Bochnia wydarzenia

niedziela 19 maja 2013 22:52:28

Czy wójt Lysy wypowiedział umowę, która nie istnieje?Czy wójt Lysy wypowiedział umowę, która nie istnieje?

Wójt Gminy Bochnia pod koniec września 2012 r. wypowiedział miastu umowę na przesył wody gminnym wodociągiem. Zdaniem burmistrza Kolawińskiego nie miał czego wypowiadać ponieważ… umowa taka nie istnieje.

Na kwietniowej sesji Rady Miasta wróciła sprawa wypowiedzenia przez wójta Gminy Bochnia Jerzego Lysego umowy z miastem w sprawie korzystania przez Bochnię z odcinka wodociągów, które należą do gminy. Ponieważ UM  nie chciał się zgodzić na zwiększenie opłat za korzystanie z w/w wodociągu wójt postanowił umowę wypowiedzieć. Jak stwierdził jednak na sesji Rady Miasta burmistrz Stefan Kolawiński umowa taka de facto nie istnieje.

W 2003 r. zostało zawarte porozumienie komunalne, na mocy którego zostały podzielone zadania. W nim również zawarty jest zapis dotyczący tego, że sprawy dotyczące przesyłu zostaną uregulowane odrębna umową. Takiej umowy nie zawarto, toczyło się to wszystko tak jak się toczyło i dalej się toczy, ponieważ w porozumieniu zawarty jest zapis, że to Gmina Bochnia powinna zawrzeć z MPWiK umowę. Gmina tej umowy nie zawarła ani z MPWiK ani z UM wobec powyższego nie było czego wypowiadać – stwierdził burmistrz Kolawiński.

Natomiast w trosce o zabezpieczenie dostaw wody dla wszystkich mieszkańców pan prezes Rachwał postanowił dostarczać tą wodę z innego kierunku. I wszyscy mieszkańcy tą wodę mają dostarczaną i zabezpieczoną – dodał burmistrz.

W podobnym tonie wypowiadał się w tej sprawie prezes MPWiK Zbigniew Rachwał: Ja tej umowy nie widziałem. Mnie interesuje zapewnienie mieszkańcom dostawy wody i to jest zapewnione – stwierdził prezes Rachwał.

[MK]

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czyli burmistrz przesyłal wode na "krzywy ryj" ???

2013-05-20 00:07:25
Czyli co - burmistrz i poprzedni burmistrzowie przesłali wodę gminna magistrala do osiedli miejskich : Kurowa , Doluszyc i Kolanowa(Gory) metoda "na krzywy ryj" ???!!! Ta metoda sprawdziła się przy remoncie mostu wiszacego w Damienicach więc sądzili ze znowu się uda. Teraz będzie proces o bezumowne korzystanie przez miasto z magistrali wybudowanej przez gmine w Lesie Kolanowskim. Jerzy Leon ściągnie im spodnie przez głowę!!! Tym bardziej, ze miasto a pózniej MPWIK dostały " w prezencie" od wojta około 50 km sieci wodociagowych, które wybudowała gmina w 5 podbochenskich wsiach !!!!!
ZWIĘKSZENIE OPŁAT ZA KORZYSTANIE Z WODOCIĄGU

2013-05-20 00:19:38
WIDAĆ ZE TEN KTO PISAŁ ARTYKUŁ NIE ZNA TEMATU... GMINIE NIE CHODZI O ZWIĘKSZENIE OPŁAT ZA KORZYSTANIE PRZEZ MIASTO Z WODOCIĄGU KOLANOWSKIEGO BO MIASTO KORZYSTAŁO Z NIEGO B E Z P L A T N I E !!! Teraz, gdy miejska ekipa zaczyna dokuczac gminie wójt nie pozwoli sobie dmuchać w kaszę. To się skończy tak jak z Kosturkiewiczem, który chciał zbić kapitał polityczny i antagonizowal mieszkańców miasta do mieszkańców gminy . Tak było z autobusami, obwodnica Lapczycy, innym traktowaniem dzieci wiejskich w miejskich szkołach. Zapomniał ze 2/3 mieszkańców Bochni wywodzi się ze wsi w 1 lub 2 - gim pokoleniu. I przegrał totalnie wybory z nieznanym przeciwnikiem. Kolawinski tez tak skończy, tyle ze przeciwnik będzie znany.
J23

2013-05-20 08:33:12
takie ajwaj robi burmistrz bo wójt w ramach "odpowiedzi na działania zaczepne" burmistrza chce mu tylko naliczyć opłatę za dzierżawę wiejskiej magistrali wodociągowej z ktorej dotad miasto korzystalo za frico !!!! kolawinski mógł wcześniej pomyśleć zanim zaczął wojnę z wójtem.........podobno za most w damienicacach rachunkow do dzisiaj miasto nie uregulowalo !!!! gdy stefek wyglupil przy reklamie basenu to mu wojt leon przypomniał ze burmistrz jest tylko nauczycielem pływania na gminnym basenie, chwilowo oddelegowanym do miasta.
111

