" "Rok 2007","Ekonomikka", "Dekadencja" "Naprawić Polskę - No problem", oraz (wydane pod ziemią: "Ubezpieczenia", "Rzecz o Podatkach", "Honor, Prawda, Sprawiedliwość". "Historia i Zmiana". Pisze w dzienniku "SuperExpress" oraz tygodnikach: "Najwyższy CZAS!": (http://www.nczas.com) oraz: "ANGORA", "Uważam Rze"

 

Wstęp na spotkanie wolny

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Igi

2013-11-24 19:31:26
Bardzo się cieszę - młot na lewactwo. Warto przyjść.
a

2013-11-24 21:43:28
A to ci prezent mikołajowy:)
csd

2013-11-24 22:01:05
Tak jest to człowiek który krytykuje niepełnosprawnych. Jak dla mnie nie wypał.
Nie jest to prawda.

2013-11-24 22:05:56
Ta opinia jest nieprawdziwa. Wyjęta z kontekstu, przeinaczona i potem powielana przez jego przeciwników czyli lewaków.
Berty

2013-11-24 22:14:23
Jedyny zdrowy facet w tej pochorowanej polityce. Ma mój głos.
Dlaczego PiS nie zgłosił nigdy ustawy lustracyjnej?

2013-11-24 22:18:40
Zastanawiam się jak to jest? PiS niby walczyła z komuną ale uchwałę lustracyjną musiał zgłosić Korwin Mikke i UPR. Dlaczego PiS nie zgłosiła nigdy? Czy to tylko taka retoryka na pokaz? Chyba się czegoś bali.
Dlatego bo ..

2013-11-24 23:13:44
PiS to taka trochę podróbka prawicy. Korwina za to się boją bo gość jest poważny i jeśli by tylko dostał lejce to by to całe lewicowe towarzystwo przemielił na makaron. Ludzie też się boją bo by się skończył socjal i złodziejstwo i zaczęła uczciwa praca a nie opieprzanie się na fikcyjnych urzędach i księżycowa ekonomia jak teraz. No i pewnie zostaniemy w tym lewicowo-unijnym bajorze, aż się Polska zwinie już całkiem. Ja gościa poprę. Może ludzie otrzeźwieją i pójdą po rozum do głowy i też będą chcieli coś zmienić na lepsze.
To dopiero jest przypadek kliniczny !

2013-11-25 00:43:40
Ciekawy przypadek ale niegroźny dla otoczenia . Najlepiej idzie mu brydż i szachy. Dowcip polityczny w postaci Uchwały lustracyjnej według jego pomysłu przypadkiem przeszedł w Sejmie. I to był jego jedyny zrealizowany pomysł polityczny. Szkoda ze nie wyegzekwowany do spodu.
Do klienta powyrzej

2013-11-25 01:12:31
Masz problem z myśleniem bo zamiast podać dlaczego to była zła uchwała atakujesz ludzi personalnie bez żadnych racjonalnych argumentów. Takie hasełka każdy głupi potrafi rzucać. A co do uchwały to się zgadza. Nikt oprócz UPRu nie zgłosił ustawy lustracyjnej. Nawet PiS. Bardzo mnie to ciekawi.
Temu Panu już dziękujemy!

2013-11-25 07:07:14
Korwinowie dobrze podzielili role domowe. Ojciec w którym wielu młodych upatrywało konkretnego gościa, lansuje się na superliberała, ale od przeszło 20 lat mąci na prawicy i ją do cna ośmiesza i kompromituje. Taki marginesik polityczny, "zero" skuteczności, ale jak trzeba, to zawsze pomoże establishmentowi, odbierając "Prawej" stronie klika procent zmarnowanych głosów. Córcia tym razem baraszkuje po różnych telewizjach, wiernie wspierając warszawski PO-SLDowski salon. I co, mamy wierzyć, że to wszystko pozostaje bez związku?
one

2013-11-25 08:28:12
pude !!!
BEDZIE KABARET

2013-11-25 08:34:31
NA MIKOŁAJA BĘDZIE W BOCHNI FAJNY KABARET. FAJNIE ŻE ZA DARMO
Popieram korwina bo PiS tylko maci na prawicy

2013-11-25 10:37:45
Korwin nie mąci na prawicy bo nie ma innej. PiS to komuszki które tylko pod prawicę się podszywają. Tak naprawdę to tylko związki zawodowe czyli lewica roszczeniowa która chce żyć na socjalu. PiS to blaga i maskarada. Do Unii nas pchali razem z SLD I PO. Nic się od niech nie różnią.
W dupokracji rządzą głupcy

2013-11-25 10:40:25
Niestety głupich jest więcej a mądrych mało. W dupokracji rządzi większości więc rządzą głównie głupcy i hipokryci, którzy oszukując plebs wygrywają wybory. Tak działa dupokracja. Więc jest jak jest - staczamy się.
A ja poprę Korwina

2013-11-25 12:05:20
20 kilka lat degrengolady i wysprzedany kraj. Pracy nie ma. Nie marnujmy już głosów na ten establishment spod ciemnej gwiazy co siedzi w sejmie. Od nich już nic dobrego nie można się spodziewać. Po prostu w to nie wierzę. Popre Korwina i KNP. Może to nie jest idealna opcja ale 100 razy lepsza od tego obecnego bagna w sejmie.
Dowcip nie do śmiechu

2013-11-25 21:39:14
Krąży taki dowcip po necie: Polak wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie, pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy???” I do tego doprowadziła ta pasożytnicza i bezdennie głupia sitwa po Okrągłym Stole. Durnie i sprzedawczyki. Korwin miał rację! Co do Unii też! Koniec z pedalską Unią! Zrobili z nas pachołów
Nareszcie

2013-11-26 17:22:03
Większość negatywnych opinii napisanych pod tym artykułem najprawdopodobniej wynika z niezrozumienia języka oraz pojęć jakimi operuje Pan Janusz. To co mówi jest obce dla większości ludzi, którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć jak wygląda normalność. Jeżeli ktoś jeszcze chce się popisać błyskotliwym stwierdzeniem że Korwin-Mikke obraża niepełnosprawnych lub dyskryminuje kobiety niech jeszcze raz, w pełni przeczyta jego wypowiedź i niech nie rzuca słów wyrwanych z kontekstu.
Berdet

2013-11-26 21:46:55
Wielu dużo by dało by w końcu zaczęto realizować w Polsce jego postulaty gospodarcze. Można krytykować jego sposób bycia czy politykowania ale nie sposób mu odmówić inteligencji i trzeźwego, racjonalnego patrzenia na wiele państwowych i międzynarodowych problemów. To jest mądry człowiek z dużą wiedzą. Problem w tym, że głupcy, których jak to ktoś już napisał jest większość, nie potrafią go zrozumieć. A i kampania oszczerstw oraz lewicowa mentalność Polaków także zbiera swoje wyniki.
obsraniec

2013-12-03 12:43:45
jo tyż pude
REKLAMA