Bochnia wydarzenia

środa 10 lipca 2013 22:55:42

Uzbornia: drewno za 300 tysięcy rozdane mieszkańcomUzbornia: drewno za 300 tysięcy rozdane mieszkańcom

Podczas modernizacji placu Leopolda Okulickiego oraz rewitalizacji Uzborni wycięto około 1300 drzew i w większości zostało one rozdane najbardziej potrzebującym mieszkańcom powiatu bocheńskiego. Według radnego Bogdana Kosturkiewicza drewno to było warte okołó 300 tysięcy złotych.

Sprawę poruszono podczas ostatniego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Zainteresował się nią były burmistrz, który zastanawiał się, na jakiej podstawie prawnej miasto mogło tak zrobić i czemu np. tego drewna nie sprzedano zarabiając na tym pokaźne pieniądze? Według naczelnik wydziału architektury, gospodarki komunalnej i inwestycji Katarzyny Gogoli miasto nie mogło drewna sprzedać, ponieważ wpłynęłoby to na pomniejszenie dotacji uzyskanej na prace na Uzborni.

Według radnego Bogdana Kosturkiewicza burmistrz nie miał podstawy prawnej, aby rozdać majątek gminy miasta Bochnia.

Część drewna, która została zostawiona przez miasto, ma zostać wykorzystana na zrobienie ławek, które mają znaleźć się m.in. na nowym placu Leopolda Okulickiego

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paul

2013-07-11 20:38:34
Zgodnie z urzędową informacją - jak do tej pory, Miasto nie poniosło żadnych opłat z tytułu wycięcia drzew i krzewów aby uzyskać teren na potrzeby inwestycji" Park Rodzinny Uzbornia" . UMiasta będzie musiał ponieść koszty zakupienia sadzonek drzew i krzewów , które własnym sumptem trzeba zasadzić na innym terenie ( też nie za darmo), bodajże do trzech miesięcy od czasu zakończenia inwestycji . Jakie koszty Miasto poniesie , wykonując ten nakaz zawarty w Decyzji ?
alex

2013-07-11 23:48:48
zgrabnie to napisane "i w większości zostało one rozdane najbardziej potrzebującym mieszkańcom". Słyszałem o przypadku, że piękne okazy grabów powędrowały na opał do kominka do domu Bardzo Ważnej Niegdyś Persony w Tym Mieście. Tak ważnej, że boję się tu wyjawić jej nazwiska, bo się ze sądów nie wyplączę
Do byłego

2013-07-15 21:27:34
Są natomiast podstawy aby "byłego" wysłać do pewnego specjalisty medyka.
Kibic

2013-07-17 12:55:43
Czyżby rzeczywiście osobami potrzebującymi byli radni rządzącej koalicji??? Wstyd panie i panowie radni !!!
Paul

2013-07-17 18:56:11
Pewnikiem było więcej decyzji ale podam informację z tej,którą otrzymałem-decyzja z 31.10..2012 , którą Starosta zezwala Burmistrzowi na usunięcie 85 szt.drzew ,które kolidują w planowanej realizacji projektu "Park Rodzinny Uzbornia". Pełnomocnictwo Burmistrza upoważniło do złożenia wniosku Prezesa Firmy wykonującej inwestycję.Za usunięcie drzew naliczono opłatę 3 493 179 ,41 zł. W zamian wnioskujący nasadzi inne drzewa gat.wiąz górski w wieku powyżej 6 lat z zakrytym systemem korzeniowym oraz prawidlowo ukształtowanym pniem . Przedmiotowe drzewa należy nasadzić w terminie 3 m-cy od daty zakończenia inwestycji . Termin uiszczenia opłaty odracza się do dnia 31.10.2015r. Jeżeli posadzone drzewa zachowają żywotność po upływie 3 lat lub nie zachowają żywotności niezależnych od posiadacza nieruchomości(niestety przy decyzji brak załącznika , tak że nie wiadomo na jakiej nieruchomości, należącej do Miasta(?)będą nasadzane w/w drzewa) , należność podlega umorzeniu. W przeciwnym wypadku opłata wpłynie na konto Urzędu Gminy Miasta Bochnia w terminie 14 dni od ustalonej daty . Pytanie,może przedwczesne -kto ewentualnie zapłaci za 5-letnie drzewa do zasadzenia i kto będzie wnosił opłatę do Kasy Miasta w przypadku uschnięcia nasadzonych wiązów? Pan Burmistrz czy Wnioskujący - kwota jest spora ;
Mieszkaniec123

2013-07-20 20:32:00
Dlaczego Paul musi uświadamiać ludzi a nie media, RM, Zarząd. .Gdzie można zapoznać się z decyzjami UM .Czy jest ich obowiązkiem wydanie odpisu decyzji na prośbę mieszkańca ? Kto potrafi udzielić odpowiedzi .Z góry dziękuję .
Paul

2013-07-21 22:41:45
Do 123 - wystarczy wystąpić z wnioskiem o informację publiczną ;
jNAYg0oX6

2013-08-18 16:51:05
Needed to put you one little bit of reamrk to say thank you yet again for all the precious opinions you have contributed in this article. This is certainly surprisingly generous of you to supply unhampered all most people might have sold for an electronic book to help make some dough on their own, particularly given that you might well have done it in case you desired. These ideas as well acted as the great way to recognize that other people online have the same zeal just like my personal own to figure out more regarding this problem. I'm sure there are numerous more pleasurable situations in the future for people who go through your website.
REKLAMA