2013-05-20 08:40:56
jesli kolawinski uwaza ze nie bylo umowy to nawet sie wojcie nie wahaj tylko nalicz mu oplate za bezumowne korzystanie z wodociagu!!!!!!!!!! i to bez litosci!!!!!w damienicach za most nie zaplacil, podatek chce za hotel to niech zaplaci najpierw za wodociag!!!!!!!
Paul

2013-05-20 10:08:16
Na mocy w/w Porozumienia, Gmina Bochnia zakupuje(lub zakupywała) w MPWiK -Spółce z o.o.[ w której Miasto ma 100 % udziałów (chyba to tak boli "donosicieli")] wodę z 15% upustem , przez co mieszkańcy Gminy płacili mniejsze rachunki ;
obserwator

2013-05-20 10:11:05
zaprzestańmy te słowne przepychanki .niech miasto postara się o zlikwidowanie urzędu gminy ,przykładem niech będzie Brzesko .może to będzie dobra recepta na rządzenie w urzędzie miejskim.
obserwator 2

2013-05-20 11:20:45
zaprzestańmy te słowne przepychanki .niech GMINA postara się o zlikwidowanie (POLACZENIE Z GMINA) urzędu MIASTA ,przykładem niech będzie Brzesko, NIEPOLOMICE.może to będzie dobra recepta na rządzenie w urzędzie miejskim.
Paul

2013-05-20 18:29:02
Do obserwator i obserwator 2 - do kogo ten apel ?
obserwator3

2013-05-21 00:09:03
wydaję mi się że nie do zwierząt tylko do ludzi. zlikwidować straż miejską jeszcze, wieie ile Bochnia mogła by zaoszczędzić, Szumańskiego ze szpitala, kolejny przykład....
wójt niegospodarny i ..

2013-05-21 13:18:10
wynika z tej afery tyle, że wójt Lysy jest wyjątkowo niegospodany jeśli bez umowy wynajął miastu gminne mienie. Cz to się nie kwalifikuje do prokuratury?
Jesteś idiota czy udajesz ?

2013-05-21 18:24:25
Do poprzednika - chyba jesteś idiota lub udajesz. Mozna zapytać czemu kilkanaście lat temu owczesny burmistrz potrafił się dogadać z burmistrzem a od dwóch kadencji - kolejni burmistrzowie nie potrafią. I przegrywaja wybory w miescie !!! Jedno jest pewne : burmistrzowie zmieniali się już 2 razy a wójt jest ten sam. To daje dużo do myślenia...
NA MOST BYŁA UMOWA I BURMISTRZ NIE PŁACI

2013-05-21 18:38:33
Czytałem ze była umowa pisemna na zapłatę za remont wspólnego mostu w Damienicach. Widziałem ze gmina SAMA REMONTOWALA ten most. POTEM W GAZETACH BYŁY ZDJĘCIA JAK BURMISTRZ I PRZEWODNICZACY SCISLO UŚMIECHALI SIĘ NA MOŚCIE GDY GO UROCZYŚCIE OTWIERANO. Wstydzę się za burmistrza ze miasto do dziś zapłaciło połowy rachunków.
hiob

2013-05-21 19:55:47
Jedyne sluszne rozwiazanie - połączyć miasto z gmina !!! Nie bedą sie dublowac urzędy, przedsiębiorstwa autobusowe, zakłady wodociągowo-kanalizacyjne. Miasto w wielu dyscyplinach stoi gorzej od miasta. Brakuje miejsc w publicznych przedszkolach, nie ma kto przygotować inwestycji, na promocje wydawane są ogromne pieniądze, łącznika z autostrady predko nie będzie, opłaty za śmieci są dużo wyższe !!! Bochnia nie ma szczęścia do władzy od wielu lat. Gmina miejsko-wiejska ma wieksze szanse na rozwoj i będzie tańsza dla kieszeni podatnika.
Leon

2013-05-21 20:00:51
Ale miasto jest potwornie zadłużone i w jesieni może być krach finansowy. Ja na miejscu wójta nie byłbym takim optymista w sprawie połączenia . Po co gminie miasto czyli kula u nogi ?
Paul

2013-05-22 11:48:05
Do Kazimierza Ścisło - Panie Przewodniczący , jak to jest , że Komisja -której Pan przewodniczy- ma zapoznać sie z materiałam,i dotyczącymi Spółki Miasta czyli MPWiK w zakresie , który zagraża intersomi Mista i Spółki, a tego punktu brakuje w programie najbliższej Sesji .Brak wprowadzenia tego punktu , nawet jako dodatkowego (co przecież jest regułą , stosowaną przez Radę i Burmistrza tej kadencji), sprowokuje do zadania pytania - kto jest autorem wystąpienia do Wojewody i Sądów w temacie komunalizacji oraz od kiedy MPWiK zaczął po równo traktować odbiorców wody z Miasta i Gminy ;
1212

2013-05-22 16:55:49
Jestem za połączeniem miasta i gminy. Wójt lysy byłby odpowiednim burmistrzem.
Obserwator

2013-05-24 16:41:10
Pan były Wojewoda Kracik, dzisiejszy Pan Wojewoda Miler nie podejmuje żadnych działań wobec działania Wójta Gminy Bochnia Jerzego Lysy i dlatego i dlatego coraz więcej jest skarg na Wojewodę do Kancelarii Premiera.
Do Obserwatora

2013-05-24 20:34:36
Tylko dlaczego wszystkie skargi są od jednego pana z Pogwizdowa ?
Paul

2013-05-27 13:15:31
Wójt Gminy, nie zachował się z"duchem" Porozumienia , które podpisał ; Mam na myśli wynik ,czyli decyzje Ministerstwa Cyfryzacji , która i tak o niczym nie przesądza ale w złym świetle pokazuje działania Pana Wójta .
Paul pisze głupoty

2013-05-28 21:35:12
Minister obnazyl błąd Wojewody, ktory podjął decyzje komunalizacyjna zanim Rada Miejska w Bochni przyjęła porozumienie wójta z burmistrzem. Można mieć tez pretensje do radnych miejskich ze zwlekali zbyt długo z ta uchwała. Radni gminie zdążyli na czas ... Ja na miejscu wójta nigdy bym sie nie zgodził na takie gesty względem miasta. Gmina wybudowała za swoje pieniądze wodociągi w 5 wsiach i dała je BEZPŁATNIE miastu, które ZARABIA na tych wodociagach bo sprzedaje z nich wodę. Miasto za to miało sprzedawać gminie taniej wodę. Ale miasto od lat nie stosuje sie do porozumienia, bo liczy gminie zwykła cenę hurtową jak każdemu wiekszemu odbiorcy hurtowemu. Pasozytowanie miasta na magistrali przez Las Kolanowski skończyło sie gdy Kolawinski nie uregulował rachunków za remont mostu w Chodenicach. To stawia w złym świetle burmistrza i rajdów miejskich.
Paul

2013-05-29 22:12:00
Do wpisu z 21:35:12- z informacji udzielonej przez Burmistrza w trakcie dzisiejszej Sesji wynika, iż wszystkie materiały w tej sprawie, otrzyma na najbliższe posiedzenie Komisja Gosp.Komunalnej . Tak więc ," temat pociągnę " po jej obradach o ile nie uda się wcześniej zapoznać z całością materiałów, w ramach wniosku o informację publiczną ;
hiob do paula

2013-06-01 11:21:08
W ramach wniosku o informację publiczną zapytaj którzy konkretnie odbiorcy kupują od miasta wodę z 15% rabatem, DLACZEGO otrzymują rabat i ile pieniędzy, dzięki rabatowi, zaoszczędził każdy z nich. I jeszcze zapytaj czy oprócz tego rabatu handlowego miasto stosuje dodatkowo UPUST CENOWY dla gminy, od której dostało bezpłatnie kilkadziesiąt kilometrów wodociągu. Mam na ten temat hiobową wiadomość.
Paul

2013-06-02 06:49:58
Do hioba - sprzedaż wody z 15% upustem dla Gminy jest zapisana w Porozumieniu . Ten zapis jest przez MPWiK realizowany . Wtrącanie swoich" trzech groszy" przez Gminę , która chciałaby płacić za wodę mniej o następne 15% wiąże się z dalszym podwyższaniem cen wody dla mieszkańców Bochn i(I i II gr.taryfowej)- ale co to obchodzi Hioba ? Argument , że Gmina na mocy Porozumienia , bezpłatnie wydzierżawiła kilometry sieci jest trafny ale Miasto przekazało sieć w taki sam sposob a Jego Mieszkańcy płacą więcej za wodę niż GZWiK ; Wniosek -hiobowe wieści dla Gminy , której Organ wykonawczy, żle interpretuje zapisy Porozumienia ; MPWiK w 2011r drastycznie podniósł ceny wody dla I gr.taryfowej (odbiorców indywidualnych) o ponad 30% .Pytanie -o ile wzrosła cena wody zakupywanej przez GZWiK ? Oczywiście , że zapytam , jakim podmiotom (oprócz Gminy Bochnia), MPWiK sprzedaje wodę z upustem - dziwne , że jako zainteresowany, sam o taką informację nie wystąpiłeś - po prostu brakuje cywilnej odwagi , ale to Twój problem;
Paul

2013-06-06 08:03:20
W sprawie informacji - z zapytaniem jakim podmiotom, oprócz GZWiK , MPWiK sprzedaje wodę z !5% upustem ,wystąpił do Burmistrza Miasta ,Wójt Gminy Bochnia . Czy i jaką otrzymał odpowiedż ;
REKLAMA